Havířov – Přerov 4:2 (kon.) | Slavia – Kolín 3:5 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:2 (po pr.)
Třebíč – Litoměřice 3:4 (po pr.) | Kladno – Jihlava 7:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 3:7 (kon.)

Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté se z velké šance prosazují a vítězí. JAN KLOZ zakončil rychlou akci hostí svižnou střelou, na kterou už Bláha nemohl dosáhnout.
    Asistence: Roman Vlach.

61:19
    Kaut po pěkné samostatné akci našel křížem Drtila. Ten ale netrefil dobře.

60:42
    Gorčík se utrhl na pravém křídle. Střílel na rameno a právě ramenem mu střelu Bláha vyrazil.

60:01

Prostějov ve třetí třetině vyrovnal zásluhou Drtila. Vsetín poté měl pár šancí, stejně tak i domácí. Produktivita ale dnes není silnou stránkou ani jednoho z týmů. Uvidíme tedy prodloužení.

60:00

59:58
    Březina ještě prohazuje puk na vzdálenější tyč, míjí však.

59:37
    Sražený puk v ochranné síti, další buly před Bláhou.

59:34
    Střídající hráč vyzkoušel Bláhu dělovkou ještě ze středního pásma. Prostějovský brankář neměl komu rozehrát, a tak raději puk podržel.

58:58
    Na puku hosté.

58:37
    Hrníčko nahrál po sóloakci Drtilovi, jeho střelu blokoval první obránce.

58:00
    Domácí rychle obrátili hru po nepřesné nahrávce Vsetína. Novák ale puk ztratil na posledním bekovi.

57:24

57:12
    Prostějovu znovu utíká puk z pásma.

56:39
    Matyášova střela zblokovaná, následně Vsetín vyhazuje.

56:00
    Z protiútoku si domácí připsali pokus z kruhu, brankář zasahuje.

55:55
    střelu Machače chtěl dorazit Jenáček. Ale už puk nestihl.

55:38
    Sražená střela Jestřábů. Vhazování u Málka.

55:17
    Dvě minuty dostává Vlach (VSE).

55:12
    střela od modré skončila v náruči povyjetého Bláhy.

54:55
    Hra je teď hodně rychlá. Ale ani nejednomu týmu se nedaří dostat do větší šance.

54:35
    Mrázek prudkou střelou orazítkoval plexi.

53:55
    Střela z úhlu skončila v moci Málka.

53:45
    Hryciow málem dokázal dorazit střelu ze druhého křídla. Jeden z prostějovských ale puk na poslední chvíli srazil pryč.

53:11
    Ofsajd hostí.

53:03

52:54
    Střela Hrdinky od modré končí v lapačce Málka.

51:50
    Další vyhození.

51:23
    Střela z kruhu neprošla za Málka. Vsetín vyhazuje.

51:18
    Žalčík se chystal na golfák. Ale rozhodčí přerušil hru.

51:16
    Drtil nabil Mrázkovi, ten hned střílel. Puk zůstal ve hře a nyní pálil sám Drtil. Jeho bomba skončila v moci brankáře.

50:57
    Dvě minuty pro Pechance (VSE).

50:24
    Hořanský střílel pod břevno, zde si ale počíhal na jeho střelu s lapačkou Bláha. Ten předvedl famózní zákrok lapačkou. Škoda, že to neviděli diváci...

49:40
    Na puku nyní hosté, kteří se přesunují do pásma.

49:03
    Rozhodčí teď neuznali Prostějovu gól! Staněk nahodil od modré, od mantinelu odražený puk sebral Žálčík, který rychle objel bránu a zakončil.
    48:21 Tomáš DRTIL - 1:1

48:21
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí přeci jen srovnávají. Dvě vteřiny před koncem přesilovky střílel od modré golfákem TOMÁŠ DRTIL. Jeho rána zapadla až za záda doteď stoprocentního Málka.
    Asistence: Petr Mrázek.

48:00
    Jestřábi se teď na chvíli v pásmu udrželi a zatlačili. Málek si tak připsal zákrok, bohužel pro Jestřáby úspěšný.

47:31
    Střela Hrdinky sražená bokem. Následně Vsetín vyhazuje.

46:45
    Vsetín zase vyhazuje.

46:28
    Hosté vyhazují.

46:23
    Machač (VSE) dostává dvě minuty, přesilovka pro domácí.

46:18
    Kloz střílel, Machač se snažil najet na dorážku. Bláha ale chytá a zatím je pro tým oporou.

45:47
    Drtil poslal od modré Málkovi puk do betonů.

45:39
    Střela Mrázka z uctivé vzdálenosti. Málek chytá.

44:51

44:45
    Hosté rozehrávají od své brány.

44:14
    Střela Kloze z úhlu, Bláha si tyčku pohlídal. Pak Prostějov vyhodil.

43:32
    domácí vyhazují.

43:26
    Pechanec se na kruhu vytočil do střely. Bláha s problémy kryje.

42:49
    dvě minuty pro Janduse, který je dnes podruhé na trestné lavici.

42:07
    Šilhavý tečuje před bránou. Ale mířil vedle.

41:58
    Nyní naopak vybojovali pásmo hosté.

41:03
    Jestřábi vybojovali vhazování v útočném pásmu.

40:51
    Kloz se dostal ke sraženému puku. Bláha vyráží u tyče rukou.

40:21
    Hodně nepříjemná teč střely z mezikruží. Bláha zasahuje betonem.

40:07
    Icing domácích.

40:01

Třetí třetina začne v 18:30.

Druhá třetina branky nepřinesla. Opět byli o něco lepší hosté, kterým navíc pomohla častá vyloučení Prostějova. Vsetín je ale nedokázal využít a tak je stav po dvou třetinách stále 0:1.

40:00

39:47
    Staněk střílel od modré, padl mu do ní ale bránící hráč.

39:39
    Tečovaná střela Mrázka míří do rohu.

39:05
    Vachutka zachytil puk pro spoluhráče. Před bránu už ho ale domácí nedostali.

38:44
    Nahození Jenáčka čape Bláha. Hra se stěhuje do obranného pásma domácích.

38:01
    Série vhazování v útočném pásmu domácích pokračuje.

37:56
    Málek střelu od modré chytá do náruče. Vhazování po jeho pravici.

37:37
    Březina střílel z úhlu. Bláha si jeho pokus pohlídal.

36:28
    Gajarský se dostal k pěkné střele z osy. Z pokleku posílal ostrou ránu na branku, Bláha připraven.

36:16
    Vsetín se dostává do tlaku.

35:38
    Další rána Piegla od modré. Málek tentokrát musel podržet puk.

35:22
    Kaut poslal puk Pieglovi na modrou, střílí, Málek vyráží.

34:39
    A z protiútoku zahrozili Jandus s Novákem. Jejich důraz donutil Málka k podržení puku.

34:34
    Domácí vyhazují.

33:50
    Smetana z osy střílel po nahrávce z rohu. Rána mu nesedla, Bláha vyráží.

33:33
    Hosté si na modré vyměnili puk a na konci akce byla střela Kloze. Bláha sevřel betony včas.

33:15
    Další vyloučení, nějak se s nimi roztrhl pytel. Staněk (PRO) dostává dvě minuty

33:06
    Střelu od modré Bláha vyráží do rohu.

32:26
    Březina skryl střelu za hradbu těl. Bláha ale vyráží.

31:54

31:51
    Nahození od modré nepropadlo před Málka.

31:43
    Střela Matyáše od modré. Vachutka a Hrníčko se snažili dorážet, nebylo však co. Puk zůstal ve výstroji Málka.

31:12
    Machač znovu vyhazuje.

30:53
    Jestřábi potřetí přichází o pásmo.

30:34
    Mrázek šel tečovat před bránu nahození, neuspěl však. Puk se dostal do rohu a pak z pásma ven.

29:52
    Vlach (VSE) dostává dvě minuty za hákování.

29:40
    Velká šance hostí! Byl to nejspíš Roman Vlach, kdo poslal puk do brankoviště Prostějova. Dost se tam povaloval Puk), nakonec ho ale domácí poslali do bezpečí.

29:39

29:14
    Nepřesnost sráží Vsetín. Je tu další vyhození.

27:09
    Od modré si na golfák najel Smetana. Trefil ale jen beton brankáře.

26:37
    Po střele Bartka domácí vyhazují.

26:04
    Po střele od modré se strhlo před Bláhou peklo. Březina chtěl dorážet, trefil jen náruč brankáře.

25:42
    Prostějovu se nedaří vyhodit puk.

25:17
    Prostějov poprvé v nevýhodě. Vyloučen Jandus (PRO).

25:08
    Matyáš zkusil střelu od modré. Proti ní však byla lapačka Málka.

24:32
    Nyní ale domácí už o pásmo přichází.

24:07
    Byla z toho nrpřesná střela od modré. Štach ale vyhodit nedokázal.

23:56
    Prostějov nastěhovaný v pásmu.

23:17
    Další přesilovka pro Prostějov. Vyloučit se nechal Pechanec (VSE).

23:07
    Střelu zpoza obránce vyslal Motloch. Málek připraven, lape.

22:31
    Teď musel zasahovat i Bláha.

21:20
    Střela od Janduse z vytočení míří mimo.

21:01
    Žálčík se vytočil na osu do střely. Ale brankář byl dobře připraven.

20:25

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Úvodní třetina je minulostí. Prostějov se v ní moc nepředvedl, mnohem rychlejší a ofenzivnější hru předváděli hosté. A ti se také nakonec prosadili. Necelou minutu před koncem pěknou nabídku Kucharczyka vyřešil přesnou střelou Jan Bartko. Jestřábi tak nejenže musí přepnout na vyšší rychlost ale také stahovat jednobrankové manko.

20:00
    19:10 Jan BARTKO - 0:1

19:10
    Hosté po zásluze neproduktivitu Jestřábů v přesilovce trestají. Kucharczyk si najel k levé tyči brány, míchal zde s pukem a počkal si na najetí JANA BARTKA, který k tyči prostřelil Bláhu.
    Asistence: Radim Kucharczyk, David Březina.

18:41
    Prostějov zažil mizernou přesilovku. Nevytvořil v ní vůbec nic.

18:36

18:09
    Prostějov rozehrává ze svého pásma.

17:35
    Jestřábům se nedaří usadit v útočném pásmu.

16:55
    Prostějov ztrácí pásmo, navíc Šilhavý se málem dostal do brejku.

16:32
    Kucharczyk (VSE) dostává dvě minuty.

16:32
    Rozhodčí přerušují hru. Bude se vylučovat?

16:17
    Ztráta puku Jestřábů ve středním pásmu.

15:58
    Protečovaný puk do pásma. Jestřábi se k němu ale už nedostali.

15:10
    Hosté kompletní.

14:53
    Pěkná kombinace s nahrávkami napříč pásmem končí na betonech Málka. Následně hosté vyhazují.

14:15
    Drtil nabídl na kruh Mrázkovi pěknou nahrávku. Prostějovská čtrnáctka střílela, Málek si ale puk pohlídal.

13:42
    Vsetín vysoko napadá a ztěžuje domácím rozehrávku.

13:27
    Při pokusu o návrat se dostal do ofsajdu.

13:21
    Prostějov přichází o pásmo.

12:58
    Vlach (VSE) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

12:00
    Střela od modré v podání Vsetína. jeden hráč hostí přejel před Bláhou a snažil se tečovat. Bláha ale byl připraven a viděl dobře, zasáhl tak bezchybně.

11:27
    Nepřesná nahrávka zpoza brány stála Vsetín pásmo.

11:06
    Šilhavý vyslal další nepříjemnou přízemní ránu. Bláha pokryl, i před nepříjemným Gajarským. Ten podle Drtila šel do domácího golmana příliš důrazně a tak si to s ním šel vyříkat.

10:21
    Babka střílel od modré. Puk byl nepříjemně tečovaný, nakonec ale končí v rohu.

09:55
    Zeman střílí z osy, následně střela od modré.

09:40
    Vsetín stále v pásmu.

09:20
    Zeman přízemní střelu na vzdálenější tyč prověřil Bláhu.

08:58
    Staněk poslal puk do útočného pásma. Zde jej ale jeho kolega ztrácí.

08:29
    Štach se dral do šance. Ale zkrátila ji píšťalka rozhodčího, ofsajd.

07:51
    Dlouhá kombinace Prostějova. Vachutka si ještě netroufl na střelu, ale následně už pálil Drtil. Málek si poradil.

06:53
    Hořanský přejel modrou čáru. Nic nevymýšlel a střílel pod břevno. Bláhy jeho ránu vytáhl okrajem vyrážečky. pěkný zákrok.

06:20
    Icing domácích. Hra se vrací zpět k Bláhovi.

05:40
    Žalčík mohl jít do úniku. Nepovedená nahrávka ale úmysl pokazila.

05:17
    Střela od modré míjí pravou tyč prostějovské brány.

04:57
    Nahrávka před bránu od Nováka nenašla adresáta. Hosté obrací hru.

04:29
    Od té doby se Vsetín snažil obranu domácích motat. Nyní už ale získávají puk zpět Jestřábi.

03:55
    Kloz se vymotal do zakončení z osy hřiště. Bláha zasahuje rukou. Následně vyhazuje puk, ale zpět na hokejku Kloze.

03:42
    Domácí zkusili kombinaci, ale za bránou přišli o puk.

03:22
    Vsetín šel do protiútoku, střela z toho nebyla. Na druhé straně po dalším obratu hry byl Vachutka přistižený v ofsajdu.

02:45
    Bartoš se při samostatné akci dostal až do zakončení. Málek zasahuje betony.

02:21
    Icing Vsetína.

02:13
    Smetana uklidňuje hru rozehrávkou.

01:35
    Krátký tlak hostí. Končí nepřesnou nahrávkou Vsetína, která hosty vyhnala z pásma.

01:17
    Hryciow se vydal na kličkovanou, ale nevyzrál na Piegla.

00:56
    Kucharczyk jen protečoval do pásma. Už ale hrají domácí.

00:15
    Vsetín rozjíždí první akci. Ale za modrou se nedostal.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Pěnčík, Matyáš, Piegl, Drtil, Rudl, Staněk, Hrdinka – Vachutka (A), Bartoš, Mrázek – Hrníčko (C), T. Kaut, Motloch – T. Jandus, M. Novák (A), Žálčík – Podlaha, Janeček.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Jenáček, Bartko, Hryciow, Jenáček, Kudělka (C), Štach (A) – Gorčík, Pechanec, Březina – Kucharczyk (A), J. Kloz, Machač – A. Zeman, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Hořanský..

Mírným favoritem dnešního zápasu je HC Vsetín. Ten je sice pátý, ale na svém kontě má jen o tři body více oproti Prostějovu. Vsetín patří k nejlepším týmům soutěže a k jednomu z adeptů na souboje o extraligu. V posledních zápasech se ale Vsetínu moc nedaří. Z pěti přihrál hned tři, dva z nich ale až v prodloužení. Nejvíce nepochybně bolí porážka od Jihlavy (1:7).

Zdaleka nejproduktivnějším hráčem Vsetína je Sebastian Gorčík (7+10), kterého následují třináctibodový Antonín Pechanec a dvanáctibodový David Březina. Sebastian Gorčík je zároveň nejlepším střelcem i asistentem týmu. Mezi obránci vyniká bodově Jan Bartko (2+9), v bodování +/- je na tom nejlépe opět Sebastian Gorčík: je vidět, že se tato posila z Karlových Varů klubu hodně vyplácí. Mezi třemi tyčemi dostávají zhruba stejně prostoru David Gába a Jakub Málek, paradoxně nejlepší čísla má ale Jan Strmeň (úspěšnost zákroků 92.3%).

Krátce k soupeřům. LHK Jestřábi Prostějov jsou aktuálně desátí se ziskem 22 bodů. Nyní se ale Prostějov může pochlubit velmi solidní formou. Poslední své tři zápasy vyhrál a a v posledních pěti bodoval. Prostějované po pauze například porazili Slavii a pořádně potrápili Kladno, kterému sebrali bod. Jestřábi aktuálně zažívají největší sérii úspěchů v probíhající sezóně.

Produktivitu Prostějova vede aktuálně Petr Mrázek (8+10), kterého s patnácti body následuje David Bartoš a se čtrnácti Lukáš Žálčík. Nejúspěšnějším střelcem je Petr Mrázek, nejlepším asistentem David Bartoš (11 asistencí). Nejčastěji z obránců boduje Tomáš Drtil (2+8), nejlepší +/- statistiku má Petr Chlán. Z brankářů dostává zdaleka nejvíce prostoru Ondřej Bláha (13 zápasů, úspěšnost zákroků 89,2%).

Dobrý den, vítám vás u on-line přenosu z hokejového Prostějova! Za chvíli se zde střetnou týmy domácích Jestřábů a Vsetína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 49. Drtil (Mrázek) – 20. J. Kloz (Kucharczyk, Bartko), 62. J. Kloz (R. Vlach)