Sokolov – Slavia 3:2 (2:1 po s.n.) | Opava – Kopřivnice 2:1 (kon.) | Znojmo – Havířov 2:2 (kon.)
Poprad – Lipt. Mikuláš 13:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 6:3 (kon.) | Benátky n/J – Kolín 6:2 (kon.)
Vrchlabí – Šumperk 4:0 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 4:5 (kon.)
Děčín – Mostečtí Lvi 4:8 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
HC Dvůr Králové n. Labem
Čtvrtek 20.08.2020, 18:00Přípravné zápasy

Pro domácí je to hodně smolný vstup do sezóny na domácím ledě. Dlouho vedli o dva góly a nakonec končí s prázdnou. Skvělý výkon podal domácí Dominik Dušek, který dal hattrick a na zbylé dvě branky nahrál. Moučkova řada s Duškem a Půhoným dala všech pět gólů a rozhodla zápas. Z Jablonce vám přejeme pěkný večer a při dalších on-line přenosech na shledanou. (20:06:12)

59:59
    Domácí vůbec nemohl odvolat brankáře, protože hosté drželi puk před Kroftou.

59:21
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    Hostující trenér Zörkler poslal na led Moučkovu řadu a JIŘÍ PŮHONÝ rozradostnil asi třicítku hostujících fanoušků. Dostal přihrávku od Duška a nevěděl co s pukem, tak vypálil k pravé tyči a otáčí zápas! Dušek si připisuje už pátý bod! Asistence: Dominik Dušek.

58:08
    Domácí Tržický jde na dvě minuty za katr za napadení.

58:08
    Valášek zvedl puk bekhendem do hrudi Krofty. Na druhé straně pak hledal Brokeš ve vyložené pozici Krále, ale ten puk netrefil.

57:22
    Domácí útočili, ale puk po obranném zákroku skončil na střídačce.

56:33
    Půhoný se opět jako stroj tlačil do útočného pásma, to nakonec hosté vybojovali a minutu drželi domácí v zámku. Moučkova řada s Půhoným a Duškem na křídlech je dnes neudržitelná.

54:59
    Domácí vyhazují v nouzi na zakázané uvolnění.

54:08
    Po řadě pokusů tentokrát vyšla přihrávka přes dvě čáry na domácího Frka, ten jel sám na Jeschkeho, ale jeho střelu chytil gólman do lapačky.

52:41
    DOMINIK DUŠEK dorazil puk za dezorientovaného Kroftu, kompletuje hattrick a je vyrovnáno! Asistence: Jiří Půhoný, Martin Franc.

52:21
    Mrkvička se zkoušel probít před Jeschkeho, alevůbec nezakončil.

51:47
    Petira to zkoušel zblízka, ale na Kroftu si nepřišel.

51:31
    Pět na pět.

51:26
    Domácí se opět osvobozují.

51:05
    Krofta teď zabránil další akci hostí a přerušil hru.

50:10
    Domácí jednou vyhodili puk přes všechny čáry, pak zaútočil v oslabení Jursa, ale jeho pokus byl zblokovaný a pak se hosté vystavili do ofsajdu.

49:31
    Domácí Tomáš Mrkvička teď hákoval a oslabuje svůj tým. Rodos bude mít šanci v přesilovce vyrovnat.

49:05
    Bouřil přešel útočnou modrou, ale k puku se v ní už nedostal a puk je zase ve středním pásmu.

48:00
    Hra je plná nepřesností. Oba týmy se snaží akce až příliš šperkovat. Teď by Bitman musel být batman, aby dosáhl na přihrávku, která ho měla poslat do samostatného úniku.

46:53
    Rána hostujícího Hoskovce byla zblokovaná do hlediště.

45:40
    Další hezký útok domácích, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Hraje se teď nahoru – dolů, hráči si hodně zkoušejí najíždět za obrany soupeře.

45:10
    Jakubec si najížděl na útočnou modrou, ale přihrávka, která na něj směřovala, byla moc pomalá, takže se pro ní musel vracet a bylo po šanci.

44:01
    Velká šance hostujícího Hoskovce, ale dostal se příliš blízko brance a gólman Krofta dokázal zasáhnout.

43:25
    Domácí Král unikal tentokrát po levé straně, tvrdě vypálil a jeho rána vyrazila gólmanovi vyrážečku z ruky, ale šla mimo branku.

42:35
    Moučkova řada se tlačila dopředu, ale domácí ji protentokrát zpacifikovali.

41:00
    Pěkný individuální průnik domácího Krále po pravé straně, ale následné přihrávce chyběly oči.

40:17
    I třetí třetina začíná zakázaným uvolněním, tentokrát se provinili hosté.

40:01

Ve druhé třetině byli domácí jasně lepší, přesto ji nevyhráli. Od vyrovnávacího gólu Duška zatlačili hosty do defenzivy a dostali se do vedení 4:2. Hosté pak z ojedinělé akce snížili a v závěru třetiny mohli dokonce i vyrovnat. Výborný zápas hraje kapitán hostí Dominik Dušek, který už dva góly dal a na třetí nahrál. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:00

39:46
    Ještě tvrdá rána obránce Rodosu France od modré, kterou Krofta dobře neviděl, ale dobře to pro něj dopadlo.

39:28
    Další šance Půhoného, tentokrát z pravé strany, ale domácí gólman Krofta podržel svůj tým.

38:52
    Dvůr Králové působí jako politý živou vodou. Teď se do útoku hrnul Půhoný, ale pro domácí to dobře dopadlo.

38:21
    Zakázané uvolnění domácích.

37:45
    Pro domácí je třetí branka Rodosu trochu studená sprcha, protože ve druhé třetině kontrolovali hru.

36:49
    Trochu nešťastný gól pro domácího brankáře, ale platí. Před brankou se prosadil MILAN VALÁŠEK. Asistence: Dominik Dušek, Martin Franc.

36:30
    Hraje se pět na pět.

36:21
    Téměř celým kluzištěm projel hostující Franc a získal cenné sekundy.

35:00
    Vlci právě vstřelili branku!
    Krásná akce domácích a co se nepovedlo TOMÁŠI před chvílí, napravil nyní! Posílá Vlky do vedení 4:2. Asistence: Tomáš Mrkvička, Marek Frk.

34:30
    Ve velké šanci se ocitl hrající trenér Tomáš Plíhal, ještě vystřelil, ale vysokou holí ho zasáhl Petira, a tak domácí budou hrát přesilovou hru. Bude se hrát čtyři na čtyři.

33:19
    Jan Král (JBL) vyloučen za podrážení.

32:41
    Domácí ve druhé třetině získávali více ze hry a nakonec z toho je i vedení. Hostující obrana nechala trestuhodně za brankou operovat Jursu, který našel před brankou JIŘÍHO JAKUBCE, který zvedl puk do sítě. Asistence: Martin Jursa, David Jirásek.

32:11
    Hosté jsou v plném počtu

31:04
    Hosté se dobře brání, teď zavezl Plíhal puk do útočného pásma, vrátil puk na modrou na Mrkvičku, ale pro něj to byl těžký puk na zpracování a nakonec z této situace vzniklo přečíslení hostí dva na jednoho, ale dobře to pro Vlky dopadlo.

30:05
    Půhoný nejprve našel Moučku, který ve velké šanci pálil nahoru a jen těsně jeho pokus neskončil gólem, ale pak trochu sporně Jiří Půhoný fauloval a domácí budou hrát přesilovku.

29:31
    Domácí hrají v plném počtu. Tohle bylo pro Vlky pohodové oslabení.

29:03
    Domácí v krátké době dvakrát vyhodili puk přes všechny čáry.

27:30
    Gólman Krofta vystřelil po závaru puk do hlediště a Petr Bitman jde podruhé v krátké době na trestnou lavici, tentokrát odpyká trest pro Kroftu.

26:55
    Dušek zlobil před Kroftou, ale domácí odolali Většina přesilovky hostů se odehrávala před Kroftou, ale velké šance jinak nebyly.

24:55
    Petr Bitman, který přišel z Frýdlantu, je vyloučen za sekání. Přesilovka pro Rodos.

24:11
    Další velká šance Duška, ale tentokrát domácí gólman Krofta dobře zasáhl.

23:13
    Z rohu kluziště nahodil Moučka puk před branku a DOMINIK DUŠEK pohotově vyrovnává. Asistence: Jaroslav Moučka, Michal Petira.

23:02
    Pilek krásně z obrany našel na útočné modré Jakubce, ale ten střelou nepřekonal Jeschkeho.

21:13
    Domácí se drží v útočném pásmu, teď se objevil ve velké šanci Kačírek, Jeschke ramenem v těžké situaci puk vyrazil.

20:11
    Hosté hned při první akci špatně přihráli a je z toho zakázané uvolnění.

20:01

Dovolte teď o přestávce jeden trochu osobnější příspěvek. On-line přenosy pro web Onlajny píši již devatenáct let, ale dnes poprvé píši přenos v roušce. Všichni, kteří se v Jablonci pohybují na lavici trestoměřičů, totiž musejí mít povinně roušku. V hledišti měl ze všech diváků roušku na začátku zápasu pouze jediný člověk, ale postupně se od něj všichni ostatní fanoušci odtáhli stranou, a tak si dotyčný fanoušek roušku během třetiny stáhl na krk...

Domácí nebyli v první třetině lepší, ale přesto dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející stav. Branku si za Vlky připsala nová posila David Jirásek, který zatím vypadá velmi slibně. Hosté hrají dobře, ale gól dal jen ve 2. minutě kapitán Dušek. Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:59
    Konec třetiny se odehrává v obranné třetině hostí.

19:36
    Hostující Moravčík, který hraje v dresu, v němž loni nastupoval kapitán Brokeš (nyní kapitán Jablonce) využil dezorientované obrany domácích a nebezpečně ohrozil Kroftovu branku. Stav ale zůstává nezměněn.

18:17
    Franc hodně nečekaně vypálil, ale Krofta špičkou betonu puk vyrazil.

18:01
    Jakubec s Bouřilem ohrožovali Jeschkeho, ale ten situaci ustál a naopak mohl skórovat na druhé straně kapitán Dušek, ale Krofta svůj tým podržel.

17:10
    Moravčík z Rodosu jen nahodil puk před branku, ale jeho spoluhráči tam přijeli pozdě a Krofta puk pokryl.

15:39
    Plíhal vystřelil od modré a KRYŠTOF BOUŘIL puk skvěle tečoval za záda Jeschkeho! Asistence: Tomáš Plíhal.

15:20
    Jursa v šanci přestřelil. Domácí teď tlačí.

13:55
    Hosté jsou v plném počtu a Mrkvička se dokonce poté, co skočil z trestné lavice, dostal do úniku, ale gólman Jeschke mu zmenšil střelecký úhel.

13:41
    Hostům se po chybě domácí obrany naskytla možnost při vlastní přesilovce být ve třech před Kroftou, ale Jakub Mert vystřelil mimo branku!

13:13
    Matějíček zle zatápěl od modré, hostům nevyšla ani dorážka.

11:47
    Domácí Tomáš Mrkvička si zle ulevil poté, co ho sudí vyloučili za hákování. První přesilovka pro Rodos.

11:21
    Tentokrát hra po icingu směřuje před hostujícího Jeschkeho.

10:31
    Skvělou práci předvedl v obraně domácí Kačírek, který zblokoval přihrávku na zcela volného hráče.

10:01
    Matějíčkovi z Rodosu střela nesedla, a tak měl Krofta lehkou práci.

9:33
    Konečně se do útoku dostali také domácí, ale zastavil je ofsajd.

8:23
    Krofta si teď nebyl moc jistý po střele Havlase, ale dobře to pro domácí dopadlo.

6:59
    Kačírek se tlačil před Jeschkeho, ale obránce jeho pokus zblokoval.

5:40
    Hosté se tlačili dopředu, ale jediná střela skončila hodně mimo, pak poslali domácí puk na zakázané uvolnění.

4:29
    Když už se zdálo, že domácí přesilovku nevyužijí, dostal puk na modrou DAVID JIRÁSEK, který napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Matyáš Kačírek.

3:48
    Hosté se jednou osvobodili, ale jinak zkušený Plíhal dobře dirigoval domácí pětici v zámku, ale obrana hostí pozorně blokovala třely a i Jeschke si připsal dva zásahy.

2:40
    Za hákování jde pykat Andrej Moravčík ze Dvora Králové.

1:47
    A pak přišla první akce hostí a hned udeřilo! Zkušený Půhoný našel na pravé straně kapitána hostí DOMINIKA DUŠKA, který se prosmýkl okolo obránce a pak blafákem do forhendu překonal Kroftu. Asistence: Jiří Půhoný, Jaroslav Moučka.

1:29
    Z pravé strany střílel Jursa, ale hostující Jeschke puk s přehledem vyrážečkou odrazil.

00:56
    Domácí Král zatáhl puk do útočného pásma, ale tam jsme viděli jen sérii nepřesností.

00:01

V hledišti je před zápasem asi 130 diváků, ale ještě se trousí další.

V dresu hostujícího Rodosu se představí i největší posila z Vrchlabí Jiří Vašíček, hrát budou i Michal Procházka, který přišel z Kolína, a David Voňka, který hrál za juniorku královehradeckého Mountfieldu.

Zdravíme vás z Jablonce, kam už se dvacet minut před zápasem trousí první fanoušci. Někteří z nich přišli v rouškách. Oba týmy nastoupí jen na tři pětky, domácí budou dokonce hrát jen s pěti beky. Nejzkušenějším hráčem domácích je hrající trenér Tomáš Plíhal, který si zahrál i v NHL a v loňské sezóně dohrával v Německu. Velké zkušenosti má i kapitán Brokeš, který přišel k Vlkům právě ze Dvora Králové, a posily Tomáš Mrkvička s Davidem Jiráskem. Šanci v brance dostane nová tvář Michal Krofta.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Lank) – Mrkvička, Jirásek, Pilek, Tržický, Kulda – Brokeš (C), Plíhal, Kačírek – Frk, Král, Jursa – Bouřil, Bitman, Jakubec. Hrající trenér: Tomáš Plíhal.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Jeschke (Čáp) – Vašíček, Franc, Mert, Matějíček, Petira, Voňka – Hašek, Hoskovec, Procházka – Valášek, Havlas, Moravčík – Půhoný, Moučka, Dušek (C)

Rozhodčí: Wagner – Kostka, Kettner.

Z dnešního zápasu v Jablonci nad Nisou vám přineseme podrobný online přenos. Jde o vůbec první domácí střetnutí Vlků v této sezóně a vstup na zápas je zdarma.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 5. Jirásek (Kačírek), 16. Bouřil (Plíhal), 33. Jakubec (Jursa, Jirásek), 35. Plíhal (Mrkvička, Frk) – 2. Dušek (Půhoný, Moučka), 24. Dušek (Moučka, Petira), 37. Valášek (Dušek, Franc), 53. Dušek (Půhoný, Franc), 60. Půhoný (Dušek)

HC Dvůr Králové n. Labem: Jeschke (Čáp) – Vašíček, Franc, Mert, Matějíček, Petira, Voňka – Hašek, Hoskovec, Procházka – Valášek, Havlas, Moravčík – Půhoný, Moučka, Dušek (C)