Magnitogorsk – Omsk 3:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 2:3 (0:2 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:3 (po pr.)
Viťaz – Jekatěrinburg 3:4 (kon.)
Spartak Moskva
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Středa 14.10.2020, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

S konstatováním, že Barys Nur-Sultan vyhrál na ledě Spartaku Moskva 3:2 v prodloužení a bere tak do tabulky důležité dva body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:57:45)

Využití: 0-1.

Branky v základní hrací době dnes padaly jen v prvních 26 minutách. Domácí šli ve čtvrté minutě do vedení díky Sergeji Širokovovi a vedení udrželi do konce první třetiny. V čase 22:35 ale už vedli hosté, když se nejprve prosadil Nikita Michajlis a poté dobrou střelou v přesilovce do šibenice Darren Dietz. Jenže chvíli na to bylo srovnáno, když parádně pod horní tyč zakončil Lukáš Radil.

Po zbytek zápasu byl k vidění spíše boj než nějaké hezké akce, takže se nebylo ani čemu divit, že zápas došel do prodloužení. Na druhou stranu je třeba říct, že kolikrát se jednalo o hokej nahoru – dolu a třeba ve třetí části se hrálo čtyři a půl minuty bez přerušení.

Prodloužení bylo rozhodnuto po minutě, kdy Darren Dietz na hranici faulu zbavil soupeře a svůj únik od obranné modré také výborně zakončil, čímž dal jakožto bek svůj osmý gól v sezoně – 2:3 v prodloužení.

Domácí kapitán Sergej Širokov si ještě něco vysvětluje se sudími, ale zbytečně.

61:00 Darren DIETZ - 2:3

61:00
    Barys právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo jen minutu. Další ztrátu puku už Spartak nezažehnal. Arťom Fjodorov si na útočné modré u své střídačky zbytečně hrál s kotoučem, ovšem na hranici krosčeku ho o puk připravil DARREN DIETZ. Ten poté udělal několik rychlých kroků a dostal se až před Hudáčka, kterého zblízka prostřelil ještě před tím, než byl sražen spoluhráčem. Bez asistence.

60:29
    Radil sice měl puk v útočném pásmu na holi, ale jeho přihrávka na spoluhráče najíždějícího na útočnou modrou byla sražená. I tak ale hráči Spartaku jsou u puku.

60:01

Podíváme-li se na prodloužení a případné nájezdy, tak domácí ho v dosavadní části sezony hráli třikrát, z čehož jednou vyhráli a dvakrát prohráli.

Hosté si prodloužení a následnou dovednostní loterii vyzkoušeli již pětkrát s bilancí dvou výher a tří porážek.

Třetí třetina byla velkým bojem a šancí na rozhodnutí stavu moc nebylo. Jednu z nich měl Lukáš Radil, který se zpoza branky dostal před Ortia a zkusil bekhend, ale minul. V závěru zápasu byli chvíli aktivní hráči Barysu, poslední minutu a půl měli ze hry více domácí, ale ani jeden z týmů se neprosadil – 2:2.

Statistiky po třetí třetině:
    Góly: 2-2
    Střely na branku: 18-21
    Vyhraná buly: 30-21
    Hity: 6-2

Další třetina začne přibližně v 20:46.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Zakončení Arkadije Šestakova bylo sraženo do ochranné sítě.

59:15
    Domácí se nyní snaží rozhodnout zápas ještě v základní hrací době, ale nemají už příliš mnoho času.

58:45
    Michail Juňkov nemohl v situaci dva na dva přihrát jinak, než zkusit pas za sebe. Ten se mu ale nepodařil a poslal kotouč na hráče Barysu.

58:24
    Nyní byli chvíli v tlaku hráči Barysu, ale Július Hudáček dvěma zákroky podržel svůj tým.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí části hry.

57:01
    Tak tohle asi dost bolelo. Maxim Cypljakov si u střídaček počkal na Curtise Valka a ukázal mu tvrdost mantinelů v aréně. Parádní hit, po kterém kanadsko-kazachstánský hráč jen stěží odjel na střídačku.

56:45
    Zcela jasné podražení Arťoma Fjodorova, který se obtočil kolem soupeře. Píšťalka sudích mlčí.

56:04
    Utkání se pomalu blíží do konce základní hrací doby, stav je stále nerozhodný, ale více ze hry má nyní Spartak.

55:06
    Z dalšího pobytu domácích před brankou finského muže v masce již ohrožení nepřišlo.

54:41
    Sergej Širokov dnešní skóre zápasu otevřel a nyní ho mohl uzavřít. Jeho rána z pravé strany zblízka nebyla vůbec špatná, ale Joni Ortio jí konečkem ramene vyrazil.

54:02
    Ba co víc. Linus Videll převzal ve středním pásmu odražený puk a po levé straně si najel na kruh. Jeho zakončení bekhendem ale minulo vzdálenější tyčku.

53:38
    Lukáš Radil na útočné modré prohodil soupeře a získal pro svůj tým pásmo. Ale pozorní hráči Barysu se po chvilce osvobozují.

53:03
    Nyní už se Spartak dostal před branku Ortia, ale pobyt domácích v tomto prostoru trval přesně čtyři sekundy.

52:32
    Andrej Zubarev si za brankou vyměnil kotouč s Jakovem Rylovem, který rozjíždí útočnou akci Spartaku. Zastavil se ale ve středním pásmu.

Oba gólmani si dnešním utkáním vylepší statistiky. Julo Hudáček má totiž průměr 3,22 inkasovaných gólů na zápas při úspěšnosti pod 90%. Joni Ortio je na tom podobně, 3,25 průměr a přesně 90% úspěšnost zákroků. Zatím oba inkasovali dvě branky. Domácí muž v masce pochytal 19 pokusů z 21, Fin v barvách Barysu 14 střel ze 16

51:47
    Po nahození Linuse Vidella hned po buly lapí Hudáček puk. Následuje komerční přestávka, poslední ve třetí třetině.

51:42
    A Spartak jednoduše vyhazuje na zakázané uvolnění.

51:12
    Ačkoliv to chvíli vypadalo, že hráči Spartaku vybojují kotouč po nahození do útočného pásma, opak byl pravdou. Nyní se hraje před brankou domácího gólmana Hudáčka.

Zajímavý údaj je také počet blokovaných střel. Ve třetí třetině jsou hráči Spartaku obětavější a dokázali zblokovat hned pět střel soupeře. Hosté ani jednu.

50:27
    Zatímco druhá třetina byla hodně kouskovaná, nyní se hrálo 4:20 minuty bez přerušení. Hokej je sice nahoru – dolu, ale bez výraznějších šancí.

50:00
    Na rozhodnutí v základní hrací době mají oba týmy přesně deset minut.

48:18
    Spartak hraje v pěti.

48:07
    Jegor Petuchov zkusil střelu z levého kruhu. Puk vyrazil Hudáček a kotouč se opět dostal k tomuto forvardovi, který ale následně otálel se střelou a byl zpacifikován.

47:49
    Andrej Zubarev na obranné modré odpálil puk až za branku Barysu.

47:14
    Barys hned od buly kombinuje před brankou Spartaku, ale k nějaké dobré střele se dostat nemůže. A navíc po téměř minutě hry v oslabení se domácí osvobozují.

46:18
    Sudí je na Spartak možná trošku přísnější, ale tady se o dvě minuty jednalo. Ruslan Novruzov totiž kotouč trošku smolně vyhodil do hlediště, aniž by se kus gumy dotkl plexi, a dostává dvě minuty za zdržování hry.

45:12
    Lukáš Radil to zkoušel mistrovsky. Chvilku s pukem míchal za brankou, aby to vypadalo, že někomu nahraje. Poté si rychle sjel kolem tyče do předbrankového prostoru a zkusil otestovat Ortia bekhedem. Jediná chyba byla, že netrefil branku.

45:02
    A ta málem přišla na straně Barysu. Na ose hřiště byl zcela volný Nikita Pivcakin, který měl spoustu času na lepší zakončení. Jenže trefil pouze připraveného Joni Ortia. Následuje komerční přestávka.

44:24
    Třetí třetina je zatím spíše bojovná než cokoliv jiného. Ani jeden z týmů samozřejmě nechce udělat chybu.

42:42
    Viktor Svedberg udržel kotouč proti napadajícímu hráči soupeře, ale Spartan se nakonec dostal v útočném pásmu k puku.

41:26
    Hudáček raději po nahození Valerije Orechova kryje kotouč.

40:55
    Robin Hanzl se nyní diví, že Curtis Valk nedostal dvě minuty a řekl bych, že i po právu. Tady se zřejmě o nedovolený zákrok při přechodu českého forvarda přes modrou jednalo.

40:34
    Darren Dietz, možná jeden z nejlepších beků KHL v současnosti, zkusil jen takové lehké nahození z kruhů. To nemělo proti Hudáčkovi šanci.

Další třetina začne přibližně v 20:14.

Druhá třetina nabídla během prvních šesti minut tři branky. Nejprve ve 21. minutě srovnával Nikita Michajlis, jenž zamířil z levého kruhu přesně nad rameno gólmana. O necelé dvě minuty později již hosté vedli. Darren Dietz utěšenou bombou od modré do šibenice využil přesilovku. Jenže radost Barysu trvala jen tři minuty. Lukáš Radil využil přesnou zadovku od Lehtery a trefil se zblízka kolem hlavy gólmana pod víko – 2:2. Poté byla druhá třetina spíše bojem, kdy žádná vyložená příležitost nepřišla.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta třetiny druhé.

38:46
    Při následném protiútoku se Šestakov zbavil Ruslana Novzurova a nabruslil si po pravé straně až před branku. Tam byl připraven Višněvskij a znemožnil mu lepší zakončení.

38:28
    Hned po buly se ke střele dostal Emil Djuse, který sice vyslal přesnou ránu, ale přímo do hrudi Ortia.

38:13
    Matt Frattin se trošku kuriózně dostal ve středním pásmu k puku, ovšem nepřesná rozehrávka na zakázané uvolnění stěhuje hru před Ortia.

37:50
    Spartak se navíc nyní nedokáže pořádně usadit před Ortiem, natož předvést nějakou kombinaci, která by finského brankáře, jenž chytal třeba i za Calgary, ohrozila.

O tom, že Barys ve druhé třetině rozhodně hraje lépe než v první, svědčí i poměr střel, který je 13-4 pro hosty!

36:45
    Jakob Lilja byl sice před brankou připraven na teč, ale střela šla mimo jeho hůl a Július Hudáček navíc puk bezpečně pokryl.

36:01
    Ruslan Novruzov uplatnil výškové parametry a na útočné modré přišpendlil soupeře směrem k plexi. Dobrý hit.

35:10
    Domácí tým hraje v plném počtu.

35:01
    Jakob Lilja dostal před branku puk, ale vybruslil si do velkého úhlu a Hudáčka už pak nedokázal více ohrozit. Nebylo cesty, kudy by puk prošel u levé tyče do sítě.

34:32
    Svedbergův další pokus po buly nebyl úspěšný, nahození ztečovali beci domácích. Možná to byl i Jori Lehterä, jenž dostal pukem.

34:22
    Až nyní se i díky Viktoru Svedbergovi povedlo hostům ohrozit branku. Střelu z první od modré ale gólman Spartaku viděl a bezpečně puk chytá.

34:07
    Přesilovka Barysu je otřesná a hosté musí opět začínat od branky Joni Ortia.

33:31
    Přichází další úspěšné vyhození, po kterém se puku chopil ve středním pásmu Lukáš Radil a najel si na pravý kruh. Zkusil střelu k bližší tyči, ale minul branku.

33:17
    Domácí tým se hned po buly osvobozuje.

33:10
    Ruslan Novruzov jde odpykat dvouminutový trest pro hráčskou lavici Spartaku, domácích bylo na ledě jednoznačně šest a brankář k tomu.

32:31
    Domácí se ubránili a hrají v pěti.

32:26
    Oleg Znaroks se nyní hodně diví, proč nebyl vyloučen hráč hostí, jelikož na ledě leží Andrej Zubarev. Nutno říct, že bek Spartaku nejprve před brankou krosčekoval jednoho z hráčů soupeře, který mu to pak seknutím vrátil.

32:07
    Domácím se zatím podařilo vyhodit jen jednou a jejich čtveřice už je asi hodně unavená. Celou akci končí Dietz nezdařenou střelou z levého kruhu a domácí se osvobozují.

31:47
    Dietz ještě stačil udržet puk na modré, když jej stáhl ze vzduchu na svojí hůl.

31:05
    Rána Darrena Dietze nebyla přesná, následoval dobrý blok hráčů domácích. Vzápětí se k puku dostal na levém kruhu Linus Videll, který si dlouho říkal o přihrávku, ale také mu při zakončení chyběla přesnost.

30:36
    Přesilovka hostí pět na čtyři právě začíná.

30:31
    Jakov Rylov zahákoval za brankou Curtise Valka a už míří na trestnou lavici. Pět sekund se bude hrát čtyři na tři, poté vlétnou na led dva vyloučení hráči.

30:11
    Hra čtyři na čtyři zatím svědčí více hostům, kteří jsou nyní usazení před Hudáčkem a kombinují. Navíc budou hrát přesilovku.

28:36
    Dmitrij Ševčenko možná trošku zbytečně rýpl hokejkou do domácího brankáře, takže vzápětí přišla rychlá odezva domácích. Konkrétně od Alexandera Nikišina, jenž dostává dvě minuty za hrubost. Dmitrij Ševčenko mu odpověděl stejnou mincí a oba dva jdou na dvě minuty ven.

28:23
    Alexander Nikišin sbírá za brankou odražený puk. Jenže jeho rozehrávka nebyla přesná a hned vznikl poměrně velký závar před brankou Hudáčka, po kterém se bude vylučovat.

28:16
    Po střele Darrena Dietze raději puk zastavil Július Hudáček, protože na dorážku před jeho klecí byli připravení hned dva hráči Barysu.

27:11
    Zubov se nyní hezkým manévrem dostal přes útočnou modrou. Chvilku operoval v pásmu před brankou Ortia, ale nakonec dobrou přihrávku na spoluhráče nedostal.

26:45
    Ilja Zubov byl v ofsajdu, nemohl proto pokračovat s útočnou akcí.

26:19
    Fanoušci nyní žádali odpískání nedovoleného zákroku po hitu jednoho z hráčů Barysu v rohu za brankou. Správně se ale hraje dále.

26:16
    Rozehrávka Barysu nebyla přesná, pískáno je zakázané uvolnění.

26:07
    Trenéři obou týmu asi budou mít svým hráčům co říct. Komerční přestávka přichází právě vhod.
    25:25 Lukáš RADIL - 2:2

25:25
    Spartak právě vstřelil branku!
    S brankami se zkraje druhé části roztrhl pytel! Vše nasvědčovalo tomu, že Jori Lehterä obkrouží branku. Jenže finský forvard místo toho poslal zpoza klece zadovku na LUKÁŠE RADILA, který byl před brankou a nekompromisně zavěsil kolem hlavy Ortia pod horní tyč. Asistence: Jori Lehterä.

24:43
    Hosté se dopustili ofsajdu. Buly proběhne ve středním pásmu u obranné modré Spartaku.

23:58
    Odpověď domácích zatím nepřichází, jejich kombinace v útočném pásmu postrádala hodně přesnosti.
    22:35 Darren DIETZ - 1:2

22:35
    Hosté během necelých dvou minut otáčejí průběžný stav! Linus Videll poslal puk podél modré na DARRENA DIETZE a kanadsko-kazašský bek ukázal, proč je nejlepším střelcem týmu. Připravil se na palebnou pozici a poté nekompromisně zavěsil ze svého pohledu do levé šibenice. Lapačka Hudáčka neměla proti sedmému gólu Dietze v sezoně šanci. Asistence: Linus Videll.

22:23
    Andrej Kutějkin je prvním vyloučeným hráčem zápasu, když jde ven na dvě minuty za podražení.
    20:45 Nikita MICHAJLIS - 1:1

20:45
    Hosté srovnávají stav zápasu a zkraje druhé třetiny se tak začíná od znova. Barys díky obránci Liljovi udržel, leč krkolomně, puk v útočném pásmu. Bek hostí jej poslal mezi kruhy, kde si kotouč fotbalovým zákrokem zpracoval Curtis Valk, jenž jej předal na levý kruh. Tam byl volný NIKITA MICHAJLIS a kotouč nekompromisně poslal do horní části branky nad pravé rameno Hudáčka. Asistence: Curtis Valk, Jakob Lilja.

20:10
    Hned na úvod druhé třetiny přichází zakázané uvolnění Spartaku.

Vyloučení: 0-0.

Úvodní třetina je u konce a domácí byli lepším týmem. Spartak šel výrazně více za pukem, napadal soupeře a právě po dobrém napadání se hned ve čtvrté minutě ujal vedení. Sergej Širokov zdánlivě ztracený puk naslepo poslal na spoluhráče a hned si sjel před branku, kde mu Lehterä přenechal kotouč a trefil se na bližší tyč. Aktivní Spartak měl ještě minimálně dvě další slibné šance, ale gólman Joni Ortio zatím drží ztrátu Barysu pouze na jedné brance – 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:24
    Nyní sice domácí po napadání Ilji Zubova nezískali útočné pásmo, ale donutili hosty vyhozením zbavit se puku.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodní třetiny zápasu.

18:16
    Souboj v levém rohu za brankou Spartaku vyšel lépe pro domácí hlavně díky Jegoru Kruženkovi, který jde s pukem dopředu.

17:44
    Arkadij Šestakov jen tak posunul nahození do útočného pásma, které ale hosté vybojovat znovu nedokázali.

16:59
    Potřetí v zápasu se musí mít Július Hudáček před svojí brankou na pozoru, nicméně pomohli mu i obránci dobrým vystínováním hráčů Barysu, takže po nepřesné přihrávce hosté ztrácejí puk.

16:38
    Střela od modré hned po buly v podání Andreje Zubareva postrádala přesnost.

16:09
    Hosté sice zachytili rozehrávku soupeře, ale dostat se přes útočnou modrou pro ně nyní znamenalo velkou překážku a ani napotřetí se jim to nepodařilo.

15:22
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat znovu před finským brankářem Barysu.

14:55
    Budu se opakovat, ale domácí jsou lepším týmem. Nejenže získávají svojí bojovností zdánlivě ztracené puky, ale jakmile je to možné, tak pálí z každé pozice. Djusemu nyní nesedla střela od modré, nicméně jakmile se puk doklouzal na pravý kruh, tak Jori Lehterä na nic nečekal a napálil jej na branku. Je z toho osmý úspěšný zákrok Joni Ortia.

14:06
    Další úspěšné napadání Spartaku. Nyní v něm má prsty Roman Ljubinkov, jenž snadno získal kotouč za brankou hostí. Ovšem tentokrát se domácí k ničemu nedostali. Ještě před touto akcí byl poslán na zem na útočné modré kapitán Barysu Darren Dietz, ale rozhodčí uznali, že to ještě nebylo za hranou falu.

13:09
    Domácí si snadným nahozením vybojovali útočné pásmo. Buly ale bude až po komerční přestávce.

12:43
    Djuse je opět na počátku útočné akce Spartaku. Jednoznačně nejproduktivnější bek domácích (2+9) rozehrál a jde střídat.

12:15
    Djuse získal puk na modré a jen tak ho nahodil před branku. Ortio měl štěstí, že žádný ze dvou projíždějících hráčů Spartaku se ke kotouči na teč nedostal.

11:25
    Jegor Kruženkov má kotouč za brankou a čeká, kdy mu půjdou spoluhráči střídat, aby mohl rozehrát útok.

10:28
    První střela na branku Barysu přichází v polovině jedenácté minuty, ale takové propagační rány musí brankář chytat. Což se Júliusi Hudáčkovi povedlo, puk vyrazil před sebe na spoluhráče.

09:49
    Nahození před branku Ortia si hráči hostí pohlídali a hned vyvezli puk na druhou stranu. Ale i jejich útočná akce byla hodně nepřesná.

08:58
    Domácí brankář Julo Hudáček se musí ve své kleci naprosto nudit. Po devíti odehraných minutách hry ještě nemusel vytahovat ze svého repertoáru žádný zákrok.

08:43
    Lukáš Radil vjel do útočného pásma o něco dříve, než kotouč, čehož si čárový sudí všiml. Buly ve středním pásmu.

08:04
    Před branou vyplaval puk na Darrena Dietze, jenž na chvíli uklidňuje své spoluhráče rozehrávkou zpoza klece.

07:40
    Buly vyhráli sice hosté, ale domácí k nim opět přistupují jako sršni a veškerá klidná rozehrávka týmu z Nur-Sultanu je pryč.

07:34
    Rychlý protiútok Spartaku zakončil Arťom Fjodorov střelou do připraveného Joni Ortia a následovat bude reklamní přestávka.

07:13
    A opět je tu aktivita Spartaku. Domácí se i za pomocí Romana Ljubinova udrželi na modré, ale vzápětí už o puk přišli.

05:56
    A nebyli k ní rozhodně daleko! Sergej Širokov a Lukáš Radil způsobili závar před brankou. Puk vyplaval na prvního jmenovaného, ale ten nedokázal nasměřovat kotouč mezi tři tyče.

04:25
    Hosté nyní neví, kde jim hlava stojí. Domácí jsou na koni a snaží se vstřelit pojišťující druhou branku.
    03:14 Sergej ŠIROKOV - 1:0

03:14
    V moskevské hale hraje chytlavý song o tom, že dnes bude překrásná noc. A je třeba říct, že na začátku celé akce i na jejím konci byl SERGEJ ŠIROKOV! Domácí kapitán měl nejprve puk za brankou a když o něj přišel, nevzdal se a napadal dále. U mentinelu na levém kruhu dal hůl do chabé rozehrávky Jegora Petuchova a dloubl puk mezi kruhy pro Jori Lehteru. Ten lehce přenechal puk právě pro Sergeje Širokova, jenž zblízka zamířil přesně na přední tyč. Asistence: Jori Lehterä.

02:57
    Zakázané uvolnění Barysu.

01:59
    Spartak je po buly ve středním pásmu opět před brankou Joni Ortia, devětadvacetiletého Fina se zkušenostmi z NHL.

01:14
    Domácí jsou aktivnějším týmem. Od modré pálil Andrej Zubarev a jeho střelu tečoval mezi kruhy volný Ilja Zubov, ale teč neposlal tam, kam si představoval. Kotouč končí nad brankou v ochranné síti.

00:29
    A následuje další buly před gólmanem Spartaku, tentokrát po jeho pravici.

00:14
    Hosté si jako první vybojovali buly před brankářem hostí Joni Ortiem. Ten vzápětí opět chytá kotouč po nahození Sergeje Širokova.

00:01

Stadionem zní hymny obou týmů, nejprve kazašská, následně ruská.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Djuse, D. Višněvskij, Pivcakin, Rylov (A), Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä (A), Širokov (C), Radil – M. Cyplakov, Ljubimov, Zubov – R. Hanzl, Novruzov, Fjodorov – Kruženkov, Talalujev, Juňkov.

Barys Nur-Sultan: Ortio (Karatajev) – Dietz (C), Orechov, Blacker, Svedberg, Šalapov, Metalnikov (A), Gajtamirov – Frattin, R. Starčenko (A), Videll – Michajlis, Valk, Lilja – Grenc, Sagadejev, Ševčenko – Šestakov, Gurkov, Musorov – Petuchov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Jurij Oskirko – Jevgenij Antonov, Nikita Viljugin.

Československá stopa v týmech:
    Július Hudáček (SPM): 5 zápasů, 1 výhra, 3,22 průměr gólů, 88,6% úspěšnost
    Robin Hanzl (SPM): 11 zápasů, 6 bodů (2+4)
    Lukáš Radil (SPM): 10 zápasů, 5 bodů (4+1)
    Martin Bakoš (SPM): 11 zápasů, 5 bodů (4+1)

Barys Nur-Sultan:
    Hosté mají naopak pátou nejlepší defenzívu celé ligy, když inkasovali pouze 29 branek. Na druhou stranu počet vstřelených branek kazašského týmu je zatím zastaven jen na čísle 26, což je čtvrtý nejnižší počet z celé soutěže a druhé nejhorší číslo ve Východní konferenci, kde je Barys devátý. Z deseti zápasů zapsal Nur-Sultan čtyři vítězství a šest porážek, z toho tři za bod.

Spartak Moskva:
    Domácí tým si v dosavadním průběhu sezony zapsal pouze pět vítězství ve čtrnácti zápasech, což určitě není počet, který by Spartak chtěl. Je to způsobeno zejména hodně děravou defenzívou, jelikož Moskvané mají inkasováno již 48 branek, což je pátý největší počet v soutěži a největší počet v Západní konferenci. Spartak si připsal zatím devět porážek, z toho dvě za bod.

Poslední zápasy Spartaku:
    Spartak – Kunlun 6:4
    Spartak – Jokerit 1:2 pr.
    Jokerit – Spartak 7:1
    Spartak – CSKA Moskva 4:5
    Spartak – Dynamo Moskva 5:4 sn.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nejlepší evropské hokejové klubové soutěže – Kontinentální hokejové ligy. V rámci středečního programu se proti sobě utkají dva týmy, kterým se v dosavadním průběhu soutěže příliš nedaří a nutně tak potřebují body. Tabulkově devátý tým Západní konference Spartak Moskva přivítý na svém ledě také devátý tým, ale z Východu – Barys Nur-Sultan. Utkání začíná v 18:30 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Širokov (Lehterä), 26. Radil (Lehterä) – 21. Michajlis (Valk, Lilja), 23. Dietz (Videll), 61. Dietz

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Jurij Oskirko – Jevgenij Antonov, Nikita Viljugin