2:3 (0:2)
Newcastle United
Úterý 04.02.2020, 21:05 • The Kassam Stadium, Oxford • FA Cup

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:15. (23:45:15)

Dobojováno! Newcastle na půdě třetiligového celku dlouho přesvědčivě vedl o dvě branky, zápas měl pod kontrolou a soupeře nepouštěl do žádných příležitostí, když v závěrečné desetiminutovce domácí dvakrát senzačně udeřili ze standardních situací a dotáhli zápas do prodloužení.

V něm měl Oxford výbornou příležitost hned v úvodu, pak ale znovu převzal aktivitu tým z Premier League a o osudu zápasu nakonec rozhodl ve 116. minutě Allan Saint-Maximin.

Newcastle postupuje do osmifinále, v němž pocestuje na trávník West Bromwiche Albion.

120+1

120+1
    Rozhodčí Bankes poskytuje domácím ještě jednu nastavenou minutu.

120
    Hostující fanoušci si maximálně užívají aktuální průběh tohoto zápasu a znovu jsou pořádně slyšet, Newcastle v závěru prodloužení drží těsné vedení.

119
    S dlouhým nákopem domácích si poradil Fabian Schär, před dotírajícím Taylorem odehrál míč hlavou k brankáři Darlowovi.

118
    Útočná snaha domácích je přibrzděna odpískaným faulem Agyeiho na Matta Ritchieho.
    116. SAINT-MAXIMIN - 2:3

116
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Newcastle se znovu vrací do vedení! Při rychlém výpadu Magpies Christian Atsu předal míč ALLANU SAINTU-MAXIMINOVI, jenž svoji individuální akci podél hranice pokutového území zakončil prudkou ránou, na niž brankář Eastwood nedosáhl!

116
    Sykes si posunul míč do volného prostoru na levé křídlo, ovšem zahnal se do míst, odkud se přes bránícího Clarka nedalo odcentrovat.

115
    Prudký centr Mattyho Longstaffa odkopává Dickie, Newcastle se ale zase ujal odraženého míče.

114
    Hosté mohli po zisku míče vyrazit do rychlého brejku ve třech proti dvěma, Atsu měl na pravé straně zcela osamoceného Yedlina, ten ale byl patrně v ofsajdu, především ale dostal přihrávku do protipohybu a řešit ofsajdovou otázku tak bylo bezpředmětné.

113
    Agyei se neprosadil na pravé straně hřiště, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Matt Ritchie.

111
    Allan Saint-Maximin podnikl individuální výpad po levém křídle, pak prudce střílel k bližší tyči, brankář Eastwood ale byl na zemi včas a míč nadvakrát pokryl.

111
    Po rychlejším přechodu domácích k pokutovému území střílel Sykes do bránícího Clarka.

110
    Ve druhém prodloužení tempo hry trochu upadlo, na kopačky obou týmů se vkrádá řada nepřesností.

108
    Lascelles propadl ve středu hřiště, v domácím protiútoku si ale neporozuměli Sykes s Kellym, jenž dostal přihrávku na paty.

106
    Po rohu se odraženého míče zmocnil Matty Longstaff, mohl si míč v klidu zpracovat, pak jej z osmnácti metrů poslal těsně nad břevno.

106
    Christian Atsu rozehrál druhý poločas zajímavým individuálním průnikem, zpoza pokutového území pak střílel, Thorne mu ale do střely vložil nohu a srazil ji na rohový kop.

Tomáš Kohlmann

Branky: 84. Kelly, 90+4. Holland – 15. S. Longstaff, 29. Joelinton, 116. Saint-Maximin

Karty:   45+2. Sykes (OXF), 77. Kelly (OXF) – 45+1. Bentaleb (NEW), 95. Lejeune (NEW)

Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:15.
    Oxford United FC: Eastwood – Long, Dickie, Moore, Ruffels – Sykes, Rodriguez (72. Agyei), Brannagan (104. Thorne) – Browne (62. Kelly), Mackie (58. Taylor), Holland
    Náhradníci: Stevens – Agyei, Hanson, Kelly, Mousinho, Taylor, Thorne

Newcastle United: Darlow – Yedlin, Schär, Lascelles, Lejeune (97. Clark), Ritchie – Bentaleb (103. Atsu), S. Longstaff, M. Longstaff – Almirón (90. Hayden), Joelinton (37. Saint-Maximin)
    Náhradníci: Elliott – Allan, Atsu, Clark, Fernandez, Hayden, Saint-Maximin

Rozhodčí: Bankes – Beck, Russell

Diváci: 11 520