Vincent van der Voort - Daryl Gurney 2:4 (kon.) | Stephen Bunting - Ryan Searle 4:3 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson 0:4 (kon.) | Dirk van Duijvenbode - Glen Durrant 4:3 (kon.)
Gerwyn Price - Mervyn King 4:1 (kon.) | Dave Chisnall - Dimitri Van den Bergh 4:2 (kon.)
Devon Petersen - Gary Anderson

0:4

Středa 30.12.2020, 16:10Šipky - PDC Mistrovství světa • 4. kolo

Z odpoledního programu je to vše. Večer jsou však na programu další tři zápasy, první startuje už v 19 hodin. I k jejich sledování jste srdečně zváni. Na počtenou! (16:55:28)

Statistiky:

Výsledek: 0:4
    Průměr na tři šipky: 94,97 – 95,55
    Úspěšnost zavírání: 28,57 % – 52,17 %
    Nejvyšší zavření: 110 – 160
    Počet 180: 5 – 5

Gary Anderson proletěl do čtvrtfinále jako vítr. Devona Petersena smázl ve čtyřech setech a po výborném výkonu zaslouženě postoupil mezi nejlepších osm šipkařů. Zápas ovšem nebyl tak jednoznačný, jak napovídá skóre. The African Warrior měl ve dvou lezích náskok 2:0, jenže špatně zavíral a Létající Skot chyby nekompromisně trestal. Právě zavírání bylo tím hlavním faktorem Andersonova vítězství. Padesátiletý šipkař, který v minulosti již dvakrát světový šampionát ovládl se může těšit na lepšího z dvojice Dirk van Duijvenbode – Glen Durrant.

0:3
    Velmi rychlé utkání končí překvapivě hladkým vítězstvím 4:0 pro Garyho Andersona! Triplem si přihrál na D8 a prvním pokusem nekompromisně zavřel střetnutí.

Třetí 140 v řadě, druhá pro Andersona. Tomu zbývá 64, Petersonovi 32.

Výborná 140 pro Skora. Jihoafričan se ještě nevzdává, také trefil dva triply.

100 Anderson, 123 Petersen.

A začíná třemi singly. Petersen hodil stovku.

0:2
    Africký válečník stovku nezavřel a pustil k terči Andersona, jenž D18 zasáhl druhou šipkou. Podává na vítězství!

Solidní 90 pro Petersena. Anderson si skvěle sehrál na D18.

180 hodil také Petersen. Anderson tentokráte 140.

131 Petersen, maximum Anderson!

0:1
    Gary Anderson je dva legy od vítězství. Z 80 si dvěma singly sehrál na D20, jediným pokusem červené pole trefil!

Létající Skot snížil na 80. Petersen 145 nezavřel, je na 52.

140 i pro Andersona. Petersen se nenechal zahanbit, hodil 125.

Slabých 46 pro Skota Petersen potrestal 140.

Čtvrtý set Anderson začal 140, Petersen 91.

2:3
    Gary Anderson je jediný set od postupu mezi nejlepším osm. D20 ještě podhodil, ale D10 trefil s velkou jistotou.

Jihoafričan už je ve ztrátě, zbývá mu 201. Andersonovi 41 a půjde zavírat třetí set!