Omsk – Barys 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 5:3 (kon.)
Spartak Moskva
5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Středa 23.12.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 29:22 (14:6, 8:7, 7:7), vhazování 21:29, hity 5:7, čas v útoku 10:06 – 12:24, vyloučení 6:5, bez využití, oslabení 1:0.

Československá stopa:

Julius Hudáček (SPM) 19 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 86,4%
    Robin Hanzl (SPM) 1+1, 2 střely, čas na ledě 20:33
    Lukáš Radil (SPM) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:16
    Jakub Jeřábek (VŤZ) 1+0, 3 střely, čas na ledě 23:32 (19:55:27)

Důležitý souboj o poslední místečko v play-off vyhrává Spartak Moskva, který se rehabilitoval za včerejší porážku 0:3 s Kazaní a naopak ukončil dvouzápasovou vítěznou sérii podolského Viťazu.
    Hosté skvěle začali, již v 18. vteřině uspěl tečovanou střelou Jeřábek. Celý zápas však rozhodl závěr úvodní třetiny s třemi góly Spartaku v rozpětí dvou a půl minuty. Jednou si puk smolně srazil do brány dojíždějící Jeřábek.
    V dalším průběhu byl Spartak stále napřed, hostům se jen dvakrát podařilo zkorigovat na dvougólový rozdíl. Poslední část hry sice Viťaz vyhrál, ale to je jen slabá útěcha.

59:21
    Viťaz zkouší zoufalý krok a hraje v šesti bez brankáře, přestože se hra pohybuje ve středním pásmu.

59:00
    Spartakovci dobře brání střední pásmo, Ježov se stále nemůže odhodlat k úprku na střídačku.

58:17

57:52
    Dorážku Arťoma Fjodorova u zadní tyče vyráží Ježov zázračně vleže betonem, vystrčeným až pod břevno.

57:31
    Úplně volný Širokov pálí z levého kruhu pouze do hrudi Ilji Ježova. Spartakovci nepouštějí hosty z pásma.

56:36
    Djuseho pokus po ledě od modré vyráží Ježov betonem před sebe, tam se puku zmocnili hokejisté Viťazu.

56:17
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., podrážení). Pro faul si došel zkušeně Radil, pro naděje hostů je oslabení necelé 4 minuty před koncem rána.

55:46
    Maxim Cyplakov dotáhl útok Spartaku tečovanou střelou do ochranné sítě.

55:00
    Dnešní utkání sleduje 2781 diváků.

54:40
    Útoky se přelily několikrát ze strany na stranu, nakonec je pískán ofsajd Moisejevovi, který si to namířil středem na bránu, zatímco spoluhráči střídali.

53:07
    Spartakovci jsou si vědomi, že s pukem na holích v útočném pásmu těžko inkasují. Rychlík Kotljarevskij si ho pěkně povozil, ale nakonec přece jen Viťaz vyráží do protiútoku.

52:13
    Hned po buly Hudáček chytá Jeřábkovu pohotovou ránu po ledě do protipohybu.

52:09
    Totožná situace naopak ze strany Spartaku Moskva.

51:56
    Zakázané uvolnění Viťazu, před jehož bránou se bude vhazovat po poslední reklamní přestávce.

50:56
    Hosté v plném počtu, 20 vteřin přesilovky Spartaku nestačilo.

50:36

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 17. Pivcakin, 19. P. Medveděv, 19. Širokov (R. Hanzl), 25. Kotljarevskij (Rylov, Serikov), 33. R. Hanzl (Širokov, Radil) – 1. Jeřábek (Danforth, Pylenkov), 31. Grebenščikov (Malychin), 51. Pylenkov (Daugavinš, Danforth)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kulik, Djuse, Sokolov, Zubarev, Serikov, Rylov, Pivcakin, Jegorov – Radil, R. Hanzl, Širokov – Nikoncev, P. Černov, Fjodorov – M. Cyplakov, Zubov, Kotljarevskij – Kruženkov, P. Medveděv, Juňkov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (21. I. Ježov) – Jeřábek, Pylenkov, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov, Pautov – Daugavinš, Danforth, Smolin – A. Sjomin, Děrgačov, Moisejev – Grebenščikov, Laričev, Malychin – V. Popov, Ivaňuženkov, Arťuchin.

Rozhodčí: Běljajev, Birin – Ivanov, Černyšov