Česko – Ázerbájdžán 3:0 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 2:0 (kon.)
konec
Česko
3:0 (1:0)
Ázerbájdžán
Úterý 27.10.2020, 17:00 • Chomutov • Kvalifikace mistrovství Evropy - ženy • Skupina D
Předzápasové kurzy
   
  90+1
  Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Kamilla Mammadovová, přichází Jošguna Alijevová.
   
  90+1
  Maďarská rozhodčí nastaví ještě tři minuty!
  89. Dlasková vyzvala centrem na přední tyč ke skórování Mrázovou. Ta míč neprotlačila za brankovou čáru přes brankářku a obránkyni.
   
  89
  Další obléhání hostující šestnáctky ukončila centrem na přední tyč Dlasková, která našla Miroslavu Mrázovou. Ta z bezprostřední blízkosti neprostřelila dvojblok ve složení brankářka Šarifovová a obránkyně Acarová. Míč končí v rukách gólmanky!
   
  88
  Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Vusala Hajijevová, přichází Roza Gulijevová.
  82. Necidová orazítkovala břevno.
   
  82
  Po rohu Krejčiříkové se dostala k zakončení z hranice malého vápna zcela volná Simona Necidová, která zatřásla břevnem! Češky mají šancí na tři zápasy.
   
  80
  Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ajsun Aliyeva, přichází Soňa Rahimovová.
  79. Šarifovová zabránila gólu po tečované střele Bertoldové.
   
  79
  Mammadovová je v pořádku a český nápor pokračuje! Prudký centr Mrázové jen prolétl šestnáctkou. Poté se k míči dostala Vyštejnová, která nahrála Petře Bertholdové a ta vypálila. Bránící hráčkou tečovaná střela směřovala k levé tyči, kam se Ajtaj Šarifovová v poslední chvíli dostala a balón zázračně vytáhla zpět do hřiště!
   
  72
  Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kateřina Svitková, přichází Simona Necidová.
  Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tereza Szewieczková, přichází Markéta Ringelová.
   
  68
  Andrea Stašková se dostala do samostatného úniku. Zamířila však vedle bližší tyče! Škoda, tahle útočnice by si za svůj dnešní výkon vstřelený gól zasloužila.
  64. Tereza SZEWIECZKOVÁ - 3:0
   
  64
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češky zvyšují na 3:0! Brankářka Šarifovová obdržela malou domů od Dorofejevové a chtěla hrát za každou cenu konstruktivně. Rozehrála tak na Mirzalijevovou, která ale byla pod tlakem napadající TEREZY SZEWIECZKOVÉ. Ta balón získala a z levé strany z poměrně těžkého úhlu parádně přelobovala vyběhnutou Šarifovovou. Nádherný kop.
   
  61
  Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Eva Bartoňová, přichází Anna Dlasková.
  Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lucie Martínková, přichází Miroslava Mrázová.
  59. Hlavičku Lucie Martínkové pokryla Šarifovová.
   
  59
  Teď už Lucie Martínková bránu ohrozila. Po centru Szewieczkové z levé strany míč propadl na zadní tyč. Martínková nehlavičkovala v ideální pozici, přesto však zamířila k tyči, kam musela skočit dobře chytající Šarifovová.
  57. Bombu Mirzalijevové z přímého kopu vytěsnila na břevno Votíová.
   
  57
  No, málem bylo sníženo! Osmnáctiletá Nigar Mirzalijevová vyslala z přímého kopu z nějakých 25 metrů dělovku, kterou Barbora Votíková s vypětím všech sil vytlačila na břevno. Tohle hostující obránkyni sedlo téměř dokonale!
  52. Tereza KREJČIŘÍKOVÁ - 2:0
   
  52
  Česko právě vstřelilo branku!
  Konečně! Tohle už by mělo český tým definitivně uklidnit. Eva Bartoňová nahrála od levé postranní čáry do šestnáctky Andree Staškové. Ta viděla hru velmi dobře, když oslovila zpětnou přihrávkou střídající TEREZU KREJČIŘÍKOVOU a ta levačkou zamířila ke vzdálenější tyči. Šarifovová si na přízemní střelu sáhla, zabránit gólu však nedokázala – 2:0.
   
  48
  Tereza Krejčiříková ukázala svou rychlost, po převzetí míče utekla protihráčce a odcentrovala. Balón se odrazil ke Kateřině Svitkové, která střílela z bezprostřední blízkosti. Zakončení ji ale nesedlo a meruna zamířila do středu brány, kde stála připravená Šarifovová.
  46. Lucie Martínková neuspěla ani ze samostatného úniku.
   
  46
  Tohle mohl být skvělý nástup do druhého poločasu! Andrea Stašková chytře vysunula Lucii Martínkovou, která postupovala sama na Šarifovovou. Při pokusu o kličku si ale předkopla míč příliš a gólmanka Ázerbájdžánu ji balón vypíchla!
   
  46
  Karel Rada přichystal jednu změnu v sestavě. Kamilu Dubcovou nahrazuje Tereza Krejčiříková.
   
  39
  Klára Cahynová šla při snaze získat míč do skluzu a faulovala Bakarandzeovou. Maďarská rozhodčí to dokonce ocenila žlutou kartou.
  30. Klára Cahynová nedostala na zadní tyči míč do prázdné brány.
   
  30
  To je neskutečné! Po rohu nakrátko, centru a hlavičce Martínkové se dostala na zadní tyči k míči Klára Cahynová, která ho nepotlačila do prázdné brány přes bránící Maximovovou. Následoval další rohový kop, po němž Cahynová hlavou skórovala, ale gól neplatí pro ofsajd!
   
  29
  Mohlo to být o dva góly! V šestnáctce se dostala ke střele Andrea Stašková, která trefila bránící hráčku a od ní se balón odrazil těsně vedle tyče!
  27. Klára CAHYNOVÁ - 1:0
   
  27
  Česko právě vstřelilo branku!
  Konečně to tam spadlo! Andrea Stašková přebrala v pokutovém území míč od Terezy Szewieczkové, udržela ho a posunula na KLÁRU CAHYNOVOU, která se z hranice šestnáctky krásně trefila do levé šibenice z pohledu marně se natahující Šarifovové. Ta se prolétla vzduchem, ale tohle chytat asi nemohla.
  21. Lucie Martínková to zkoušela nůžkami, nezakončila ale tak razantně, aby překvapila brankářku.
  15. Kamila Dubcová v dobré šanci přestřelila.
   
  15
  Tlak Češek sílí! Z levé strany centrovala Tereza Szewieczková a míč propadl až ke Kamile Dubcové. Ta ale přestřeluje!
  14. Přímý kop Svitkové pokryla hostující brankářka.
  13. Dubcová střílela ze slibné pozice nad.

  Martin Augustin

  Branky: 27. Cahynová, 52. Krejčiříková, 64. Szewieczková

  Karty:   39. Bakarandzeová (CZE)


  Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 11:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:6.
  Česko: Votíková – Vyštejnová, Bertholdová (C), Petříková, Bartoňová (61. Dlasková)) – K. Dubcová (46. Krejčiříková), Cahynová, Svitková (72. Necidová), Szewieczková (72. Ringelová) – L. Martínková (61. Mrázová), Stašková.
  Náhradníci: Lukášová, Sloupová – Dlasková, Sonntágová, Šlajsová, Mrázová, Krejčiříková, Ringelová, Necidová, Černá.

  Ázerbájdžán: Šarifovová – Maximovová, Mirzalijevová, N. Hajijevová, Dorofejevová, Acarová – Sejfatdinovová, V. Hajijevová (88. Gulijevová), A. Alijevová (C) (80. Rahimovová), Mammadovová (90+1. J. Alijevová) – Bakarandzeová.
  Náhradníci: Askarzadeová, N. Alijevová – Ahmadovová, Sardarliová, Zerjoulová, Bozkajaová, J. Alijevová, Rahimovová, Gulijevová.

  Rozhodčí: Urban – Kulcsár, Török (HUN)