Spartak Moskva – Riga 2:5 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:4 (1:2 po s.n.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Jaroslavl 6:5 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 4:5 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 2:1 (kon.)
Soči – Čerepovec 6:2 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
HK Soči
6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Severstal Čerepovec
Středa 30.12.2020, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek večera. (19:55:46)

Československá stopa v utkání:
    Adam Liška (CER) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:04

Zápas je u konce, domácí Soči se raduje z vítězství 6:2 nad Severstalem Čerepovec. Začátek utkání byl vyrovnaný a šance měly oba týmy. Vše se ve prospěch Soči zlomilo až v jedenácté minutě, kdy se prosadil Ansel Galimov. Krátce na to šli hosté do tří a už v klasické přesilovce vystřelil domácím dvoubrankové vedení Nikita Feoktistov. Krátce na to pak zvýšil na 3:0 Igor Ruděnkov, což z branky Čerepovce vyhnalo Podjapolského, kterého nahradil Dmitrij Šugajev. Druhou třetinu nezačalo Soči vůbec dobře. Hrálo nedisciplinovaně a Severstalu se povedlo celkem rychle snížit na 2:3, když se při přesilovce pět na tři prosadil Jegor Morozov a ve 29. minutě snížil na rozdíl jediné branky Jacob Berglund. S domácími to v tu chvíli nevypadalo dobře, ale z bryndy je vytáhl Sergej Šmeljov, který dvakrát překonal Šugajeva po krásných zakončeních k tyči a vrátil Soči původní náskok. Ve třetí části zápasu už padla jen jedna branka, na konečných 6:2 upravil svým druhým gólem v utkání z přečíslení dvou na jednoho Ansel Galimov.

59:47

59:36
    Domácí se brání dobře, ve svém oslabení nejsou pod velkým tlakem.

58:30
    Shawn Lalonde dostal nabitu na modrou čáru a tvrdě vypálil, ale Treťjaka nepřekonal. Tomu pomohlo i štěstí, puk se odrazil od tyče.

57:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Miromanov – 2 min., krosček).

56:21
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu a kdyby se k dorážce dostal Vovčenko, mohlo to být hodně nebezpečné. Obrana Soči si ale poradila.

55:22
    Ansel Galimov dostal zajímavou přihrávku do jízdy, ale před branku a tudíž ani ke střele se neprotlačil.

54:20
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Amir Garajev, ale branku Čerepovce netrefil.

53:52
    Zajímavých momentů opravdu v posledních minutách hodně ubylo, před oběma brankami se toho až tolik neděje. Snad se to brzy změní.

53:00
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před branku Severstalu.

52:12
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, střední pásmo jako by v těchto momentech ani neexistovalo.

50:41
    Sergej Šmeljov převzal puk v útočném pásmu a hned vystřelil, Dmitrij Šugajev předvedl zákrok lapačkou a podržel si puk.

49:35
    Je sympatické, že hosté se snaží stále hrát aktivně a znovu se usadili v útočné třetině hřiště.
    47:50 Ansel GALIMOV - 6:2

47:50
    Soči právě vstřelilo branku!
    Soči jde poprvé v utkání do čtyřbrankového náskoku a zdá se, že dnešní zápas už v poklidu dovede do vítězného konce. Tentokrát domácí ukázkově sehráli situaci dva na jednoho, ANSEL GALIMOV přihrál na Kurbatova, který mu puk vrátil a Galimov vstřelil svůj druhý gól v utkání. Asistence: Vladislav Kurbatov.

46:18
    Nikita Točickij se dostal za obránce Čerepovce, ale nepovedlo se mu dokončit blafák a zasunout puk mezi Šugajevovy betony.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 11. A. Galimov, 13. Feoktistov (Šmeljov, Petkov), 15. Ruděnkov (Rubcov, J. Alexandrov), 37. Šmeljov (Minějev), 40. Šmeljov (Točickij, Petkov), 48. A. Galimov (Kurbatov) – 23. J. Morozov (Liška), 29. Berglund (Lalonde, Vicharev)

HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Rundblad, Miščenko, J. Alexandrov (C), Miromanov, Minějev, Valencov, Sedov – Šmeljov, Točickij (A), Petkov – Ruděnkov (A), Rubcov, J. Karjalainen – Garajev, Kolgotin, Glotov – Kurbatov, A. Galimov, Feoktistov – Šen.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (15. Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Kudako – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Guslistov, A. Alexejev, Kazakov – Dumbadze.

Rozhodčí: Morozov, Oskirko – Kučava, Novikov