Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 0:1 (kon.) | Washington – New Jersey 1:5 (kon.)
NY Islanders – Boston 2:3 (po pr.) | Carolina – Los Angeles 2:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.)
Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Vegas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 0:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 1:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Anaheim Ducks
Neděle 12.01.2020, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (05:21:36)

Trestné minuty: 2-2.

Je za námi zápas mezi Chicagem a Anaheimem, který lépe dopadl pro domácí Blackhawks, kteří si připisují vítězství 4:2. Anaheim tak nenastartoval úspěšně svůj pětizápasový trip a do dalších zápasů bude muset svůj výkon zlepšit. První dvě třetiny byli domácí lepším celkem a i díky dvou brankám Dominika Kubalíka vedli 3:1. Hostům se ale podařilo na začátku třetího dějství snížit zásluhou Rakella, domácí odpoveď ale nečekala dlouho. Střelou do levého horního rohu se prosadil Määttä a dodal domácím klid. I přes zlepšenou hru hostů v poslední třetině se jim srovnat nepodařilo a odjíždějí tak z United Center bez bodu.

59:53
    Dominik Kubalík měl dvě obrovské šance ke skórování a k završení hattricku. I kdyz se mu to nepodařilo tak nemusí být smutný. Blackhawks si totiž dnes připisují vítězství 4:2!

58:34
    Po nahrávce přes celou šířku hřiště trefuje Rakell tyč branky domácího brankáře.

57:32
    Hosté to zkoušejí v šesti!

57:19
    Do úniku se hnal Ondřej Kaše, na poslední chvíli mu kotouč dokázal vypíchnout Koekkoek.

55:13
    Po odrazu se k volnému kotouči před Lehnerem dostal Sprong, jeho střela ale nemířila ani mezi tři tyče.

55:00
    Zbývá nám posledních pět minut do konce základní hrací doby. Podaří se Kačerům z Anaheimu se zápasem ještě něco udělat?

53:52
    Nahození Deslaudierse Lehner raději podrží, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

52:40
    Po nahození Gustavssona to jen zahučelo v United Center.

52:03
    Highmore zpoza branky našel Caggiulu, ten ale trefuje Gibsona pouze do betonu.

51:00
    Po dorážce hostů puk skákal po brankové čáře i to, ale Lehner nakonec ustál a drží domácím dvoubrankové vedení.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 9. J. Toews, 25. D. Kubalík (P. Kane, J. Toews), 33. D. Kubalík (C. Murphy, Z. Smith), 44. Määttä (DeBrincat, Kämpf) – 4. Jones (O. Kaše), 43. Rakell (Lundeström, Comtois)

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Boqvist, C. Murphy, E. Gustafsson (C), Koekkoek, Määttä, Keith – Quenneville, J. Toews, D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat (A) – P. Kane, Carpenter, A. Nylander – Caggiula, Highmore, Z. Smith (A).
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm (A), Holzer, Ja. Larsson (C), Gudbranson, Fowler – Sprong, Getzlaf, Henrique – Rakell, Lundeström, Comtois – O. Kaše, Steel, Jones – Rowney, D. Shore, Deslauriers.