Košice – Lipt. Mikuláš 0:0 (zruš.) | Michalovce – Banská Bystrica 4:6 (kon.) | Detva – Trenčín 4:1 (kon.)
Poprad – HC Slovan 4:1 (kon.) | Miskolc – Nitra 3:2 (kon.) | Zvolen – Nové Zámky 5:1 (kon.)
HK Poprad
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
sk Neděle 15.11.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

V tretej tretine Slovan nedokázal zatlačiť Poprad a nestrelil kontaktný gól. Počas powerplay sa gólom do prázdnej brány presadil Haščák a spečatil víťazstvo Popradu 4:1 nad Slovanom Bratislava. (20:19:51)

59:06
    Vošvrda to prehodil centrom na modrú čiaru Svitanovi, ktorého šli podporiť Skokan s Haščákom, no napokon Svitana o puk prišiel.

58:26
    Studenič sa pretláčal popri zadnom mantineli, prešiel k bránke a skúšal to z otočky, no nepresne.

58:00
    Nahodený puk zo stredného pásma zastavil hokejkou Vošvrda a pre istotu aj prikryl.

57:13
    Poprad dal gól!
    Kamzíci zrejme pečatia víťazstvo v zápase. MARCEL HAŠČÁK vybojoval puk zo skrumáže v obrannom pásme, prehodil si ho do stredného pásma a jemne nahodil do bránky.
    Bez asistencie.

57:00
    Puk je v obrannom pásme Popradu, no domáci ho držia pri mantineli.

56:16
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Popradu a bránka Slovana je už bez Durného.

56:16
    Oddychový čas pre Slovan Bratislava.

56:16
    Marián Studenič prekorčuľoval po ľavom krídle, šiel poza bránu, následne to vracal pred bránkovisko, ale prihrávku zastavil brankár Vošvrda a pokryl puk.

55:41
    Slovan v strede klziska prišiel o puk, prebral ho Handlovský a posunul dozadu na obrancov.

54:36
    Nahodený puk zo stredného pásma smeroval priamo do lapačky brankára Vošvrdu a hra je prerušená.

54:02
    Brendan O'Donnell sa šikovne preštrikoval cez Dalhuisena, následne zakončil forhendom zblízka, no bránku netrafil.

53:21
    Livingston zastavil nedôraznú Leeho rozohrávku, korčuľoval mu tam už spoluhráč, vrátil sa však dozadu aj hráč Slovana.

52:49
    Po dlhých šesť a pol minútach je hra prerušená. Poprad sa previnil zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.

52:06
    O'Donnell bekhendovou prihrávkou medzi kruhy hľadal Gašpara, no tomu strela z prvej vôbec nesadla.

51:32
    Handlovský sa preštrikoval cez jedného protihráča, snažil sa pomedzi kruhy predrať do zakončenia, potom však o puk už pred zakončením prišiel.

50:24
    Svitana zamieril s pukom do pásma, nemal včas skorú podporu od svojich spoluhráčov a už nedokázal zaútočiť.

49:53
    Milan Kytnár tvrdo vypálil spoza ľavého kruhu, jeho delovka letela tesne vedľa Vošvrdovej brány.

49:06
    Durný teraz trochu zaváhal v rozohrávke, prišiel o puk za bránkou a musel sa rýchlo vrátiť. Popradskí hráči však jeho zaváhanie nevyužili.

47:18
    Popradskí hráči sa teraz nikam neponáhľali, zastavili sa v obrannom pásme a pohodlne čakajú, kým dostriedajú.

46:11
    Odrazený puk od zadného mantinelu uviazol na Durného zadnej sieti, pre istotu ho brankár Slovana prikryl.

45:52
    Matúš Paločko posunul na modrú čiaru Kramárovi, ktorý vystrelil, namieril to však priamo do lapačky Durného.

45:07
    Livingston krížnou prihrávkou našiel Hudeca za ľavým kruhom, jeho strelecké zakončenie letelo na Durného betón.

44:24
    Lee krížnou prihrávkou našiel Studeniča, ktorý vnikol do pásma, no veľa toho tam nevymyslel, nebola z toho žiadna strela na bránku.

42:54
    Hudecov nahodený puk od modrej čiary smeroval priamo na výstroj Durného, ktorý nemal problémy so zákrokom.

42:10
    Repeho nahodený puk od modrej čiary Durný zachytil do lapačky a pre istotu ho podržal až do prerušenia hry.

41:33
    Spoza ľavého kruhu vypálil Ulrych, jeho delovka letela na výstroj gólmana Durného.

40:53
    Takmer to vyzeralo tak, že už hostia budú vylúčení za príliš veľa hráčov na ľade, napokon stihli bez chýb prestriedať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prvej časti druhej tretiny bol rozhodne aktívnejší bratislavský Slovan, hostia však vyrovnať nedokázali. V 34. minúte skóroval Handlovský a po 40 minútach teda Poprad nad Slovanom vedie 3:1.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:46
    Pred Bačikom sa otváral priestor medzi kruhmi, napokon mu kľučka na protihráča nevyšla.

38:48
    Gašpar posunul puk na O'Donnella, ktorý však napokon prišiel o puk a domáci sa opäť oslobodili.

38:14
    Hostia sa už usadili v útočnom pásme, spomedzi kruhov to skúšal Urbánek, mieril na Vošvrdove betóny.

37:31
    Poprad bude hrať v oslabení. Domáci chybne striedali a sú z toho dve minúty pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.

36:36
    O'Donnell dával v obrannom pásme puk Gašparovi, túto prihrávku však prečítal Vandas, i keď už potom nemal komu prihrávať.

35:22
    V situácii troch proti dvom mal puk na hokejke Peter Bjalončík, ktorý sa to spomedzi kruhov rozhodol riešiť individuálne. Strelou bránu netrafil.

34:45
    Popradčania napádali rozohrávku belasých a napokon po kostrbatých prihrávkach sa Slovan previnil zakázaným uvoľnením.

33:48
    Napriek menšej streleckej aktivite Popradu v druhej tretine strieľajú kamzíci gól. Vandas udržal na hokejke puk medzi kruhmi, prevzal si ho LUKÁŠ HANDLOVSKÝ, ktorý nenápadnou strelou prestrelil pomedzi Durného betóny.
    Asistencia: Michael Vandas.

32:48
    Bačik sa kľučkou snažil obohrať Ulrycha, puk mu unikol do rohu klziska a hostia ostali v útočnom pásme. Valach vypálil od modrej, namieril priamo do Vošvrdovej lapačky.

31:55
    Štajnoch dokázal zachrániť útočné pásmo a posúval za pravý kruh Patrikovi Bačikovi, ktorý to skúšal príklepom a napálil do lapačky domáceho gólmana.

30:51
    Studenič najprv stratil puk na pravom kruhu, potom ho rýchlo získať späť a následne krížom dával Brendanovi O'Donnellovi, ktorý z prvej pálil, no iba do Vošvrdu.

29:53
    Preisinger sa ďalšiemu ofsajdu vyhol, nepokazil to Vandasovi, ktorý korčuľoval po krídle a následne preveril Durného ľahkou strelou.

29:35
    Haščák chcel rýchlo otočiť hru na útočnú modrú, kde mal postaveného Skokana, napokon z toho bol ofsajd.

28:47
    Matúš Paločko zakončoval z pravého kruhu bekhendom, gólman Durný bol úspešný v zákroku.

28:18
    Mešár si všimol Mareka Hudeca, ktorý dočiahol na trošku dlhšiu prihrávku. Zrýchlil pomedzi obrancov a strelou spomedzi kruhov trafil ľavú žrď.

28:00
    Rastislav Gašpar sa rozkorčuľoval cez stredné pásmo, následne prešiel medzi kruhy a preveril domáceho gólmana priamou strelou.

27:31
    Obranca Štajnoch sa rozbehol po ľavom krídle a vyskúšal to strelecky z kruhu. Gólman Vošvrda mal lapačku pripravenú a úspešne zasiahol.

26:57
    Hostia udržali útočné pásmo a od modrej čiary to skúšal kapitán Sersen. Vošvrda mal odkrytý výhľad a bezpečne telom zastavil strelu.

26:18
    Zagrapan takou žabkou posunul puk krížom na Svitanu, ktorý to nastreľoval spoza pravého kruhu, netrafil však priestor bránky.

25:38
    Krížna prihrávka z ľavej strany od Studeniča neprešla na O'Donnella, domáci sa potom dokázali oslobodiť a zabránili belasým, aby sa dostali do väčšieho tlaku.

24:55
    Ranford si síce na modrej čiare spracoval puk, ale potom mu už spoluhráči vbehli do pásma a je z toho postavenie mimo hry.

24:32
    Slovan vďaka dobrej práci v útočnom pásme vybojoval presilovku. Dve minúty za držanie dostáva Jurij Repe.

23:33
    Už po skončení presilovky ostali ešte domáci v útočnom pásme. Puk potom skončil pri zadnom mantineli a prikrývalo ho klbko hráčov. Hlavný rozhodca sa rozhodol hru prerušiť.

22:46
    Preisinger krížom presúval hru na pravý kruh Skokanovi, ktorý okamžite vystrelil švihom a Durný musel kryť puk na hrudi.

22:27
    Handlovský dával pred bránku Livingstonovi, ktorý sa snažil obtočiť okolo protihráča, strela mu však nevyšla, pretože mu unikol puk z hokejky.

21:41
    Po trošku krkolomnom založení akcie sa domácim podarilo dostať do útočného pásma a rozostaviť sa.

21:06
    Uvidíme prvú presilovku Popradu. Nerijus Ališauskas dostáva 2+10 minút za vrazenie na mantinel. Bol to naozaj nepríjemný zákrok na Preisingera.

20:42
    Slovanisti začali druhú tretinu tlakom na popradskú bránku, veľa však z toho nevyťažili, videli sme asi dve nepresné strely.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme po úvodnej dvadsaťminútovke, v ktorej sme videli tri góly. Popradčania šli do vedenia už v 2. minúte po góle Handlovského, následne skóroval v 13. minúte Skokan, no vedenie v závere tretiny skresal domácim Ranford po peknej akcii.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Slovan Bratislava dal gól!
    Hostia strieľajú domácim gól do šatne po chybe v popradskej rozohrávke. Puku sa ujal Studenič na pravom kruhu, ktorý to dal pred bránku Kytnárovi. Ten sa neulakomil a ešte vyšperkoval akciu prihrávkou na BRENDANA RANFORDA, ktorý sa už z prvej zblízka nemýlil.
    Asistencie: Milan Kytnár, Marián Studenič.

19:08
    Slovanistom vyšla rozohrávka formou kolmej prihrávky do stredného pásma. Puk si prebral Milan Kytnár, pokračoval dopredu po krídle a strelou vyskúšal Vošvrdovu lapačku.

18:19
    Rozohrávka Popradčanom v tejto chívli vôbec nevyšla. Píska sa zakázané uvoľnenie a hra sa vracia pred domácu bránku.

17:54
    Kundrik už v útočnom pásme po ďalšom súboji prenechal puk domácim a hostia odišli v hojnom počte striedať.

17:09
    Kundrik si v útočnom pásme pomohol prihrávkou na Ožvalda. Domáci hráči im však pri mantineli v rohu klziska nič nedarovali.

16:11
    Valach si vymenil puk s Ranfordom a pálil od modrej čiary. Puk po zákroku poskakoval pred Vošvrdom, Popradčania ho stihli skoro upratať preč.

15:42
    Založenie popradskej akcie teraz nebolo úspešné, skončilo sa to ofsajdom a hra je prerušená.

15:01
    Drgoň vzal puku O'Donnellovi v strednom pásme a pokračoval dopredu. Nevystrelil, ale hľadal niekoho spätnou prihrávkou na modrú čiaru. Puk nik nezachytil.

14:32
    Sersenov nahodený puk zo stredného pásma letel priamo do lapačky Vošvrdu, ktorý pred napádajúcimi protihráčmi pre istotu počkal na prerušenie hry.

13:58
    Hostia sa udržali v útočnom pásme, strelecky to od modrej čiary vyskúšal Martin Štajnoch. Jeho zakončenie bolo zblokované a puk vyletel na ochrannú sieť.

13:16
    Repe na pravom kruhu prenechal puk pre Livingstona, ktorý to nahadzoval priamo na bránu a Durný úspešne dokázal zasiahnuť.

12:24
    Kamzíci idú do dvojgólového vedenia. Po vyhratom buly sa k puku na modrej dostal Ulrych, ktorý to nahadzoval pred bránku a šikovne to tečoval DÁVID SKOKAN.
    Asistencia: Petr Ulrych.

12:12
    Haščák posúval ľahučký puk od mantinelu pred bránku. Korčuľoval mu tam Skokan, Durný zasiahol ihneď hokejkou.

11:57
    Durný musel hokejkou konať, no odstrelil puk iba na hokejku Matúša Paločka, ktorý potom dával spätnú bekhendovú prihrávku pred bránku. Gólman Slovana ju však hneď pre istotu prikryl.

11:14
    Kundrik vymyslel veľmi sympatickú prihrávku z pravého kruhu. Obtočil sa a krížom našiel Dominika Jendeka, ktorý zakončoval spred bránkoviska, triafal však len do Vošvrdu.

10:36
    Lee poriadne zozadu vymasíroval Svitanu, ktorý aj padol na ľad, nejednalo sa však o nedovolený zákrok v obrannom pásme Slovana.

10:04
    Livingston korčuľoval za nahodeným pukom, ale bolo to už neskoro, je z toho zakázané uvoľnenie Popradu.

09:14
    Ranford korčuľoval za strateným pukom k zadnému mantinelu, napokon sa mu ho získať nepodarilo. Domáci hokejisti otočili hru, ale previnili sa ofsajdom.

08:28
    Vandas po naskočení na ľad sa ihneď zapojil do ofenzívneho ťaženia domácich. Od modrej skúšal nahadzovať Dalhuisen, mieril však vedľa.

07:31
    Druhá slovanistická presilovková formácia zatiaľ nie je úspešná v založení útoku, hosťom sa nedarí preniknúť do pásma.

06:58
    Slovan po vyhratom buly sa ihneď ujal puku a dobre začal presilovku. Prišla strela od modrej od Leeho, ktorá bola zblokovaná a puk skončil na ochrannej sieti.

06:17
    Prvú presilovkovú možnosť majú k dispozícii hostia. Michael Vandas dostáva dve minúty za hákovanie.

05:56
    Vandas ťahal v súboji s Urbánkom za kratší koniec. Hráč Slovana vzal puk v rohu klziska a počkal, kým spoluhráči dostriedajú.

05:32
    Durný si musel dať pozor na nahodený puk z Drgoňovej hokejke, po ktorom korčuľoval Haščák. Po Sersenovej snahe je následne však z toho iba zakázané uvoľnenie.

04:44
    Mladík v dnešnej zostave Slovana Antonio Ožvald upokojil situáciu po nástupe na ľad, posunul dozadu na obrancov, ktorí čakajú na čerstvých hráčov.

03:54
    Dobrú myšlienku v útočnom pásme mal Kytnár, ktorý spätnou prihrávkou medzi kruhy hľadal Ranforda, posunul mu to však meter dozadu.

03:32
    Studenič napádal rozohrávku Dalhuisena, ktorý sa dokázal zo situácie "vymotať" a aj rozohrával krížom do stredného pásma.

02:53
    Marcel Haščák to skúsil svojou typickou strelou švihom, tentokrát spomedzi kruhov a Roman Durný musel použiť svoj betón.

02:34
    Buček napádal popradskú rozohrávku a spôsobil mierne problémy Popradčanom. Tí to však po pár sekundách zvládli a dokázali rozohrať.

01:42
    Zagrapan sa dostal v útočnom pásme k odrazenému puku, presúval ho na opačnú stranu klziska, no tam už nemal pripravených spoluhráčov.

01:06
    Popradskí hokejisti idú veľmi rýchlo do vedenia. Brejčák si spracoval prihrávku na modrej čiare a vypálil smerom na bránku, pred ktorou clonil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a strelu úspešne tečoval.
    Asistencie: Daniel Brejčák, Mike Dalhuisen.

00:52
    Nahodený puk z ľavého krídla nerobil problém pre gólmana Vošvrdu, ktorý ho pohodlne prikryl.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy už prichádzajú na ľadovú plochu. Popradčania sa predstavia v bielych dresoch a hostia z Bratislavy v tmavomodrých. Čaká nás štátna hymna SR.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik

HC Slovan Bratislava: Durný (Beke) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Beňo – Buček, Ožvald, Rapáč – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O'Donnell – Kundrik, Petráš, Jendek

Rozhodca: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zaujímavého zápasu 13. kola Tipos Extraligy, v ktorom HK Poprad na svojom štadióne privíta HC Slovan Bratislava. Stretnutie sa začína o 18:00.

Popradčania sa po návrate z karantény vcelku dobre rozbehli, z piatich zápasov prehrali iba jedenkrát, a to doma s Detvou 2:3 po predĺžení. Naposledy sa kamzíci predstavili dvakrát na klziskách súperov. Pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne triumfovali 3:6 a v piatok pripravili aj prvú porážku Nitry v tejto sezóne, nad ktorou zvíťazili 2:4. Popradu v tabuľke po 8 odohraných zápasoch patrí 3. miesto so ziskom 19 bodov a skóre 34:17.

Bratislavský Slovan mal trošičku slabší nástup do nového ročníka Tipos Extraligy, no belasí už stabilizovali svoje výkony a aktuálne sú v tabuľke štvrtí práve za dnešným súperom z Popradu. Slovan ťahá priaznivú štvorzápasovú šnúru výhier, ktorú začal na ľade Nových Zámkov, kde zvíťazil 0:3, následne zdolal bez inkasovaného gólu aj Košice 0:2, s Banskou Bystricou si poradil vysoko 7:2 a v poslednom kole doma zdolal aj Michalovce 7:4. Slovan má na konte 14 bodov a skóre 30:21.

V rámci tohto ročníka našej najvyššej hokejovej súťaže pôjde o druhé vzájomné stretnutie Popradu a Slovanu. V tom úvodnom na štadióne Ondreja Nepelu triumfovali Podtatranci 1:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 2. Handlovský (Brejčák, Dalhuisen), 13. Skokan (Ulrych), 34. Handlovský (Vandas), 58. Haščák – 20. Ranford (Kytnár, Studenič)

Rozhodčí: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský