Brighton – Newcastle 0:0 (kon.) | Sheffield Utd. – Everton 0:1 (kon.) | Wolverhampton – Crystal Palace 2:0 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
2:0 (1:0)
Crystal Palace FC
Pondělí 20.07.2020, 21:15 • Molineux Stadium, Wolverhampton • Anglická Premier League • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Předposlední 37. kolo anglické Premier League pokračuje v pondělí třemi zápasy. Já Vás provedu soubojem sedmého Wolverhamptonu a čtrnáctého Crystal Palace. Domácí Vlci si chtějí zajistit účast v pohárové Evropě a k tomu potřebují bodovat. Co Eagles už hrají jen o čest.

Crystal Palace FC (14. místo, 11 – 9 – 16, skóre 30:47, 42 bodů)
    Fotbalisté Crystal Palace jsou už nějakou dobu zachráněni a jejich výsledky v posledních týdnech vypovídají o absenci motivace. Orli totiž prohráli už šest zápasů v řadě. Během této série navíc dokázali skórovat jen proti Chelsea, s níž doma padli po boji 2:3. V ostatních případech vyšli střelecky naprázdno. Naposledy svěřenci Roye Hodgsona prohráli na svém hřišti 0:2 s Manchesterem United.

Pro dnešní zápas nemá Hodgson k dispozic zraněné obránce Cahilla, Tomkinse a Van Aanholta. Vykartovaný je útočník Benteke a nad startem Milivojeviće visí otazník.

Posledních 5 zápasů Crystal Palace:
    Crystal Palace – Burnley 0:1
    Leicester – Crystal Palace 3:0
    Crystal Palace – Chelsea 2:3
    Aston Villa – Crystal Palace 2:0
    Crystal Palace – Man. Utd. 0:2

Wolverhampton Wanderers (7. místo, 14 – 14 – 8, skóre 49:38, 56 bodů)
    Fotbalisté Wolverhamptonu mají velkou naději na postup do Evropské ligy, teoreticky by pak stále mohli pomýšlet i na Ligu mistrů. Proto se budou snažit ve zbývajících dvou zápasech uhrát co největší počet bodů. Celek, který sází na portugalské krajánky a manažera Nuna Espírita Santa, naposledy o dva přišel na půdě Burnley, kde při remíze 1:1 inkasoval vyrovnávací gól až hluboko v nastaveném čase. Předtím Vlci zdolali na své hřišti Everton 3:0.

Vlci by měli mít k dispozici kompletní kádr.

Posledních 5 zápasů Wolves:
    Aston Villa – Wolves 0:1
    Wolves – Arsenal 0:2
    Sheffield – Wolves 1:0
    Wolves – Everton 3:0
    Burnley – Wolves 1:1

První vzájemný zápas v této sezóně skončil remízou 1:1. Domácí Eagles vedli od začátku druhého poločasu po vlastním gólu Dendonckera, Wolves srovnali až v páté minutě nastavení zásluhou Dioga Joty.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Dendoncker, Coady (C), Boly – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré, Jiménez, Podence.
    Náhradníci: Ruddy – Jordao, Neto, Gibbs-White, Diogo Jota, Saïss, Vinagre, Kilman, Buur.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Dann (C), M. Sakho, T. Mitchell – Townsend, James McCarthy, McArthur, Schlupp – J. Ayew, Zaha.
    Náhradníci: Henderson – Meyer, Kouyaté, Kelly, Woods, Kirby, Pierrick, Riedewald, Gordon.

Rozhodčí: Bankes – Betts, Holmes.

1

1
    Vlci nastoupili v oranžových dresech a černých trenkách. Crystal Palace zvolilo také tradiční kombinaci, tedy červenou a modrou. Hosté hned po úvodním výkopu zaútočili po levé straně. Woves balón odvrátili do autu.

2
    Hosté to tentokrát zkusili dlouhým nákopem, který si pohlídal brankář Rui Patrício.

3
    Hráči Wolverhamptonu se zatím moc nedostávají k míči. Eagles se je snaží zaskočit aktivní hrou.

5
    Schluppův centr z levé strany skončil u nohou Jordana Ayewa, který ale stál zády k bráně. Otočit se tak, aby mohl zakončit, útočník Crystal Palace nedokázal.

6
    Dopředu se dral domácí forward Raúl Jiménez. Mexičan získal pro domácí roh.

6
    Moutinho s Castrem ho rozehráli nakrátko. Nakonec přišel centr druhého jmenovaného, který Vlkům gólovou příležitost nevynesl.

7
    Nákop Daniela Podence si pohlídal brankář hostí Vicente Guaita.

8
    Domácí se postupně dostávají do tempa a stále častěji se drží na míči.

9
    Trpělivá kombinace domácích skončila u Podence. Portugalský křídelník se pokusil o průnik podél levé lajny, jednoho hráče obešel, druhého už ne.

10
    Ward šel do kombinace s Androsem Townsendem, jemuž ale míč odskočil do autu. Vhazují domácí.

11
    Zatím jsme neviděli ani na jedné straně jediný střelecký pokus. Týmy se snaží držet míč a často sázejí na přihrávky na jistotu.

12
    Schlupp narážel míč do běhu mladíkovi Tyrickovi Mitchellovi. Toho si ale pohlídal Dendoncker, který balón zkontroloval do autu.

13
    Raúl Jiménez v souboji s hostujícím stoperem Sakhem. Přetlačovanou nakonec vyhrál, ale v těžké pozici a z úhlu zakončoval do připraveného brankáře Guaity. Každopádně si můžeme zapsat první střelu na bránu, kterou vyslali domácí.

15
    Fotbalisté Wolverhaptonu vyhráli jediný z posledních pěti zápasů proti Crystal Palace. Poslední duel, který se odehrál již v této sezóně, skončil remízou 1:1, ve zbylých třech případech se radovali Eagles.

17
    Na pravé straně hřiště se dostal k míči Adama Traoré. Rychlý křídelník dokázal odcentrovat, ovšem obrana orlů byla připravena.

18
    Zdá se, že problémy s tempem zápasu má levý obránce hostí Tyrick Mitchell. Ten v přerušené hře často těžce vydýchává souboje s Traorém či Dohertym.

19
    A za levé koleno se drží Mamadou Sakho. Hostující stoper zřejmě špatně došlápl.

20
    Sakho je už v péči lékařů. Nakonec to nebude koleno, ale spíše zadní stehenní sval.

21
    Rozhodčí Bankes rovnou fouknul přestávku na občerstvení. Sakho bude muset střídat. Už kulhá na tribunu.

23
    Zraněného Mamadoua Sakha nahrazuje Cheikhou Kouyaté.

24
    Kouyaté, který hrává spíše středního záložníka, se postavil na pozici stopera vedle Scotta Danna.

25
    Adama Traoré se dostal přes bránícího Mitchella. Jeho centr se však snesl až za brankovou čáru a kopat se tedy bude od brány Guaity.

26
    Narážečka Jonnyho Castra s Podencem nevyšla. Hosté akci soupeře přerušili.

27
    Obrovská šance hostí! Wilfried Zaha měl na levé straně volného Jeffa Schluppa, který unikl pozornosti obrany Wolves. Hostující levý záložník to zkusil křížnou přízemní střelou, která těsně minula zadní tyč Patríciovy brány.
    27. Zatím největší šanci zápasu měl hostující Schlupp. Střílel těsně vedle.

29
    Eagles rozhodně nehrají zle. Napravo se dokázal uvolnit Joel Ward, který se také dostal k centru. Ten ale lapil Rui Patrício.

30
    Wilfried Zaha se ocitl u míče v pokutovém území. Pokusil se o zasekávačku přes Dendonckera, ovšem bez cizího zavinění skončil na trávníku.

31
    Půlhodina hry za námi. Viděli jsme jedinou gólovou šanci, kterou měl před pár minutami hostující Jeff Schlupp.

32
    Efektními nůžkami se pokusil zakončit Daniel Podence. Balón dokázal zasáhnout, ale poslal ho nad břevno. Jednalo se však o hezký moment v podání hráče Vlků.

33
    Ofsajd, který byl odmáván hostujícímu Zahovi.

34
    Dlouhý nákop hledal Androse Townsenda. Ten ale balón nedokázal doběhnout a domácí tak mohou vhazovat.

35
    Ve prospěch Vlků by měla hrát větší motivace. Na rozdíl od soupeře mají o co bojovat. Hráči Crystal Palace však přistupují k utkání na 100 procent a jsou favoritovi zatím vyrovnaným soupeřem.

36
    Držení míče – 48 % : 52 %

37
    Hosté získali standardní situaci z poměrně zajímavé parkety...

38
    Rozehrávky se ujal Andros Townsend, který to zkusil přímo zhruba ze 30 metrů. Jeho ránu si Rui Patrício pohlídal a zkrotil míč v rukavicích.
    38. Townsendovu střelu z přímého kopu pokryl Patrício.

39
    Jonny Castro dostal příliš obtížnou přihrávku na levé křídlo. Přes všechnu snahu míč na hřišti pro domácí neudržel.

40
    Od domácích bych přeci jen očekával větší aktivitu. Tempo hry v posledních minutách není zrovna závratné.

41
    Wolves právě vstřelili branku!
    Tak jsem to asi přivolal, domácí totiž z ničeho nic udeřili! Vše začal svou chybou Andros Townsend, který před vlastní šestnáctkou ztratil míč. Ten se dostal k Mattovi Dohertymu, který ho předal Moutinhovi a okamžitě si zaběhl za obranu soupeře, kam mu jeho spoluhráč adresoval parádní pas. Doherty to pak udělal výborně, když před bránou posunul balón na hlavu DANIELA PODENCE a ten měl před sebou odkrytou svatyni Crystal Palace. Podence vstřelil svůj první gól v Premier League.
    41. Daniel PODENCE - 1:0

44
    Po faulu Dohertyho na Schluppa budou hosté zahrávat standardní situaci.

45
    Tu zahrával McCarthy a balón nasměroval do zámezí hlavou bránící Raúl Jiménez. Roh pro hosty.

45+1
    Dobře zahraný roh. Míč šel do nebezpečného prostoru u malého vápna, ale domácí obrana situaci zvládla. Sudí nastaví první dějství o tři minuty.

45+3
    Hosté dohrávají první poločas na míči, snaží se s nepříznivým stavem něco udělat. Už ale nemají moc času.

45+3

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je minulostí. Favorizovaní Vlci si odnášejí do kabin vedení 1:0, byť se nedá říci, že by byli lepším týmem. Crystal Palace nehrají špatnou partii a dokonce mohli jít do vedení, jenže Schlupp střílel ve velké šanci těsně vedle brány. Ve 41. minutě tak přišel takřka z čistého nebe zásah Vlků. Po hostující ztrátě míče našel Moutinho přesným pasem Dohertyho, který balón nasadil na hlavu Daniela Podence a ten už to měl poměrně jednoduché.

Statistiky po 1. poločase:
    Držení míče – 49 % : 51 %
    Střely na bránu – 2:1
    Střely mimo – 1:1
    Rohy – 1:2
    Daniel Podence je už sedmým Portugalcem, který vstřelil v barvách Wolves gól v Premier League.

46

46
    Druhý poločas začal v nezměněných sestavách. Jediné střídání provedli hosté už v průběhu prvního dějství, když zraněného Sakha nahradil Kouyaté.

47
    Jonny Castro dostal míč na pravé křídlo. Dokázal se zbavit Warda a od brankové čáry odcentrovat. Do šestnáctky ale zamířil jen Daniel Podence, který se však nedostal před bránu včas.

48
    Útočnou snahu domácích ukončil zachycením míče brankář Guaita. Zkusit to tedy mohou i Eagles.

48
    Moc dlouho jim to však nevydrželo. Prosadit se naopak zkoušel Raúl Jiménez, jehož pokus zpoza šestnáctky zablokoval Kouyaté.

49
    Adama Traoré se zbavil Mitchella a centroval na zadní tyč, kde číhal Podence. Před ním balón odklidil na roh obránce.

50
    Po domácím rohu balón odklidil u přední tyče do bezpečí Ward.

52
    Domácí brankář Patrício adresoval nepřesný výkop Jonnymu Castrovi. Levého full backa Wolves míč přelétl.

53
    Dendoncker fauloval Wilfrieda Zahu. Hosté budou zahrávat standardku z levé strany.

54
    Zahrával ji James McCarthy. Ostrý balón směřoval do ohně, ale nikdo z hostujících hlavičkářů ho zasáhnout nedokázal.

55
    Fotbalisté Wolverhamptonu mají v letošní sezóně velmi silné druhé poločasy. Vstřelili v nich hned 73,5 % všech ligových gólů. Větší poměr zásahů po změně stran měly v historii Premier League jen tři celky.

57
    Willy Boly dostal své tělo před Jordana Ayewa, před nímž si pokryl míč a nechal se hostujícím ofenzivním fotbalistou faulovat.

58
    Centr z pravé strany vyslal před hostující bránu Matt Doherty. Balón si však stáhl do rukavic brankář Guaita.

59
    Podence našel Adamu Traorého, který zakončoval z pravé strany šestnáctky. Guaita balón vyrazil v hokejovém rozkleku. Zmatky v obraně Eagles pak ještě využil k dorážce Daniel Podence, jenž ale přestřelil bránu soupeře.
    59. Traoré neprostřelil Guaitu, Podence pak přestřelil.

60
    Wilfried Zaha měl zřejmě problémy s obutím. Hostující fotbalista tak zamířil ke střídačce, kde si vyměnil kopačky.

61
    Domácí zahrávali rohový kop. Moutinhův centr však spoluhráče nenašel.

63
    Domácí po změně stran kontrolují hru. Fotbalisté Crystal Palace se do žádných šancí nedostávají.

64
    James McCarthy počastoval Podence atakem těsně po odehrání míče a za to vyfasoval žlutou kartu.

65
    Žlutá karta také na domácí straně. Za zákrok na Ayewa ji vyfasoval kapitán Vlků Conor Coady.

67
    Moc nescházelo a Daniel Podence si připsal druhý gól v tomto utkání! Výkop brankáře Patrícia mu Raúl Jiménez prodloužil hlavou do běhu. Situaci výtečně přečetl brankář Guaita, který vyběhl mimo svou šestnáctku a byť protihráče nastřelil, balón se od Podence odrazil mimo bránu.
    67. Podence připravil o gól rychlým vyběhnutím brankář Guaita.

68
    Teď už se domácí radují! Adama Traoré převzal míč na pravém křídle, kde snadno obehrál mladého zadáka Mitchella. Po jeho přihrávce se pak v pokutovém území dostal k balónu JONNY CASTRO, který si pohrál pro změnu s Joelem Wardem a přízemní střelou překonal Guaitu – 2:0
    68. Jonny CASTRO - 2:0

69
    Po domácím gólu následuje pauza na občerstvení.

71
    Cheikhou Kouyate poslal k zemi Daniela Podence. Tomu se nechce vstávat z trávníku.

72
    A Podence je stažen ze hřiště. Nahradí ho Diogo Jota.

73
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Jaïro Riedewald.

73
    Standardní situaci zahrával João Moutinho. Jeho prudký centr byl odvrácen.

74
    Střely celkem ve 2. poločase – 5:0

75
    Ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Adama Traoré. Mířil ale blízko středu brány a Guaita si s jeho pokusem poradil.

76
    Na druhé straně se prosadil mezi třemi protihráči k zakončení Wilfried Zaha. Rui Patrício byl ale u své bližší tyče připraven.

78
    Standardní situaci domácích z levé strany. Centr Moutinha brankář Guaita lapil a rychle rozehrál.

78
    Unikajícího Zahu takticky fauloval Adama Traoré. Ten se po odpískání rozčílil na sudího Petera Bankese, který mu zřejmě i proto udělil žlutou kartu.

80
    V souboji o míč byl faulován Leander Dendoncker. Domácí budou před rozehrávkou střídat...

81
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Pedro Neto.

83
    Pedro Neto si na půlce obhazoval Jamese McCarthyho, který balón zasáhl rukou. Sudímu to neuniklo a záložník Eagles může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

84
    Doherty dostával přihrávku za obranu na pravé křídlo. Poměrně těžký míč ale nedokázal ideálně zpracovat a ten mu unikl za brankovou čáru.

85
    Hosté nejsou tak aktivní jako v první půli. Wolves opět ukazují, že mají druhé poločasy silnější a drží otěže utkání ne svých rukách.

86
    Z hloubi pole centroval před bránu Pedro Neto. Raúl Jiménez však na zadní tyči na míč nedosáhl.

87
    Po delší době se připomněli hosté. Riedewaldův centr z levé strany si našel na zadní tyči Ward. Po jeho sklepnutí si dělal prostor k zakončení Wilfried Zaha, ale situaci vyřešil Willy Boly, který skočil do jeho střely.

89
    Domácí lavička připravuje ještě jedno střídání. Na hřiště půjde Bruno Jordao.

90+1
    Rozhodčí Bankes zápas nastaví o tři minuty!

90+2
    Centr Warda z pravé strany směřoval na zadní tyč, kde byl James McCarthy. Ten se ale přes Dohertyho neprosadil k hlavičce.

90+2
    Hosté by chtěli vstřelit alespoň čestný gól. Wilfried Zaha teď zhruba z 20 metrů vyprášil rukavice Ruie Patrícia ranou do středu brány.

90+3
    Kouyaté v samotném závěru utkání stáhl na trávník Pedra Neta. Kouyaté byl na pozici posledního, ale sudí už to nechal být a zápas ukončil. Za to mohl obránce Crystal Palace klidně dostat červenou kartu.

90+3

Fotbalisté Wolverhamptonu přehráli Crystal Palace 2:0, což znamená, že v tabulce přeskočili Tottenham a posunuli se na šesté místo!

Zatímco v první půli, v níž otevřel skóre Daniel Podence, drželi hosté se soupeřem krok a Vlci skórovali ze své jediné příležitosti, tak po změně stran měl favorit otěže duelu ve svých rukách a Orly již téměř k ničemu nepustil. V 68. minutě navíc přidal uklidňující druhý gól Jonny Castro, který se prosadil po výborné akci Adamy Traorého na pravém křídle. Crystal Palace si připisuje již sedmou prohru v řadě.