Miskolc – Detva 4:3 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:4 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 3:2 (1:0 po s.n.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Úterý 18.02.2020, 18:00 • Zimný štadión Liptovský Mikuláš • Tipos Extraliga (SR) • 51. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kapičák (Melna) – Droppa, Mezovský, Roman, Božoň, Smutný, Uhrík – Huna Rud., Tamáši, Michalík – Vybíral, Piatka, Oško – Nechaj, Lištiak, Haluška – Nespala

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák (Trenčan) – Pukka, Mesikämmen, Hančák, Ťavoda, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia, Borov – Phillips, Lalancette, Spilár – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Török – Chalupa, Farkaš, Hvila

Rozhodca: Goga, Kókai – Rojík, Kis-Király.

Štátna hymna Slovenska doznela, môže sa teda začať samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech domácich Liptákov.

00:23
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Šokujúci úvod zápasu, domáci mladíci začali odvážne, prihrávku medzi kruhy dostal ALEX TAMÁŠI a šikovným blafákom otvoril skóre dnešného zápasu! Asistencie: Filip Mezovský, Rudolf Huna.

01:11
    Liptáci pokračujú v odvážnom výkone, Uhrík z pozície obrancu pálil od modrej čiary, nemieril však presne.

01:49
    Michalovce boli azda po prvý raz v zápase v útočnom pásme, Jakub Linet však nepochodil a puk mieri do stredného pásma.

02:19
    Samuel Chalupa skúsil strelu z ľavej strany, domáci gólman Kapičák však jeho pokus kryl bez väčších problémov.

02:59
    Ďalší útok hostí ťahal skúsený Lukáš Hvila, ktorý sa však dostal medzi dvoch obrancov domáceho tímu a následne puk stratil.

03:23
    Ďalšia šanca domáceho celku, Patrik Oško strelou opečiatkoval bránku hostí a poslal tak Líškam ďalšie vážne varovanie!

03:35
    Brankár hostí Surák inkasoval nepríjemný zásah pukom do masky, hra je tak prerušená.

04:03
    V úvode zápasu hosťom zatiaľ viazne kombinácia, v tomto momente na útočnej modrej čiare nepresne prihrával Lalancette.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Liptovský Mikuláš vedie nad Michalovcami zatiaľ 1:0.

05:18
    Mezovský v rohu tvrdo dohral jedného z protihráčov, vylučovať sa nebude.

05:40
    Tvrdá strela Konstu Mesikämmena, puk však letel príliš vysoko a Kapičák tak nemusel zasahovať.

06:10
    Dobrá strela domácich od modrej čiary, Surák ale nemusel zasahovať.

06:33
    Ján Ťavoda inkasoval nepríjemný zásah pukom, napriek tomu ostáva na ľade a obetavo pomáha spoluhráčom v obrane.

07:11
    Zverenci trénera Chudého len nahodili puk do útočného pásma a striedajú, dopredu tak pôjdu Liptáci.

07:55
    Oba tímy obetavo bojujú o každý kúsok ľadu, domácich navyše ženie dopredu pomerne početný fanklub.

08:23
    Ďalší útok hostí končí postavením mimo hru.

08:31
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Phillips – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

08:45
    Hostia získali puk a okamžite ho vyhadzujú cez všetky čiary.

09:11
    Domácim zatiaľ presilovka nevychádza a ďalšiu útočnú akciu musia začať od vlastnej bránky.

09:45
    Adam Nechaj tvrdo pálil od modrej čiary, nemieril však presne. Liptáci ale ostávajú v útočnom pásme.

10:01
    Polovica tretiny je za nami, Liptovský Mikuláš vedie nad Michalovcami 1:0.

10:22
    Hosťujúci Jakub Linet získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

10:31
    Hostia v plnom počte.

10:31
    Konsta Mesikämmen tvrdo pálil od modrej čiary, Kapičák puk skvele vyrazil betónom!

10:40
    Dukla Michalovce dala gól!
    Dravý Chalupa sa cez troch hráčov predral pred bránku hostí, puk sa následne dostal na hokejku LUKÁŠA HVILU a skúsený útočník hostí ho upratal do vrchnej časti domácej bránky! Asistencie: Samuel Chalupa, Matej Farkaš.

11:08
    Po buly v útočnom pásme sa do puku oprel domáci obranca Michal Roman, Surák bol pozorný a puk končí na ochrannej sieti.

11:44
    Buly v strednom pásme, bližšie k bránke domácich, ktorí však získali puk a idú dopredu.

12:22
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci bojujú zo všetkých síl, mladý tím do týchto chvíľ podáva mimoriadne sympatický výkon.

13:02
    Puk je znovu v útočnom pásme domáceho tímu, Michalíka však včas zblokoval Mesikämmen.

13:19
    Puk je za bránkou Filipa Suráka, oba tímy striedajú počas hry.

13:55
    Smutného strela končí na betóne Filipa Suráka, hostia sa následne okamžite hrnú dopredu.

14:33
    Lalancette zakombinoval v útočnom pásme so spoluhráčom, Kapičák ale zasahovať nemusel.

15:01
    Začína sa posledných 5 minút prvej tretiny, Mikuláš hrá s Michalovcami nerozhodne 1:1.

15:22
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia a v solídnom tempe, fanúšikovia oboch tímov sa dnes na nudu nemôžu sťažovať.

15:47
    Mašlonka dobre vystrelil švihom z pravej strany, všetko vyriešil pozorný Kapičák.

15:54
    Obrovská šanca hostí, Safaralejev však v dobrej pozícii minul opustenú bránku domáceho tímu!

16:11
    Treba však povedať, že Michalovce sa postupne dostávajú do tempa, v úvode zápasu to vyzeralo na drobné podcenenie súpera zo strany Líšok.

17:22
    Zaujímavá situácia pri bránke domáceho tímu, Michal Roman pohotovo rukavicou zastavil puk smerujúci za bránkovú čiaru!

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:33
    Hostia už sa dostávajú do pomerne mohutného tlaku, domácim mladíkom akoby v závere prvej tretiny dochádzali fyzické sily.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:43
    Chalupa sa z pravej strany šikovne natlačil do zakončenia, trafil však len sieť z boku bránky z vonkajšej strany.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine remizuje Liptovský Mikuláš s Michalovcami 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Liptákov.

20:55
    Úvodná minúta druhej tretiny jej obojstranne opatrná, zasahovať však musel domáci brankár Kapičák.

21:22
    Michalovce vysoko napádajú domácu rozohrávku, Mašlonka zachytil puk v útočnom pásme, ale pred Kapičákom nepochodil. Rovnako tak dopadol i Peter Galamboš.

21:44
    Buly v strednom pásme v prospech domáceho Lištiaka.

22:23
    Obrovská šanca hostí, Igor Safaralejev z pravej strany ideálne našiel Tomáša Töröka, ktorý však ani na dvakrát nedostal puk do Kapičákovej bránky!

22:44
    Delovku Konstu Mesikämmena kryl domáci brankár.

23:11
    Michalovce už sa neustále tlačia do útoku, domáca obrana má plné ruky a nohy práce.

23:25
    Po buly od modrej čiary tvrdo pálil obranca Daniel Hančák, puk ale končí v moci domáceho gólmana.

23:44
    Rýchle prečíslenie domácich, Oško našiel ideálne Vybírala, ktorému však gólovú radosť pokazil Filip Surák!

24:22
    Mašlonka pálil nepresne, puk však získal Galamboš a hostia pokračujú v útoku.

24:39
    Preťažená obrana Liptovského Mikuláša sa už bráni aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

24:45
    Oddychový čas domácich.

24:45
    Domáci tréner Anton Tomko poriadne dohovára svojich zverencom počas oddychového času.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Liptovský Mikuláš hrá s Michalovcami nerozhodne 1:1.

25:33
    Po strele Tamášiho od modrej čiary končí puk v moci Filipa Suráka.

26:15
    Domácim zjavne oddychový čas prospel a znovu sa trošku dostávajú do hry.

26:46
    Spilár našiel na útočnej modrej čiary Vorobjova, ktorý však delovkou opečiatkoval len mantinel za domácou bránkou.

27:23
    Rýchla akcia hostí, Galamboš z pravej strany nahodil puk na bránku domácich a ten po teči MAREKA MAŠLONKU končí v sieti! Asistencie: Peter Galamboš, Dmitrij Vorobjev.

27:49
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., podrazenie).

28:12
    Michalovce pokračujú v mohutnom nápore aj počas presilovej hry, domáca obrana je poriadne preťažená.

28:37
    Domáci získali puk a okamžite ho posielajú až ku bránke Filipa Suráka.

29:03
    Hostia znovu kombinujú v útočnom pásme.

29:32
    Puk je opäť pri Surákovi, Michalovce pravdepodobne túto presilovú hru nevyužijú.

29:47
    Domáci v plnom počte.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Mikuláš zatiaľ prehráva na domácom ľade s Michalovcami 1:2.

30:32
    Akcia domáceho Nechaja je prerušená píšťalkou hlavného rozhodcu, ide o postavenie mimo hru.

30:53
    Strela Zekuciu od modrej čiary bola zblokovaná, hostia napriek tomu ostávajú v útočnom pásme.

31:22
    Vzápätí rýchla akcia domácich, prihrávku Halušku však výborne zblokoval spomínaný obranca Michaloviec Zekucia.

32:02
    Domáci hokejisti v týchto momentoch držia síce puk v útočnom pásme, Surák ale zasahovať vôbec nemusel.

32:33
    Ďalší strelecký pokus hostí v podaní Jakuba Lineta, žilinský odchovanec v službách hostí ale nemieril presne.

33:31
    Hrá sa v rýchlom tempe a takmer stále pred Kapičákovou bránkou.

34:29
    Hrá sa opäť dlho bez prerušenia hry, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je stále 1:2.

35:46
    V Liptovskom Mikuláši máme reklamnú prestávku, domáci tréner Anton Tomko má počas nej čo povedať svojim zverencom.

36:22
    Michalovce naďalej diktujú tempo hry, ale nedarí sa im znovu prelomiť obranu súpera. Mašlonka to tentoraz skúsil strelou zo stredu klziska, puk ale končí v Kapičákovej lapačke.

36:45
    Alex Tamáši sa šikovne predral cez Pukku, ale svoju akciu nedotiahol do úspešného konca.

37:02
    Závar pred bránkou domáceho celku, hosťom sa ani po viacerých dorážkach nepodarilo dostať puk za bránkovú čiaru.

37:44
    Zakončenie Lalancetta nebolo presné, hostia ale pokračujú v útočnom snažení.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:36
    Znovu v akcii hosťujúci Lalancette, ani tentoraz ale nebol úspešný.

38:55
    Mašlonka zakombinoval v útočnom pásme s Giľákom, Michalovce sú stále v útočnom pásme.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine prehráva Liptovský Mikuláš na domácom ľade s Michalovcami 1:2, tretia tretina sa začne približne o 19:40.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí.

40:59
    V úvode prvej minúty tretej tretiny ešte slovná kontroverzia medzi Rudolfom Hunom a hosťujúcim Lalancettom, vylučovať sa ale nebude.

41:42
    Michalovce sa snažia o kombináciu v strednom pásme, hráčom z východu Slovenska však nevyšla podľa predstáv.

42:12
    Zakázané uvoľnenie v podaní hostí, hra sa sťahuje pred Filipa Suráka.

42:55
    Rudolf Huna skúsene podržal puk v útočnom pásme, následne sa puk dostal až na hokejku Nespalu, ktorý ale nemieril presne.

43:33
    Rýchle prečíslenie domácich, napokon z ľavej strany pálil Patrik Oško, ale puk končí v moci Filipa Suráka.

43:47
    Smutný stratil puk v útočnom pásme, hostia sa vyrútili do protiútoku, Mašlonka našiel naľavo MATEJA GIĽÁKA, ktorý strelou švihom mieril absolútne presne! Asistencie: Marek Mašlonka.

44:14
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Tamáši – 2 min., sekanie).

44:30
    Michalovce okamžite kombinujú v útočnom pásme.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Liptovský Mikuláš prehráva na domácom ľade s Michalovcami 1:3.

45:42
    Hostia síce hrajú presilovú hru, ale zatiaľ sa im nedarí vážnejšie ohroziť Kapičáka v domácej bránke.

46:15
    Presne s vypršaním trestu domáceho hráča dávajú hostia štvrtý gól, pretože po strele Vorobjeve tečoval puk šikovne ZACKARY PHILLIPS za chrbát domáceho brankára. Asistencie: Dmitrij Vorobjev, Daniel Hančák.

46:47
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Roman – 2 min., sekanie).

47:15
    Michalovce musia začínať ďalšiu útočnú akciu z hĺbky vlastného obranného pásma.

47:45
    Hostia opäť kombinujú v útočnom pásme, v týchto momentoch sa im vôbec nedarí.

48:11
    Skvelý Filip Surák! Andrej Lištiak sa dostal do úniku, ale brankár hostí sa mu odvážne vrhol pod nohy a zmaril mu gólovú šancu!

48:47

49:10
    Hostia stále kombinujú v útočnom pásme, v týchto momentoch im však trošku viazne kombinácia.

49:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav zápasu je stále 1:4.

50:32
    Michalovce kombinujú v útočnom pásme, následne však strácajú puk a prichádzajú o pásmo.

51:01
    Domáci hokejisti zo všetkých síl bránia, dnes je to zo strany Liptákov skutočne mimoriadne obetavý výkon!

51:26

51:55
    Michal Uhrík po návrate z trestnej lavice zaviezol puk do útočného pásma a dovolil spoluhráčom prestriedať.

52:24
    Rudolf Huna znovu výborne v útočnom pásme, skúsený harcovník má dnes azda dvojo pľúc.

53:01
    O osude zápasu je dnes zdá sa rozhodnuté, hostia sa napriek tomu stále tlačia do zakončenia.

53:19
    Jakub Linet sa z pravej strany šikovne natlačil pred domácu bránku, cez Kapičáka však puk do siete Liptákov neprepasíroval.

53:39
    Dmitrij Vorobjev nepríjemne vystrelil od modrej čiary, Kapičák však bravúrne puk skrotil vo svojej lapačke.

54:09
    Ďalšia obrovská šanca hostí, Lalancette našiel pred bránkou domácich Spilára, ktorý však tesne minul!

54:16
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Zekucia – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

55:01
    Máme pred sebou posledných 5 minút tretej tretiny, stav zápasu je stále 1:4.

55:34
    Domáci hokejisti sa v poslednom domácom vystúpení v tejto sezóne ešte snažia pridať aspoň jeden gól, Surák však odoláva.

55:59
    Huna a ani Mezovský svojimi jedovkami Suráka neprekvapili.

56:16

56:55
    V samom závere zápasu ešte domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme, ani bekhend Alexa Tamášiho v ťažkej pozícii si cestu do siete hostí nenašiel.

57:35
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Zekucia – 2 min., držanie).

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:25
    Dnešné stretnutie sleduje 1132 divákov.

58:44
    Hostia sa v tomto oslabení výborne bránia.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:31
    Andrej Lištiak ešte skúsil strelu z ľavej strany, puk však končí na ochrannej sieti.

59:35

59:37
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Lalancette – 2 min., sekanie).

59:45
    V samom závere ešte nápor domácich, tí však prichádzajú o útočné pásmo.

S konštatovaním, že Liptovský Mikuláš sa s Tipsportilogovou sezónou na domácom ľade rozlúčil prehrou 1:4 s Michalovcami sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:18:07)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 1. Tamáši (Mezovský, Huna Rudolf) – 11. Hvila (Chalupa, Farkaš), 28. Mašlonka (Galamboš, Vorobjev), 44. Giľák (Mašlonka), 47. Phillips (Vorobjev, Hančák)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Surák (Trenčan) – Pukka, Mesikämmen, Hančák, Ťavoda, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia, Borov – Phillips, Lalancette, Spilár – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Török – Chalupa, Farkaš, Hvila

Rozhodčí: Goga, Kókai – Rojík, Kis-Király