HC UP Olomouc – Akademici Plzeň 1:2 (kon.)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Akademici Plzeň
Pondělí 03.02.2020, 18:00 • Rýmařov • Univerzitní liga ledního hokeje • 13. kolo

59:15
    Oddechový čas pro domácí. Olomouc odvolá brankáře.

58:53
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    V jednoduchosti je krása i síla. Hosté se usadili ihned po buly v útočném pásmu a rána ŠTĚPÁNA HANZLÍKA od modré čáry zapadla pod horní tyč. Akademici s blížícím se koncem zápasu otáčejí stav a mají Olomouc na lopatě. Druhý bod v zápase připisuje i Faschingbauer. Asistence: Jindřich Sklenička, Jakub Faschingbauer.

58:27
    Jasná sekera přes rukavici a Plzeň dostane velmi slušnou možnost rozhodnout. S aktivitou to přehnal Kuchař.

52:08
    Další šance pro Olomouc po podrážení Tomáše Soukupa.

52:00
    Dnešní utkání sleduje 218 diváků.

49:31
    Následuje podrážení Tomáše Síkory a přesilovka Plzně, která se ještě zdvojnásobí.

49:15
    Nejlepší zákrok Štekra v zápase. Sám se před něho dostal agilní Janků, jeho stahovačku pokryl hostující gólman betonem.

48:32
    Přesilovka utnuta dalším faulem. Na středu kluziště nedovoleně bránil Dubovčí.

47:55
    Plzeň má ve třetí třetině velký problém s disciplínou. Starý sroloval u mantinelu Cacha a půjde pykat.

44:35
    Hru nahoru dolů přerušil až Sysel, když hákoval soupeře v předbrankovém prostoru.

40:24
    Před klec se prosmýkl Mareček a jeho velkou možnost musel Beer zhatit záchrannou brzdou v podobě hákování.

31:18
    Za Horváthem po konci přesilové hry řinčí tyč. Vypadalo to na střelu Davida Prachaře.

30:12
    Strmiska ideálně uvolnil najíždějícího zadáka Beera. Ten se zjevil v dobré pozici a zkoušel puk zavěsit bekhendem do sítě. Horváth stál na svém místě.

29:13
    Následný protiútok řeší Cach dalším faulem a v krátkém čase odpyká druhý trest, tentokrát za podrážení.

25:44
    Icingu předcházela další strkanice u střídaček. Rozhodčí Fiala by nerad ztratil nad zápasem kontrolu, a tak i tentokrát poslal Švece a Cacha odpočinout na dvě minuty za hrubost.

20:47
    Na trestnou lavici odchází hostující Hanzlík. I on hrál vysokou holí.

19:56
    V závěru ještě klíčový zákrok Horvátha. Olomouc jakoby už počítala se závěrečnou sirénou a na domácího brankáře doráželi dva útočníci Akademiků.

18:12
    Plzni se kombinace nedařila a Beer úplně mimo hru trefil protivníka. Domácí se dožadovali čtyř minut, je to ale pouze dvouminutový trest za nedovolené bránění.

17:10
    Ve stejném čase ale Imrich nešťastně trefil soupeře a odsedí si čtyři minuty. Faulovaný hráč okamžitě odhodil rukavice na ledovou plochu a zamířil na střídačku.

10:07
    Nakonec ve vzájemném souboji nejaktivnější Janošek a hostující Prachař. Oba už odvádí sudí.

06:45
    Hosté mají možnost k obratu. Na trestnou lavici odešel Martin Pěcha za hákování.

05:53
    Olomoučtí obránci se zapomněli v útoku a unikající JAKUB FASCHINGBAUER si věděl se zakončením rady. Kotouč poslal k levé tyči, ideálně nad beton Horvátha a srovnává skóre. Zároveň se osamostatňuje na čele klubového bodování. Asistence: Štěpán Hanzlík, David Roubal.

02:30
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    Kombinace v útočném pásmu a Olomouc vede. MIKULÁŠ RIMMEL si dobře počkal u modré čáry a po přihrávce Kropáče namířil svou ránu do horních pater branky. Asistenci má i Janečko, který už předtím nebezpečně ohrožoval Štekra. Asistence: Jan Kropáč, Jan Janečko.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 3. Rimmel (Kropáč, Janečko) – 6. Faschingbauer (Hanzlík, Roubal), 59. Hanzlík (Sklenička, Faschingbauer)

HC Univerzita Palackého v Olomouci: O. Horváth – Kuchař, Dohnal, Imrich, Dubovčí, Síkora – Siegel, Hajšman, Skopal, Kropáč, Cach, Rimmel, Janků, Pěcha, Janošek, Veselský, L. Horváth, Lainka, Janečko, Mareček
    Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Sysel, Beer, Koco, Prachař, Starý, Šimůnek, Soukup – Sklenička, Strmiska, Kučera, Markov, Hájek, Roubal, Hřebík, Rejzek, Šíma, Šiška, Hanzlík, Švec, Faschingbauer

Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Gančarčík