HK Poprad
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Středa 16.12.2020, 15:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Kaufland Super Cup

Posledná tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách. V 55. minúte víťazným gólom rozhodol Handlovský, i keď ešte v 60. minúte korigoval skóre Galamboš. Poprad zdolal Michalovce 3:2, v celkovom zúčtovaní 4:2 (0:1 víťazstvo z prvého zápasu) a postúpil do finále Kaufland Tipsport Cup-u. (17:54:31)

59:11
    Dukla Michalovce dala gól!
    Michalovce využívajú presilovku a znižujú a ešte majú nejaký čas. Puk od modrej čiary vypálil Southorn, Rychlík vyrážal betónom a PETER GALAMBOŠ úspešne dorážal spred bránkoviska.
    Asistencia: Jordon Southorn.

58:54
    Christophe Lalancette si vytvoril pozíciu na ľavom kruhu, strieľal do žŕdky. Následne dostal tento michalovský útočník ďalší puk, pálil z pravej po prihrávke a Rychlík si to vychutnal lapačkou.

58:41
    Prichádza ďalšie vylúčenie na strane Popradu. Marek Hudec je vylúčený za seknutie.

58:26
    Pár sekúnd nebolo známe, kde je puk. Ocitol sa potom na hokejke McCormacka, ktorý strelou preveril Rychlíka.

57:57
    Ani na ďalší pokus to líškam pri prechode a usadení sa v pásme nevychádza. Pohodlne vyhadzoval od zadného mantinelu Ulrych.

57:24
    Michalovce sa neúspešne dostali do pásma, Popradčania zase úspešne vyhodili puk žabkou až ku Tomekovi.

56:48
    Ešte predsa len nejaká šanca pre Michalovce existuje. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Dávid Hajnik.

56:01
    Zagrapan si mierne nerozumel pohybovo s Livingstonom a v útočnom pásme mu posunul puk do priestorov, kde nebol.

54:30
    Poprad dal gól!
    Kamzíci majú späť dvojgólové vedenie. Domáci vyhrali buly v pásme po oddychovom čase, Svitana od mantinelu nabil na modrú čiaru LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten parádnou bombou prestrelil všetko pred sebou.
    Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.

54:14
    Oddychový čas si berie tréner domácich Peter Mikula.

54:14
    Tavi vybojoval puk v súboji s Ventelem, následne sa k strele od modrej čiary dostáva Matej Paločko, Tomek mal mierne zakrytý výhľad, ale dokázal zasiahnuť.

53:34
    Michalovce nahadzovali puk do útočného pásma, Popradčania majú čas na rozohrávku, keďže je avizovaný ofsajd.

51:58
    Erkinjuntti stratil puk v útočnom pásme, Zagrapan mohol znovu bezpečne vyhodiť cez všetky čiary a aj sa mu to podarilo.

51:10
    Michalovčania rozostavili svoju formáciu. Videli sme strely Hickmotta a Galamboša, obe pokryl Rychlík a Poprad sa potom oslobodil.

50:36
    Michalovce si zahrajú presilovú hru. Na dve minúty za hákovanie je vylúčený Adam Jevoš.

49:23
    Oblúčikom to z obranného pásma skúsil Ulrych, Tavi sa uvoľňoval cez michalovských hráčov, puk však ako prvý odpálil brankár Tomek.

48:38
    Lalancette sa mierne zbavil Dalhuisena za bránkou, následne servíroval medzi kruhy Erkinjunttimu, ktorý okamžite strieľal z prvej a Rychlík musel betónom vyrážať.

47:52
    Česánek si pri mantineli umne poradil so Šoltésom, nepríjemne ho trafil telom, ale bolo to všetko v rámci normy.

46:22
    Michalovčania v týchto okamihoch zvierajú domácich v ich obrannom pásme. Tretinu podržal Ťavoda, následne na modrej čiare zachytil puk Mihálik a posielal ho priamo do Rychlíkovej lapačky.

45:41
    Jordan Hickmott sa dobre uvoľnil vyššie medzi kruhmi, odtiaľ bola jeho následná strela zrazená na plexisklo.

44:36
    Uplynula už aj skrátená michalovská presilovka, oba tímy už hrajú na ľadovej ploche v plnom počte.

44:02
    Erving vzal puk za vlastnú bránku, prenecháva ho Dalhuisenovi a ostatní hráči idú striedať. Aj hostia posielajú na ľad nové sily.

43:02
    Popradčania vyrazili do prečíslenia, Tavi perfektne z ľavého kruhu prihral krížom na Mareka Zagrapana. Tomek sa však stihol presunúť a zachytil strelu popradského útočníka priamo do stredu tela.

42:35
    Popradská presilovka sa končí predčasne, pomer síl sa vyrovnáva. Dávid Skokan dostáva dve minúty za držanie. Nepoňal to férovo a dostal osobný trest za nešportové správanie a odchádza predčasne do šatne.

42:08
    Poprad získava presilovú hru. Ján Ťavoda je na dve minúty vylúčený za držanie.

41:06
    Sameli Ventelä šikovne prenikal medzi kruhy a nahadzoval puk na Rychlíka, ktorý si trochu nerozumel s obrancami a skoro z toho profitoval Šoltés.

40:24
    Southorn mal mierne problémy so spracovaním skackavého puku, musel si dať pozor na Handlovského a Skokana. Pomohol mu Louis.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná dvadsaťminútovka bola o čosi svižnejšia než tá prvá. Videli sme dva góly, najprv v 24. minúte skóroval Tavi, no v 34. minúte znižoval Lalancette. V tretej tretine ešte Michalovce môžu zvrátiť celkové skóre dvojzápasu, ktoré je zatiaľ v prospech Popradu 3:1.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:52
    Handlovského prihrávka z obranného pásma šla len na Šoltésa, ten však musel na modrej čiare počkať, avizovaný bol ofsajd.

38:09
    Louis udržal pásmo pri mantineli. Nahadzoval puk pred bránku, kde dobre stál Hickmott a podarilo sa mu strelu aj tečovať. Rychlík zasiahol.

36:44
    Brejčákova krížna prihrávka bola riskantná, Michalovčania získali puk, vyrazili dopredu. Spolupráca Galamboša s Regendom a Mihálikom skončila zastavená brankárom Rychlíkom.

35:36
    Kamzíci sa rozostavili v pásme. Výmenu puku zakončili domáci strelou od modrej čiary z hokejky Dalhuisena. Tomek bezpečne pokryl.

34:49
    Poprad si zahrá presilovú hru. Za seknutie je na dve minúty vylúčený Vladimír Mihálik.

33:49
    Hostia znižujú vedenie Popradu a ešte určite majú nádej. Erkinjuntti si počkal za ľavým kruhom na pohyb CHRISTOPHEA LALANCETTEA, ktorý korčuľoval pred bránku a perfektne jemne tečoval strelu Erkinjunttiho.
    Asistencia: Antti Erkinjuntti.

32:50
    Valigura sa snažil s Hajnikom kombinovať, napokon sa puku za bránkou ujal Ventelä a Michalovčania môžu v pokoji rozohrať.

32:05
    Bjalončík sa obtočil na pravom kruhu, pretlačil sa pred bránku, posúval Matúšovi Paločkovi, ktorý to zakončoval zblízka. Tomek napokon v skrumáži dokázal puk nájsť a pokryť ho.

30:54
    McCormack posúval krížom za ľavý kruh na Šoltésa, ktorý sa rozhodol tvrdo vypáliť, mieril to však mimo bránky.

30:32
    K odrazenému puku od zadného mantinelu sa dostal pred bránkou Jakub Suja, nestihol to však zakončiť veľmi úspešne.

29:38
    Southorn vypálil spoza pravého kruhu, Rychlík vyrazil tesne pred seba a Brejčákovi sa podarilo oslobodiť svoj tím.

28:56
    Michalovce majú opäť presilovkovú možnosť. Hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

28:38
    Ulrych po naskočení na ľad sa nepríjemne stretol s Regendom, zrážka však nevyzerala až tak tragicky.

27:55
    Michalovčania získali útočné pásmo, Graeme McCormack to strelecky od modrej skúšal opäť. Rychlík mal šťastie, zazvonila ľavá žŕdka!

27:11
    Presilovka o dvoch hráčov sa pre hostí končí. Za nedovolené bránenie je vylúčený Jordan Hickmott.

26:42
    Po vyhratom buly to strelou švihom skúsil Graeme McCormack. Rychlík bezpečne zasiahol lapačkou.

26:33
    Bude z toho pre líšky presilovka o dvoch hráčov. Petr Ulrych je vylúčený na dve minúty za seknutie.

25:46
    Michalovce si zahrajú prvú presilovku v stretnutí. Mike Dalhuisen urobil chybičku, odsedí si menší trest za vyhodenie puku.

24:46
    Dopredu vyrazil podporiť ofenzívu Ján Ťavoda. Skúsil to strelou spoza kruhu, bola nepresná a puku sa už ujali domáci.

23:56
    Po nepremenenej menšej šance hostí strieľajú gól domáci. JANNE TAVI v strednom pásme zachytil laxnú prihrávku Šoltésa, vyrazil po krídle dopredu a strelou z kruhu ponad vyrážačku prekonal Tomeka.
    Bez asistencie.

23:42
    Hostia opäť v pásme. Spoza ľavého kruhu strieľal puk Hickmott, Erkinjuntti sa ho snažil ešte dorážať. Z menšej skrumáže napokon neprofitovali Michalovčania, Rychlík skryl puk pod lapačku.

23:18
    Lalancette boli s Erkinjunttim v útočnom pásme, puk si však posúvali iba popri mantineloch a nedokázali uvoľniť ďalšieho spoluhráča.

22:23
    Popradčania sa dostali do prečíslenia, Matej Paločko posúval na ľavý kruh Bjalončíkovi, ktorý to ešte chcel vyšperkovať prihrávkou na Matúša Paločka. Ten korčuľoval pred bránku, na puk však nedosiahol.

21:39
    Livingston posunul puk na modrú čiaru Brejčákovi, ktorého pokus však bol zblokovaný do rohu klziska.

21:12
    Michalovce sa takmer dostávali do prečíslenia, Suja však urobil kľučku na modrej a ostal pred útočným pásmom.

20:32
    Louis dokázal udržať puk v útočnom pásme, na pravom kruhu prenechal puk Jordanovi Hickmottovi, ktorého strelu vyrazil okamžite Rychlík betónom.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla ničím výnimočný hokej. Do vedenia sa podarilo dostať domácim, keď v 2. minúte otvoril skóre Hajnik.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:38
    Michalovčania prenikli do útočného pásma, puku sa na modrej čiare ujal Graeme McCormack, ktorý to príklepom pálil priamo do lapačky Romana Rychlíka.

19:14
    Popradským hokejistom teraz nevyšla rozohrávka, puk trošku začal spomaľovať, no je z toho predsa len icing.

18:08
    Kamzíci to znovu rozostavili v pásme. Brejčák vypálil tesne spoza ľavého kruhu. Tomek vyrážal na opačnú stranu, k dorážke sa dostal Zagrapan, nastrelil však do betónu Tomeka.

17:14
    Prvá polovica presilovej hry domácim príliš nevyšla, následne sa už usadili v pásme. Svitana si to zamieril medzi kruhy, kde prenechal dozadu Dávidovi Skokanovi. Ten trafil strelou švihom Tomekovu lapačku.

16:12
    Vidíme prvé vylúčenie v zápase. Christophe Lalancette dostáva dve minúty za podrazenie a presilovku si zahrá Poprad.

15:37
    Matej Češík sa na útočnej modrej nepríjemne a nechtiac zrazil s Adamom Jevošom. Odišiel na striedačku krivkajúc, ale vyzerá to, že sa z toho otrasie.

14:57
    Matej Paločko zabrzdil v útočnom pásme pri mantineli, chcel posúvať Repemu, ku ktorému sa však vrátil Regenda a zablokoval ho dovoleným spôsobom.

13:58
    Mihálik si pomohol prihrávkou poza bránku Zekuciovi, puku sa však znovu ujal Svitana. Na modrú čiaru už ale neprihral presne a kamzíci o pásmo takto prišli.

13:20
    Livingstonova strela Tomekovi vypadla, Michalovčania však puk získali ako prví. Po krídle potom vyrazil dopredu Christophe Lalancette, ktorý to skúsil spoza obrancu Popradu a ten mu strelu zblokoval.

13:00
    Streleckú pozíciu si na pravom kruhu vytváral Tomáš Török. Aj dokázal vystreliť, no už to bolo čitateľné a popradskí hokejisti mu strelu zablokovali na ochrannú sieť.

12:09
    Česánek urobil chybu v rozohrávke, puku sa medzi kruhmi ujal Pavol Regenda, mal dobrú šancu, no pálil však vedľa brány.

11:52
    Michalovčania s vysokým forčekingom opäť skomplikovali mierne rozohrávku domácim, Bjalončík to však stihol vyhodiť žabkou von.

11:18
    Po ľavom krídle do pásma vnikol Matej Paločko a skúsil to strelou z kruhu. Pre Tomeka to bol ľahký zákrok betónom.

10:14
    Brejčák vzal teraz puk za vlastnú bránu. Oba tímy v týchto okamihoch striedajú a posielajú na ľad čerstvé sily.

09:48
    Brejčákovi nevyšlo prenechanie puku po prieniku do pásma, ihneď si ho na starosť vzala dvojica Michalovčanov a odzbrojili ho.

08:47
    Po strele Marka Louisa od modrej čiary vznikol istý priestor na dorážku po Rychlíkovom zákroku, Popradčania však rýchlo upratali puk.

08:06
    Matej Paločko zachytil chybnú prihrávku Zekuciu, nespracoval si však puk úplne. Potom ho posunul Repemu, ktorého delovka bola blokovaná.

07:26
    Bartánus sa už nehnal zbytočne dopredu, v obrannom pásme len posunul dozadu na obrancov a odišiel striedať.

06:50
    Strelou spoza obrancu to spomedzi kruhov skúsil Jakub Suja. Rychlík jemne vyrážal.

06:28
    Zagrapan hľadal pred bránkou očami Svitanu, ktorý však bol tiesnený a nedokázal si nájsť voľné miesto.

05:21
    Mlynarovičovi v strednom pásme nevyšla prihrávka na Bartánusa, Popradčania sa zmocnili puku, nahodili ho však iba po mantineli.

04:44
    Michalovčanom v týchto chvíľach rozohrávka nevyšla. Bartánus to mal na dlhú hokejku a je z toho zakázané uvoľnenie.

04:06
    Šoltés posunul popri mantineli Sujovi, ktorý ešte hľadal pred bránkou Regendu, puk však napokon na jeho hokejku neprenikol.

03:42
    Oddychový čas si vzal tréner hostí Tomasz Valtonen.

03:38
    Popradčania mali puk na hokejke v strednom pásme, rozvíjali tam v trojici akýsi kolotoč s výmenou pozícií. Napokon sa to skončilo ofsajdom a hra je prerušená.

02:51
    Kamzíci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Po nevyužitom michalovskom protiútoku vyrazili dopredu hokejisti Popradu. DÁVID HAJNIK dostal prihrávku o ľavý mantinel, prekorčuľoval po krídle a perfektnou strelou ponad lapačku z kruhu prekonal Tomeka.
    Asistencia: Adrián Valigura.

02:32
    Valigura presunul puk krížom na Matúša Paločka, ktorý to z rohu klziska nahadzoval na bránu. Pre Tomeka to bolo ľahké sústo.

01:48
    Matej Paločko ponaháňal gólmana Tomeka, ktorý sa musel mať trochu viac na pozore. Podarilo sa mu však presunúť puk na Mihálika.

01:24
    Popradčania sa snažili napádať, od Regendu však Tavi puk nezískal. Hostia znovu za vlastnou bránou a snažia sa rozohrať.

00:40
    Patrik Svitana vyrazil dopredu po ľavom krídle a vyskúšal to spoza obrancu. Namieril priamo do výstroje Tomáša Tomeka.

00:08
    Michalovčania sa dostali do útočného pásma, Erkinjuntti z rohu klziska hľadal medzi kruhmi Hickmotta, no posunul mu nepresnú prihrávku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy máme už na ľade, Popradčania odohrajú duel v bielych dresoch a Michalovčania v čiernych. Práve počúvame štátnu hymnu SR.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Dalhuisen, Hudec, Ulrych, Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek – Handlovský, Skokan, Svitana – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik, Jevoš, Valigura

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török

Rozhodca: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel.

Včera sme spoznali prvého finalistu, dnes sa dozvieme druhého. Vitajte pri sledovaní on-line prenosu z odvetného semifinálového duelu Kaufland Tipsport Cup-u medzi HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce. Stretnutie sa začne o 15:30.

Prvý semifinálový zápas na Zemplíne 3. novembra bol korisťou kamzíkov. O tesnom a chudobnom víťazstve rozhodol gól Patrika Svitanu z 22. minúty stretnutia. Poprad triumfoval v Michalovciach 0:1 a pred odvetou je teda všetko otvorené.

V Tipos Extralige je Poprad stále lídrom tabuľky, i keď v poslednom nedeľnom kole predviedli kamzíci nie je veľmi uspokojivý výkon, po ktorom napokon Trenčínu podľahli 2:3 po nájazdoch. Náskok pred druhou Nitrou sa znížil o päť bodov. Poprad má na konte bodov 46.

Michalovce sa nachádzajú v dolnej polovici tabuľky, konkrétne na 8. mieste so ziskom 29 bodov. V posledných zápasoch predvádzali líšky striedavé výkony, naposledy v nedeľu doma nestačili na Nitru 2:4, predtým zase vyhrali v Trenčíne 1:2.

Okrem prvého semifinálového duelu sa stretli Poprad a Michalovce v tejto sezóne ešte štyrikrát. V príprave Poprad zdolal Michalovce 4:2, následne v skupinovej fáze pohára vyhral Poprad 0:2 a v dvoch stretnutiach Tipos Extraligy Podtatranci triumfovali vonku 3:5 a Zemplínčania na ľade Popradu 1:2 po nájazdoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 3. Hajnik (Valigura), 24. Tavi, 55. Handlovský (Svitana, Dalhuisen) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török

Rozhodčí: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel