HK Poprad
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Středa 16.12.2020, 15:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Kaufland Super Cup

Posledná tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách. V 55. minúte víťazným gólom rozhodol Handlovský, i keď ešte v 60. minúte korigoval skóre Galamboš. Poprad zdolal Michalovce 3:2, v celkovom zúčtovaní 4:2 (0:1 víťazstvo z prvého zápasu) a postúpil do finále Kaufland Tipsport Cup-u. (17:54:31)

59:11
    Dukla Michalovce dala gól!
    Michalovce využívajú presilovku a znižujú a ešte majú nejaký čas. Puk od modrej čiary vypálil Southorn, Rychlík vyrážal betónom a PETER GALAMBOŠ úspešne dorážal spred bránkoviska.
    Asistencia: Jordon Southorn.

58:54
    Christophe Lalancette si vytvoril pozíciu na ľavom kruhu, strieľal do žŕdky. Následne dostal tento michalovský útočník ďalší puk, pálil z pravej po prihrávke a Rychlík si to vychutnal lapačkou.

58:41
    Prichádza ďalšie vylúčenie na strane Popradu. Marek Hudec je vylúčený za seknutie.

58:26
    Pár sekúnd nebolo známe, kde je puk. Ocitol sa potom na hokejke McCormacka, ktorý strelou preveril Rychlíka.

57:57
    Ani na ďalší pokus to líškam pri prechode a usadení sa v pásme nevychádza. Pohodlne vyhadzoval od zadného mantinelu Ulrych.

57:24
    Michalovce sa neúspešne dostali do pásma, Popradčania zase úspešne vyhodili puk žabkou až ku Tomekovi.

56:48
    Ešte predsa len nejaká šanca pre Michalovce existuje. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Dávid Hajnik.

56:01
    Zagrapan si mierne nerozumel pohybovo s Livingstonom a v útočnom pásme mu posunul puk do priestorov, kde nebol.

54:30
    Poprad dal gól!
    Kamzíci majú späť dvojgólové vedenie. Domáci vyhrali buly v pásme po oddychovom čase, Svitana od mantinelu nabil na modrú čiaru LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten parádnou bombou prestrelil všetko pred sebou.
    Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.

54:14
    Oddychový čas si berie tréner domácich Peter Mikula.

54:14
    Tavi vybojoval puk v súboji s Ventelem, následne sa k strele od modrej čiary dostáva Matej Paločko, Tomek mal mierne zakrytý výhľad, ale dokázal zasiahnuť.

53:34
    Michalovce nahadzovali puk do útočného pásma, Popradčania majú čas na rozohrávku, keďže je avizovaný ofsajd.

51:58
    Erkinjuntti stratil puk v útočnom pásme, Zagrapan mohol znovu bezpečne vyhodiť cez všetky čiary a aj sa mu to podarilo.

51:10
    Michalovčania rozostavili svoju formáciu. Videli sme strely Hickmotta a Galamboša, obe pokryl Rychlík a Poprad sa potom oslobodil.

50:36
    Michalovce si zahrajú presilovú hru. Na dve minúty za hákovanie je vylúčený Adam Jevoš.

49:23
    Oblúčikom to z obranného pásma skúsil Ulrych, Tavi sa uvoľňoval cez michalovských hráčov, puk však ako prvý odpálil brankár Tomek.

48:38
    Lalancette sa mierne zbavil Dalhuisena za bránkou, následne servíroval medzi kruhy Erkinjunttimu, ktorý okamžite strieľal z prvej a Rychlík musel betónom vyrážať.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 3. Hajnik (Valigura), 24. Tavi, 55. Handlovský (Svitana, Dalhuisen) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn)

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Dalhuisen, Hudec, Ulrych, Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek – Handlovský, Skokan, Svitana – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik, Jevoš, Valigura
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török

Rozhodčí: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel