Trnava – Pov. Bystrica 7:5 (kon.) | Humenné – Levice 3:5 (kon.) | Martin – Vlci Žilina 0:7 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 6:2 (kon.) | Dubnica – Skalica 3:1 (kon.)
HK VITAR Martin
0:7 (0:0, 0:4, 0:3)
DOXXbet Vlci Žilina
sk Pátek 27.11.2020, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 6. kolo

Vyjadrenia po zápase:

Dušan Gregor (tréner Vlci Žilina): "Videli sme určite výborný zápas. Úvodná tretina patrila obom tímom. Martin hral skutočne dobre, nám sa ale podarilo streliť góly. Ovládli sme hru a zaslúžene zvíťazili. Za predvedenú hru je však pre Martin prehra o sedem gólov naozaj krutá. Mne nezostáva nič iné, ako sa poďakovať hráčom za predvedenú hru i výkon od prvej po poslednú minútu. Samozrejme, je stále na čom pracovať, určité chybičky sa v našej hre stále vyskytujú. Do polnoci sa môžeme radovať z víťazstva, potom už ale treba myslieť na ďalší zápas. Stále sme však na začiatku súťaže. Treba určite počkať s určitými vyjadreniami. Ciele prichádzajú s pokorou a pracovitosťou. Po vynútenej prestávke sa nám podarilo zatiaľ odohrať tri zápasy, pričom sme naďalej na víťaznej vlne. Chceme si udržať líderskú pozíciu, dôležitejšie je ale umiestnenie na konci sezóny. Do Žiliny prišli pred sezónou noví ľudia, noví hráči. Celkovo atmosféra je dobrá, vezieme sa na pozitívnej vlne. Nikomu z tímu nechýba chuť pracovať, čo vidieť aj na výsledkoch. Treba však zostať triezvy, na celkové hodnotenie bude dosť času po skončení sezóny."

Miroslav Mosnár (tréner HK Martin): "Štandard sme si udržali iba v úvodnej tretine. Zavážilo, že sme nedokázali premeniť čo i len jedinú príležitosť. Koncovku musíme zjednodušiť, na tejto úlohe musíme popracovať. Takisto na presilových hrách. Je potrebné znížiť počet prihrávok. Určite nám nepomohol ani inkasovaný gól po odohraných 17 sekundách z druhej tretiny. Pre mladší tím, akým sme, je to určite nervový šok. Sú to určite faktory, ktoré významným spôsobom ovplyvňujú psychiku hráčov. Žilina má tím na kvalitatívne vysokej úrovni. Nechcem tým povedať, že my nie. V jej prípade je ale určite vyrovnanejšia obrana s útokom. Nesmieme ako tím spanikáriť. Cestou k vymaneniu sa z aktuálnej situácie je určite tvrdá práca. Nové posily ešte potrebujú istý čas. Andrej Themár má určité kondičné resty, na Rasťovi to tak nevidieť. Hrá vo väčšej pohode, každý vstup do mužstva musí ale kolektív určitým spôsobom stráviť. Potom sa až môžu dostaviť výsledky. Výsledok je síce po tomto zápase jednoznačný, hra až natoľko nie. Ján Tabaček absolvoval určité vyšetrenia. Pred zápasom prišiel do kabíny, je pravdepodobné, že už počas budúceho týždňa bude postupne zapracovaný do tréningového procesu. Je to hlavne o pocitoch, ako sa hráč cíti. Čaká nás náročný december, tri zápasy týždenne. S týmto stavom sa ale musíme vyrovnať, ak máme určité ambície. Postupnými krokmi musíme veci prikláňať na svoju stranu a byť trpezliví."

Jakub Cíger (útočník Vlci Žilina): "Konečne sme si zahrali s dobrým súperom. Martin hneď od začiatku šlapal, určite sme aj my boli pre neho iným súperom, ako bol doteraz zvyknutý. V druhej tretine sa nám podarilo streliť rýchle góly, v treťom dejstve už domáci možno odišli kondične. Stretnutie bolo v našej réžii. Hre dávame maximum, chalani poctivo pracujú. Nikto z nich si nedovolí nič vypustiť na tréningu, či v stretnutí. My si ideme jednoducho za svojím cieľom. Som rád za góly, niekedy tam padnú, inokedy nie. Pomáhajú nám obaja brankári vyrovnaných kvalít, čoho dôkazom je aj jediný inkasovaný gól v doterajšom priebehu. Len aby im to vydržalo aj ďalej. Dúfam, že na prvej priečke v tabuľke zostaneme čo najdlhšie. Tvrdou drinou toho môžeme dosiahnuť. Malými krôčikmi sa môžeme dostať tam, kam chceme. Hrať proti Martinu bolo pre mňa špeciálnou motiváciou, keďže tu poznám prakticky všetkých hráčov. Mám rád Martin, strávil som tu pekné roky. Mojím zamestnávateľom je ale Žilina, som preto rád za víťazstvo. Ako tím máme určite vyrovnané päťky, na presilových hrách sa striedame rovnako. Sme radi, že všetko nestojí len na jednej päťke, ale je to rovnomerne rozložené. Predchádzajúci zápas si štatistiky delilo takisto veľa hráčov, čo je len dobré."

Christián Pavlas (brankár HK Martin): "Prvú tretinu sme oproti predchádzajúcim stretnutiam zvládli výborne. Nechýbalo tam nasadenie, jednoducho tam nebolo čo vytknúť. V druhej tretine sme inkasovali úvodný gól počas vlastnej presilovej hry, čo sa ukázalo ako zlomové. Takéto chyby by sa nemali stávať, nakoľko tento moment nakopol hostí k ďalším gólom. Začalo im to tam padať, my sme úplne upustili od našej hry. V prvom rade sme mali vychádzať zo zabezpečenej obrany, až neskôr sa tlačiť smerom dopredu. Ťažko hodnotiť takýto zápas, nám určite nepomôže nič iné, ako len drieť. Len takto môže byť táto sezóna taká, akú si ju predstavujeme. V tretej tretine sme odišli predovšetkým po psychickej stránke. Brankár musí byť pripravený nastúpiť do bránky i za stavu 0:4. Škoda určite piateho gólu počas presilovej hry o dvoch hráčov. Na toto sa ale nevyhováram. Samozrejme, chýbali nám aj diváci, ktorí by nám v takýchto momentoch dokázali pomôcť. Z dvoch prehier po sebe sa musíme otriasť. V súboji na klzisku Levíc chceme bodovať a ukázať dobrý hokej. Tímová hra nás môže dostať opäť na víťaznú vlnu." (22:22:24)

Martin dnes utrpel zdrvujúcu prehru so Žilinou 0:7. Góly: 21. Markovič (Grebenschikov, Jurčík), 25. Jurčík (Markovič, Grebenschikov), 28. Koyš (Jaborník, Markovič), 36. Cíger (Safaraleev, Linet), 47. Linet (Cíger, Jaborník), 59. Cíger, 60. Mikula (Petráš, Koyš).

59:55
    Vlci Žilina dali gól! Využitá presilová hra. Dokonale vyšachovaná domáca obrana na konci s ONDREJOM MIKULOM. Asistencie zaznamenali Šimon Petráš a Patrik Koyš.

59:32
    Poliaček blokuje hosťujúcu strelu. Zakončuje Mikula.

59:00
    Problémy s časomierou. Časomerači sa už rozhodli ukončiť stretnutie presne minútu pred oficiálnym záverom, čoho si všimli oba tímy.

58:58
    Tomáš Nauš (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

58:41
    Stretnutie sa nám už len dohráva. Domáci skôr myslia na odchod do šatne.

58:11
    Vlci Žilina dali gól! JAKUB CÍGER využil rozhodenej domácej obrany a prebil sa až do zakončenia.

57:28
    Špirko vybojoval príležitosť pre Melchera. Domáci by radi zaznamenali aspoň čestný úspech.

57:00
    Burzík za modrou čiarou. Domáci získali pásmo.

56:30
    Lavička sa stihol vrátiť dozadu. Okamžite rozohráva na Špirka.

55:58
    Linetov pokus po prihrávke Cígera končí na brankárovi. Hra je prerušená.

55:28
    Lenďak padá spolu s Markovičom pred domácou bránkou. Zrážka dvoch útočiacich hráčov.

54:56
    Nahodený puk z hokejky Pokrivčáka. Má vpredu Dírera.

54:22
    Melcherov pokus zastavil Romančíkov betón. Nasleduje vyhodenie puku.

53:40
    Ligas sa musí vrátiť po vyhodený puk. Hostia už len počítajú minúty do konca.

53:02
    Nauš vytlačený do rohu Lenďákom. Hostia stále s čistým kontom.

52:31
    Burzík si poradil so Safaraleevom. K zakončeniu tak neprišlo.

51:44
    Jaborník priamo do brankára, ktorý ešte musel roztiahnuť betóny. Zaznamenal ale efektný zákrok.

51:14
    Murček z pravej strany. Vytlačený zo streleckého uhla.

50:42
    Hostia v plnom počte. Jakubík na ľadovej ploche.

50:36
    Špirko v súboji s Cígerom, ktorý mu nadvihol hokejku. Hostia sa oslobodzujú.

50:23
    Themár sa prebil do pravého rohu. Drží si pozíciu.

49:55
    Lavička cloniaci spolu s Naušom. Z tejto akcie domáci gól nevyťažili.

49:21
    Petrášom odpálený puk. Hostia zbytočne neriskujú.

48:41
    Jakub Jakubík (ŽIL) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

48:41
    Murček pri striedačke schytal ranu pukom. Hra je prerušená.

48:19
    Pokrivčák ani Poliaček nevyťažili z odrazenej strely. Puk končí na zadnom mantineli.

47:44
    Korbáš sa ešte mohol zapísať medzi strelcov. Opäť vedľa bránky.

47:00
    Domáci v plnom počte. Melcher na ľadovej ploche.

46:33
    Vlci Žilina dali gól! Využitá presilová hra o dvoch hráčov. JAKUB LINET videl, že má brankár zakrytý výhľad. Jeho pokus tak končí v bránke po asistenciách Jakuba Cígera a Henricha Jaborníka.

46:23
    Jaborník triafa betón Pavlasa. Ten má plné ruky práce.

46:01
    Urban už nestihne vyrazený puk. Hostia strácajú pásmo.

45:46
    Mikula od modrej. Vedľa bránky.

45:21
    Pokus Lenďáka brankára vytlačil na žŕdku. Šťastie na domácej strane.

44:59
    Peter Melcher (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

44:56
    Hostia v plnom počte. Pacalaj na ľadovej ploche.

44:44
    František Poliaček (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

44:14
    Poliaček triafa bočnú konštrukciu bránky. Naďalej teda bez úspešného zakončenia na domácej strane.

43:46
    Murček sa pokúsil tečovať strelu. Ani tento pokus nevyšiel.

43:18
    Lavička z pravej strany priamo do brankára. Hra je prerušená.

42:55
    Marek Pacalaj (ŽIL) inkasuje dve minúty za krosček.

41:56
    K Dírerovi sa prihrávka nedostala. Skončila mu za chrbátom.

41:21
    Jurčík spoza bránky. Dvořák ho nestíhal.

40:31
    Jaborníkom nahodený puk, ktorým hľadal Jurčíka. Je z toho zakázané uvoľnenie.

40:01
    Striedanie v tíme HK Martin: z ihriska odchádza Bernát, prichádza Pavlas.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina patrila hosťujúcim hráčom, ktorí sa dostali do pohodlného štvorgólového vedenia. Zdá sa tak, že je už o víťazovi po dvoch tretinách rozhodnuté.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:26
    Skackajúci puk sa snaží dopraviť do bránky Macek. Ten končí za bránkou.

38:46
    Babka s Burzíkom nepúšťajú Koyša pred bránku. Hostia sa však nikam neponáhľajú.

38:16
    Domáci v plnom počte. Themár na ľadovej ploche.

37:44
    Pacalaj udržal puk v pásme. Prihrávku ale volí veľmi nepresne.

37:18
    Mikula bez puku. Vhadzovať sa bude pred domácou bránkou.

36:44
    Jaborníkov pokus od modrej blokuje Pokrivčáka. Pomáha mu aj Ligas.

36:15
    Andrej Themár (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

35:58
    Vlci Žilina dali gól! Využitá presilová hra. JAKUB CÍGER triafa popod betóny brankára po asistenciách Igora Safaraleeva a Jakuba Lineta.

35:16
    Safaraleev triafa brániaceho hráča. Zatiaľ bez vyhodeného puku.

34:50
    Cíger triafa bočnú sieť. Hra hostí v pásme ešte nekončí.

34:10
    Viktor Juraško (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

33:40
    Macek to skúša z prvej. Puk sa odráža od zadného mantinelu.

32:46
    Jurášek z diaľky. Puk preletel cez Cígera.

32:14
    Markovič v súboji s Babkom. Domáci obranca ho nepúšťa k pravému kruhu.

31:46
    Koyša nachádza prihrávka Markoviča. Opäť tu máme zakončenie do brankára.

31:21
    Lenďákov pokus zblokoval Dvořák. Nasleduje okamžité vyhodenie puku.

30:47
    Barto na Nauša. Ďaleko sa domáci útočník nedostal.

30:17
    Murček vyháňaní z pásma. Vhadzovanie v strede klziska.

29:34
    Zákrok Pjataka pri strele Gimeneza. Pozorná hra hostí v obrane.

28:56
    Juraškov obranný zákrok. Domáci sa oslobodzujú.

28:24
    Petráš si počkal na svoju príležitosť. Hosťom sa trojgólové vedenie máli.

27:43
    Vpredu bol len osamotený Špirko. Prihrávka nebola presná.

27:03
    Vlci Žilina dali gól! Henrich Jaborník dokázal na pravej strane poslať prihrávku na voľného PATRIKA KOYŠA, ktorý strelou švihom prekonáva brankára. Druhú asistenciu si pripisuje Jaroslav Markovič.

26:44
    Markovič na Koyša. Hostia zvierajú domácich.

26:12
    Urban na Malinu. Hostia držia útočné pásmo.

25:46
    Jurášek v postavení mimo hry. Domáci hráči posielaní späť.

25:15
    Posunutá bránka hostí. Máme tu technickú prestávku.

24:18
    Vlci Žilina dali gól! Tentoraz si útočiaci hráči pozície vymenili. Jaroslav Markovič odovzdáva prihrávku ONDŘEJOVI JURČÍKOVI, ktorý svoje sólo zakončuje gólom. Asistenciu si pripisuje aj Vladimir Grebenschikov.

23:36
    Barto z pravej strany. Pokúsil sa oklamať Romančíka.

22:43
    Poliaček sa zapojil do útočnej akcie. Tá sa končí zákrokom Urbana.

22:15
    Malina si dobre pokryl domáceho útočníka. Puk končí v strednom pásme.

21:34
    Macek sa musí vrátiť do pásma. Hostia okamžite rozoberajú domáci útok.

20:34
    Hostia v plnom počte. Linet na ľadovej ploche.

20:17
    Vlci Žilina dali gól! Gól v oslabení. Ondřej Jurčík udržal puk v pásme. Vladimir Grebenschikov ešte neuspel, JAROSLAV MARKOVIČ už ale áno a veľmi sa teší z gólu.

20:09
    Jurčík po prestávke ako prvý skúša pozornosť brankára. Hostia vstúpili do tretiny aktívne.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine sme aj napriek množstvu príležitostí na oboch stranách gól nezaznamenali. Obrany spolu s brankármi do týchto chvíľ dokazovali svoju prevahu nad akýmikoľvek útočnými snahami.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:48
    Themárov nepresný pokus. Hostia vyvážajú puk.

19:25
    Poliaček zrazený pri mantineli. Po dlhšej prestávke odchádza bez pomoci.

19:24
    Urban osamotený pred bránkou. Veľké nedorozumenie na domácej strane.

18:33
    Jakub Linet (ŽIL) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

18:29
    Poliaček na Gimeneza. Ten triafa bočnú sieť.

18:11
    Urban v súboji s Pacalajom. Bojuje sa za domácou bránkou.

17:37
    Belica do lapačky Romančíka. Hra je prerušená.

17:22
    Špirko si obišiel dvojicu brániacich hráčov. Zakončenie už nebolo také efektné.

16:36
    Jurčík s Grebenschikovom spôsobili závar pred domácou bránkou. Brankár sa musel viackrát presúvať.

16:02
    Gimenez popred bránku. Puk končí v rohu klziska.

15:40
    Belica zastavuje puk na modrej. Len ho nahadzuje pred bránku.

15:24
    Melcher spolu so Špirkom. Napokon prvý menovaný nevolil prihrávku ale strelu.

14:48
    Ligas odráža Koyša. Puk končí v strednom pásme.

14:23
    Aktívny Markovič spoločne s Jurčíkom. Strela však smeruje do masky brankára a tak je hra prerušená.

14:06
    Pišoja využil zlej rozohrávky domáceho tímu. Bernát musel kryť jeho strelu.

13:26
    Domáci v plnom počte. Lavička na ľadovej ploche.

13:14
    Safaraleev míňa bránku. Domáci opäť vyhadzujú puk.

12:45
    Paulíny v oslabení unikol. Stíhať ho museli dvaja protihráči.

12:30
    Petráš ešte chcel dopraviť odrazený puk do bránky. Ten následne opúšťa pásmo.

11:55
    Ligas odpálil puk do bezpečia. Domáci si na chvíľku vydýchnu.

11:25
    Matúš Lukáš Lavička (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.

10:46
    Jurčík sa nedostal za modrú čiaru. Domáci si dali pozor.

10:20
    Themár uvoľňuje Jurášeka. Ten sa ďaleko nedostal.

09:48
    Linet si vytiahol Bernáta z bránky. Ten aj napriek tomu zasiahol.

09:40
    Cíger tentoraz strieľal sám. Bernát hru prerušil.

09:31
    Cíger na Lineta, ktorý vyskúšal pozornosť Bernáta. Ten puk vyrazil.

09:16
    Dubeň berie puk Paulínymu. Hostia teraz upokojujú hru.

08:44
    Poliaček po prihrávke od Murčeka zakončil z prvej. Opakovaný pokus sa nekonal.

08:20

07:39
    Burzík sa prebil do pásma. Následne vracia puk Themárovi.

07:16
    Linetom vyhodený puk. Hostia sa oslobodzujú.

06:45
    Paulíny vedľa bránky z prvej. Ešte pokus Nauša.

06:19
    Marek Pacalaj (ŽIL) inkasuje dve minúty za sekanie.

05:48
    Pacalaj v súboji s Lavičkom. Domáci vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

05:36
    Lenďák priamo do brankára. Hra je prerušená.

05:16
    Jurčík úspešnejší v súboji. Puk na hokejkách hostí.

04:53
    Jaborník od modrej. Pokus končí vedľa bránky.

04:21
    Pokus Safaraleeva vyrazený brankárom. Hra je prerušená.

03:56
    Dvořák na Barta. Puk napokon končí v rohu klziska.

03:12
    Poliaček s Gimenezom za bránkou. Prichádzajú zásluhou Maceka o výhodu.

02:41
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Dopustil sa ho Pjatak.

02:14
    Dírer atakovaný Jakubíkom. Domáci sa do pásma nedostali.

01:32
    Jurčík tlačil prihrávku na Markoviča čo sa dalo. Ten sa k puku nedostal.

01:01
    Safaraleev sa ocitol pred domácou bránkou. Pridlho si pripravoval pozíciu.

00:27
    Gimenez sa snažil trafiť Romančíkovi medzi betóny. Ten si s jeho pokusom poradil.

00:12
    Lavička na Murčeka. Prvá príležitosť v podaní domáceho tímu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred stretnutím budeme držať minútu ticha za zosnulého, bývalého hráča Vladimíra Čabudu, ktorý pôsobil nielen v Martine, ale aj ďalších hokejových tímoch v rokoch 1973 – 1991. Zomrel dnes vo veku 70 rokov. Česť jeho pamiatke.

Úvodné zostavy:

HK Martin: Bernát (Pavlas) – Lavička, Pokrivčák – Dvořák, Ligas – Babka, Burzík – Juraško, Belica – Gimenez, Murček, Poliaček – Nauš T., Barto, Paulíny – Melcher, Špirko, Themár – Jurášek, Dírer, Grega

Rozhodca: Vido, Valachovič M. – Haringa, Valachovič T., Holomek (delegát).

V predchádzajúcom kole si Martin zaknihoval prvú prehru v sezóne na ľade Spišskej Novej Vsi, ktorej podľahol 6:3. O jeho presné zásahy sa postarali Themár, Lavička a Murček.

Žilina naďalej kráča súťažou bez prehry i keď v poslednom dueli inkasovala vôbec prvý gól v sezóne. Nad Humenným zvíťazila 4:1 pričom strelcami boli Linet, Pjaták, Jurčík a Petráš.

Martin aj napriek prehre stojí v tabuľke najvyššie s 12 bodmi. Žilina má na druhom mieste o tri body menej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 21. Markovič (Grebenschikov, Jurčík), 25. Jurčík (Markovič, Grebenschikov), 28. Koyš (Jaborník, Markovič), 36. Cíger (Safaraleev, Linet), 47. Linet (Cíger, Jaborník), 59. Cíger, 60. Mikula (Petráš, Koyš)

HK VITAR Martin: Bernát (Pavlas) – Lavička, Pokrivčák – Dvořák, Ligas – Babka, Burzík – Juraško, Belica – Gimenez, Murček, Poliaček – Nauš T., Barto, Paulíny – Melcher, Špirko, Themár – Jurášek, Dírer, Grega
    DOXXbet Vlci Žilina: Romančík (Mikoláš) – Malina, Pacalaj – Lenďák, Dubeň – Jaborník, Grebenschikov – Pišoja, Korbáš – Mikula, Urban, Petráš – Safaraleev, Linet, Cíger – Koyš, Markovič, Jurčík – Pjatak, Jakubík, Macek

Rozhodčí: Vido, Valachovič M. – Haringa, Valachovič T., Holomek (delegát)