Nižněkamsk – Viťaz 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Kunlun 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 3:2 (po pr.)
Philadelphia Flyers
0:4 (0:2, 0:1, 0:1) Stav série: 3:4
New York Islanders
Neděle 06.09.2020, 01:40 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Dodám informaci, že úvodní zápas série mezi Vegas a Dallasem je na programu už následující noc. O den později se utká Tampa s Islanders.

Dnešní textový přenos, kterým Vás provázel Daniel Fekets je u konce. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního rána. Na počtenou! (04:20:03)

Finále Východní konference

Tampa Bay Lightning – New York Islanders

Finále Západní konference

Vegas Golden Knights – Dallas Stars

Islanders zcela zaslouženě postoupili do finále konference. Ve všech sedmi zápasech totiž neprohráli v základní hrací době a dnes Philadelphii vrátili i s úroky předešlé utkání, které bylo pro tým z New Yorku velice smolné. Už v první třetině se trefili obránci Scott Mayfield a Andy Greene. Ve druhé periodě navázal na tyto hráče také Brock Nelson, jenž se do kolonky střelců zapsal už posedmé v letošním play-off. Ještě o gól více má momentálně na svém kontě Anthony Beauvillier, jenž přidal čtvrtou branku do opuštěné klece. Philadelphia už zřejmě neměla dostatek sil k jakémukoliv zdramatizování. Hosté si závěr bez problémů pohlídali.

Hity: 41-37

Je dobojováno! Už nyní si může vedení New Yorku Islanders říct, že tah s angažováním trenéra Barryho Trotze v létě 2018 vyšel na jedničku. Ostrované totiž právě nyní zažívají svou nejúspěšnější sezonu od roku 1993. Po dlouhých sedmadvaceti letech totiž postupují mezi nejlepší čtyři celky soutěže!

59:45
    Ryan Pulock nahazuje do útočného pásma. Za kotoučem se už však hosté neženou.

59:06
    Philadelphia drží kotouč ve vlastním pásmu. Je si ale už vědoma, že za necelou minutu jí sezona 2019/2020 skončí.

58:40
    Islanders ještě zahrozili v útočné třetině. Konkrétně druhá lajna Ostrovanů chtěla přidat pátý gól.

57:48
    Aube-Kubel je zpět na ledě. Philadelphia ale už nemá čas, takže je zřejmé, že poslední dvě minuty se budou jen dohrávat.

57:15
    Scott Laughton chtěl vystřelit z levého křídla, jenže nedostal dostatek prostoru. Obrana celku z New Yorku funguje opravdu ukázkově.

56:43
    Od modré čáry vystřelil také Ryan Pulock. Obránce Islanders s číslem 6 na zádech ale trefil připravenou lapačku Cartera Harta.

56:20
    Anders Lee zařízení z levého kruhu minul. Carter Hart zasahovat nemusel.

55:48
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nicolas Aube-Kubel – 2 min., příliš mnoho hráčů).

55:48
    Komplikace pro Philadelphii, která tak definitivně rozhoduje dnešní sedmý duel. Letci totiž hráli v sedmi, takže za okamžik se bude vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:26
    Útočné akce Flyers jsou ale velice kostrbaté. Tým z Pensylvánie se zatím do střeleckých pozic nedostává.

54:58
    Hned dva pokusy vyslali hosté ze střední třetiny. Ani jeden ale branku Flyers netrefil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 10. Mayfield (D. Toews, Eberle), 14. A. Greene (Brassard, B. Nelson), 32. B. Nelson (Jo. Bailey, Pulock), 54. Beauvillier (B. Nelson, Jo. Bailey)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, J. van Riemsdyk – Pitlick, Laughton, M. Raffl – Aube-Kubel, N. Thompson, Lindblom.
    New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Dal Colle, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: McCauley, Charron – Devorski, MacPherson