Vincent van der Voort - Daryl Gurney 2:4 (kon.) | Stephen Bunting - Ryan Searle 4:3 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson 0:4 (kon.) | Dirk van Duijvenbode - Glen Durrant 4:3 (kon.)
Gerwyn Price - Mervyn King 4:1 (kon.) | Dave Chisnall - Dimitri Van den Bergh 4:2 (kon.)
Stephen Bunting - Ryan Searle

4:3

Středa 30.12.2020, 14:43Šipky - PDC Mistrovství světa • 4. kolo

3:2
    Stephen Bunting postupuje do čtvrtfinále! V závěrečném legu udržel pevnější nervy a D20 trefil prvním pokusem. Searlemu už nepomohla ani sehrávka 177 na D18.

2:2
    Ale Stephen Bunting trefil triple a po single 18 trefil D16! O postupujícím rozhodně závěrečný pátý leg sedmého setu!

1:2
    Heavy Metal se dostal na číslo 86. Bunting měl tři šipky na 84, potřeboval jen dvě.

0:2
    The Bullet snížil na velkých 125. Šanci již nedostal, protože Searle na dvě šipky zavřel 90 a jde podávat na vítězství!

0:1
    Fantastické zavření v podání Ryana Searle! Po dvou triplech šel na D20, které taky trefil. Parádní zavření 145!

1:3
    Jdeme do rozhodujícího sedmého setu! Ryan Searle zavřel D18 a do sady navíc bude podávat!

1:2
    Šanci dostal a využil ji! T15 si sehrál na D20, červené pole trefil poslední třetí šipkou.

1:1
    Ryan Searle odvážným pokusem přes dva D20 uspěl a srovnal na 1:1. Pro uchování šance na postup ovšem musí prorazit soupeřovo podání.

1:0
    Stephen Bunting podržel servis posledním pokusem na D10. Ještě dva legy mu chybí k postupu.

3:0
    Jenže Searle promarnil další tři šipky a tuto šanci si už Bunting nenechal utéct mezi prsty. Sehrál na D8 a trefil, je set od postupu do čtvrtfinále!

2:0
    Stephen Bunting devítkou sehrál na D8 a prvním hodem zavřel a odskočil do vedení 2:0.

1:0
    Searle snížil na 83, ale k terči se už nedostal. Bunting si sehrál na D16, prvním pokusem nezaváhal.

2:3
    Heavy Metal srovnává stav utkání na 2:2! S velkým doublem 20 si poradil výborně, trefil hned prvním hodem.

1:2
    Bunting minul D10 i D5 a tak Searle trestal. První dvě šipky nebyly podařené, ale těžký D3 už trefil a podává na vítězství v setu!

1:1
    Stehen Bunting si bere ztracené podání zpět! Na rozdíl od Searleho si dokázal sehrát první šipkou na D8, druhým pokusem mířil přesně.

0:1
    Po dvou singlech musel Bunting na bull, který netrefil. K terči šel opět Searle, D19 tentokráte zasáhl prvním pokusem.

2:3
    Ryan Searle utekl hrobníkovi z lopaty a snižuje na 1:2 na sety! Po triplu šel na D16, zelený pole trefil s přehledem.

2:2
    Jenže ani v tomto případě Bunting D18 netrefil! A Ryan Searle nabídnutou příležitost využil, podhozený D20 zachránil přesným hodem na D10.

2:1
    The Bullet trestá chyby soupeře měrou vrchovatou! Sehrávka na D8 úspěšná. Bere soupeři servis a půjde podávat na vítězství v setu!

1:1
    A Bunting trestal. Dvakrát D18 minul, avšak třetí hod už namířil do potřebného červeného políčka.

0:1
    Searle ovšem soka k terči nepustil, po dvacítce s přehledem zasáhl D10.

3:2
    The Bullet devítkou sehrál na D8 a toto červené pole zasáhl na první dobrou! Ujímá se tak slibného vedení 2:0 na sety.

2:2
    Ryan Searle vyrovnává na 2:2, o osudu druhého setu rozhodne pátý leg! D19 trefil hned napoprvé.

2:1
    Stephen Bunting udržel servis a vede 2:1. 110 zavřel ukázkovou třetí šipkou na D16.

1:1
    Ryan Searle trefil D20 prvním hodem a stav ve druhém setu srovnává na 1:1.

1:0
    Stephen Bunting je na zavírání nekompromisní. D6 prvním pokusem a jde ve druhém setu do vedení.

3:1
    Stephen Bunting další zaváhání nepřipustil a druhou šipku úspěšně namířil D8. Získal tak důležitý set proti servisu.

2:1
    Serale bojuje. D10 podhodil, ale D5 zvládl.

2:0
    Stephen Bunting je leg od zisku druhého setu. 87 zakončoval středem, který trefil neomylně.

1:0
    Bunting musel jednou šipkou upravit, což se podařilo a D4 trefil bez problémů. Hne v prvním legu ukradl soupeři podání!