Zvolen – HC Slovan 2:5 (kon.) | Detva – Michalovce 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 3:4 (po pr.)
MAC Budapešť – Nitra 2:6 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Košice – Trenčín 3:2 (kon.)
MAC Budapešť
2:6 (0:2, 2:3, 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 12.01.2020, 17:00 • Ice rink, Budapešť (HUN) • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Úvodné zostavy:

MAC Budapešť: Bernard (Halász) – McNally, Pozsgai, Carlisle, Orbán, Garát, Fejes, Bugár, Loczi – Klempa, Langkow, Sofron – Orban, Stretch, Terbócs – Kreisz, Pitt, Bodó – Szücs, Majoross, Szigeti

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Nemec, Pupák, Sloboda, Korím, Kubka, Morrison, Versteeg – Blackwater, Buček, Fominych, Hrušík, Kerbashian, Kollár, Lušňák, Minárik, Csányi, Koyš, Scheidl, Yellow Horn.

V Budapešti dozneli štátne hymny, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Nitry.

00:17
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Langkow – 2 min., napadnutie).

00:32
    Hostia okamžite aktívni v útoku, strela Judda Blackwatera bola nepresná.

01:02
    Nitra na chvíľku stráca útočné pásmo.

01:23
    Nitra už znovu v útočnom pásme, o puk sa bojuje za bránkou Andreasa Bernarda.

02:00
    Pupák pálil od modrej čiary, v akcii musel byť pravý betón Andreasa Bernarda.

02:17
    Domáci v plnom počte.

02:44
    Bernard skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru, vhadzovať sa tak bude po jeho pravej ruke.

03:12
    Nitra dala gól!
    Obrana MAC si na ľavej strane nedala pozor na PATRIKA LUŠŇÁKA, ktorý na dvakrát prepasíroval puk za chrbát Andreasa Bernarda! Asistencie: Branislav Kubka, Judd Blackwater.

03:43
    Chris Bodó poslal prvý strelecký pozdrav na bránku Nitry, Hanuljak však s týmto pukom nemal žiadny problém.

04:12
    V permanencii znovu brankár Nitry Miroslav Hanuljak, ten skryl puk do svojej lapačky a prerušil tak hru.

04:42
    Nitra stiahla puk za svoju bránku a oba tímy následne striedajú svoje formácie na ľade.

04:54
    Tak toto bola skutočne krásna akcia hostí! ANDREJ KOLLÁR dostal prihrávku pred bránku domáceho tímu, mal dostatok času a doslova si vychutnal brankára Andreasa Bernarda! Asistencie: Daniil Fominych, Branislav Mezei.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, MAC už prehráva na domácom ľade s Nitrou 0:2.

05:43
    Pekná kombinácia domáceho tímu, Stretch však nemieril presne a v následnej dorážke neuspel ani István Terbócs!

06:22
    Zápas má od úvodu výborné tempo, o dobrú kulisu sa starajú aj fanúšikovia oboch tímov.

06:55
    Bodó sa snažil prihrávkou pred bránku Nitry nájsť spoluhráča, tento úmysel mu však nevyšiel podľa predstáv.

07:33
    Pomerne dlho sa hrá bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

08:23
    Nitra sa po dlhšom čase dostala do útočného pásma, po strele Slobodu bol však puk tečovaný na ochrannú sieť.

08:55
    V Budapešti máme prvú reklamnú pauzu, domáci tréner určite bude mať čo povedať svojim zverencom.

09:07
    Hráči MAC sa síce dostali do útočného pásma, Hanuljak však ani tentoraz nemusel zasahovať.

09:44
    Kyle Kerbashian našiel na modrej čiare Mitcha Versteega, ktorého následná strela narobila Bernardovi síce problémy, ale brankár MAC situáciu napokon zvládol.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, MAC prehráva na domácom ľade s Nitrou 0:2.

10:33
    Nitranom sa darí držať puk v útočnom pásme, i keď oň musia tvrdo bojovať pri mantineli.

11:09
    Daniil Fominych sa šikovne predral pred domácu bránku z ľavej strany, Bernard mu však pokazil gólovú radosť.

11:55
    Nitra hrá zatiaľ veľmi dobrý zápas, domáci sa akoby nedokážu dostať do potrebného tempa.

12:33
    Nemec musel tvrdo zabojovať o puk za vlastnou bránkou, v náročnej situácii si však napokon poradil.

13:02
    Branislav Kubka sa pri návrate do obrany pošmykol, ale istil ho Sloboda a Nitra sa znovu bez problémov ubránila.

13:39
    MAC má však teraz veľmi dobrú formáciu na ľade, Sofron narobil poriadny prievan v obrane Nitry.

14:05
    Domáci hokejisti sa trošku preberajú, snažia sa usadiť v útočnom pásme, stále im však chýba streľba na Miroslava Hanuljaka.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

15:41
    Útočná akcia Nitry je zastavená pre postavenie mimo hru.

16:10
    Nitra znovu operuje v útočnom pásme, s pukom nahodeným od modrej čiary si však Bernard bez väčších problémov poradil.

16:56
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., faul lakťom).

17:10
    Hokejisti domáceho tímu sa snažili usadiť v útočnom pásme, po strele od modrej čiary sa však puk odráža do stredného pásma.

17:33
    Domáci znovu v tlaku, Sofron sa snažil o strelu z prvej z pravej strany, zlomil však hokejku.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:22
    Domáci hokejisti v obrovskom nápore počas presilovej hry!

18:43
    Sofron sa oprel do puku, zvoní tyč Hanuljakovej bránky!

18:56
    Hostia v plnom počte.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:33
    Domáci hokejisti sa zo všetkých síl snažia o kontaktný gól, obrana Nitry ale zatiaľ pracuje spoľahlivo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vyhráva Nitra na ľade MAC Budapešť 0:2. Druhá tretina zápasu sa začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:44
    Úvod druhej tretiny znovu patrí hokejistom Nitry, ktorí kombinujú v útočnom pásme.

21:21
    Opäť výborná kombinačná akcia hostí! Koyš našiel prihrávkou z pravej strany pred domácou bránkou KENNEYHO MORRISONA, ktorý bez problémov pridal tretí gól Nitry! Asistencia: Patrik Koyš, Kyle Kerbashian.

22:02
    Taktické plány MAC do druhej tretiny sa hneď v úvode zrútili ako domček z karát, domáci pôsobia po treťom góle Nitry pomerne dosť zaskočene.

22:39
    Nuž a Nitra je pri chuti a znovu operuje v útočnom pásme.

22:52
    Domáca obrana sa musí trošku pozbierať, pretože napádanie Nitry robí domácim pri rozohrávke obrovské problémy.

23:00
    Budapešť dáva gól! Ale pozor, domáci z ničoho nič znižujú na 1:3! Chris Bodó vymyslel skvelú prihrávku na Pitta, ktorý sa natlačil pred Hanuljaka. Síce ho neprekonal, ale v dorážke už uspel ÁKOS SZIGETI! Asistencie: Josh Pitt, Chris Bodó.

23:49
    Nitra napriek inkasovanému gólu pokračuje v ofenzíve, tentoraz však Bernard skryl puk do svojej lapačky a prerušil tak hru.

24:20
    Buly po pravej ruke domáceho brankára, vhadzovanie však vyhral Barnabás Majoross a domáci idú dopredu.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, MAC prehráva na domácom ľade s Nitrou zatiaľ 1:3.

25:37
    Carlisle zaviezol puk do útočného pásma, následne však jeho prihrávka na Stretcha nebola dostatočne presná.

26:04
    Domácim hokejistom však gól dodal novú energiu a sebadôveru, sú podstatne aktívnejší než v prvej časti zápasu.

26:40
    Znovu krásna akcia Nitry, Lukáš Hrušík ale strelou z pravej strany nechal vyniknúť Andreasa Bernarda!

27:02
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (McNally – 2 min., podrazenie).

27:23
    Hostia okamžite v tlaku v útočnom pásme.

27:34
    Hostia využívajú presilovú hru, pretože JUDD BLACKWATER si pripravil streleckou pozíciu a zápästím prestrelil domáceho brankára z ľavého kruhu! Výbornú prácu však odviedol aj cloniaci Scheidl. Asistencia: Kenney Morrison, Kyle Kerbashian.

28:12
    Stretch v súboji za bránkou Nitry poslal Minárika k ľadu, vylučovať sa však nebude.

29:01
    Nitra je znovu aktívna v útočnom pásme, Bernard ale zatiaľ nemusel zasahovať.

29:23
    Útočná akcia domáceho MAC je tentoraz zastavená pre postavenie mimo hru.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, MAC prehráva na domácom ľade s Nitrou 1:4.

30:33
    Hostia sú však stále aktívni smerom dopredu a Bernard má plné ruky a nohy práce! Tentoraz zmaril veľkú šancu Slobodovi.

31:02
    Langkow našiel na útočnej modrej čiare obrancu Carlisleho, ktorého delovka však bola zblokovaná.

31:49
    Tentoraz je pre postavenie mimo hru prerušená útočná akcia Nitry.

32:01
    V Budapešti máme reklamnú prestávku, domáca lavička zvolala okamžite bojovú poradu.

32:21
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

33:01
    Domáci hokejisti v úvode presilovej hry strácajú útočné pásmo a musia začínať svoje ťaženie od vlastnej bránky.

33:30
    Táto presilová hra zatiaľ hráčom MAC vôbec nevychádza podľa predstáv, Hanuljak zatiaľ vôbec nemusel zasahovať.

33:55
    Carlisle pálil tvrdo od modrej čiary, nemieril však presne. MAC ale naďalej ostáva v útočnom pásme.

34:10
    Terbócs našiel pred Hanuljakom voľného Josha Pitta, ktorý ale vo výbornej pozícii prestrelil bránku Nitry!

34:21

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, MAC stále prehráva na domácom ľade s Nitrou 1:4.

35:34
    Do útoku sa v týchto momentoch dostali hokejisti Nitry, Andreas Bernard ale nemusel zasahovať.

36:28
    Oba tímy teraz s nepresnosťami v kombinácii, v útoku sú aktuálne domáci hokejisti.

37:03
    Sofron skúsil strelu z veľkého uhla, Miroslava Hanuljaka ale vôbec neprekvapil.

37:44
    Pozsgai rozohral nepresne v strednom pásme, MAC ale napriek tomu získali puk.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:03
    Budapešť dáva gól! Po akcii domáceho tímu Hanuljak vyrazil puk pred seba, Pupák ho nedokázal upratať do bezpečia a číhajúci CHARLES GREGORY STRETCH už nemal problém trafiť bránku Nitry! Asistencie: Patrick McNally.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:08
    Obrovská chyba Kerbashiana, strelu domáceho útočníka Langkowa však bravúrne zlikvidoval Miroslav Hanuljak!

39:36
    Znovu platí stará známa hokejová pravda nedáš – dostaneš! Andreasa Bernarda prekonal COLTON YELLOW HORN a Nitra opäť vedie o tri góly! Asistencie: Patrik Koyš.

39:48
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Garát – 2 min., krosček).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine prehráva MAC Budapešť na domácom ľade s HK Nitra 2:5. Tretia časť zápasu sa začne približne o 18:46.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Nitry. Hostia navyše budú hrať ešte 106 sekúnd presilovú hru.

40:55
    Strela Kenneyho Morrisona zlomila hokejku Istvána Terbócsa, Bernard tak nemusel zasahovať.

41:15
    McNally sa dostal po chybe hostí do nájazdu, Hanuljak ho zastavil nedovolene, keďže sa mu vrhol pod nohy a bude to trestné strieľanie!

41:15
    Patrick McNally sa rozhodol trestné strieľanie riešiť strelou nad vyrážačku Miroslava Hanuljaka, no brankár Nitry bol pozorný a podržal svoj tím výborným zákrokom!

41:48

41:51
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán Blake – 2 min., hákovanie).

42:02
    Nitra už znovu kombinuje v útočnom pásme.

42:10
    Morrison našiel na pravej strane voľného Blackwatera, ktorý pálil z prvej, no túto delovku pozorný Bernard vyrazil.

42:44
    Tentoraz od modrej čiary pálil Morrison, puk bol však tečovaný na ochrannú sieť a vhadzovať sa tak bude pred domácim gólmanom.

43:02
    Nitranom tentoraz pri kombinácii ušiel puk za modrú čiaru, hra sa teda bude sťahovať do stredného pásma.

43:34
    Nitra síce drží puk v útočnom pásme, Bernard ale nemusel zasahovať.

43:51

44:22
    Brance Orban predĺžil puk popri mantineli, domáci ho však následne v útočnom pásme nezískali.

44:51
    Tamás Poszgai pálil od modrej čiary, Miroslav Hanuljak si na svoje konto pripisuje ďalší výborný zákrok.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, MAC prehráva na domácom ľade s Nitrou 2:5.

45:51
    Chris Langkow sa slalomovo predral až ku bránke Nitry, následne však strelou švihom minul svätyňu Miroslava Hanuljaka!

46:09
    V Budapešti máme znovu reklamnú prestávku.

46:59
    Tak v tomto momente Mitch Versteeg tvrdo zbúral pri mantineli domáceho Bruna Kreisza, vylučovať sa ale nebude.

47:34
    Brankár domácich Andreas Bernard musel riešiť strelu hostí od modrej čiary, tento puk mu však vrásky na tvári veru nenarobil.

48:02
    Nitrania kombinujú v útočnom pásme, Bernard znovu s prehľadom vyriešil strelu hostí od modrej čiary.

48:45
    V tomto momente sa dopredu snažia dostať domáci hokejisti, trošku im však viazne kombinácia.

49:22
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, pomerne dlho sa hrá bez prerušenia.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, MAC stále prehráva na domácom ľade s Nitrou 2:5.

50:55
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pitt – 2 min., podrazenie).

51:18
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min., držanie).

51:35
    Kyle Kerbashian pálil tvrdo a presne, Bernard však puk vyrazil a hostia nedokázali puk následne doraziť do domácej bránky.

51:44
    Tentoraz sa pred bránku po individuálnej akcii prebil domáci Stretch, recept na Hanuljaka však nenašiel.

52:34
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, domácim sa však nedarí usadiť v útočnom pásme a pokúsiť sa o kontaktný gól.

52:55

53:18

53:33
    Patrick McNally pálil od modrej čiary, Hanuljak však puk bez problémov kryl.

53:50
    Domáci brankár tentoraz chyboval pri rozohrávke, puk napálil len do napádajúceho PATRIKA KOYŠA a od útočníka Nitry sa puk následne odrazil do bránky MAC! Asistencie: Daniil Fominych, Andrej Kollár.

54:10
    Vhadzovanie po ľavej ruke Miroslava Hanuljaka.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, o osude zápasu v Budapešti je však zrejme rozhodnuté.

55:52
    Nahodený puk na bránku Nitry z hokejky Stretcha znovu bez problémov kryl Miroslav Hanuljak.

56:33
    Domáci hokejisti sa ešte snažia niečo vymyslieť, navyše hrajú v šestici, keďže je avizované vylúčenie hráča Nitry.

56:40
    Lenže na trestnú lavicu poputuje aj domáci Chris Bodó, uvidíme aké to budú napokon tresty.

56:59
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lušňák – 2 min., sekanie).

56:59
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Bodó – 2 min., sekanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

57:34
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme a snažia sa nájsť recept na brankára Nitry, to sa im však nedarí.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:24
    Vhadzovanie po pravej ruke Miroslava Hanuljaka.

58:59
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:45
    Zápas v Budapešti sa už len dohráva, napriek tomu ešte uvidíme jedno vylúčenie.

59:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lušňák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

S konštatovaním, že MAC Budapešť na domácom ľade podľahol HK Nitra 2:6 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedeľného večera. Dočítania priatelia. (19:27:25)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 23. Szigeti (Pitt, Bodó), 39. Stretch (McNally) – 4. Lušňák (Kubka, Blackwater), 5. Kollár (Fominych, Mezei), 22. Morrison (Koyš, Kerbashian), 28. Blackwater (Morrison, Kerbashian), 40. Yellow Horn, 54. Koyš (Fominych, Kollár)

Rozhodčí: Orolin, Purgat – Krajčík, Jurčiak