Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 28.01.2021, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 40. kolo

To je ode mě vše a budu se na Vás někdy příště těšit u dalších onlajn přenosů. (20:13:02)

Celkový počet střel na bránu: 25:30

Liberec dokázal nepříznivý průběh utkání otočit a nakonec se může radovat z výhry 2:1. Pět minut před koncem základní hrací doby vstřelil rozhodující branku obránce Ondřej Vitásek, jenž si na přesnou přihrávku Bulíře najel před brankáře Kloučka, kterého poté bez potíží překonal.

59:54
    Dynamo je sice v pásmu soupeře, nic víc ale už nejspíš vymyslet nestihne.

59:44
    Dynamo to zkouší ještě s prázdnou bránou.

59:21
    Po vyloučení Camary to bude mít domácí tým už velmi složité, Liberečtí se navíc udržují v útočné třetině.

59:01
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Anthony Camara – 2 min., nedovolené bránění).

58:56
    Bulíř nyní chytře po mantinelu vyhodil, Pardubice musí rozehrát z vlastí třetiny.

58:16
    Tvrdou Kousalovu střelu se ještě před bránou snažil opět tečovat Poulíček.

57:52
    Pardubicím se kombinačně ale vůbec nedaří...

56:37
    Dynamo má obrovskou možnost srovnat stav zápasu během přesilové hry.

56:25
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Birner – 2 min.).
    54:44 Ondřej VITÁSEK - 1:2

54:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec otáčí vývoj utkání a ujímá se vedení! Michal Bulíř si všiml ONDŘEJE VITÁSKA, který si sjel nehlídaný před bránu. Se zakončením do prázdné brány už neměl problém, obrana ani brankář Klouček vůbec nezareagovali – 1:2! Asistence: Michal Bulíř a Jaroslav Vlach

54:27
    Po střele Matěje Blümela se k teči ještě chystal Patrik Poulíček, ale neuspěl.

52:51
    Po pokusu Vitáska přikryl pardubický brankář puk pod lapačkou.

52:05
    Radovan Pavlík zahrál vysokou holí, rozhodčí se toho všimli a hru přerušili.

50:13
    Vála dostal přihrávku od Kousala, střelou mířenou mezi betony ale nebyl úspěšný.

48:42
    Mikušovo nahození zblokoval tělem bránící liberecký hráč.

47:36
    Bílí Tygři jsou v úvodu třetí třetiny aktivnější a i nadále si vytváří zajímavé možnosti.

45:48
    Na druhé straně se do šance hned dostal Vlach. Puk se poté objevil za Kloučkem, odklidit ho museli až jeho spoluhráči.

45:27
    Ke střele se dostal Andrej Kosticyn, Kváča ji jen vyrazil a s dorážkou si Kusý neporadil, protože jeho střela se ani nekonala.

44:13
    Adam Najman zachytil ve střední třetině puk, vystřelil na Kloučka, kterému puk vypadl z lapačky. Naštěstí ho stačil před dojíždějícím protihráčem zahrát včas do bezpečí.

43:02
    Pardubice se drží v útočném pásmu, kde kombinují.

42:14
    Válovo nahození se před bránou pokoušel tečovat ještě Denis Kusý, jenže neuspěl.

40:40
    Po zmatcích v pardubickém pásmu domácí celek nakonec s obtížemi vyhodil.

40:01

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 7:9

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

Ve druhé třetině žádný další gól nepadl a do kabin tedy odchází obě mužstva za vyrovnaného stavu. Po trestu do konce utkání Jakuba Nakládala přebal iniciativu Liberec, který opět ke konci třetiny byl aktivnějším týmem.

40:00

39:39
    Opět aktivní první lajna hostů se dostala do zajímavé příležitosti, když Lenc ještě hledal volného Bulíře. Jeho přihrávka přesná nebyla.

38:25
    Kousal přenechal ve středním pásmu kotouč Anthonymu Camarovi, který nabral neuvřitelnou rychlost, mezi tím si prohodil puk mezi nohama a natalačil se až do zakončení, kde byl zastaven brankářem Bílých Tygrů.

37:58
    Po přihrávce Roberta Kousala se k zakončení dostal Jan Kolář, jehož střela ale přistála Kváčovi v náručí.

36:38
    Michal Bulíř se snažil střelou z úhlu překonat brankáře Pardubic, jeho střela ale nebyla vůbec přesná a mířila hodně nad.

36:10
    Radovan Pavlík dostal v mezikruží prostor přesně zamířit, puk sice vyslal tvrdě do horní části brány. Tam už ale čekal Klouček s připravenou lapačkou.

34:41
    Před bránou číhal nikým nepokrytý kapitán Petr Jelínek, který puk ale nakonec nedostal přesně na hokejku.

33:01
    Pro Pardubice jde po vyloučení Jakuba Nakládala po protestech u rozhodčích do konce utkání o citelné oslabení.

32:49
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

32:21
    Po samostatné akci se ke střele prokousal Denis Kusý, pěkná střela jen těsně minula pravou tyč liberecké brány.

30:42
    Po chybě za bránou v podání Juraje Mikuše se puk dostal k Radanu Lencovi, který ale kličkou na brankáře Dynama navyzrál!

30:09
    Po dobrém přenesení hry vypálil Ondřej Matýs, Kváča byl ale pozorný a puk nenechal propadnou za svá záda.

28:51
    Po přechodu střední třetiny si puk vzal Robert Kousal, který zadovkou neúspěšně hledal spoluhráče před bránou.

27:27
    Po vyhraném Romanově vhazování puk nečekaně zamířil až před Petra Kváču, který musel puk odstřelit svojí holí.

26:40
    Denis Kusý zavezl puk do útočného pásma, kde si na druhém mantinelu všiml najíždějícího Kosticyna, jehož tvrdou přízemní Kváča vyrazil.

25:12
    Jaroslav Vlach prozkoušel Milana Kloučka tvrdou střelou.

24:51
    Do útočného pásma si nabruslil Dávid Gríger, který dostal přes všechny pardubické hráče a šikovně zakončil. Puk Kloučkovi propadl vedle betonu, naštěstí pro Pardubice skončil mimo.

23:40
    Marek Ďaloga zavezl puk do střední třetiny a odjel vystřídat.

22:13
    Matěj Blümel dostal libereckými obránci až příliš volného prostoru, jeho střela ale poté zamířila vedle tyče.

20:15
    Jakub Nakládal trefil prvního clonícího hráče.

20:01

Počet střel na bránu v první třetině: 9:11

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

Úvodní třetina dnešního zápasu je za námi. V prvních dvaceti minutách se trefily oba týmy, nejprve využily Pardubice přesilovou hru, ve které se dorážkou z brankoviště prosadil Patrik Poulíček. Sedmnáct vteřin před koncem třetiny se hned po vyhraném vhazování prosadil střelou na lapačku Michal Birner.

20:00
    19:43 Michal BIRNER - 1:1

19:43
    Ihned po vyhraném vhazování se ke střele dostal MICHAL BIRNER, jenž překonal Kloučka střelou pod lapačku – 1:1! Asistence: Michal Bulíř

19:26
    Aktivní Liberec se ještě drží v útočném pásmu a snaží se dělat domácímu mužstvu problémy.

17:39
    Po chybě za bránou se ke střele dostal Adam Musil, který ale trestuhodně netrefil bránu, poněvadž mu puk sklouzl z čepele!

16:56
    Před pardubickým gólmanem ještě při střele Knota projížděli hráči Liberce, ani to ho ale nerozhodilo a puk bez problémů lapil.

16:20
    Jakub Nakládal měl před sebou volný prostor, proto napřáhl a tvrdou střelou provětral výstroj Petra Kváči.

16:12
    Marek Ďaloga si nabruslil do útočné třetiny a vyslal střelu, která byla vyražena Kváčou mimo.

15:41
    Jakub Rychlovský se i před dotěrné bránění Nakládala udržel na puku, Kolmann poté puk ztratil.

13:26
    Anthony Camara se pokoušel dostat puk na Romana, to se mu nakonec povedlo, ale Romanova střela úspěšná nebyla.
    12:18 Patrik POULÍČEK - 1:0

12:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice využívají nabídnutou přesilovou hru! Po střele Juraje Mikuše se před brankovištěm bezchybně zorientoval PATRIK POULÍČEK, který nadvakrát doklepl puk za Petra Kváču – 1:0! Asistence: Juraj Mikuš a Robert Kousal

11:40
    Kostycin nevěděl co s pukem, tak vystřelil téměr z nulového úhlu. Tato střela opravdu šanci na úspěch neměla.

10:51
    Liberečtí vyhodili puk až ke Kloučkovi.

10:24
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění).

09:28
    Michal Bulíř ujížděl se spoluhráčem do přečíslení. Jeho přihrávku nakonec ale obránce Dynama zblokoval do ochranné sítě.

09:16
    Ondřej Vitásek po vyhraném vhazování prověřil Milana Kloučka, který zasáhl lapačkou.

09:07
    Na vhazování v obranné třetině Pardubice jsou připravené obě první formace.

08:35
    Jan Kolář nasměroval do mezikruží přihrávku Ondřeji Matýsovi, jenž trefil jen připraveného Petra Kváču.

07:42
    Po Lencově střele, kterou brankář Dynama vyrazil, se do protiútoku hrnul Paulovič, který byl ale od puku odstaven.

06:11
    Kousla vyslal z otočky přihrávku před bránu, kam si najížděl Kusý. Puk byl ale dříve dopraven do bezpečí.

05:09
    Lukáš Derner dostal na modrou čáru přesný pas, poté vystřelil jen do betonů Milana Kloučka.

04:05
    Patrik Poulíček se málem dostal až před Kváču, liberecký obránce ale včas zaklekl a akci překazil.

02:24
    Rosandič i bez hole dokázala udržet kotouč ve své moci, Bílí Tygři mohou pokračovat v útočném snažení.

01:16
    Liberec dlouho kombinoval v útočném pásmu. Ke střele se potom připravil Ronald Knot, který trefil jen Patrika Poulíčka.

00:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Kolář – 2 min., vysoká hůl).

00:09
    Radan Lenc si nabruslil do útočného pásma a hned nebezpečnou střelou prověřil pozornost Milana Kloučka.

00:01

Hráči obou týmů jsou nastoupeni na ledové ploše, utkání za chvíli začne.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Barulin) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála, J. Zdráhal – Tybor, O. Roman, Camara – Kusý, R. Kousal, A. Kosticyn – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – L. Horký, Rohlík, Matýs.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Rozhodčí: Lacina, Micka – Brejcha, Gerát.
    Tygři vyhráli už čtyřikrát v řadě, vyhrají dnes znovu?

Bílí Tygři Liberec si připsali v zápase proti Vítkovicím další výhru, celkově už čtvrtou za sebou. Zápas se pro Liberec vyvíjel velmi dobře, ve třetí třetině ale Vítkovice zabraly a ztrátu téměř dotáhly. Liberec nakonec ale zvítězil 3:2 a do tabulky zapsal tři body. Dvěma body k výhře výrazně přispěl Adam Musil. „Natlačil jsem se do brankoviště s hokejkou na ledě a Radan Lenc mě tam parádně našel. Bylo to od něj opravdu krásná přihrávka a já jsem rád, že mi to tam spadlo," popsal Adam Musil gólovou akci.

Nejproduktivnější hráči:

Michal Birner (útočník) – 31 bodů (8 + 23)
    Radan Lenc (útočník) – 30 bodů (16 + 14)
    Jaroslav Vlach (útočník) – 25 bodů (14 + 11)

Dynamo Pardubice po další dlouhé šňůře výher padlo ve víkendovém utkání s brněnskou Kometou 2:3. Na výhru nestačily ani dva body posily Andrej Kosticyna, nebo krásný gól bekhendem od Ondřeje Romana. Třináct minut před koncem totiž rozhodl střelou z mezikruží brněnský obránce Král. „Výsledek nás štve, první třetina sice z naší strany ideální nebyla, ale druhá pak byla super. Bohužel ve třetí jsme měli šance, nedali a dostali jsme rozhodující gól," litoval v pozápasovém rozhovoru centr Ondřej Roman.

Anthony Camara (útočník) – 24 bodů (13 + 11)
    Matěj Blümel (útočník) – 24 bodů (13 + 11)
    Matej Paulovič (útočník) – 20 bodů (8 + 12)

Zdravím Vás u přenosu ze 40. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém změří síly domácí Dynamo Pardubice a Bílí Tygří Liberec. Jedná se o zápas mezi týmy, které odděluje v tabulce sedm bodů. Dynamo se nachází se ziskem 58 bodů na sedmé příčce. Soupeř z Liberce je na tom o něco lépe, jejich 65 bodů stačí na páté místo. Bílí Tygři se momentálně hrají ve velmi solidní formě, když zvítězili v posledních čtyřech zápasech. Naposledy po napínavé koncovce zdolali Vítkovice na domácím ledě 3:2. Domácí Dynamo naopak po pěti vítězstvích v řadě v neděli padlo s Kometou, na kterou nestačili poměrem 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 13. Poulíček (Mikuš, R. Kousal) – 20. Birner (Bulíř), 55. Vitásek (Bulíř, J. Vlach)

Rozhodčí: Lacina, Micka – Brejcha, Gerát