MOSTEČTÍ LVI – Děčín 0:0 (odl.) | Bílina – Jablonec 0:1 (kon.) | Trutnov – Hronov 3:4 (kon.)
Nová Paka – Dvůr Králové n. L. 1:3 (kon.) | Vel.Meziříčí – Znojmo 0:0 (odl.) | SHK Hodonín – Žďár n/S 5:3 (kon.)
Val.Meziříčí – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Písek – Klatovy 7:9 (kon.) | Stadion Cheb – Řisuty 3:1 (kon.)
Tábor – Kobra 4:2 (kon.) | Opava – Kopřivnice 2:4 (kon.) | Příbram – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.)
konec
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:5 (1:1, 0:2, 1:3)
HK Nový Jičín
Středa 30.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ (ČR) • 4. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  Zdravím všechny hokejové příznivce, po týdnu se opět vracíme na zimní stadion ve Valašském Meziříčí, kde se proti sobě v rámci 3. kola 2. ligy východ postaví domácí HC Bobři Valašské Meziříčí a HK Nový Jičín. Oba týmy se spolu dvakrát střetly už v přípravě. Nejprve byli úspěšnější Ďáblové, těm z velké části zařídila výhru nová posila Richard Bordowski, když do sítě svěřenců trenéra Doboše nasázel dvě branky a na další dvě přihrál. V druhém vzájemném střetnutí už byli ale zásluhou taktéž svých nových posil úspěšnější Bobři, na svého soupeře si vyšlápli a René Kajaba, Lukáš Finsterle a Tomáš Vávra a pomohli Valachům k první výhře v přípravě.
   
  HC Bobři Valašské Meziříčí

  Bobři vstoupili do nové sezóny úspěšně výhrou nad Kopřivnicí v prodloužení. V utkání sice prohrávali 1:3, poté se jim však zásluhou branky Jakuba Pořického podařilo srovnat a zápas šel po šedesáti minutách do další části, v něm po necelých třech minutách skóroval kapitán Tomáš Vávra a o vítězi bylo rozhodnuto. V dalším zápase už ale Valaši nebodovali, z ledu Žďáru nad Sázavou si v sobotu odvezli prohru 8:4, o to dravější na výhru za 3 body by mohli být dnes.
  Minulé utkání se poprvé v dresu Bobrů představila také nová posila z Ameriky Jan Křivohlávek, který prozatím zaznamenal jednu asistenci. Nováčkem v kádru je také Tomáš Urbanec, který se prozatím tolik neukázal.
   
  HK Nový Jičín

  Ďáblové jsou v nové sezóně zatím bez bodu, jejich úvodní utkání bylo odloženo, poté jim utekla třetí třetina v duelu s Opavou a z ledu Slezanu si odvezli prohru 5:2, obě branky jim zařídil Richard Bordowski. Podobným případem bylo i sobotní představení Jičína ve Znojmě, první třetinu dokonce vyhráli 2:1, ve druhé se Orlům podařilo srovnat a v poslední části Znojmo opět přitlačilo a dostalo se do náskoku dvou branek, které se už jejich hostům nepodařilo snížit. V derby proti Valašskému Meziříčí se tak také určitě pokusí získat nějaké body do tabulky.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Bobři Valašské Meziříčí: Málek (Slovák) – Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, Pernický, Kobylík, Pavlas – Slovák, Pořický (A), Křivohlávek, Urban, Vávra (C), Andris, Kajaba, Kuchařík, Stodůlka, Vavřík, Urbanec.

  HK Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Már, Holáň, Kleiner, Hruška, Váňa, Vacula, Krutil (A) – Flok, Kafka, Maliník, Lehečka, Hilšer, Štefka, Bordowski (A), Poruba, Sluštík, Macuh (C), Pecha, Pryzbyla.

  Rozhodčí: Čech – Bezděk, Peroutka.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:10
  Puku se první ujímají hosté.
   
  00:29
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Těsně po začátku se vedení ujímají domácí. Svou první branku v dresů Bobrů vstřelil TOMÁŠ URBANEC, ten dostal rychlou přihrávku před Galuškovu bránu a pohotově zavěsil. Asistence: Richard Kobylík, Tomáš Andris.
   
  02:30
  Andris se pokusil vybojovat puk za bránou hostí, to se mu však nepovedlo a k puku se dostává Jičín, který tak přesouvá hru na druhou stranu kluziště.
   
  03:50
  Kuchařík získal puk ve středním pásmu a přihrál najíždějícímu Slovákovi na střelu, puk ale končí v náručí gólmana hostí.
   
  04:35
  Richard Bordowski po přihrávce rychle zavezl kotouč k bráně domácích a s dalšími spoluhráči se pokusil o kombinaci.
   
  05:41
  Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Šluštík – 2 min., podrážení).
   
  05:59
  Křivohlávek vystřelil na bránu hostů, trefil však jen horní tyč.
   
  06:23
  K tvrdé střele se dostal Tomáš Vávra, jeho pokus brankář Galuška vyrazil.
   
  07:09
  O kombinaci před bránou Jičína se pokusil Pořický s Andrisem, puk k blízkosti brány nedostali.
   
  08:28
  Vacula zkoušel přihrávku na najíždějícího spoluhráče, ten ji však nezastihl a tak puk končí v zakázaném uvolnění.
   
  09:00
  Založit útok se pokusili také Bobři, Kuchařík ale nepřesnou přihrávku nezastavil a k puku se dostávají hosté.
   
  10:00
  Gólman Galuška vyjel rozehrát puk za bránu, překvapil ho najíždějící Křivohlávek, brankáři hostí se však povedlo bez problémů rozehrát.
   
  10:40
  Nový Jičín právě vstřelil branku!
  Sluštík objel s pukem Málkovu bránu a rychle přihrál čekajícímu JAKUBU LEHEČKOVI, ten kotouč rychle poslal pod gólmanovy betony. Asistence: Jan Sluštík, Vladimír Váňa.
   
  11:53
  Kajaba najížděl u modré a k jeho holi se dostal odražený puk, útočník Bobrů se tak dostal do ofsajdového postavení.
   
  12:45
  Jeden z Bobrů rozehrál z poza své brány, před ní ji však zachytil jeden z protihráčů a pohotově vystřelil, brankář Málek měl co dělat, aby jej a následující dorážky zachytil.
   
  13:30
  Slovák zkusil nahrát najíždějícímu Kuchaříkovi, ten puk nezastihl a ten se tak dostává do držení Ďáblů.
   
  13:53
  Před bránou hostí došlo k nepřehledné situaci několika hráčů, puk se do brány nikomu propasovat nepodařilo.
   
  14:17
  Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Bordowski – 2 min., vysoká hůl).
   
  14:47
  Křivohlávkův nahozený puk před bránu se dostal až k Vávrovi, ten jej ale nedokázal do sítě stečovat
   
  14:55
  Kobylík dostlal přihrávku u střídačky hostů a vystřelil, puk na poslední chvíli chytá Galuška v lapačce.
   
  16:17
  Hosté v plném počtu.
   
  16:35
  Bordowski vybojoval puk u rohu domácích a vyslal jej před bránu, tam se však nikdo z Nového Jičína na dorážku nenacházel.
   
  17:40
  Kajaba získal puk ve středním pásmu a dostal jej blízko brány hostí, pokusil se přihrát Křivohlávkovi, tomu ale kotouč utekl.
   
  18:30
  Urbanec se snažil vybojovat puk, ten nakonec získal útočník hostů a dostal Ďábly do útoku, jejich akci nakonec překazil jeden z obránců Bobrů, který puk vyhodil ze své obrané třetiny.
   
  19:41
  Bobři se ještě zkoušeli přesunout do obrané třetiny hostí, puk ale skončil v rohu kluziště kde se jej pokusili vybojovat také hráči Nového Jičína.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  V první třetině padlo na každé straně po jedné brance. První Branku v dresu Bobrů chvíli po začátku vstřelil Tomáš Urbanec, Novému Jičínu se ale po pár minutách podařilo odpovědět. K více vyloženým šancím se dostali domácí, jednou za brankářem Galuškou zvonila tyč. O nejvíce nebezpečné střely na Málkovu bránu se postaral Richard Bordowski, ten se však prozatím neprosadil.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:10
  K puku se opět jako první dostávají hosté
   
  21:29
  Kuchařík nahodil puk na bránu hostí, ten ji však přeletěl a kotouče se ujímají hosté.
   
  22:10
  Kajaba objel s pukem bránu hostů a přihrál k modré čekajícímu spoluhráči, který poslal puk před bránu, dorážka se dalšímu z Bobrů nepovedla. n
   
  23:10
  Pavlas vyslal tvrdou střelu na bránu hostů, tu ale jeden u obránců Ďáblů vytečoval pryč.
   
  24:07
  Kafka zkoušel uklidnit hru přihrávkou dozadu na obránce, puk ale zachytil Kobylík, který posunul Bobry do útoku, následná kombinace se jim však nevyvedla a u kotouče jsou opět hosté.
   
  25:18
  Vávra nahodil puk před bránu hostí, tam si najížděl Křivohlávek, přihrávku ale nezastihl a ta tak končí u hole obránce Nového Jičína.
   
  26:25
  Nový Jičín právě vstřelil branku!
  Bordowski zavezl kotouč do obrané třetiny Bobrů, následná přihrávka se mu ale nepodařila. Ke kotouči se ale opět dostali Ďáblové a usadili se před Málkovou bránou, tam po přihrávce Macucha zasunul kouč do svatyně Bobrů JAKUB KRUŠKA a dostává tak Ďábly do vedení. Asistence: Rok Macuch.
   
  27:48
  Kobylík dostal přesnou přihrávku k modré a vystřelil, puk brankář hostů vyrazil, avšak naskytla se možnost na dorážku, tu však jeden z útočníků domácích nevyužil a kotouč končí v Galuškově lapačce.
   
  29:12
  Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Sluštík – 2 min., příliš mnoho hráčů).
   
  29:29
  K první příležitosti se dostal René Kajaba, ten mohl dorazil odražený puk před bránou, jeho pokus však gólman hostů zaznamenal a kotouč kryje.
   
  30:33
  Křivohlávek nahrál od pravého kruhu na střed Vávrovi, ten tvrdě vystřelil a gólman hostí jej vyrazil. Odražený puk poté zakryl svým betonem.
   
  31:12
  Hosté v plném počtu.
   
  32:03
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Kobylík – 2 min., hrubost).
   
  32:03
  Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Sluštík – 2 min., hrubost).
   
  32:40
  Báchor nahrál z poza brány čekajícímu Žákovi u brankoviště a ten pohotově vystřelil, puk však gólman hostí s klidem chytá do lapačky.
   
  33:13
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hajda – 2 min., sekání).
   
  33:39
  Macuch s Maliníkem zkouší vyvinout tlak na bránu Bobrů, obrana Valachů ji zatím nepouští.
   
  34:18
  Nový Jičín právě vstřelil branku!
  Novému Jičínu se povedlo vytvořit tlak u brány domácích, z nepřehledné situace se k puku dostal Krutil, ten okamžitě nahrál ROKU MACUCHOVI, který kotouč zasunul za Málkova Záda. Asistence: Michal Krutil, Roman Maliník.
   
  35:50
  Křivohlávek s Kajabou zkoušeli založit útok, puku se ale nakonec zmocnili Ďáblové a posílají své hráče do útoku.
   
  36:27
  Nový Jičín se opět usadil u brány domácích, jeden z pokusů nakonec Málek chytá a pozastavuje hru.
   
  37:28
  Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kafka – 2 min., napadení).
   
  37:58
  Bobrům se první akce v obrané třetině hostů nepovedla, René Kajaba spadl k zemi a ve hře tak chyběl, hosté puk vyhodili ven ze třetiny.
   
  39:25
  Kobylík zaslal rychlou přihrávku před bránu hostů, tam si najížděl Urbanec a dostal se až sám na gólmana, puk však Galuška kryje pod betony.
   
  39:28
  Hosté v plném počtu.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  V druhé třetině byli aktivnější hosté, vypracovali si hned několik šancí a dvě se jim nakonec podařilo proměnit. Bobři měli k dispozici další přesilovky, v ani jedné ale neslavili. K několika dobrým šancím se Valaši také dostali, ale ve většině akcí chyběla koncovka, která by puk dostala do sítě. Do poslední části si tak hosté nesou náskok o dvě branky.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:10
  K puku se jako první dostávají domácí.
   
  40:37
  Sluštík vypálil na Málka, ten střelu kryje v náručí.
   
  41:10
  Kafka to chtěl zkusit sám na gólmana, zblokoval jej však Pavlas s dostává tak Bobry k puku.
   
  41:45
  Bobři zkoušeli vybojovat puk u rohu hostů, dva jejich hráči dokonce spadli k zemi. Jeden z hostů kouč získal a vyhodil ven.
   
  43:20
  Nový Jičín opět vyvíjí tlak u brány Bobrů, jednu z možností zakončit vyráží brankář Málek lapačkou do ochranné sítě.
   
  44:08
  Vávra se dostal k samostatnému úniku, na záda mu však dýchali tři hráči Jičína a hokejkami mu střelu znemožnili.
   
  45:40
  Také Nový Jičín se dostal k samostatnému úniku, ke kotouči se dostal Sluštík, ten však trefil pouze Málkovu výstroj.
   
  46:44
  Nový Jičín se po nepovedené akci Bobrů dostal k rychlému protiútoku, jeden z Ďáblů vystřelil na gólmana domácích, ten puk vyrazil a následné dorážky nedovolil.
   
  48:09
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Bobři se rozestavěli u brány Nového Jičína, jeden z Ďáblů zkusil puk vyhodit ven z obklíčení, avšak střelu zachytil TOMÁŠ ANDRIS a puk poslal až za záda brankáře Galuška. Bez asistence.
   
  50:37
  Nový Jičín právě vstřelil branku!
  DAVID ŠTEFKA vybojoval puk v pravém rohu kluziště a nahodil jej na Málkovu bližší tyč, tu gólman domácích neutěsnil a kotouč mu propadl za záda. Bez asistence.
   
  51:25
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Andris – 2 min., hákování).
   
  52:05
  Krutil tvrdě vystřelil na gólmana Málka, ten střelu vyrazil. K další šanci se dostal Macuh, jeho pokus ale gólman domácích opět kryje.
   
  52:50
  Nový Jičín vymýšlel u brány domácích jak vyzrát na gólmana Málka, puku se po jedné nepovedené přihrávce zmocnili Bobři a vyhazují jej z obrané třetiny.
   
  53:30
  Domácí v plném počtu.
   
  54:50
  Křivohlávek zavezl puk před bránu hostů, od něj si kotouč přebral Stanislav Báchor, který okamžitě přihrál na najíždějícího Žáka. Obránce se tak pokusil o střelu, kterou brankář Galuška vyrazil lapačkou.
   
  55:26
  Hosté vyhodili puk až za bránu Bobrů, odtud rozehrál brankář Málek a dostal Bobry do rychlého útoku vpřed.
   
  56:43
  Bobři se zkouší vyvinout tlak u brány Nového Jičína a hned z toho byla vyložená šance pro zakončení do prázdné brány. Tu ale nikdo z domácích nevyužil.
   
  57:30
  Bordowski dostal puk těsně u brány domácích, střela mu ale nesedla.
   
  57:42
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Urbanec – 2 min., příliš mnoho hráčů).
   
  58:10
  Do šance se v oslabení překvapivě dostali Bobři. Tomáš Vávra ale nestačil ujet obraně Ďáblů a ta tak získává kotouč pro sebe.
   
  59:45
  Domácí v plném počtu.
   
  59:45
  Nový Jičín právě vstřelil branku!
  Ďáblové po konci přesilové hry nakonec stvrdili své vítězství pátou brankou, tu si zapisuje RICHARD BORDOWSKI. Asistence: Roman Maliník
   
  Konec zápasu.
   
  Poslední třetina už patřila z velké části hostům. Domácí se sice k několika šancím dostali, avšak jim chybělo zakončení a podařilo se jim po chybě Ďáblů už jen snížit. Nový Jičín nasadil v poslední části tvrdé tempo a radoval se hned třikrát, poslední pátou brankou už jen potvrdil dnešní výhru na valašském ledě.
   
  To je dnes ode mě vše, přeji pěkný zbytek večera. (20:37:26)

  Jan Kozák

  Branky a nahrávky: 1. Urbanec (Kobylík, Andris), 49. Andris – 11. Lehečka (Sluštík, Váňa), 27. Hruška (Macuch), 35. Macuch (Krutil, Maliník), 51. Štefka, 60. Bordowski (Maliník)


  HC Bobři Valašské Meziříčí: Málek (Slovák) – Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, Pernický, Kobylík, Pavlas – Slovák, Pořický (A), Křivohlávek, Urban, Vávra (C), Andris, Kajaba, Kuchařík, Stodůlka, Vavřík, Urbanec.
  HK Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Már, Holáň, Kleiner, Hruška, Váňa, Vacula, Krutil (A) – Flok, Kafka, Maliník, Lehečka, Hilšer, Štefka, Bordowski (A), Poruba, Sluštík, Macuh (C), Pecha, Pryzbyla.

  Rozhodčí: Čech – Bezděk, Peroutka.