Boston – Montreal 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 13.02.2020, 17:30 • Tipsport aréna (Holešovice) - malá hala • DHL Superpohár • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Turnaj o Pohár DHL se nám rozdělil na několik skupin a my se zaměříme na skupinu A, kde Sparta přivítá na svém ledě západočeské K. Vary. Ty zatím vyhrály oba své duely. Kladno porazily po prodloužení 4:3 a LItvínov zdolaly 4:2. 5 bodů je tak posunulo na první místo v tabulce skupiny A. Sparta Praha je po jednom odehraném utkání na třetím místě, zvládla ho na výbornou, když porazila Litvínov 3:1. Připomínám, že z této skupiny postupují do Play off Superpoháru jen dva mančafty z pěti. V této skupině figurují postupně K. Vary, Kladno, Sparta, Slavia a Litvínov.

Duel začíná v 17:30 v malé holešovické aréně.

4. David Routa – 0+1

HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Fiala, Bláha, Havlín, Prchal, Tomek, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Slavíček, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Hamrla) – Stejskal, Kořán, Benda, Cestr, Tureček – Seidler, Záruba, Rozhon, Jiskra, Konášek, Novotný, Křehlík, Šik, Černý, Křemen, Adámek, Rymon

01:19
    Karlovarští udrželi pásmo a pak soupeři slušně zatopili.

02:05
    Hosté nahodili a šli za pukem, v útoku si šanci nevytvořili.

02:52
    Sparta váhá s rozehrou, už jí provedla, ale ne zrovna šťastně.

03:02
    K.Vary zakázané uvolnění.

03:26
    Cichoň si připisuje zákrok vyrážečkou. Obránci dorážku nepovolili.

03:59
    Zblokovaná střela Varů, Sparta stále pod tlakem.

04:26
    Západočeši měli dvě výborné šance, Cichoň se ale vyznamenal.

05:14
    Sóloúnik beka Sparty, avšak třetinu nedobyl.

06:09
    Velká šance domácích, přečíslení a situace tři na dva, dobře vyřešena, avšak brankář zazářil.

06:54
    Další zákrok karlovarského brankáře.

07:22
    Jeden hráč z lázeňského města se proháčkoval až před brankáře, tam mu však puk ujel.

08:25
    Utkání nabírá tempo, soupeři berou zápas prestižně a záleží jim na bodech.

09:40
    Výtečné zavezení kotouče do útočného pásma. Sparťané to provedli ukázkově, ale zakončení už nebylo takové, jaké by mělo být.

10:18
    Energetici se nádherně našli, to byla kombinace jako z učebnice, chyběla jen branka.

11:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

12:48
    Střela domácích z levého kruhu, pěkná, ale do branky neprošla.

13:41
    Z akce opět nic nebylo, sparťané se nemohou dostat přes poctivou obranu Energetiků.

14:07
    Vary ostřelují protivníka, lítá to však vedle brány.

15:12
    Střela Pražanů do plexiskla, ta mnoho neřeší.

15:54
    Hosté nahodili, v pásmu se ale neusadili.

16:19
    Sparta také zatlačila soupeře, avšak zatím je problém zakončení.

16:40
    Slibnou akci domácích zastavil ofsajd.

16:51
    Pěknou střelu ze slotu likviduje Cichoň pohotovým zákrokem.

17:21
    Holešovičtí neprostřelili od modré čáry soupeřova brankáře, ten si lehl a zamezil kotouči projít přes brankovou čáru.

18:10
    Pražané dobývají pásmo a branku soupeře, ten se ale statečně brání, mají více ze hry, ale jen v posledních minutách, jinak je zápas vyrovnaný a naprosto otevřený.

19:07
    Kontr Západočechů skončil v brance, ale tam skončili hráči místo puku, byl to tvrdý, ale férový souboj.

19:42
    Icing hostů.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:13.

První třetina skončila bez gólů, avšak hokej to nebyl vůbec špatný, oba týmy měly šance, ale nedokázaly je využít. Uvidíme, co nabídne další perioda.

20:01

20:01

21:26
    Přečíslení Pražanů skončilo na obránci, velká škoda, to byl pěkně vytvořený atak, kvalitní akce, jen ta finální fáze.

22:00
    Západočeši dvakrát ohrozili Cichoně, ten se opět vystavil jejím střelám a obě je zneškodnil.

22:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stejskal, podrážení, 2 min.).

23:10
    Rychlá akce po levém křídle, Sparta dobyla pásmo a usadila se v něm.

23:31
    Vary vyhazují.

24:19
    Horák chytá puk pod betony.

24:56

24:59
    Sparťané to vykombinovali přesně na hokejku, ale koncovka opět selhala.

25:49
    Přihrávka přes dvě čáry, Vary se ale dál nedostaly.

26:15
    Utkání nabírá na tempu, hráči přidávají v rychlosti.

26:54
    Energetici se také ukázali v útoku, jenže také neuspěli.

27:23
    Pražané špatně vystřídali, beci se však stihli vrátit a situaci vyřešit.

28:05
    Zásah brankáře Cichoně, ten dnes chytá velmi dobře.

29:10
    Arnošt se háčkoval do šance, neprosadil se do koncovky.

29:59
    Obrovská šance, individuální akce Pražanů, klička do bekhendu.

31:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je DAVID ROUTA. Sparta otevírá účet utkání. Asistence: Jakub Konečný, Zoran Fiala.

32:16
    Vary neskutečně zavařili domácí beky, gól ale nedali. Obrovské štěstí Sparty.

32:54
    Západočeši zahrozili, ale vyníkajícího Cichoně npeřekonali. Ten tak drží čisté konto už přes půl zápasu.

34:44
    Sparta se chtěla prodrat dp útoku, tento záměr nevyšel a místo toho šli do útoku hosté, těm však efektivita také chybí.

35:55
    Střela přes obránce z pozice centra, Sparta nezvýšila svůj náskok.

37:11
    Horák drží naděje svého týmu, neskutečné!!! Před Horákem byl obrovský závar.

38:32
    Vary v tlaku. Cichoň zase výborný!

38:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Konečný – vysoká hůl, 2 min.).

38:56
    Obránci pomohli, Cichoň nemusel zasahovat.

39:05
    Vary se ženou do jednoho z posledních útoků v této třetině, Sparta se však dokázala dostat do střední třetiny.

40:00

Druhá třetina také neoplývala góly, už jsme však jeden viděli. Sparta překonala Horáka a šla do vedení ve 32. minutě. I když třetina nabídla zajímavý hokej, další branky jsme už neviděli. Vary jsou silný soupeř a vedení 1:0 je nemůže rozhodit, šance jsou vyrovnané. Sparta může utkání dotáhnout, ale stejně tak i ztratit.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Vary.

40:55
    Západočeši na to sice vlétli a měli pár příležitostí, všechno to vyústilo velkou šancí, Cichoň ale stále zůstává nepřekonán.

41:49
    Pražané se protečovali do pásma, tam dlouho nevydrželi.

42:39
    Pěkný průnik domácích, šance, Horák vyráží a napodruhé také chytá.

43:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Projetí po levém křídle, pas přes osu a zakončení do poloprázdné branky. Cichoň přichází o neprůstřelnost. Autorem branky je ADAM KŘEMEN. Asistence: Vítek Benda, Otakar Šik

43:45
    Na ledě se přitvrzuje, utkání má dobré tempo a nasazení.

45:37
    Hraje se dlouho u mantinelu, puk je tam zaklíněn.

46:19
    Velké nepřesnosti na obou stranách.

46:40
    Energetici přestřelili branku, za brankou zvoní plexisklo.

47:42
    Sparta zatlačila soupeře do ulity a ten inkasuje. Autorem branky je TOMÁŠ KULHÁNEK. Asistence: Tomáš Tomek, Michal Vágner.

49:24
    Karlovarští v signalizované výhodě obehrávali protivníka, pěkně kombinovali, branku ale netrefili.

50:01
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Arnošt, držení, 2 min.).

51:26
    Cichoň zneutralizoval šanci Varů.

52:54
    Možnost skórovat pro Západočechy! Puk letí vedle a odráží se od zadního mantinelu.

54:08
    Bojuje se o každý milimetr ledu, hráči do sebe narážejí, bojují jako lvi.

54:57
    Ofsajd domácích, klička na modré a.....postavení mimo hru.

55:22
    Střela Energetiků z pravého kruhu, minula branku, velká šance!

56:49
    Sparťané se utrhli a byli blízko dalšímu gólu.

57:24
    Pražané vyvezli kotouč asnaží se ho dostat do bezpečí. Ze střídačky zní pokyn: "na jistotu."