Burnley – Everton 1:1 (kon.) | Manchester City – Fulham 2:0 (kon.) | West Ham – Manchester Utd. 1:3 (kon.)
Chelsea – Leeds 3:1 (kon.)
Manchester City
2:0 (2:0)
Fulham FC
Sobota 05.12.2020, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 11. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:58:13)

Žluté karty: 0 – 0.

Cityzens neinkasovali ve čtvrtém soutěžním zápase v řadě a v tabulce Premier League rázem poskočili na čtvrté místo, z něhož ztrácí na vedoucí Tottenham tři body. To Fulham na úspěch z Leicesteru nenavázal a zůstává jen těsně nad sestupovým pásmem.

Byl to pohodový podvečer pro tým z Manchesteru, který s velkým přispěním Sterlingova gólu z páté minuty dovedl zápas s Fulhamem do vítězného konce. Hosté byli od první do poslední minuty bezzubí, takže konečný výsledek 0:2 pro ně vyznívá ještě relativně dobře. Druhý a zároveň poslední gól dal v 26. z penalty Kevin De Bruyne. Právě tento Belgičan měl dvě největší šance City ve druhé půli. Jednou ale trefil břevno a v 58. minutě si pro změnu vylámal zuby na Aréolovi.

90+2

90+2
    Ademola Lookman ještě vybídl k centru Robinsona, jenomže míč přistál až u tribuny za brankou Edersona. Nic víc se dnes už nestane.

90+1
    Ani rozhodcovský tým dnes moc práce neměl. Svůj pobyt na Etihad Stadium si protáhne jen o dvě minuty.

90
    Od vyčerpaného Anguissy se balon odrazil zpět k domácím, kteří rozjíždí další kolotoč přihrávek. Utkání se už delší dobu jenom dohrává.

89
    Robinson se na útočném výletě podíval až na samotný hrot útoku. Průniková přihrávka od Cairneyho jej ale nenašla.

88
    Raheem Sterling zařadil zpátečku a De Bruyne s Mendym dokonce přestěhovali balon až na obrannou polovinu.

87
    Zápas pomalu končí a Pep Guardiola stále nevyužil ani jednoho náhradníka. Manchester za pár dní přitom čeká další duel Ligy mistrů.

86
    Po takřka nekonečném bagu na polovině hřiště šel míč na Jesuse, který skončil ihned na zemi, ale faul to podle rozhodčího Mosse nebyl.

85
    Na základě Cancelova přestupku kopal Fulham ojedinělou standardní situaci. Míč do pohybu uvedl Cairney, ale Ederson se o čisté konto bát rozhodně nemusel.

84
    Na první dotek s míčem Cairney v dobrém vzpomínat nebude. Z jedničky dal Robinsonovi naprosto nechytatelnou přihrávku k levé lajně.

83
    Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Tom Cairney.

81
    Je před námi posledních deset minut. Manchester má vše pod kontrolou a nyní uspává soupeře kombinací na pětačtyřiceti metrech od Aréolova pracoviště.

80
    Lemina na půlce obešel Mendyho. Domácí obrana byla nezvykle rozhozená, ale ukvapená střela z třiadvaceti metrů od Cavaleira letěla vedle brány.

79
    Na dvougólovém náskoku City se nic nemění ani v devětasedmdesáté minutě. Sterling nechytil přihrávku z pravého křídla, kterou vyrobil Mahríz.

78
    Gabriel Jesus vbíhal do mezery v hostující obraně, ovšem Mahrízova přihrávka přes trojčlenný blok neprošla.