Frankfurt – RB Lipsko 3:1 (kon.) | Kaiserslautern – Düsseldorf 2:5 (kon.) | Schalke – Hertha 3:2 (po pr.)
W. Brémy – Dortmund 3:2 (kon.)
1.FC Kaiserslautern
2:5 (2:1)
Fortuna Düsseldorf
Úterý 04.02.2020, 18:30 • Fritz Walter Stadion, Kaiserslautern • Německý pohár • Osmifinále

Fotbalisté Kaiserslauternu měli osmifinále DFB Pokalu rozehrané nadějně, když po poločase vedli nad Düsseldorfem 2:1, ale po změně stran účastník Bundesligy přepnul na jiný rychlostní stupeň a naděje domácích na postup rozmetal čtyřmi góly. Hned po změně stran srovnal kapitán Rouwen Hennings a v 65. minutě podtrhl převahu favorita Matthias Zimmermann. Domácí hráči už žádnou odpověď nenašli. Naopak, v závěrečné čtvrthodině jim Fortuna zasadila ještě další dvě rány. První přišla z kopačky Rouwena Henningse, druhá pak z hlavy Kevina Stögera. (20:25:29)

90

89
    Zápas se už spíše dohrává. Hosté drží míč na svých kopačkách a kontrolují závěr utkání.

87
    Žlutou kartu dostal domácí Christian Kühlwetter.
    Hosté ve druhé půli dominují. Dali v ní už čtyři góly.

87
    Domácí zahrávali rohový kop. Obrana Fortuny balón odehrála do bezpečí.
    84. Kevin STÖGER - 2:5

84
    Düsseldorf právě vstřelil branku!
    Hosté střílí už pátý gól! Na levé straně zatáhl míč dopředu Niko Giesselmann, který se vyhnul skluzujícímu protihráči a nadýchaným centrem našel KEVINA STÖGERA, který zblízka nedal hlavičkou brankáři Grillovi šanci.

82
    Domácí měli k dispozici rohový kop. Udeřit z něj nedokázali.

80
    Düsseldorf má hru pod kontrolou. Nyní hosté zahrávali přímý kop, z něhož pálil Kevin Stöger tak metr vedle pravé tyče.

79
    Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Hikmet Ciftci, přichází Andri Runar Bjarnason.
    Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Lucas Röser, přichází Hendrick Zuck.
    78. Rouwen HENNINGS - 2:4

78
    O další pohárové překvapení se už domácí asi nepostarají! Po rohovém kopu prodloužil Alfredo Morales hlavou míč na zadní tyč, kde si ho našel ROUWEN HENNINGS, který ho nekompromisně napálil pod břevno – 2:4.

76
    Kelvin Ofori zastavil rodící se protiútok domácích taktickým faulem. Za ten obdržel žlutou kartu.

74
    Domácí mohli zahrozit po standardní situaci. Florian Pick byl ale v ofsajdu, takže jeho zakončení nad bránu se do statistik počítat nebude.

73
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Matthias Zimmermann, přichází Nuhu Kasim.

72
    Po něm hlavičkoval na přední tyči Morales. Americký fotbalista zamířil do míst, kde se nacházel brankář Grill.

71
    Hosté ovládají tempo hry. Nyní budou zahrávat rohový kop.

70
    Ve druhé půli aktivní Zimmermann se po přihrávce Oforiho dostával do další šance. Zakončení mu ale zablokoval bránící hráč.

Martin Augustin

Branky: 10. Kühlwetter, 39. Kühlwetter (pen.) – 9. Ampomah, 49. Hennings, 65. Zimmermann, 78. Hennings, 84. Stöger

Karty:   87. Kühlwetter (KAI) – 21. Ampomah (DSF), 38. Giesselmann (DSF), 47. Morales (DSF), 52. Kastenmeier (DSF), 57. Rosler (DSF), 76. Ofori (DSF)

1.FC Kaiserslautern: Grill – Schad, Kraus, Hainault, Nandzik – Sickinger (C), Bachmann, Ciftci (79. Bjarnason) – Kühlwetter, Thiele (30. Röser, 79. Zuck), Pick.
    Náhradníci: Spahić – Starke, Skarlatidis, Bergmann, Röser, Bjarnason, Zuck, Hercher, Gottwalt.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Zimmermann (73. Kasim), M. Jörgensen, Ayhan, Giesselmann – Barkok (46. Stöger), Morales, Sobottka (46. Ofori) – Ampomah, Hennings (C), Thommy.
    Náhradníci: Okoye – Fink, Hoffmann, Kasim, Ofori, Pledl, Stöger, Tekpetey, Zimmer.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Sinn

Diváci: 35 340