Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.)
Toronto – Vancouver 4:2 (kon.) | Montreal – Carolina 4:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Nashville – Colorado 2:3 (kon.) | Arizona – Buffalo 5:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 4:3 (1:0 po s.n.)
Edmonton – Winnipeg 3:2 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 5:0 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 3:5 (kon.)
Florida – Calgary 0:3 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Colorado Avalanche
Neděle 01.03.2020, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Skončilo nám utkání mezi Nashvillem a Coloradem. Hosté dnes zvítězili pošesté v řadě, jelikož vyhráli také na ledě Predators, a to poměrem 3:2. Po většinu zápasu byl sice aktivnější domácí tým, ale Pavel Francouz předvedl mimořádný výkon, po kterém byl zcela po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Svůj druhý gól v kariéře v NHL si navíc připsal Martin Kaut, jenž ve 36. minutě zvyšoval na 2:0. Rozdílová trefa nakonec padla z hokejky Erika Johnsona, který se trefil přes celé kluziště do prázdné brány. Dvě sekundy před koncem totiž ještě snižoval Järnkrok.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (03:44:16)

Československá stopa v utkání

Pavel Francouz (Colorado) 30 zásahů, 2 inkasované branky, 1. hvězda utkání
    Martin Kaut (Colorado) 1+0, +/-: 0, 3 střely, čas na ledě: 9:07.

Nashville právě vstřelil branku!
    Dvě sekundy před koncem dnešního utkání přichází čestný úspěch Nashvillu. Puk se odrazil ke CALLEMU JÄRNKROKOVI, který z bezprostřední blízkosti dorazil svým bekhendem kotouč do brány. 2:3. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.

59:37
    Ještě jednou se bude vhazovat před Francouzem. Saros ale už zůstává na ledě, takže powerplay se konat nebude.
    59:03 Erik JOHNSON - 1:3

59:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Saros však ještě nebyl ani na střídačce a ERIK JOHNSON přes celé kluziště našel odkrytou bránu. Avalanche tak zřejmě definitvně rozhodují o svém dnešním bodovém zisku. 1:3. Bez asistence.

59:00
    Saros je na střídačce. Nashville zkusí vyrovnat při powerplay.

58:46

58:14
    MacKinnon oslovil na pravém kruhu Landeskoga, jehož pohotová střela byla vyražena Sarosem do bezpečí.

57:44
    Juuse Saros momentálně udržel Predators ve hře. Na brankové čáře doslova čaroval proti dorážejícím Jostovi a Compherovi.

57:06
    Domácím fanouškům se verdikt nelíbí, protože na světelné kostce sami viděli, že Blackwell byl na Francouze spíše natlačen Zadorovem.

56:46
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colin Blackwell – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

56:46
    Vypadalo to, že je srovnáno, protože Nashville vsítil druhou branku. V momentě střely však byl Pavel Francouz povalen Blackwellem na led, a proto nemohl zasáhnout. Gól platit nebude.

56:06
    Nashville rázem ožil. Snaží se vynutit si tlak před bránou Colorada.
    54:40 Viktor ARVIDSSON - 1:2

54:40
    Domácí snižují! Pavel Francouz dnes čisté konto neudrží, neboť byl překonán VIKTOREM ARVIDSSONEM. Švédský útočník zkrotil za obranou neposedný puk a rázem se řítil sám na Francouze. Českého brankáře překonal nepříliš povedenou střelou pod vyrážečku. 1:2. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.

53:50
    Saros střelu z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě. To je však voda na mlýn pro hostující hokejisty, kteří se udrží ve třetině soupeře.

53:15
    Závěr třetí třetiny se kvapem blíží. Nashville už není tak aktivní jako na počátku třetí periody.

52:02
    Makarovo vyhození zachytil Josi, který se s kotoučem okamžitě vydal za bránu. Zpoza ní se snažil najít Sissonse, jenže pobídka přes hole hostů neprošla.

51:17
    Nervozita na hokejkách Nashvillu začíná být zřejmá. Arvidsson posouval puk za sebe, ale pouze do míst, kde žádný hokejista ve žlutém dresu nebyl.

50:38
    Craig Smith si chystal puk ke střele, ale výborně zapracoval v obranné třetině Jost. Dokázal puk vypíchnout do středního pásma.

50:14
    Landeskog namířil svou ránu bekhendem do lapačky Juuseho Sarose. Finský brankář hru přerušil.

49:36
    Po ofsajdu domácích je hra přerušena. Čeká nás komerční přestávka.

49:26
    Martin Kaut odvedl dobrou práci v útočné třetině. Svedl několik důležitých osobních soubojů.

48:50
    Josi je velmi střelecky aktivní. Tentokrát však netrefil bránu Avalanche.

48:15
    Sledujeme aktivní hokej z obou stran. Také Colorado se díky své přesilovce dostalo do hry. Úvodní minuty totiž patřily Nashvillu.

47:21

46:36
    MacKinnon netrefil odkrytou bránu. Colorado se přibližovalo k bráně, nakonec to vykombinovalo opravdu dobře. Útočník s číslem 29 ale neseřídil mířidla dokonale, přestože Saros byl úplně mimo svou pozici.

45:55
    Makarova dělovka od modré čáry byla Sarosem vyražena do mezikruží. Z dorážky se hosté neprosadili.

45:21
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., vysoká hůl).

45:06
    Nathan MacKinnon přišel o puk za bránou domácích. Nashville míří vpřed.

44:17
    Ve chvíli, kdy je Colorado v plném počtu, vychytal Pavel Francouz Romana Josiho ve vyložené šanci na pravém kruhu. Elitní švýcarský obránce našel lapačku hostujícího brankáře.

43:38
    Predátoři opět zatlačili na svého soupeře. Francouz byl ostřelován, avšak ani tentokrát neinkasoval.

43:16
    Arvidsson si odskočil na pravý kruh, odkud bez přípravy pálil. Pavel Francouz však chytil také tuto nebezpečnou střelu.

42:42
    Ryan Johansen to zkusil sám mezi obránci Colorada. Ian Cole ale zvládl své defenzivní úkoly na jedničku a dokázal centra třetí lajny odtlačit.

42:17
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hákování).

42:17
    Matt Duchene si to mířil sám na bránu, ale v rozhodující moment byl zahákován, takže nezakončil.

41:46

41:25
    Po skryté střele puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude ve třetině Colorada.

41:06
    Nashville dohrává přesilovku ze zbytku druhé periody. Zatím se mu daří držet se v útočné třetině.

40:28
    Roman Josi střílel od modré čáry. Francouz vůbec nic neviděl, ale přesto byl včas betony na ledě. Dorážku Smithe už pokryl.

40:01

Druhá třetina je u konce. Colorado, přestože v ní nebylo lepší, vstřelilo dvě branky. Tu první si připsal Gabriel Landeskog díky povedené střele ke vzdálenější tyči. Ve 36. minutě se mohl radovat také Martin Kaut, který dobrou ranou zápěstím podruhé změnil skóre. Nashville dobýval bránu Avalanche, ale zatím úspěšný není. Pavel Francouz chytá fantasticky.

Střely na bránu: 22 – 18.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., držení).

39:15
    Závěrečná minuta druhá periody je v plném proudu. Nashville znovu okupuje útočnou třetinu.

38:45
    Matt Duchene se zjevil před bránou, ale vyjetého Francouze nepřekonal.

38:00
    MacKinnonova přihrávka přes celou šíři pásma přesná nebyla. Dopředu tak znovu vyrážejí domácí.

37:06
    Pavel Francouz měl ve svém brankovišti plné ruce práce. V leže ale náporu domácích znovu odolal.

36:25
    Nashville vůbec nehraje špatně, ale zatím nenašel recept na skvěle chytajícího Francouze. Colorado se ubránilo dalšímu útoku.
    35:38 Martin KAUT - 0:2

35:38
    Hosté během pár minut odskakují do dvoubrankového vedení. Rychlá akce Colorada byla využita díky MARTINU KAUTOVI. Makar předložil přihrávku Jostovi, který si moc dobře všiml Kauta, jenž se pohyboval v mezikruží. Poté už přesnou střelou k tyči překonal Sarose a ve svém šestém utkání v kariéře v NHL si připsal druhou branku. 0:2. Asistence: Tyson Jost a Cale Makar.

35:04
    Hamhuisovo nahození přesné nebylo. Tentokrát Francouz zasahovat nemusel.

34:43
    Hosté vyhodili touš z vlastní třetiny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

34:06
    Pavel Francouz se okamžitě ocitl v permanenci. Filip Forsberg velmi nebezpečně ohrožoval bránu hostů.
    33:23 Gabriel LANDESKOG - 0:1

33:23
    Colorado se ujímá vedení v dnešním utkání! GABRIEL LANDESKOG si najel na levý kruh na přihrávku Johnsona od mantinelu. Poté zamířil přesně do horního růžku. Lépe už to snad trefit ani nešlo, protože puk překročil brankovou čáru jen o pár milimetrů. 0:1. Asistence: Erik Johnson a Samuel Girard.

33:11
    Johnsonova střela zápěstím zaplavala těsně vedle bližší tyče.

32:32
    Makarova dlouhá přihrávka přesná nebyla. Nyní sledujeme pasáž, ve které oba celky hrají velmi dobře směrem do defenzívy.

31:24
    Kotouč opustil hrací plochu. Po druhé komerční přestávce v této třetině se bude vhazovat ve středním pásmu.

30:56
    Bellemare to vzal při přečíslení dva na jednoho na sebe. Francouzský útočník ale trefil rameno domácího brankáře Sarose.

30:25
    Pokus domácích od modré čáry Francouz vyrážečkou posunul do rohu kluziště.

29:28
    MacKinnon si najížděl do útočného pásma, kde se snažil zkrotit skákavý kotouč. Jakmile se mu to povedlo, tak byl dobruslen hned třemi hráči soupeře.

28:57
    Rozehrávka se hostům nepovedla. Po dalším icingu zůstane hra před bránou Avalanche.

28:32
    Josi přihrál na modré čáře Ellisovi, jehož vysokou střelu vyrazil Pavel Francouz lapačkou nad sebe.

27:36
    Martin Kaut se snažil dorážet těsně před bránou. Český mladík ale nevystřelil, protože hole nashvillských zadáků zapracovaly rychleji.

27:09
    Dante Fabbro vyčkává za svou bránou na nabídku svých spoluhráčů.

26:55
    Pavel Francouz dokázal dokonalou rybičkou zabránit nájezdu Filipa Forsberga. Jen díky skvělému výkonu českého brankáře doposud Colorado neinkasovalo.

26:22
    Granlund pomohl v obraně. Pokryl Naměstnikova, jenž se snažil uvolnit v předbrankovém prostoru.

26:01
    Colorado se dostalo pod tlak Nashvillu. Muselo se ubránit za pomocí zakázaného uvolnění.

25:20
    Viktor Arvidsson se málem radoval z branky. Našel si volný puk mezi kruhy, ale svou střelu jen o chlup nenasměroval mezi tři tyče.

24:50

24:45
    Hosté v závěru své početní výhody vyslali několik střel směrem na bránu. Saros si ale se vším poradil.

23:55
    MacKinnon vybídl před bránou lépe postaveného spoluhráče, který však střelu nevyslal, neboť si špatně zpracoval touš.

23:26
    Colorado se pokusilo o rychlý přechod do pásma Predators, jenže odpískán byl milimetrový ofsajd.

23:02
    Colton Sissons v oslabení vyrazil dopředu. Při snaze vystřelit však byl zdvojen.

22:50
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Duchene – 2 min., držení).

22:12
    Donskoi dobře zapracoval za bránou soupeře. Puk ale i přesto zůstal v moci hokejistů ve žlutých dresech.

21:29
    Nashville už znovu hraje v útočné třetině. Laviny musí odolávat domácímu tlaku.

20:42
    Na druhé straně se dopředu tlačil Johansen. Chtěl vybídnout lépe postaveného Sissonse, který se však k puku nedostal.

20:15
    Nathan MacKinnon se dostal k odraženému puku a ihned když přejel útočnou modrou čáru, tak zápěstím vypálil. Bránu jen o kousek minul.

20:01

První dvacetiminutovka nám branku nenabídla. Viděli jsme však zajímavý hokej, ve kterém měly šance oba týmy. Brankáři na obou stranách ale předvádějí jisté výkony. O chlup více ze hry měl Nashville, jenže Pavel Francouz minimálně dvakrát svůj tým velmi podržel.

Střely na bránu: 9 – 8.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46
    Ani Ryan Ellis pár sekund před koncem třetiny nezamířil přesně.

19:15
    Nick Bonino vybídl na modré čáře Josiho, jenž se pokoušel puk vrátit na hůl Bonina. Zajímavá akce domácích ale gólem neskončila.

18:42
    Predátoři se opět museli bránit. Nakonec kotouč jen posunuli do střední třetiny.

18:16
    Nahození Jarreda Tinordiho zpacifikoval Pavel Francouz bez větších potíží lapačkou.

17:36
    Colorado se v útočném pásmu neusadilo na dlouhou chvíli. Nashville dobře zapracoval v obranné fázi.

17:02
    Ofsajd přerušil útočnou akci domácího týmu. Následuje poslední komerční přestávka v této třetině.

16:20
    Erik Johnson se zapojil do útočení. Projel po levém křídle ve velké rychlosti. Na poslední chvíli po ledě vypálil, jenže levý beton Sarose byl připraven.

15:35
    Kyle Turris dokázal zkrotit neposedný puk, ale obránce hostů si v útočné třetině obhodit nedokázal.

14:52
    Ekholmův pokus hned po vhazování jen těsně minul pravou tyč hostující svatyně.

14:39
    Na druhé straně se Colorado utrhlo k přečíslení. Finální fáze ale nebyla vyřešena úplně nejlépe.

13:57
    Fabbrova střílená pobídka hledala v předbrankovém prostoru hůl Calleho Järnkroka. Švédský útočník se k teči dostal, ale horní tyč přestřelil.

13:20
    Granlundův průnik po pravém křídle dokázal Francouz zastavit. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levici českého gólmana.

12:24
    Juuse Saros byl při závaru už skoro překonán, ale na poslední chvíli přece vystrčil pravý beton proti dorážce Girarda z bezprostřední blízkosti.

12:06
    Gabriel Landeskog bojuje za bránou domácích o kotouč. Na pomoc mu přijel Ničuškin.

11:44
    Colorado se ani po skončení přesilovky nevymanilo z tlaku Nashvillu. Pavel Francouz musel svůj tým podržet také při střele Ekholma. Švédský zadák branku nevstřelil.

11:19

10:57
    Järnkrok si na levém kruhu počkal na pobídku od Ellise a okamžitě pálil z voleje. Francouzovu klec ale netrefil.

10:22
    Další ránu Romana Josiho dokázal český brankář vykopnout levým betonem.

09:32
    Francouz nadvakrát zlikvidoval nebezpečnou situaci před vlastním brankovištěm. Poradil si s pokusem Josiho a také s následnou dorážkou.

09:19
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Valerij Ničuškin – 2 min., nedovolené bránění).

08:46
    Nashville si mění kotouč ve vlastní třetině. Vyčkává na to, až se obrana Colorada trochu otevře.

08:05
    Aktivní v útočné třetině byl Barberio. Obránce, který dnes zaskakuje v útoku, předvedl pěknou akci po pravé straně. Jeho nahození ale Saros moc dobře viděl.

07:16
    Ekholmovu přihrávku přes všechny třetiny zachytil Girard. Obránce Colorada se snažil okamžitě hru vrátit do pásma Predators.

06:48
    Saros přikryl puk pod svou lapačkou. Hra je přerušena a následuje první komerční pauza dnešního utkání.

06:36

06:18
    Na druhé straně musel Francouz zasahovat proti střele Nashvillu ve vlastním oslabení.

06:03
    Juuse Saros zažil perné chvilky. Dlouho byl bez hokejky, ale přesto pohotově zasáhl proti střele obránce Cale Makara.

05:12
    MacKinnon nabízel puk před bránu, kde stál Compher. Útočník Avalanche ale puk přes beton domácího brankáře překlopit nedokázal.

04:48
    Dan Hamhuis dokázal ihned po vyhraném vhazování vyhodit puk přes všechny čáry.

04:36
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., hákování).

04:03
    Graves pouze posunul puk do útočné třetiny. Tam rychle zapracovali domácí obránci.

03:27
    Logan O'Connor se z ničeho nic dostal ke střele z otočky v mezikruží. Mířil k tyči, jenže tu o pár centimetrů trefit nedokázal.

02:55
    Pavel Francouz svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. I s přispěním teče dokázal dostat touš do středního pásma.

02:18
    Nashville vysoko napadá a snaží se hosty donutit k chybě.

01:46
    Tinordiho nahození od modré čáry zapadlo vedle zadní tyče.

01:23
    Pavel Francouz prvním skvělým zákrokem dokázal vychytat první lajnu domácích.

01:03
    Forsberg operuje za bránou hostů. Colorado se musí hned v úvodu bránit.

00:15
    Blackwell se už v úvodních sekundách objevil za obranou, ale zakončit nedokázal. Zjevil se až moc blízko Francouzovi, který vystrčil svou hůl.

00:01

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm, Tinordi, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Duchene, Järnkrok – Mikael Granlund, Turris, F. Forsberg – Sissons, Johansen (A), Blackwell – C. Smith, Bonino, Grimaldi.

Colorado Avalanche: Francouz (Hutchinson) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Cole, Zadorov, Barberio – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Jost – M. Kaut, Bellemare, Naměstnikov – Nieto, O'Connor.

Rozhodčí: O´Halloran, St. Laurent – Toomey, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

NASHVILLE PREDATORS

Nashville v letošní sezoně příliš nesplňuje očekávání, která jej pasovala na přední místa v Západní konferenci. Momentálně je osmý s bilancí 72 získaných bodů v 63 zápasech. Predátoři tak zuby nehty drží příčku, která by zaručovala postup do play off. Nashville ale taktéž ožil, neboť vyhrál už tři zápasy v řadě. Zdolal Columbus, Ottawu a naposledy také Calgary, které porazil 4:3 po prodloužení. Nejlépe si v týmové produktivitě vede obránce Roman Josi, jenž má na kontě 58 kanadských bodů a patří mezi nejlepší zadáky v celé lize.

COLORADO AVALANCHE

Hokejisté Colorada prožívají dobrou sezonu. Jejich bodový přísun je v Západní konferenci druhý nejvyšší, jelikož získali 83 bodů v 63 zápasech a na první St. Louis ztrácí 3 body. Laviny vyhrály už pětkrát v řadě a play off by je v letošní sezoně nemělo minout. Coloradu pomáhají výborné výkony Pavla Francouze a také celé obrany, protože z uplynulých pěti duelů inkasovalo jen šestkrát. V tomto týdnu se střetlo s Buffalem a Carolinou. Oba tyto duely dopadly pro Avalanche výhrou 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Nathan MacKinnon s 85 kanadskými body. Drobnou kaňkou na dobré formě Colorada je marodka. Svěřencům kouče Bednara chybí brankář Grubauer a také útočníci Calvert, Kadri a Rantanen.

Pavel Francouz (Colorado) 28 zápasů, 92,91% úspěšnosti zákroků
    Martin Kaut (Colorado) 5 zápasů, 1+1.

Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Nashvillu Predators dnes přivítají Colorado Avalanche. Utkání začíná krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 55. Arvidsson (Ellis, Josi), 60. Järnkrok (Ellis, Josi) – 34. Landeskog (E. Johnson, Girard), 36. M. Kaut (Jost, Makar), 60. E. Johnson

Rozhodčí: O´Halloran, St. Laurent – Toomey, Gibbs

Diváci: 17 619