Madeta Motor ČB – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Liberec – Olomouc 1:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 6:3 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Zlín – Sparta 2:4 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 31.01.2021, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 41. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:35:48)
   
  Je dobojováno. Plzeň poráží houževnaté Pardubice 3:0, když v každé třetině vstřelila po jedné z branek. V té poslední se o to postaral David Kvasnička, který v závěru otupil tlak Dynama. Plzeň si tak do tabulky připisuje další tři cenné body a zůstává v první čtveřici, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále.

  Střely na bránu: 23 – 27
   
  Konec zápasu.
   
  59:06
  Albert Michnáč v další velké šanci, Pardubice závěr utkání nezvládají. Plzeňský novic v sestavě se proháčkoval do střelecké pozice, ale bekhendem branku přestřelil.
   
  58:37
  A Barulin se opět musel otáčet, z levé strany na něj ujížděl Filip Suchý a jeho prudká rána skončila na brankové konstrukci.
   
  58:01
  Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
  57:44 David KVASNIČKA - 3:0
   
  57:44
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Je nejspíše rozhodnuto. Milan Gulaš v útočném pásmu pocukrovanou přihrávkou našel najetého DAVIDA KVASNIČKU, který se trefil přesně do černého. Pro plzeňského odchovance je to premiérová trefa v plzeňském dresu, prozatím má na kontě pouze dva góly, ale ty padly v dresu Vítkovic. Asistence: Milan Gulaš, Petr Kodýtek.
   
  57:07
  Martin Dočekal drží kotouč u mantinelu a v útočném pásmu šetří několik drahocenných vteřin.
   
  56:01
  Při dalším rychlém přečíslení pálil David Jiříček, rána sedmnáctiletého obránce byla sražená do ochranné sítě a vhazovat se bude po levici Barulina.
   
  55:25
  Matěj Stříteský se snažil rychle oslovit Milana Gulaše, ten by se posléze hnal sám na Barulina, ale bohužel pro něj přihrávka neprošla.
   
  55:01
  Před námi je poslední pět minut třetí třetiny, určitě se bude na co dívat. Pardubice vrhají poslední síly do útoku, aby se zápasem ještě něco provedly.
   
  53:57
  Puk na střídačce Pardubic, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
   
  53:17
  Až nyní se to nepovedlo a pískáno je zakázané uvolnění.
   
  52:45
  Domácí nechtějí udělat žádnou zbytečnou chybu a tak puky jen vyhazují do středního pásma.
   
  51:46
  Drtivý tlak Pardubic, domácím hokejistům odskakoval kotouč od hokejek, hosté několikrát prověřili Frodla, ale ten pochytal i nemožné.
   
  50:03
  Filip Přikryl byl sám na pravé straně, zvolil střelu na bližší tyč, ale Barulin proti ní vystrčil svůj beton.
   
  49:48
  Domácí v plném počtu.

  Jakub Štěrba

  Branky a nahrávky: 2. Eberle, 36. Rob (Přikryl, Stříteský), 58. Kvasnička (Gulaš, Kodýtek)


  HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek (A), Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Přikryl, Malát – Rob, Dočekal.
  HC Dynamo Pardubice: Barulin (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Bučko, Vála – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, O. Roman, Tybor – R. Kousal, Rohlík, A. Kosticyn – Kusý, Matýs, L. Horký.

  Rozhodčí: Horák, Pražák – Pešek, Malý