Rakousko – Švédsko 0:4 (kon.) | Slovensko – Německo 3:4 (po pr.) | USA – Česko cz 7:0 (kon.)
USA
7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Česko
Úterý 29.12.2020, 20:00 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

55:00
    Česká hra se rozpadla a množí se vyloučení. Stanislav Svozil dostal za vražení navrch desetiminutový osobní trest a utkání tak pro něho skončilo.

51:52
    Adam Raška je vyloučen za držení. Další problémy pro český tým.

50:34
    Čeští trenéři se rozhodli vystřídat gólmany. Podle rozhodčích ale tato procedura probíhala příliš pomalu a hráčská lavice tak dostává trest za zdržování hry.

50:03
    Po odpískání sekl do amerického gólmana Filip Koffer a Američané tak budou hrát přesilovku.

47:45
    Na trestnou lavici putuje nejmladší hráč na ledové ploše David Jiříček. Ten se provinil podrážením.

32:27
    Šarvátka u české branky! Za hrubost jsou vyloučeni Adam Najman a John Farinacci, následovat tak budou dvě minuty hry 4 na 4.

08:07
    Ryan Johnson podrazil za českou brankou Vitoucha a dostává dvě minuty. První přesilovka pro Česko.

04:04
    Za hrubost je vyloučen Adam Raška. Uvidíme první přesilovku hráčů USA.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield)

USA: Knight (Wolf) – Helleson, Sanderson, Faber, York, Thrun, Johnson, LaCombe – Kaliyev, Turcotte (C), Zegras – Caufield (A), Beniers, Boldy – Brink, Farinacci, Berard – Moynihan, Slaggert, Brisson – Colangelo.
    Česko: Pařík (52. N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.

Rozhodčí: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (CAN)