5:3 (1:0, 0:3, 4:0)
MAC Budapešť
sk Sobota 22.08.2020, 15:30 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HKM Zvolen a MAC Budapešť. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 15:30.

Hokejové kluby z Tipsport Ligy a z SHL sa už postupne zapájajú do prípravy na novú sezónu. V týchto dňoch prebieha hokejový turnaj, ktorý nesie názov Memoriál Pavla Zábojníka. Kvôli rôznym opatreniam sa ho tento rok zúčastnia len tri tímy: Zvolen, Banská Bystrica a Budapešť.

HKM Zvolen odštartoval turnaj proti Banskej Bystrici a tento zápas zvládol úspešne, keď zdolal svojho súpera 2:1. MAC Budapešť odohrala v piatok stretnutie proti Banskej Bystrici a podľahla baranom 1:4.

Sledujte náš online prenos!

Prajem príjemné sobotné popoludnie. Dnes sa vo Zvolene udohrá posledné stretnutie v rámci Memoriálu Pavla Zábojníka medzi domácim HKM a maďarským MAC Budapešť. Domáci celok má na svojom konte 3 body, keď zdolalo Banskú Bystricu, ktorá potom zdolala MAC Budapešť. Ak dnes teda Zvolen získa aspoň jeden bod, stane sa celkovým víťazom tohto podujatia.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Prvá tretina medzi Zvolenom a Budapešťou je už v plnom prúde, úvodné buly vyhrali hostia, ktorí dnes nastupujú v bielych dreosoch, domáci hrajú v červených.

00:38
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., nedovolené bránenie).

01:10
    Budapešť hrá hneď v úvode prvej tretiny presilovku, ale má problém dostať sa do útočného pásma.

01:49
    Strelu od modrej čiary bez problémov vyrazil do bezpečia brankár Rahm, následne sa Zvolen dokázal oslobodiť.

02:13
    Opäť sa na pozore musel mať brankár Rahm, ale poradil si s ďalším zakončením od mdorej čiary a aj so súperovou dorážkou.

02:38
    Domáci v plnom počte.

03:49
    Zvolen sa už snaží po oslabení hrať aktívne, Zuzin zaviezol puk do útočného pásma, ale do zakončenia sa už nedostal.

04:10
    Výborný zákrok teraz predviedol domáci brankár Rahm, keď z blízka vychytal súperovho hráča! Nasledovať bude buly v útočnom pásme hostí.

04:41
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, od modrej to skúšal Hatala, ale nemieril presne a pri puku je už Budapešť.

05:05
    Už dlhšiu dobu sa hrá bez prerušenia a častejšie je pri puku Zvolen. Domáci hokejisti však majú momentálne problémy pri prechode do útočného pásma.

05:13
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (2 min. – podrazenie).

05:26
    Svoju prvú presilovku v tomto zápase hrá už aj Zvolen. Budapešť však rýchlo získala puk vo svojej tretine a okamžite ho posiela cez všetky čiary do bezepčia.

06:06
    Puliš sa ocitol v dobrej pozícii na zakončenie, ale jeho strela švihom tesne míňa priestor súperovej bránky!

06:48
    Budapešť sa v týchto chvíľach bráni úspešne a opäť dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

07:08
    Veľká závar pred hosťujcim brankáraom Farkasom, ale puk v sieti neskončil a presilovka Zvlolena sa končí!

07:13
    Hostia v plnom počte.

07:23
    Ani jeden celok tak svoju úvodnú presilovku v tomto zápase nevyužil. Zvolen na nič nečaká a okamžite sa opäť snaží hrať aktívne.

07:46
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

08:10
    Je tu druhá presilovka pre Budapešť v tomto zápase. Momentálne sa však hostia nevedia dostať do útočného pásma.

08:56
    Už viackrát dokázal Zvolen vyhodiť puk preč zo svojho pásma, vyše polovica z presilovku súpera je už minulosťou.

09:46

10:16
    Ani v poradí tretia presilovka v tomto zápase nepriniesla zmenu skóre. Dostávame sa už do druhej polovice úvodnej tretiny, aj naďalej to je bez gólov na oboch stranách.

11:10
    Veľká šanca pre Zvolen! K puku sa dostal Tibenský, jeho prvú strelu Farkas len vyrazil a následne domáci hokejisza z bekhendu poslal puk do tyčky!

11:51
    Momentálne sledujeme veľký tlak Zvolena, ktorý neustále kombinuje v útočnom pásme. Budapešť úspešne odoláva, aj keď pred malou chvíľou už mohla prehrávať.

12:31
    Domáci hokejisti stratili pri rozohrávke puk za svojou bránkou, ale súper to našťastie pre Zvolen nedokázal potrestať, dobrý zákrok predviedol brankár Rahm.

13:08
    A opäť sa na pozore musel mať Rahm! Súper sa dostal do nájazdu na domácu bránku, ale následne bol tiesnený a tak zakončil len priamom do brankára. Budapešť ešte získava buly v útočnom pásme.

13:38
    Na druhej strane mohol otvoriť skóre tohto stretnutia Jedlička, ale pred brankárom súpera nedokázal upratať puk za jeho chrbát!

14:05
    Ďalšia veľká šanca pre Zvolen! Opäť sa k puku dostal Jedlička, spoza bránky súpera ho prihral na Marcineka, ale ten vyprodukoval len slabé zakončenie a puk putuje mimo Farkasovej bránky!

15:16
    Zvolen sa usadil v útočnom pásme, ale nedarí sa mu v zakončení. Budapešť navyše vysoko napáda súperovu rozohrávku.

15:46
    Brankár hostí Farkas kryje zakončenie od modrej čiary. Zvolen ešte získava buly v útočnom pásme.

16:20
    Zvolen ani teraz nedostal puk do siete, keď Jedlička prihrával puk na voľného Marcineka, ale ten sám pred Farkasom netrafil bránku!

16:37
    Zvolen dal gól!

Je tu otvárcí gól tohto stretnutia! Zvolen výborne zakombinoval pred bránkou súpera, k odrazenému puku sa dostal PATRIK MARCINEK a úspešne ho upratal za Farkasov chrbát – 1:0!

17:16
    Krátko pred koncom prvej tretiny sa tak Zvolen dostal do vedenia. Uvidíme, či sa skóre bude do prestávky ešte meniť.

18:22
    Momentálne sa však nič zaujímavého na ľadovej ploche nedeje, už to zrejme vyzerá, že si Zvolen svoje tesné vedenie do prestávky udrží.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

19:46
    Krátko pred odchodom do šatní mohol vedenie Zvolena navýšiť Puliš! Krásne si prevzal puk, natlačil sa pred bránku súpera, triafa však len brvno!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina vo Zvolene je už minulosťou. Domáci hokejisi sa po góle Marcineka v závere prvej tretiny dostali do vedenia 1:0! Sledovali sme zaujímavý hokej, čance boli na oboch stranách hlavne v prvej častu úvodnej tretiny, ale potom jednoznačne dominoval Zvolen, ale viaceré šance na gól nevyužil. Uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Druhá tretina vo Zvolene je už v plnom prúde, buly vyhral Zvolen.

20:21
    Zvolen sa ihneď nasťahoval do útočného pásma, strela od modrej čiary však skončila len na zadnom mantinely.

21:36
    Domáci pokračujú vo svojom tlaku, k odrazenému puku sa dostal Hammond, ale pred bránou nedokázal presnejšie zakončiť.

22:15
    Budapešť dáva gól!
    Je vyrovnané! Maďarský celok vyrazil do rýchleho brejku, pred bránku Zvolena sa výborne natlačil Terbócs, puk sa potom odrazil pred BRANCEHO ORBÁNA a ten ho upratal do siete – 1:1!

23:16
    Aj v úvode druhej tretine boli domáci aktívnejší, ale stačil jeden rýchly brejk súpera a začína sa odznova. Budapešť razom ožila a začína byť nebezpečnejšia.

23:53
    Od modrej čiary to skúšal Hatala, ale bránku súpera netrafil. Budapešť následne vyváža puk do bezpečia.

24:06
    Veľmi dlhú dobu sa teraz Zvolen držal v útočnom pásme, ale nedokázal výraznejšie ohroziť brankára súpera.

24:17
    Puliš sa dostal k puku a vyslal tvrdú strelu, jeho pokus Farkas vyráža do bezpečia. Zvolen znova operuje v útočnom pásme.

25:53
    Hosťujúci Terbócs sa pokúšal presadiť individuálne, ale strelu na Rahma už potom vyslať nedokázal. Defenzíva Zvolena však mala dosť veľa práce, aby mu zťažila zakončenie.

26:18
    Budapešť nebezepčne kombinovala v útočnom pásme, ale puk už na svoje hokejky získava Zvolen.

26:56
    Bondra posielal nebezpečný puk pred bránku súpera, následne sa snažil o zakončenie Hammond, ale k odrazenému puku sa už nedostal!

27:31
    Zvolen vyhral buly v útočnom pásme, ale následne sa mu už zakončiť nepodarilo. Momentálne sa hra prelieva z jednej strany na druhú.

27:59
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., hákovanie).

28:36
    Domáci hokejisti sa už usadili v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí poriadne vystreliť na súperovho brankára.

28:59
    Polovica z domácej presilovky je už minulosťou, Zvolen je usadený v útočnom pásme, ale žiadne zaujímavé príležitosti neprichádzajú.

29:46
    Budapešť dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia, zrejme tak ani túto presilovku Zvolen nevyužije.

29:59

30:31
    Dostávame sa do druhej časti prostrednej tretiny. Stále platí nerozhodný stav 1:1, druhá tretina je vyrovnanejšia oproti tej prvej.

31:19
    K puku sa dostal domáci Jedlička, ale jeho zakončenie smeruje vedľa hosťujúcej bránky.

32:10
    Zvolen je znova aktívnejší a v týchto chvíľach kombinuje v útočnom pásme.

32:46
    Domáci budú hrať ďalšiu presilovku, sú už v usadenom pásme a Rahm tak išiel rýchlo na striedačku.

33:05
    Po strele od mdorej čiary zazvonila horná tyčka Farkasovej bránky!

33:08

33:49
    Zvolen sa už usadil v útčnom pásme, snaží sa o zakončenie na bránku súpera.

34:08
    Polovica z domácej presilovky je preč, výraznejšie hráči Zvolena Farkasa ohroziť nedokázali.

34:39
    Výbornú prihrávku dostal na hokejku Stupka, ale jeho zakončenie neprinieslo zmenu skóre!

35:08

35:28
    Domáci aj po skončení presilovky sú veľmi aktívny, ale všetky ich prihrávky končia na hokejkách súpera.

36:10
    Veľká tlak Zvolena pokračuje ďalej, ale nedarí sa domácim hokejistom v zakončení. Všetky strely smerujú mimo súperovu bránku.

36:46
    Bondra sa snažil prihrávať pred hosťujúcu bránku, obrana súpera tečovala puk do bezpečia.

37:19
    Krátko pred koncom druhej tretiny sa hostia ujímajú vedenia! Behron potiahol puk do útočneho pásma, následne ho prihral na ZALÁNA RITTERA a ten ho upratal do siete – 1:2!

37:50
    Domáci sa ešte nespamätali z druhého gólu a už prehrávajú o dva! ISTVÁN TERBÓCS sa dostal s pukom do útočného pásma a parádnou strelou dostáva puk za bezmocného Rahma – 1:3!

38:16
    Zvolen aj keď bol aktívnejší, tak prehráva o dva góly a má pred sebou veľmi náročnú úlohu.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina vo Zvolene je už minulosťou. Budapešť v nej dokázala streliť tri góly a vyhráva tak po dvoch tretinách 3:1! Zvolen vstúpil do druhej tretine aktívnejšie, ale v jej úvodu sa hostia postarali o vyrovnanie. V čase, keď boli domáci aktívnejší však v krátkom slede prišli dva góly súpera a Zvolen tak bude mať v tretej tretine veľmi náročnú úlohu.

Posledná tretia tretina sa začne približne o 16:58.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Posledná tretia tretina je už v plnom prúde, buly vyhral Zvolen. Domáci hokejisti prehrávajú o dva góly a tak majú pred sebou veľmi náročnú úlohu.

40:31
    Farkas si poradil s nahodením od modrej čiary, domáci získavajú buly v útočnom pásme.

41:23
    Opäť sa na pozore musel mať hosťujúci brankár, poradil si však so zakončením od Viedenského a hra je opäť prerušená.

41:39
    Zvolen teraz aktívne hrá v útočnom pásme, ale nedarí sa mu rpesne zakončiť. Budapešť pod tlakom, ale úspešne sa dokáže brániť.

42:26
    Domáci znova kombinovali pred súperovou bránkou, ale Hammondove zakončenie kryje brankár.

43:06
    Aj naďalej sledujeme kombináciu Zvolena v útočnom pásme, všetky strely však defenzíva súpera blokuje do bezpečia.

43:19
    Budapešť vyhrala buly vo vlastnom pásme a následne posúva puk do stredného pásma. Zvolen sa už pokúša znova zaútočiť.

43:36
    Hostia výborne napádali rozohrávku súpera a zasahovať potom musel domáci brankár Rahm, hokejkou však dostal puk do bezepčia.

44:05
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (2 min.).

44:16
    V oslabení sa Budapešť dostalo do veľkej šance, Orbán však pred Rahmom nedokázal streliť gól, brankár domácich tak podržal svoj celok!

44:26
    Po buly ešte Budapešť bola pri puku, ale už ho odovzdáva súperovi na hokejky a oba celky idú striedať.

45:18
    Veľmi zle hrá Zvolen túto presilovku. Domáci by v nej potrebovali skórovať.

45:27

Napokon domáci využívajú presilovú hru! Puk do útočného pásma potiahol MIKE HAMMOND a presnou strelou švihom prekonáva brankára Farkasa – 2:3!

45:39

Je vyrovnané! Zopakovala sa situácia zo záveru druhej tretiny, keď jeden z tímov v krátkom slede dáva dva góly. Domáci sa po buly dostali do útočného pásma, PATRIK MARCINEK získal odrazený puk pred bránkou a upratal ho do siete – 3:3!

45:49
    Začína sa tak v tomto zápase odznova. Ak chce Zvolen vyhrať tento ročník Memoriálu Pavla Zábojníka, potrebuje získať aspoň jeden bod a ten má na dosah.

46:41

Domáci otáčajú stav stretnuia a opäť tak vyhrávajú! K puku sa pred súperovou bránkou dostal MILOŠ KELEMEN a presnou strelou prekonáva brankára – 4:3!

47:10
    Razom je to tak v domácim tíme veselšie. Zvolen pokračuje v aktívnej hre a chce v tomto zápase zvíťaziť.

47:35
    Opäť sledujeme kombináciu domácich v útočnom pásme, Budapešť je pod veľkým tlakom.

48:18
    Farakas sa musel mať znova na pozore, ale poradil si so zakončením od modrej čiary. Zvolen získava ďalšie buly v útočnom pásme.

48:49
    Domáci neúnavne kombinujú v útočnom pásme aj naďalej, teraz sa im však nedarí v zakončení.

49:08
    Budapešť po dlhšej dobe získava puk na svoje hokejky a pokúša sa o pomalú rozohrávku do útočného pásma.

49:37
    Rahm pohodlne kryje zakončenie súpera, hostia však získavajú buly v útočnom pásme.

50:15
    Dostávame sa do druhej časti poslednej tretej tretiny. Zvolen vyhráva nad Budapešťou 4:3 a smeruje za druhým víťazstvom na tomto turnaji.

50:42
    Zvolen si musel pre puk za svoju bránku, domáci na nič nečakajú a ihneď sa pokúšajú o návrat do útočného pásma.

51:10
    Toto bol veľký závar pred hosťujúcou bránkou! Puk však v sieti nekončí, keď sa od tyčky odrazil pred hráčou Budapešte a tí ho upratali do bezpečia.

51:44

Domáci idú do vedenia o dva góly! Puk pred bránku súpera potiahol Tibenský, následne sa pretlačil do zakončenia, ale brankára neprekonal. K odrazenému puku sa však potom dostal MAROŠ JEDLIČKA a ten ho už dopravil do siete – 5:3!

52:44
    Zvolen si tak vypracoval zatiaľ pohodlné vedenie, ale určite nesmie zvyšnú časť tretej tretiny podceniť.

53:24
    Opäť vznikol pred Farkasom veľký závar, ale brankár Budapešte úspešne priľahol puk a Zvolen tak ešte získava buly v útočnom pásme!

54:14
    V posledných chvíľach sa na obraze hry nič nemení. Aktivita je stále na strane domácich hokejistov, ktorí smerujú za víťazstvom na tomto turnaji.

54:33
    Jedlička sa dostal k puku, jeho strela švihom však následne končí len na zadnom mantinely.

55:10
    Puk je opäť na hokejkách Zvolena. Domáci hokejisti pokračujú vo svojej aktivite a snažia sa ešte pridať nejaký ten gól.

55:42
    Zvolen nebezpečne kombinoval pred súperovou bránkou, ale puk už má vo svojej moci Budapešť.

56:22
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ale ani jednému celku sa nedarí presne zakončiť.

57:03
    Budapešť potiahla puk až pred domácu bránku, po nepresnej prihrávke však Rahm nemusel zasahovať.

57:49
    Pekná kombinácia pred Farkasovou bránkou, ale puk sa cez bránkovú čiaru až do siete nedostal!

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

58:31
    Zvolen je usadený v útočnom pásme a tak Budapešť zatiaľ nemôže pristúpiť k hre bez brankára.

59:10
    Aj naďalej je pri puku domáci celok, ktorý operuje v útočnom pásme. O osude tohto zápase vyzerá byť rozhodnuté.

59:32
    Stupka po dobrej prihrávke pálil na hosťujúcu bránku, Farkas si pripisuje úspešný zákrok.

Zvolen vynikajúco zvládol poslednú tretiu tretinu, v ktorej jasne dominoval, strelil štyri góly a porazil tak Budapešť výsledkom 5:3! Domáci hokejisti sa tak zároveň stávajú víťazom tohto ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok soboty! (17:35:02)

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 17. Marcinek, 46. Hammond, 46. Marcinek, 47. Kelemen, 52. Jedlička – 23. Orbán, 38. Ritter, 38. Terbócs

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Mihalčin, Hraško, Hatala, Gajdoš, Kubka, Klein – Nuutinen, Zuzin, Puliš – Bondra, Hammond, McPherson – Kelemen, Viedenský, Stupka – Marcinek, Jedlička, Tibenský – Ďuriš