Mladá Boleslav – Vítkovice 6:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 11.01.2020, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu - play-down • 9. kolo

Utkání končí vítězstvím domácího Vsetína. Valaši ve třetí třetině odmítli zdramatizování zápasu a hned na jejím startu vsítili dvě branky, které definitivně rozhodly o vítězství domácího celku. Valaši tak přeskakují Jihlavu v tabulce a první příčku ve skupině O udržení budou nejspíš sdílet s českobudějovickým Motorem. Hrstka domácích příznivců s bubnem děkuje valašským mladíkům za předvedený výkon a já se s vámi pro tuto chvíli loučím. Příznivce vsetínského hokeje pak zvu ke sledování utkání Chance ligy mezi Vsetínem a Slavií Praha, které na Lapači odstartuje v 17:00. (14:08:01)

59:35
    Vsetín se bude ve zbytku utkání bránit ve třech hráčích proti pěti. Dvě minuty za podrážení obdržel Štěpán Jurek.

59:31
    Z levého kruhu vypálil prudce Báťa, Nešpůrkovi vypadl kotouč a akce Jihlavy pokračovala, v předbrankovém prostoru se pak o hattrick pokoušel Jungwirth, ale vsetínská obrana v čele s Nešpůrkem krušnou situaci ustála.

59:08
    Vsetínu se daří držet kotouč mimo obranné pásmo.

58:29
    Vsetín se bude muset ještě v závěru třetí třetiny bránit početní výhodě Dukly. Dvě minuty za hákování obdržel Boris Babeliak.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    Na puku jsou hráči Jihlavy, kteří ještě usilují o úpravu jinak hrozivého skóre.

56:42
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla koriguje skóre! Po nahození Jandy kotouč Nešpůrek pouze vyrazil před sebe a na dorážku byl připraven MAREK MELENOVSKÝ, jenž bekhendem zavěsil kotouč pod horní tyč vsetínské branky. Asistence: Marek Janda.

56:33
    Nyní to Polodna zkusil sám, když si vypracoval střeleckou pozici na pravém kruhu, Nešpůrek vyrazil.

56:21
    Nyní to po předávce Polodny zkusil Jungwirth, Nešpůrek měl ovšem velmi dobrý výhled a pokus jihlavského kapitána ukryl ve své výstroji.

55:32
    Vsetín poměrně v klidu kontroluje průběh třetí třetiny, Jihlava se oproti dvěma předcházejícím částem hry nedostává do brankových příležitostí.

54:36
    Prudká střela v podání Fojtíka pořádně protáhla Maláče, který však za svá záda osmou branku odmítá pustit.

54:31
    Individuální akcí se na levém křídle nyní prezentoval Jurek, jeho koncovku však zachytil Maláč ve své lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.

54:03
    Jihlava se ze vsetínského sevření osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:44
    Vsetín je znovu usazen před brankou Jihlavy, od modré střílel Adámek, trefil však pouze zadní mantinel.

51:17
    Krajčíkovo nahození šikovně tečoval Jurek, ovšem dobrý postřeh předvedl také brankář Maláč, když tečovaný kotouč vytěsnil špičkou betonu.

50:40
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolnění, vhazovat se bude po delší době před Nešpůrkem.

49:54
    Vsetínský Dědek postupoval do přečíslení s Tobolou, ovšem přihrávka prvně jmenovaného byla zablokována jihlavským obráncem.

48:35
    Vsetín hraje v plném počtu.

48:22
    Valachům se nyní daří držet kotouč mimo obranné pásmo.

47:21
    Jihlava byla blízko třetí brance k utkání, Jungwirth poslal kotouč do mezikruží, odkud jen těsně minul vsetínskou klec Zdarsa.

46:35
    Tentokrát se bude bránit Vsetín, dvě minuty za podrážení nafasoval Vojtěch Mikula.

46:27
    Dukla bude hrát přesilovou hru, nyní probíhá dlouhá signalizovaná výhoda.

45:29
    Dukla hraje v plném počtu.

44:52
    Vsetín svíral Duklu v obranném pásmu, ovšem nyní se vlastní vinou připravil o pobyt před Maláčem.

43:29
    Nyní se však Dukla bude muset bránit, dvě minuty za hákování nafasoval Štěpán Šabatka.

43:21
    Jihlavě se podařilo zkonsolidovat a snaží se vsetínské akce eliminovat již ve středním pásmu.

42:15
    Vsetínští jsou pochopitelně na koni a znovu manévrují v útočném pásmu.

41:25
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Kanonáda Valachů pokračuje! Vsetínští nyní svého soka uzamkli v obranném pásmu a Kočí naservíroval kotouč DOMINIKU KUCHAŘÍKOVI, jenž z voleje trefil odkrytý prostor v brance Jihlavy. Asistence: Václav Kočí, Matyáš Dědek.

40:44
    Jihlavská obrana nyní předvedla hrubou chybu v rozehrávce a Valaši okamžitě trestali! Maláč při výjezdu z branky přišel o kotouč a ten do odkryté branky Jihlavy dopravil BORIS BABELIAK. Bez asistence.

40:01

V prostředním dějství jsme viděli celkem čtyři branky. Nejprve se Vsetínu podařilo zásluhou Borise Babeliaka odskočit do dvoubrankového náskoku. Jihlava kontaktovala využitou přesilovou hrou, ve které se podruhé v utkání prosadil Jonáš Jungwirth. Jihlava měla znovu územní převahu, ovšem Valaši byli nebezpeční v rychlých brejkových situacích. Jednu dokonalou akci předvedl Vsetín v čase 37:00, když Kuchařík vyzval ke skórování Tomáše Tobolu a ten obnovil dvoubrankový náskok Vsetína. Valachům se v závěru druhé třetiny podařilo také využít přesilovou hru, tentokrát se z ostrého úhlu prosadil Štěpán Jurek. Valaši tak mají našlápnuto k cennému tříbodovému zisku, ovšem herní projev Jihlavy není vůbec špatný a můžeme očekávat, že Dukla se ještě o výsledek na Lapači popere. Třetí třetina odstartuje ve 13:37.

40:00

39:08
    Podobné zakončení jako Jurek volil nyní také Hrnčíř, ovšem Maláč si tentokrát pokus vsetínského útočníka pohlídal.

38:14
    Vsetín využívá přesilovou hru a odskakuje do tříbrankového trháku! Pohlednou souhru domácích zakončil prudkou střelou z ostrého úhlu ŠTĚPÁN JUREK. Asistence: Stanislav Kunst, Boris Babeliak.

37:54
    Komplikace pro Jihlavu, útočník Cyril Valach sekl brankáře Nešpůrka a hosté se budou ve zbytku druhé třetiny bránit početní výhodě Vsetína.

37:00
    Nyní se ovšem podařilo zaútočit domácímu celku a po demontáži jihlavské obrany se Valaši radují z opětovného získání dvoubrankového náskoku! Kuchaříkovi se podařilo před brankou Jihlavy najít zcela nepokrytého TOMÁŠE TOBOLU, jenž už neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky soupeře. Asistence: Dominik Kuchařík.

36:36
    Jihlavě se nyní daří hlídat střední pásmo a neúnavně se pokouší o útočné vpády do vsetínské třetiny.

35:12
    Od modré čáry vypálil na vsetínskou branku Janda, trefil svého spoluhráče Nevšímala, jenž se nadvakrát ještě z hranice brankoviště snažil překonat Nešpůrka, ten však prostor v brance ucpal a kotouč nakonec zkrotil.

34:43
    Domácí jsou kompletní.

33:46
    Vsetín se zatím brání dobře, kotouč znovu míří k Maláčovi, Dukla se ještě nestačila zformovat před Nešpůrkem.

33:12
    Vsetín se osvobozuje.

32:43
    Vsetínská lavička je nyní potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Ondřej Fojtík.

32:33
    Turek prudce napřáhl ve středním pásmu, Maláč bez problému zachytil kotouč do lapačky.

31:48
    Zakázané uvolnění Vsetína.

31:40
    Jihlava byla blízko ke srovnání, Fábry našel před branou dobře postaveného Báťu, tomu se však nepodařilo propasírovat kotouč za Nešpůrka.

29:46
    Dědkovi se nyní podařilo vystihnout rozehrávku Jihlavy, už byl i ve slibné palebné pozici, ale chtěl ještě vylepšit pozici Kuchaříkovi, ten však trefil pouze připraveného brankáře Maláče.

28:49
    Zakázané uvolnění Jihlavy stěhuje hru před Maláče.

28:12
    Jihlava využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl jediné branky! Po přesné přihrávce od Melenovského se do puku opřel JONÁŠ JUNGWIRTH a jeho prudká rána rozvlnila síť za Nešpůrkem. Asistence: Marek Melenovský.

27:41
    Nešpůrek nyní vytasil lapačku proti prudké ráně Pavelce.

27:27
    Valaši vyhazují.

27:11
    Jihlava bude mít možnost vstřelit kontaktní branku, menším trestem je totiž potrestán vsetínský Štěpán Jurek, jenž odsedí dvě minuty za sekání.

26:55
    Valaši po třetí brance ožili a podnikají útočné manévry před Maláčem.

25:41
    Domácí odskakují do dvoubrankového náskoku! V samostatném úniku se ocitl BORIS BABELIAK, a prostřelil Maláče pohotovou střelou nad vyrážečku. Asistence: Adam Turek, Stanislav Kunst.

25:30
    Vovsík nabil na střelu z voleje Jandovi, jeho rána měla potřebnou razanci, ovšem narazila na připraveného Nešpůrka.

25:25
    Nešpůrek byl nyní nucen zkrotit nahození Jungwirtha, vhazovat se bude po pravici vsetínského brankáře.

24:10
    Na Lapači se znovu hraje nahoru dolů, ovšem výborně pracují defenzívy obou celků, a tak se brankové příležitosti nerodí.

22:52
    Bednařík se snažil vypálit z levého kruhu, jeho pokus však na poslední chvíli zablokoval bránící Sapík.

21:37
    Jihlava hraje v plném počtu.

20:51
    Babeliak nyní našel před brankou Jihlavy Turka, jenž vložil do jeho přihrávky hokejku a jen těsně minul jihlavskou branku!

20:17
    Vsetín pokračuje v početní výhodě, začít však musí od vlastní branky.

20:01

První třetina je za námi. Utkání přineslo od úvodních minut svižné tempo a brankové příležitosti se rodily na obou stranách. První branku v utkání se podařilo vstřelit domácímu Vsetínu, konkrétně Tadeáši Hrnčířovi, jenž se velmi dobře orientoval po vhazování před Maláčem a jihlavského brankáře dokázal prostřelit. Dukla však odpověděla záhy, díky povedené kombinaci, kterou zakončoval Jonáš Jungwirth. Jihlava měla místy více ze hry, držela se s kotoučem v útočném pásmu, avšak Nešpůrek nemusel řešit žádný vážnější problém. Vsetín udeřil podruhé z rychlého brejku, přečíslení dva na jednoho zakončil pohotovou střelou Adam Turek. Za Jihlavu byl blízko ke srovnání Fábry, ale trefil pouze horní konstrukci vsetínské branky. Utkání je nadále otevřené a slibuje zajímavé pokračování, prostřední dějství odstartuje na Valašsku ve 12:49.

20:00

19:37
    Jihlavská lavička je nyní potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, dvě minuty míří odsedět Andrej Fábry.

19:26
    Na druhou stranu se ovšem vydal Fábry a po individuální akci trefil horní tyč vsetínské branky!

19:10
    Kunstovo nahození vyrazil Maláč vyrážečkou, Valaši drží útočné pásmo.

18:42
    Do samostatného úniku se nyní dostal jihlavský Pavelec, snažil se předvést kličku do forhendu, ale kotouč ho neposlouchal dle jeho představ a brankář Nešpůrek si vše pohlídal.

18:28
    Krajčík nyní rychle přenesl hru ze vsetínského pásma do jihlavského, jeho nahození musel Maláč přikrýt a Valaši tak získávají vhazování před brankou soupeře.

17:38
    Vsetín byl v další slibné akci! Přečíslení dva na jednoho mělo tentokrát na svědomí duo Adámek – Hrnčíř, druhý jmenovaný se snažil maximálně zužitkovat přihrávku svého spoluhráče, ovšem na jeho střelu z voleje se stačil fantasticky přemístit brankáře Maláč, jenž nyní podržel Duklu!

16:27
    Vsetínská obrana poměrně úspěšně blokuje jihlavské střelecké pokusy, Nešpůrek se však musí mít nadále na pozoru.

15:35
    Valaši jsou i v plném počtu pod tlakem hostů, nyní je osvobodil šikovným nahozením Krajčík.

14:47
    Vsetín kompletní.

13:52
    Vzájemné vyloučení, za Vsetín putuje na lavici hanby Boris Babeliak – dvě minuty hrubost. Za hosty pak David Bulík – dvě minuty napadení. Hosté pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.

13:52
    Do střelecké pozice si nyní najel Melenovský a jeho střela pořádně rozhodila brankáře Nešpůrka, jenž nakonec zkrotil kotouč v lapačce.

13:19
    Krajčíkovi se nyní nadvakrát podařilo osvobodit Vsetín.

12:47
    Přesilovou hru si tentokrát vyzkouší jihlavská Dukla. Dvě minuty za faul loktem obdržen Václav Kočí.

12:35
    Do slibné střelecké pozice se dostal znovu Turek, mohl ještě vylepšit pozici pro Dědka, nakonec se však odhodlal vystřelit, jeho pokus neměl potřebnou razanci, a tak jej Maláč bez problému pokryl.

11:59
    Znovu jsme svědky hry nahoru dolů, oba celky však pouze stačí nahodit kotouče.

10:54
    Adámek to nyní zkusil střelou skrz bránícího hráče Jihlavy, branku ovšem minul a ke kotouči se dostává Dukla.

09:51
    Valaši si berou zpět jednobrankový náskok! Rychlý přechod do útoku z obranného pásma předvedlo duo Babeliak – ADAM TUREK, druhý jmenovaný úspěšné zakončil přečíslení dva na jednoho, když kotouč z voleje umístil pod horní tyč jihlavské branky. Asistence: Boris Babeliak, Stanislav Kunst.

09:21
    Souboje o kotouč se nyní převážně odehrávají v obranném pásmu Vsetína, Jihlava se však nyní dostala do ofsajdové situace a hra se stěhuje ke středovému kruhu.

08:16

07:57
    Jihlavě se znovu podařilo narušit kombinaci domácích a puk míří do středního pásma.

07:13
    Kunstovo nahození tečoval na hranici jihlavského brankoviště Jurek, kotouč vyletěl do vzduchu a zdálo se, že by mohl zapadnout za Maláče, ovšem včas se orientoval obránce Jihlavy a poslal kotouč do bezpečí.

06:25
    Jihlava vyhazuje.

06:16
    Poprvé v dnešním utkání se vylučuje, dvě minuty za vysokou hůl fasuje jihlavský Martin Hrbek.

05:42
    Přítomní diváci na Lapači se v úvodu utkání určitě nenudí, hraje se hokej nahoru dolů a již v první pětiminutovce jsme viděli dvě branky.

04:53
    Jihlava ovšem bleskově odpovídá! Hostům se nyní podařilo zcela rozebrat domácí obranu a na konci pohledné kombinace stál JONÁŠ JUNGWIRTH. Asistence: Marek Melenovský, David Polodna.

04:02
    Valaši se ujímají vedení v zápase, ihned po buly se dostal ke střele TADEÁŠ HRNČÍŘ a dokázal prostřelit brankáře Maláče. Bez asistence.

03:45
    Rychlý protiútok v podání domácích, Tobola vybídl na pravém křídle Kuchaříka, jenž se ocitl v dobré střelecké pozici, ovšem Maláč dokázal jeho střelu likvidovat.

02:58
    Vsetín se nyní drží v útočném pásmu, nahození Krajčíka dokázal Maláč vyrazit jen tak tak.

02:05
    Nyní se to podařilo domácímu Jurkovi, jenž nejprve pálil z pravé strany mimo, následně však pálil znovu, tentokrát už brankář Maláč zasahovat musel.

01:41
    Vsetínu se zatím nedaří probít do útočného pásma, pozorná obrana Dukly likviduje pokusy Valachů již na modré čáře.

01:20
    Nešpůrek znovu kryje nahození Pavelce, vhazovat se bude po pravici vsetínského brankáře.

01:10
    K odraženému kotouči se v mezikruží vsetínského obranného pásma dostal Pavelec, ve slibné pozici však trefil pouze připraveného brankáře domácích.

00:31
    Vsetínský brankář si připisuje první zákrok, když betonem vyrazil střelecký pokus Vranky.

00:02
    Utkání odstartovalo, na úvodním vhazování úspěšný vsetínský Babeliak a Valaši zakládají první útok.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na modrých čarách, netradičně se však čeká na nástup rozhodčích.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vovsík, Sapík, Adam, Hrbek, Vranka, Šabatka, Janda – Melenovský, Polodna, Zdarsa, Nevšímal, Valach, Pavelec, Fábry, Jungwirth, Báťa, Bulík.

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák.

VHK ROBE Vsetín:

Valaši jen těsně neproklouzli do skupiny O pořadí v play-off. Do skupiny O udržení však vstoupili ve velké formě, když vyhráli šest utkání v řadě. Doposud jediným přemožitelem Vsacanů se stal podobně jako v případě jihlavské Dukly celek ostravské Poruby. Vsetín si však spravil chuť ve včerejším utkání, když na domácím ledě udolal brněnskou Techniku těsně 2:1. V utkání proti Jihlavě půjde o souboj o 1. místo v tabulce, oběma celkům však jde o získání extraligové jistoty pro příští soutěžní ročník, což je vzhledem k trápení celků na chvostu tabulky velmi blízko.

HC Dukla Jihlava:

Celek z Vysočiny zatím dokázal bodovat ve všech zápasech skupiny O udržení, a chvátá tak k jistotě extraligové příslušnosti i pro příští sezonu. Jihlava z dosavadních osmi utkání bodovala v sedmi případech, pří čemž šestkrát slavila vítězství. Bodově naprázdno vyšli hráči Dukly až teprve ve včerejším duelu na ledě ostravské Poruby, kde podlehli těsně 1:2. Nadále jsou však se ziskem 18ti bodů na čele tabulky skupiny O udržení.

Hezkou sobotu ze vsetínského Lapače, kde je na programu šlágr skupiny O udržení. Místní VHK ROBE Vsetín přivítá Duklu Jihlava. Oba celky si zatím vedou velmi dobře, což dokazuje fakt, že se bude jednat o souboj prvního celku tabulky se třetím.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 5. Hrnčíř, 10. Turek (Babeliak, Kunst), 26. Babeliak (Turek, Kunst), 37. Tobola (Kuchařík), 39. Jurek (Kunst, Babeliak), 41. Babeliak, 42. Kuchařík (Kočí, Dědek) – 5. Jungwirth (Melenovský, Polodna), 29. Jungwirth (Melenovský), 57. Melenovský (Janda)

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák