Trnava – Dubnica 1:5 (kon.) | Humenné – Vlci Žilina 0:0 (odl.) | Topoľčany – Skalica 5:4 (kon.)
Martin – Spišská N. Ves 5:1 (kon.)
HK VITAR Martin
5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 18.12.2020, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 13. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martin naposledy vďaka víťazstvu v Topoľčanoch 2:3 po predĺžení ukončil šnúru troch prehier. V tomto stretnutí sa presadili Poliaček, Dírer a Murček.

Spišská Nová Ves takisto víťazstvom 1:0 po predĺžení nad Levicami ukončila sériu troch prehier pričom jediný gól stretnutia zaznamenal Rapáč.

V súboji dvoch tabuľkových susedov je na tom bodovo lepšie Martin, má ich na svojom konte 19. Spišská Nová Ves má však dve stretnutia k dobru a na svojho súpera stráca jediný bod.

V prvom vzájomnom dueli tejto sezóny podľahol Martin Spišskej Novej Vsi 6:3. Za domácich sa dvakrát presadili Vartovník a Tábi, po jednom góle pridali Koky a Rapáč. Za hostí skórovali Themár, Lavička a Murček.

Úvodné zostavy:

HK Martin: Pavlas (Bernát) – Pokrivčák, Burzík – Dvořák, Ligas – Babka, Müller – Belica, Rešetár – Murček, Špirko, Poliaček – Paulíny, Barto, Themár – Fafrák, Dírer, Nauš – Smidžár, Grega, Jurášek

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Šimo) – Hančák, Česánek – Fabian, Romaňák – Korenko, Chovan – Tomaľa, Semaňák – Džugan, Černý, Franko – Hvila, Tyczynski, Rapáč – Piačka, Vartovník, Jakubek – Matej, Koky, Novák

Rozhodca: Rojík, Kollár – Staššák, Šebeň, Majling (inštruktor).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:23
    Pokrivčák hľadal vpredu Murčeka. Ten si poradil s Frankom.

00:36
    Boris Česánek (SNV) inkasuje dve minúty za podrazenie.

00:50
    Martin dal gól!
    Gól počas presilovej hry. Andrej Themár vrátil puk MICHALOVI DVOŘÁKOVI, ktorý vymietol ľavý horný roh bránky.

01:22
    Grega drží puk v útočnom pásme. Hostia majú problém dostať puk von.

01:46
    Vartovník na Česáneka. Ten vyskúšal pozornosť Pavlasa.

02:23
    Fabianova prudká strela od modrej. Vpredu clonil Franko.

02:54
    Špirko pred bránkou. Strelu mu zblokoval Černý.

03:36
    Pokrivčákom nahodený puk. Akciu ďalej rozbieha Barto.

03:56
    Puk na Themára. Výborne ho pokryl Korenko.

04:20
    Babka zastavuje Rapáča. Dopred môžu ísť domáci hráči.

04:42
    Vartovník zrazený za bránkou. Hostia ešte pokračujú v akcii.

04:50
    Themár sa hodil do strely Romaňáka. Matej sa pokúša dorážať.

04:58
    Oliver Rešetár (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

05:28
    Paulíny v oslabení skúša zakončiť. Fabian mu berie puk.

05:44
    Fafrák napádajúci Džugana. Hostia rozostavení v pásme.

06:27
    Hančák nahodil puk pred bránku. Müller sa ho snaží dostať von.

06:57
    Vyhodený puk v podaní Burzíka. Korčuľuje za ním Nauš.

06:59
    Domáci v plnom počte. Rešetár na ľadovej ploche.

07:22
    Korenko rozbieha hosťujúci útok. Puk končí na mantineli.

07:46
    Müller na modrej. Sleduje spoluhráčov.

08:28
    Česánek poslal puk čo najďalej. Voľný spoluhráč tam však nie je.

09:12
    Vartovník zrazený v strednom pásme. Zostáva ležať na ľadovej ploche.

09:12
    Domáci lekár je už pri ňom. Volá zdravotnú službu s nosidlami. Vyzerá to na otras mozgu, čo sa neskôr potvrdzuje.

09:12
    Vartovník opúšťa ľadovú plochu za sprievodu zdravotníkov. Dúfajme, že sa zo zranenia čoskoro dostane.

09:56
    Individuálna akcia Tyczynskeho. K zakončeniu sa nedostal.

10:24
    Burzík v súboji s Tomaľom. Puk končí v stredom pásme.

10:50
    Piačka si berie puk. Pavlasov zákrok.

11:25
    Themár si preberá puk od Barta. Zakončenie neprichádza pre postaveného Semaňáka.

11:50
    Černý vpredu. Pýta si prihrávku.

12:23
    Na červenej čiare Tomáš Nauš získal puk. Prihral Jakubovi Müllerovi, ktorý uvoľnil po ľavej strane MILOŠA FAFRÁKA, ktorý pre neho typickým spôsobom obstrelil brankára.

12:23
    Oddychový čas hostí.

13:04
    Burzík vracia puk do pásma. Získava ho Murček.

13:29
    Burzík sa ocitá v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

14:00
    Paulíny nahadzuje puk do rohu klziska. Chovan je pri ňom skôr.

14:22
    Piačka na útočnom výlete. Prebíja sa brániacim hráčom a nachádza Nováka.

14:38
    Jurášek za bránkou. Piačka je pri ňom.

14:50
    Dvořákom nahodený puk pred bránku. Doraziť skúša Fafrák.

15:14
    Rešetárom zrazený puk. Vedľa bránky.

15:43
    Obranný zákrok Česáneka. Dopredu vysúva Černého.

16:07
    Poliaček na Pokrivčáka. Pridáva sa ešte Burzík.

16:18
    Murčekova strela zblokovaná Fabianom. Na ochrannú sieť.

16:40
    Martin Jakubek (SNV) inkasuje dve minúty za podrazenie.

17:17
    Špirko nastrelil Černého. Domáci pracujú na tom, aby udržali útočné pásmo.

17:40
    Fafrák nastrelil spojnicu bránky. Veľká príležitosť.

17:50
    Využitá presilová hra. Nastrelená bránka hostí v podaní Jakuba Burzíka, ktorý ešte usmernil MICHAL MURČEK. Druhú asistenciu si pripisuje František Poliaček.

18:22
    Hvila bez puku. Zobral mu ho Barto.

18:56
    Fafrák vpredu. Puk prenecháva Jurášekovi.

19:40
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Hra sa sťahuje späť pred Melicherčíka.

19:58
    Špirko v závere z pravej strany nastrelil brankára. Zostávajú posledné sekundy tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Dnes domáci tím nespoznávame. Hrá naozaj veľmi dobre, čoho dôkazom je i rozdiel triedy. Hostia v prvej tretine prišli o Vartovníka, príležitostí však nemali až tak veľa, aby mohli nateraz pomýšľať na body.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:23
    Pokrivčák v súboji s Černým. Domáci získavajú puk.

21:02
    Themárova zachytená rozohrávka súpera. Okamžitá strela.

21:42
    Nauš po prihrávke Fafráka míňa bránku. Domáci pokračujú v aktívnej hre.

22:01
    Spolupráca Kokyho s Černým. Strela vedľa.

22:56
    Grega nastrelil pravú žŕdku. V podaní domáceho tímu druhá v zápase.

23:02
    Burzíkova strela zastavená Melicherčíkom. Hra je prerušená.

23:46
    Pokrivčák na Murčeka. Ten je zastavený Piačkom.

24:06
    Franko na Černého. Zakončenie vedľa bránky.

24:29
    Česánek z prvej. Ďalší hosťujúci pokus.

25:01
    Dvořák na Themára. Tyczynski akciu dosledoval.

25:18
    Jakubek signalizoval hru rukou. I napriek tomu je pásmo prisúdené domácemu tímu.

25:31
    Müller z prvej. Fafrákova dorážka.

26:03
    Černý zastavený Dírerom. K strele neprišlo.

26:34
    Grega s Belicom. Spolupráca na ľavej strane.

27:01
    Džugan v dokonalej príležitosti. Obrovská smola na hosťujúcej strane.

27:06
    Tyczynski v ďalšej vynikajúcej pozícii. Pavlas teraz podržal domáci tím.

27:42
    Zakončenie z otočky v podaní Jakubeka. Pekná akcia.

28:04
    Nahodený puk v podaní Černého. Získal útočné pásmo.

28:32
    Barto v páde zakončil. Vedľa bránky.

29:09
    Džugan spomedzi kruhov. Nechýbalo veľa.

29:45
    Zachytený puk v podaní Tyczynskeho. Vytlačený bol za bránku.

30:46
    Müller zachytáva rozohrávku hostí. Pomáha mu Babka.

31:30
    Boris Česánek (SNV) inkasuje dve minúty za údery.

32:03
    Branislav Ligas (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

32:31
    Burzík na Fafráka. Zachytiť puk sa mu nepodarilo.

33:02
    Fafrákom nastrelený puk. Smerom na zadný mantinel.

33:24
    Jurášek na Burzíka. Puk im vypichol Romaňák.

33:31
    Hostia v plnom počte. Česánek na ľadovej ploche.

33:49
    Potrestaná hráčska lavica hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Dvojminútový trest si odpyká Damian Tyczynski.

34:00
    Hvila spoza brániaceho hráča. Triafa brankárov betón.

34:04
    Domáci v plnom počte. Ligas na ľadovej ploche.

34:40
    Themárov pokus. Ešte to skúša aj druhýkrát.

35:01
    Jurášek z ľavej strany. Nevyšlo mu to.

35:50
    Hostia v plnom počte. Tyczynski na ľadovej ploche.

36:05
    Džuganovo zakončenie. Skvelý Pavlas.

36:34
    Potrestaná hráčska lavica Martina za príliš veľa hráčov na ľade. Dvojminútový tresti si odchádza odpykať Daniel Babka.

37:10
    Piačka na Jakubeka. Strela z prvej.

37:33
    Džugan z ľavej strany. Ďalší strelecký pokus.

37:59
    Paulíny chcel zužitkovať prihrávku Fafráka. Strela cez betóny neprešla.

38:35
    Domáci v plnom počte. Babka na ľadovej ploche.

39:01
    Najskôr Nauš a po ňom Fafrák neuspeli. Melicherčíkova vyrážačka.

39:44
    Ešte jeden zo zákrokov na hosťujúcej strane. V tejto tretine gól neuvidíme.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli. Naďalej preto zostáva v platnosti trojgólové vedenie domáceho tímu, ktorý má bližšie k víťazstvu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Melicherčík, prichádza Šimo.

40:42
    Themár zobral puk Česánkovi. K zakončeniu sa nedostal.

41:22
    Hančákov pokus spoza modrej čiary. Pavlas prikryl puk.

41:56
    Paulínyho prienik. K zakončeniu neprišlo.

42:32
    Barto vysúva Themára. Ten je už v útočnom pásme.

43:10
    Pri avizovanom vylúčení Adam Paulíny dokázal po po ľavej strane poslať prihrávku na Martina Barta, ktorý následne uvoľnil ANDREJA THEMÁRA, ktorý strelou švihom pridáva štvrtý gól.

43:17
    Rýchle striedanie brankárov. Napokon Šimo zotrval v bránke len tri minúty.

44:53
    Richard Rapáč (SNV) inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel. Navyše inkasuje aj 10-minútový osobný trest za rovnaké previnenie.

45:04
    Andrej Themár (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

45:46
    Paulínyho pekný prienik s Melicherčíkovým zákrokom. Ďalšia príležitosť na domácej strane.

46:32
    Burzík dokázal zakončiť spoza brániaceho hráča. Opäť skvelý zákrok.

46:53
    Jakub Müller (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

46:53
    František Poliaček (MAR) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

46:54
    Hostia v plnom počte. Rapáč si ešte odpykáva osobný trest.

47:18
    Černý z tesnej blízkosti míňa. Hostia zatiaľ bez streleného gólu.

47:48
    Nauš vo vlastnom oslabení unikol hosťujúcej obrane a stroskotal na brankárovi. Zdalo sa, že bude rozhodnuté.

48:22
    Spoza Česáneka strieľal Paulíny. Následne dorážal Fafrák.

48:54
    Domáci v plnom počte. Müller na ľadovej ploche.

49:23
    Džugan za domácou bránkou. Snažil sa nájsť voľného spoluhráča.

49:56
    Nauš sa prebil cez Tyczynskeho a Korenka. Na zakončenie už nemal dostatok času.

50:46
    Themárova strela zrazená Hančákom. Vhadzovanie v pásme hostí.

51:21
    Burzík na Paulínyho. Táto spolupráca gól nepriniesla.

51:48
    Burzík v súboji s Novákom. Hostia získali puk.

52:22
    Barto na Jurášeka. Ten to mal na dlhú hokejku.

52:44
    Česánek z prvej. Pavlasov zákrok.

53:08
    Michal Dvořák (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

53:44
    Müllerom vyhodený puk po Hvilovej strele. Domáci sa oslobodili.

54:16
    Smidžár zastavil Džugana. Hostia vytlačení z útočného pásma.

54:45
    Franko z prvej. Pavlas prerušil hru.

55:09
    Domáci v plnom počte. Dvořák na ľadovej ploche.

55:28
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Po skončení presilovej hry Zachary Steven Franko pred bránkou nachádza FRANTIŠKA KOKYHO, ktorý zmazáva čisté konto Pavlasovi. Druhú asistenciu si pripisuje Róbert Džugan.

56:04
    Romaňákov pokus. Hostia sa ešte nevzdávajú ambícií streliť ďalší gól.

56:43
    Fafrák sa prebil cez Romaňáka. Zakončoval z ostrého uhla.

57:06
    Poliaček aj Rapáč na ľadovej ploche. Osobné tresty im uplynuli.

57:32
    Hostia sa uchýlili k power-play. Sympatické gesto smerom k hokeju.

57:51
    Gól do prázdnej bránky v podaní MICHALA MURČEKA. Asistencie si pripisujú Rastislav Špirko a František Poliaček.

58:21
    Franko ešte rozohráva jednu z posledných akcií hosťujúceho tímu. Je to však na dlhú hokejku.

58:56
    Jurášek z pravej strany. V závere sú domáci v útočnom pásme.

59:16
    Smidžár si berie puk. Domáci si ešte vyskúšajú individuálnu akciu.

59:52
    Zakázané uvoľnenie na hosťujúcej strane. Stretnutie sa dohrá pred bránkou hostí.

Martin si dnes dokázal poradiť so Spišskou Novou Vsou 5:1. Góly: 1. Dvořák (Themár), 13. Fafrák (Müller, Nauš), 18. Murček (Burzík, Poliaček), 44. Themár (Barto, Paulíny), 58. Murček (Špirko, Poliaček) – 56. Koky (Franko, Džugan).

Vyjadrenia po zápase:

Róbert Spišák (tréner HK Spišská Nová Ves): "Nenadviazali sme na výkon z predchádzajúcich dvoch zápasov. Hrali sme komplikovane, hneď od úvodu sme robili chyby, nehrali sme dostatočne individuálne, čo nám nesvedčí. Chýbala mi väčšia agresivita smerom do bránky, jednoduchosť prechodu cez stredné pásmo. Rovnako tak jednoduchosť v koncovke. Chýbala nám osobná statočnosť, bojovnosť v obrane i útoku. S dnešným stretnutím som maximálne nespokojný a z výkonu sklamaný. Vartovník čaká aktuálne na CT vyšetrenie po údere do brady. Ďalšie informácie nateraz nemáme. Dnes sme ale vyslovene prepadli v útočných herných činnostiach. Boli sme málo dôrazní, agresívni. Chýbala častejšia streľba, jednoduchosť v riešení akcií. Hrali sme skutočne veľmi komplikovane, čo nám nesvedčí a nie je to naša hra. V predchádzajúcom stretnutí síce rozhodol jediný gól, vyzdvihnúť ale musím oboch brankárov. Aj doma sme si ale vypracovali dostatočný počet príležitostí, najmä v úvodnej tretine, pričom sme sa následne v dvoch zostávajúcich trápili. Herné prevedenie bolo ale úplne iné, ako dnes. Po strelení gólu na 4:1 sme chceli stretnutie ešte viac zdramatizovať. Patrí to k hokeju. Power-play nám, žiaľ nevyšlo."

Marek Žila (tréner HK Martin): "Po troch prehrách nastala zmena na trénerskom poste. Bol som z tejto strany oslovený, s tým, že to skúsime aj s novým kolegom a ak to pôjde dobre, budeme v tom pokračovať. Ak by to nešlo, s tým, že klub má v tejto sezóne tie najvyššie ambície, pristúpilo by sa k inému riešeniu. Keďže všetci chceme, aby to tu fungovalo, urobíme všetko, čo je v našich silách. V tejto sezóne je viacero tímov vyrovnaných, momentálne nám odskočila iba Žilina, ktorá je na tom kvalitatívne vyššie. Uvidíme však, čo prinesie vývoj. Čo sa týka finančnej stránky, neevidujeme žiadne problémy v prípade výplat, takže výkony v predchádzajúcich zápasoch s týmto nemajú nič spoločné. V Topoľčanoch nám ale vyšlo viacero vecí, pričom sme neboli zbytočne vylučovaní. Padli nám dva góly, pričom sme ešte v riadnom hracom čase mali ďalšie príležitosti na skórovanie. Nebolo to ešte ideálne, dnes nám ale vyšla výborne prvá tretina. Konečne sme mali tretinu, počas ktorej sme dokázali pridať druhý aj tretí gól a potom sme ustáli druhé dejstvo počas ktorého mal súper tlak. Pred treťou tretinou sme si tak mohli povedať, že už ďalší gól nepotrebujeme streliť. Sústredili sme sa preto na prípadné brejky, čo aj vyšlo. Dnes sme mali síce na súpiske 8 obrancov, Rešetár bol však vedený ako 13-ty útočník. Mali sme preto k dispozícii iba siedmich obrancov, pričom Matúš Lavička nám ešte ráno ochorel. Do tímu prišiel Jakub Müller, ktorý sa ukázal v dobrom svetle. Verím, že obrana sa bude prezentovať najlepšie ako bude môcť. Dnes sme však aj za pomoci brankára a útočníkov dokázali udržať súpera na dištanc od našej bránky. Program máme nahustený, sme však radi, že môžeme hrať nakoľko športovanie, vrátane mládeže je od soboty pozastavené. Dostali sme výnimku, za ktorú sme vďační. V Skalici to bude v nedeľu ale náročné stretnutie. Aj keď prehrávajú, výsledky sú tesné. Verím, že to bodovo zvládneme a doma proti Leviciam, čo je kvalitný súper oproti predchádzajúcej sezóne, takisto zabodujeme."

Marcel Melicherčík (brankár HK Spišská Nová Ves): "Mali sme smolu v úvode zápasu. Puk ani neletel na bránku a skončil v nej. Domácim tento gól pridal na pohode, korčuľovali s chuťou. Hrali sme komplikovanejšie, hokej sa ale hrá 60 minút. Už v úvodnej tretine sme ukázali, že na súpera máme. Mali sme však smolu vpredu i vzadu. Inkasovali sme ďalšie dva góly, súper dorážal odrazené puky. Taký je ale šport, pričom sme mali takisto šťastie pri nastrelenej žŕdke. Nestrelili sme však napriek mnohým príležitostiam góly. Nepadlo nám to ani z dorážok ako pri šanci v prvej tretine, ktorú zlikvidoval brankár. Zápas nás stál množstvo síl, pričom si domov nevezieme ani bod. Veľmi nás to preto mrzí. Určite nám nepomohlo ani zranenie kapitána Vartovníka. Je to skúsený hráč, ktorý mužstvu chýba. Zákrok by sa však mal určite prešetriť, nestáva sa často, aby hráč takýmto spôsobom ukončil zápas. Jeho zranenie malo vplyv na zloženie formácií. Je určite nešťastné, ak sa niečo takéto v stretnutí objaví. Na začiatku tretej tretiny sme sa rozhodli pre zmenu na brankárskom poste. Po inkasovanom góle sa ma ale tréner spýtal, či mám chuť pokračovať ďalej. Taký je hokej, dostal som dôveru naspäť, pričom som chcel chytať v ďalších minútach. Hráčov som chcel určite svojimi výkonmi podržať. Po strelenom góle sme chceli pridať ďalší. V hokeji sú aj dve minúty veľmi veľa a dá sa počas nich urobiť mnohé. Ak sa vám podarí streliť gól na 4:2, môžete myslieť i na ďalší a zrazu je tu dráma. Za stavu 4:1 nemáte čo stratiť. Aj jeden bod je viac ako nula. Za každého stavu stojí za to zabojovať aspoň o bod, skóre ide v tejto chvíli stranou. Nemyslím si, že by sme si v zápase nedokázali vypracovať šance. Vpredu nám to ale viazlo, puky nám skákali a dorážky sa nedarili. Neviem či to bolo hrou domácich v obrane alebo našou hrou smerom dopredu. K mnohým veciam sa ešte budeme musieť vrátiť a na tréningoch na nich popracovať."

Christián Pavlas (brankár HK Martin): "Vedeli sme, že Spišská Nová Ves má kvalitné mužstvo. Dobre sme sa naň ale pripravili a konečne sme hrali tímovo. Útočníci schádzajú dozadu, pomáhajú obrancom. V úvodnej tretine nás strelený gól naštartoval. Niečo ma aj potriafalo a začalo nám to tam padať. Chlapci si začali veriť. V druhej tretine sme kontrolovali hru, nechceli sme inkasovať. Nechceli sme zbytočne stavať hostí na koňa. V tretej tretine sme takisto kontrolovali hru, sme vďační za víťazstvo. Čisté konto nemrzí, tieto príležitosti ešte prídu. Aspoň som sa vyhol pokute, nemám teraz peniaze. Dúfam, že sa podobne odrazíme aj do ďalších zápasov a budeme si pomáhať. Nemôžeme sa vyhovárať na bohatý program, každý z tímov má teraz nahustený kalendár. Je iba na nás, ako sa dokážeme zregenerovať. Čaká nás taktickejší tréning, do Skalice cestujeme po body. Hráme ako tím, toto je naša úloha ako hráčov. Výmenu na poste trénera vnímame ako rozhodnutie vedenia, naše miesto je na ľade, nemyslím si, že je namieste bližšie tieto udalosti komentovať. Podarilo sa však vystužiť obranu, prišiel k nám konečne tvrdý bek Jakub Müller. Určite sa ešte pracuje na ďalších posilách, aby bol tím poskladaný tak, aby sme do Martina vrátili Extraligu. Každý má pri plnení tejto úlohy svoje miesto, hráči, tréneri, vedenie, realizační tím i ľudia okolo ľadu. Martin jednoducho patrí do Extraligy a našou úlohou je ho tam vrátiť." (22:05:05)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 1. Dvořák (Themár), 13. Fafrák (Müller, Nauš), 18. Murček (Burzík, Poliaček), 44. Themár (Barto, Paulíny), 58. Murček (Špirko, Poliaček) – 56. Koky (Franko, Džugan)

HK VITAR Martin: Pavlas (Bernát) – Pokrivčák, Burzík – Dvořák, Ligas – Babka, Müller – Belica, Rešetár – Murček, Špirko, Poliaček – Paulíny, Barto, Themár – Fafrák, Dírer, Nauš – Smidžár, Grega, Jurášek

Rozhodčí: Rojík, Kollár – Staššák, Šebeň, Majling (inštruktor)