Rakousko – Švédsko 0:4 (kon.) | Slovensko – Německo 3:4 (po pr.) | USA – Česko cz 7:0 (kon.)
USA
7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Česko
Úterý 29.12.2020, 20:00 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Je jasné, že o tom, zda postoupí český tým do čtvrtfinále, rozhodne až čtvrteční souboj s Rakouskem. Já se s Vámi loučím a někdy se těším zase na počtenou! (22:38:42)
    Česká dvacítka na Američany nestačila.

Střely na branku – 32:22 (8:10, 15:7, 9:5)

Nejlepším hráčem zápasu na české straně byl zvolen obránce Radek Kučeřík. Na americké straně cenu získal autor dvou gólů Bobby Brink.

Čeští hokejisté na skvělý výkon z duelu s Rusy nenavázali a ve svém třetím vystoupení na šampionátu si připisují druhý sedmigólový debakl. Proti Američanům dokonce ani jednou neskórovali.

Po bezbrankové první třetině se utkání zlomilo v prostřední části, kde se Spojené státy třikrát střelecky prosadily a hra českého výběru se rozpadla. Ve třetí třetině pak americká dvacítka přidala další čtyři góly, o které se postarali Travis Zegras, Arthur Kaliyev, Cole Caufield a Matthew Boldy. Po poslední brance odešel na střídačku brankář Pařík, jehož pro závěrečné minuty nahradil Nick Malík.

59:51
    Teď už se opravdu jen dohrává. Američané se už dopředu neženou.

58:56
    Nick Malík si ještě vyzkoušel rozehrávku za brankou. Vedl si dobře, našel spoluhráče Langa.

58:14
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Američané mají puk a v pohodě ho kontrolují.

57:01
    Český tým tohle oslabení ubránil a je kompletní.

56:23
    Američané se zápas užívají a v přesilové hře si mohou dovolit i překombinovávat situace.

55:00
    Česká hra se rozpadla a množí se vyloučení. Stanislav Svozil dostal za vražení navrch desetiminutový osobní trest a utkání tak pro něho skončilo.

53:55
    Český výběr je už v plném počtu.

53:52
    Nick Malík dobrým zákrokem pokryl první střelu amerického hráče. Před Beniersem, který se natahoval za dorážkou do odkryté branky, pak stačil schovat kotouč do lapačky.

53:30
    Trevor Zegras byl blízko hattricku. Z pravého kruhu rozezvučel tyčku!

52:25
    Radek Kučeřík za českou brankou tvrdě ale čistě srazil Alexandera Turcotta. Hra musela být přerušena. Americký útočník měl zřejmě vyražený dech, zdá se ale že bude v pořádku.

51:52
    Adam Raška je vyloučen za držení. Další problémy pro český tým.

51:22
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Pařík, přichází Nick Malík.
    51:22 Matthew BOLDY - 7:0

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield)

USA: Knight (Wolf) – Helleson, Sanderson, Faber, York, Thrun, Johnson, LaCombe – Kaliyev, Turcotte (C), Zegras – Caufield (A), Beniers, Boldy – Brink, Farinacci, Berard – Moynihan, Slaggert, Brisson – Colangelo.
    Česko: Pařík (52. N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.

Rozhodčí: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (CAN)