Omsk – Barys 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 5:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
HK Soči
Středa 23.12.2020, 17:30 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Skončilo nám utkání KHL mezi Torpedem Nižnij Novgorod a HK Soči. Domácí vyhráli 4:1 a potvrdili roli favorita. V první třetině byli maximálně efektivní, neboť využili všechny své šance a dali tři góly. Dvě vteřiny před závěrem první části snížil v přesilovce Glotov, ale to bylo ze strany Soči vše. Ve druhé třetině přidal další gól Novgorodu Urakov, jenž dnes vsítil dvě branky. Ve třetí třetině už branka nepadla, ale aktivnější byli hosté. Tichomirov ale dnes předvedl opravdu kvalitní výkon a pochytal 31 střel. Torpedo po dnešku poskočilo na šesté místo ve Východní konferenci, Soči zůstává předposlední v konferenci západní.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou! (19:50:22)

Česká a slovenská stopa

Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Statistiky

Střely na bránu: 30-32
    Vyloučení: 3-2
    Góly v přesilovce: 0-1
    Vhazování: 34-28

59:46
    Ansel Galimov chtěl ještě se stavem něco udělat, ale nevyšla mu klička na pravé straně útočného pásma.

59:16
    Zápas se už z obou stran dohrává. Dva body dnes zůstanou v Novgorodu.

58:36
    Anton Šenfeld mohl navýšit vedení domácích. Jeho rychlý průnik po pravém křídle se ale s přesností nesetkal.

58:22
    Daniil Miromanov vyslal střílenou přihrávku před bránu. K teči ale nedošlo, takže Andrej Tichomirov bez problémů zasáhl.

57:56
    Hosté drží útočné pásmo, ale zatím se ke hře bez brankáře neodhodlali.

57:15
    Soči zaváhalo v rozehrávce, ale stejně se dopředu dostalo. Času už ale hostům zbývá málo.

56:50
    Sergej Šmeljov dnes vůbec není vidět, ale teď velmi dobře přejel s pukem na holi až do útočného pásma. Poté předložil Alexandrovovi, jehož střela skončila v lapačce Tichomirova.

56:03
    Rána Ruděnkova přesná nebyla. Posléze domácí obránci zapracovali a u mantinelu kotouč získali.

55:40
    Hra se v posledních minutách celkem kouskuje. Nyní se Torpedo provinilo ofsajdem kvůli rychlému přejetí Michaila Varnakova.

55:03
    Jdeme do závěrečných pěti minut. Domácí drží touš ve středním pásmu na svých hokejkách.

54:36
    Domácí celkem hazardují, neboť znovu dali hostům až příliš mnoho prostoru. Oleg Pogorišnyj z ideální pozice mezi kruhy svatyni Novgorodu minul.

53:55
    Další ofenzivní zásilka hostů končí přesným zásahem Andreje Tichomirova.

53:33
    Kirill Petkov se na druhé straně dostal šikovným způsobem do zakončení, ale horní tyč nakonec přestřelil. Domácí si museli pořádně oddechnout.

52:57
    Skrytá střela Kirilla Urakova zamířila do ochranné sítě. Zřejmě byla ještě tečovaná.

52:03
    Žafjarov je zpět na ledě. Nižnij Novgorod těžkou chvíli přežil a necelých osm minut před koncem třetí třetiny stále vede o tři góly.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Čechovič (Miele, Žafjarov), 12. Šenfeld (Orlov, Belevič), 18. Urakov (A. Michejev), 33. Urakov (Aljajev, Mišarin) – 20. Glotov (Rubcov, Ruděnkov)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Ch. Wideman, Marin, Orlov, Austin, Mišarin, Aljajev – Miele, Žafjarov (A), Čechovič – Kloos, Gončaruk, Szwarz – Šenfeld (C), Varnakov, Belevič – Drobin, A. Michejev, Verjajev – Urakov (A).
    HK Soči: Krasikov (Treťjak) – Rundblad, Pogorišnyj, Miromanov, J. Alexandrov (C), Valencov, Miščenko, Sedov – Petkov, Šmeljov, Točickij (A) – Ruděnkov (A), Rubcov, J. Karjalainen – Glotov, Kolgotin, Volodin – Garajev, A. Galimov, Feoktistov – Kurbatov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gamalej – Kanifadin, Šadrin

Diváci: 1 100