Ufa – Omsk 4:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 1:5 (kon.)
Středa 11.03.2020, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Osmifinále

Československá stopa v utkání

Jaroslavl
    Jakub Nakládal: 0+0; 1 střela na branku, 1 hit, čas na ledě: 17:23.

Jokerit
    David Sklenička: 0+0; jedno vyloučení; 4 střely na branku; 2 hity; čas na ledě: 19:25. (19:22:46)

Jokerit tedy vylepšil své maximum z minulého ročníku, kdy skončil právě v osmifinále, když nestačil na Dynamo Moskva. V dosavadním průběhu osmifinálových bojů, nám zbývá ještě rozlousknout postup poslední dvojice a to Dynama Moskva a Spartaku Moskva, kde vede Dynamo 3:2 na zápasy a po zítřku může být jasno.

Jokerit na potřetí zvládá mečbol a postupuje do čtvrtfinále play off. Žolíci začali od druhé třetiny hrát více disciplinovaně a nenechávali se již tolik vylučovat. Kalninš předvedl jisté zákroky a jeho spoluhráči hráli dobře jak v defenzívě, tak i v útoku. Na hráčích Jaroslavle byla již patrná únava, ze snahy dotáhnout tuto sérii na vyrovnaný stav a vynutit si sedmý rozhodující duel.

59:32
    Kalninš v pozoru a pohlídal si najetí soupeře před svou branku a hokejkou vyrazil puk do bezpečí.

59:00
    Puk stále na čepelích Jaroslavle, která se nyní pohybuje ve svém pásmu a utkání se již spíše dohrává.

58:27
    Jaroslavl v pásmu soupeře a bojuje o puk. Nicméně už ví, že tento duel již nedokáže zvrátit ve svůj prospěch.
    56:52 Oliver LAURIDSEN - 1:5

56:52
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Autorem branky je OLIVER LAURIDSEN, který obloučkem ze svého pásma vyhodil puk, který zamířil do prázdné klece. Asistence: Tommi Kivistö.

56:33
    Za brankou Kalninše probíhá boj o puk, následně se ocitá ve středním pásmu v moci domácích hráčů.

56:09
    Přesto domácí brankář opouští již necelé čtyři minuty před koncem svou branku a Jaroslavl se pokusí o zázrak.

55:40
    Po dvou brankách Jokeritu, ztratilo utkání zcela náboj a domácí hrají, jakoby už byli smířeni s tím, že to byl jejich dnešní poslední zápas v letošním ročníku play off.

53:57
    Závěr třetí třetiny se nese v častém přerušování hry. Nyní Kalninš raději podržel puk po střele z velké dálky.
    52:44 Nicklas JENSEN - 1:4

52:44
    Jaroslavl si nyní nepohlídala svou defenzivní činnost. K odraženému puku se dostal NICKLAS JENSEN a ten zavěsil pod horní tyčku a s největší pravděpodobností stvrzuje vítězství svého celku a taky k postupu do dalšího kola play off. Bez asistence.

52:21
    Až nyní přišla zajímavá šance, ale Kalninš dokázal vyrazit nepříjemný puk, k dorážce se již domácí nedostali.

51:50
    Domácí mají puk na svých čepelích, ale nedaří se jim vytvořit nějaký souvislejší tlak a hlavně ani neohrožují Kalninše.

50:52
    V předchozích dvou posledních zápasech měli hráči Jaroslavle víceméně situaci ve vlastních rukou, nyní musí dotahovat, což je vždy těžší.

49:54
    Ještě deset minut mají domácí k tomu, aby potřetí za sebou odvrátili hrozbu vyřazení. Nicméně, tentokrát zažívají nejhorší situaci.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 4. S. Da Costa (Pääjärvi, Kronwall) – 2. Haapala (Lepistö, Lööv), 19. Savinainen (O'Neill, Norman), 49. Pihlström (Anttila), 53. Nicklas Jensen, 57. O. Lauridsen (Kivistö)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall (C), Rafikov, Nakládal, Markov, M. Osipov, Čerepanov, Savčenko – Pääjärvi, Děnisenko, Lander – J. Averin (A), Tkačjov, S. Da Costa – Kajumov, Kovalenko, Alexejev – Svitov (A), Iljenko, Beljajev – Kudrjavcev.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, O. Lauridsen – Joensuu, Moses, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Savinainen, O'Neill, Norman – Oksanen, Anttila (A), Pihlström – Halme.

Rozhodčí: A. Sergejev, V. Birin – A. Zacharenkov, D. Šišlo

Diváci: 7 002