Jižní Korea
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Česko
Sobota 08.02.2020, 11:00 • Hokejový stadion Kangnung • Legacy Cup (ženy)

V dějišti posledních zimních olympijských her čeká český tým další utkání již v noci ze soboty na neděli, kdy se od 4:00 SEČ představí proti Polkám. (13:20:07)

České hráčky otočily na Legacy Cupu utkání s Jižní Koreou a vítězí 3:2 po prodloužení. Domácí hráčky se ujaly vedení po otočce kolem tyče a odrazu od brankářky Hřívové do sítě. Nicméně Vaněčková si vynutila prodloužení a v něm potvrdila Serdar svůj vynikající individuální výkon.

62:16 SERDAR - 2:3

62:16
    Česko právě vstřelilo branku!
    LENKA SERDAR byla nejprve důrazná ve středním pásmu. Z toho těžila Škorpíková na pravé straně, ta jí vrátila puk na střed a LENKA SERDAR potom vymetla levou šibenici. Asistence: Patricie Škorpíková.

61:46
    Ofsajd také na opačné straně.

61:30
    Serdar vjela do ofsajdu.

60:54
    Dva na jednu, ale Korejky se na poslední chvíli vložily do pasu na Serdar na pravou stranu. Serdar by byla jinak zřejmě sama před korejskou brankářkou.

60:24
    Alexandra Halounová poslala puk ve středním pásmu pouze na hokejku soupeřky.

60:01

60:00

59:35
    Hra je přerušena po souboji před korejskou střídačkou, nařízeno buly v českém útočném pásmu.

59:06
    Střelu přes Vaněčkovou si našla lapačka Hřívové a vhazuje se tak na levém kruhu.

58:40
    Střelu Serdar z mezikruží zablokovaly Korejky a korejská brankářka potom lapila pokus z pravé strany.

57:47
    Alexandra Halounová nahrála na pravé křídlo a po souhře s Petřekovou se ještě tlačila do zakončení z bezprostřední blízkosti.

57:18
    Češky byly aktivní při forčekinku, následně vybojovaly buly před korejskou brankou.

56:40
    Korejská nahrávka na levý kruh postrádala přesnost a Češky tak drží kotouč.

55:44
    Sandra Halounová byla u kotouče později než soupeřka, ale Češky díky Alexandře Halounové získaly puk zpět.

54:39
    Dvořáková neuspěla na pravé straně a potom ji od puku odtlačila protihráčka.

53:53
    Korejky poslaly kotouč po pravé straně před českou branku a odjely střídat.

53:22
    Následuje korejské zakázané uvolnění.

53:11
    Do hry ještě muselo video, ale branka je uznaná a Česko vyrovnalo na 2:2.
    53:11 2:2

53:11
    Po nahrávce Sandry Halounové z levé strany pod sebe propadla křižná střela ELIŠKY VANĚČKOVÉ až do sítě a je to tady 2:2. Asistence: Sandra Halounová.

52:37
    Korejky se dostaly do ofsajdu na levé straně.

51:55
    Rychlá souhra korejského týmu, ale následně zasáhla Hřívová pravou nohou při zakončení z levého kruhu.

50:53
    Serdar zase motala Korejky, ale ty ji dokázaly zastavit na levém kruhu.

50:31
    Nepovedená česká rozehrávka končí zakázaným uvolněním na levé straně.

50:14
    Korejský tým se nyní dožadoval odpískání podrážení Škorpíkové na levé straně. Pravda je ta, že to byl docela hraniční zákrok.

49:52
    Češky si přihrávaly na pravé straně až napřáhla Škrdlová a všechno vzala na sebe, nicméně korejská brankářka si pohlídala prostor mezi betony.

49:23
    Jedna z korejských hráček schytala ránu od modré čáry a zůstala ležet na ledě, hrálo se potom dál až nakonec došlo k přerušení hry.

49:05
    Český tým má před sebou přesilovku pět na čtyři.

48:55
    Škorpíková zamíchala s pukem na pravé straně a křížem nebyla zas až tak daleko od srovnání.

48:23
    Češky se nedohodly na kruhu, ale při střele z levé strany vyrazila Hřívová puk pravým ramenem u přední tyče.

47:39
    Chladová posunula kotouč při rozehře po levém mantinelu. Ten následně nahodil český tým před korejskou branku.
    47:06 2:1

47:06
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Ta právě přichází! Dlouhý výlet korejské útočící hráčky skončil brankou. Autorka gólu prošla až na levou stranu a potom se otočila kolem tyče a po ledě překvapila Hřívovou. Ta si na puk ještě docela dost sáhla, ale nakonec hrací předmět se odrazil od české gólmanky do sítě a Korejky podruhé vedou v tomto zápase.

46:20
    Víceméně vyrovnaná třetí třetina. Je dost možné, že další branka může být vítěznou v tomto střetnutí.

45:47
    V krátkém sledu dva zákroky Hřívové, ten první byl složitější proti střele z levého kruhu.

45:34
    Icing české reprezentace na pravé straně.

44:50
    Serdar střílela z pravé strany a Hrubanová se přetlačovala s protihráčkou před brankou.

44:10
    Škrdlová zakončovala od modré čáry vedle levé tyče do zadního mantinelu a následně už se Češky nedostaly ke střele.

43:26
    Na druhé straně zasáhla Hřívová levou rukou a následuje samozřejmě buly po její levici.

42:55
    Alexandra Halounová vsadila na golfák z pravé strany, ale puk mířil vedle vzdálenější tyče.

42:12
    Sražená střela Alexandry Halounové od modré čáry končí v lapačce korejské brankářky.

42:06
    Zakázané uvolnění na pravé straně znamená buly před korejskou bránou.

41:41
    Korejky se samy připravily o útočnou třetinu kvůli pokažené nahrávce z pravé strany pod sebe.

41:01
    Češky napravily zaváhání v rozehrávce a následně si pro svůj útok vybraly pravou stranu.

40:24
    Korejky si rychle narazily puk těsně před brankou, ale střela mezi nohy Hřívové neskončila gólem...

40:01

Český tým dokázal srovnat ve druhé třetině, když se prosadila Škorpíková dorážkou po průniku Serdar, která je dnes nejlepší hráčkou českého družstva. Český výkon má stoupající tendenci. Všechno drží velice dobrá Hřívová v brance. Tak uvidíme, co přinese poslední třetina.

40:00

39:47
    Hřívová vykopla zakončení z levé strany pravou nohou a tahle třetina končí.

39:24
    Češky musely vyčistit útočné pásmo, a tak Chladová pouze odevzdala kotouč.

39:10
    Oba celky jsou v pěti na hrací ploše.

38:40
    Další české přečíslení, ale střelu z pravé strany poslala Škrdlová pouze do korejské brankářky.

38:04
    V situaci dvě na jednu vracela Sandra Halounová puk z levé strany na zadní tyč, ale tuto přihrávku už korejský tým srazil.

37:44
    Ofsajd Korejek na levé straně a je tady tak buly ve středním pásmu.

37:10
    Serdar hraje výborný zápas, nyní prošla přes tři hráčky na levé straně a byla hákovaná. Bude se tak hrát čtyři na čtyři.

36:34
    Hřívová vyrazila pokus ke své pravé tyči, ale Korejky zůstávají v útočném pásmu.

36:17
    Škrdlová (CZE) byla na levé straně pomalejší než útočící hokejista a vyfasuje tak dvě minuty za svůj nedovolený zákrok.

35:13
    Sandra Halounová pálila z levého kruhu pouze do soupeřky.

34:57
    Tlak před korejskou brankou nepřinesl český gól a hráčky v červeném tak mohou vystřídat.

34:29
    Korejky zastavily Serdar na levém křídle, ale Asiatky ještě otravuje Hrubanová.

33:46
    Machková uklouzla při souboji s protihráčkou na levé straně a potom se ještě snaží napadat korejskou rozehrávku.

33:11
    Serdar kontrovala střelu z pravé strany na přední tyč společně s brankářkou Hřívovou, pro kterou to byl poměrně snadný zákrok lapačkou.

32:31
    Škrdlová byla pod tlakem při rozehře, ale situaci ustála. Následně zaútočily české hráčky po levé straně.

31:56
    Pokus z úhlu a levé strany na korejskou branku v podání Alexandry Halounové, korejská brankářka udržela puk v rukavici a nedovolila dorážku sjíždějící Petřekové.

31:40
    Hřívová si připsala zákrok lapačkou při střele z pravého kruhu a vhazuje se tak po levé ruce české brankářky.

31:10
    Češky srazily zakončení z levé strany a následně tak rozehrává Černá u své branky.
    30:22 ŠKORPÍKOVÁ - 1:1

30:22
    Serdar vyhrála jedna na jednu na pravé straně a vystřelila křížem, s tím si ještě korejská gólmanka poradila, ale následně PATRICIE ŠKORPÍKOVÁ silou vůle dorazila puk do brány a je vyrovnáno 1:1.

29:39
    Zřejmě Alexandra Halounová mohla srovnat, kotouč se odrazil na středu, před poloprázdnou branku, ale vynikající korejská brankářka se stačila přesunout ze svého pohledu na levou stranu.

29:05
    Sandra Halounová vystřelila z levé strany a korejská brankářka odehrála puk hokejkou do bezpečí.

28:22
    Dvořáková neuspěla v levé části útočné třetiny a korejský tým se tak ubránil, aniž by potřeboval pomoc své brankářky.

27:07
    Útočící hráčka chtěla překvapit Hřívovou z levé strany na kratší tyč, ale puk letěl vedle české branky.

26:41
    České oslabení končí a nebylo vůbec špatné, Korejky si nevypracovaly žádnou větší příležitost.

26:13
    Serdar podnikla výpad po pravé straně, obešla protihráčku a natlačila se do branky. Potom se ještě Češky snažily o dorážku, ale Korejky odolaly.

25:13
    Úmyslný ofsajd korejských hráček, ale Češky potom neprověřily gólmanku soupeřek z pravé strany.

24:41
    Tak nakonec dvouminutový trest pro český výběr a tím pádem pochopitelně korejská přesilovka.

24:41
    Ještě rozhodčí komunikují s českou střídačkou a stále se tak nehraje.

24:41
    Hřívová schovala kotouč do lapačky a rozhodla se nerozehrát, český tým poté na rozdíl od Korejek vystřídá.

24:23
    Korejská brankářka máchla lapačkou na první tyči proti střele Škorpíkové z pravého kruhu.

23:44
    Sandra Halounová nahrála zleva pod sebe, jenže Alexandra Halounová narazila na hokejku bránící hráčky.

22:52
    Hřívová klouzala ke své pravé tyči. Potom ještě Korejky na pár sekund sevřely český tým.

22:38
    Ofsajd českého družstva na pravé straně.

22:05
    Serdar udělala kličku na levém kruhu a na zadní tyči byla potom úplně volná Hrubanová, která si nedokázala zpracovat puk sama před gólmankou.

21:18
    Korejky se nedostaly k ničemu zásadnímu a rozehrávky po levé straně se ujala Machková.

20:40
    Po zakončení Petřekové z levého kruhu přikryla korejská brankářka kotouč lapačkou a hra je tak přerušena.

20:12
    Petřeková forčekovala, potom Škrdlová zachytila korejský výhoz na útočné modré čáře.

20:01

20:00

19:32
    Diváci ocenili zákrok lapačkou v podání korejské brankářky.

19:07
    Češky mají nyní více ze hry, ale času na skórování jim v první třetině už nezbývá mnoho.

18:23
    Zakázané uvolnění Korejek na levé straně.

17:57
    Následovalo české zakončení z pravé strany vedle zadní tyče.

17:37
    Korejky zablokovaly pokus z pravé strany.

16:20
    Po zákroku korejské gólmanky se vhazuje po její levé ruce...

15:09
    Česká gólmanka vyrazila tečovaný pokus z levé strany, ale ještě není hotovo před českou brankou.

13:58
    Češky mohly odpovědět, ale nikterak nezakončily na korejskou branku, posléze ještě forčekují.
    13:29 1:0

13:29
    A zasahovat už také nebude! Do české brány proletěla zprvu poměrně nenápadná střela od modré čáry, kdy česká gólmanka šla ke své levé tyči.

13:13
    Češky se brání tlaku soupeřek, ale brankářka českého národního týmu ještě nezasahovala této početní nevýhodě.

12:37
    Český tým čeká první oslabení v tomto duelu.

12:32
    Korejky pronikly až do útočné třetiny po pravé straně, ale následně si česká brankářka pokryla bližší tyč.

11:49
    Češky ztratily puk na pravé straně a musí svůj útok začít z vlastního obranného pásma.

11:08
    Češky kombinovaly v útočné třetině, ale k zakončení na branku se nedostaly.

10:15
    České hráčky sebraly korejské nahození, ale následně jim nezafungovala útočná fáze.

09:41
    Ofsajd českých hráček.

09:11
    Sledujeme víceméně vyrovnaný zápas, kdy ani jeden z týmů nemá nějakou výraznější převahu.

08:08
    Češky se neprosadily po pravé straně, ale následná střela při korejském protiútoku letěla vedle lapačky české brankářky.

18:53
    Švejdová si poradila se zakončením z pravé strany na přední tyči.

06:05
    Korejky vyhodily puk po levé straně a ten potom drží české hráčky za svou brankou.

05:19
    Češky se zatím při této přesilovce nedostaly do zakončení.

04:34
    Český celek dostal možnost své první přesilové hry v tomto zápase.

03:57
    Pejšová nyní vybruslila bekhendový blafák protihráčky a zasáhla z pravé strany.

03:06
    Zatím bez vyložené šance na obou stranách.

02:23
    Korejkám se nepovedl přechod po levé straně do útočné třetiny a píská se tak postavení mimo hru.

01:34
    Český tým je od prvních sekund aktivnější a hraje se spíše před brankou soupeřek.

00:35
    Češky nastoupily v červeném, zatímco Korejky v bílém, český tým útočí v první třetině z levé strany.

00:03
    České hráčky vyhrály první vhazování tohoto střetnutí a zápas tak začal.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 14. -, 48. - – 31. Škorpíková, 54. Vaněčková (S. Halounová), 63. Serdar (Škorpíková)

Jižní Korea:
    Česko: Hřívová (Švejdová) – Vaněčková, Škrdlová, A. Halounová, Habartová, S. Halounová, Hrubanová, Chladová, Škorpíková, Kalová, Petřeková, Černá, Machková, Serdar, Dvořáková.