Motor ČB – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Liberec – Olomouc 1:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 6:3 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Zlín – Sparta 2:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 31.01.2021, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 41. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:35:48)

Je dobojováno. Plzeň poráží houževnaté Pardubice 3:0, když v každé třetině vstřelila po jedné z branek. V té poslední se o to postaral David Kvasnička, který v závěru otupil tlak Dynama. Plzeň si tak do tabulky připisuje další tři cenné body a zůstává v první čtveřici, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále.

Střely na bránu: 23 – 27

59:06
    Albert Michnáč v další velké šanci, Pardubice závěr utkání nezvládají. Plzeňský novic v sestavě se proháčkoval do střelecké pozice, ale bekhendem branku přestřelil.

58:37
    A Barulin se opět musel otáčet, z levé strany na něj ujížděl Filip Suchý a jeho prudká rána skončila na brankové konstrukci.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:44 David KVASNIČKA - 3:0

57:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je nejspíše rozhodnuto. Milan Gulaš v útočném pásmu pocukrovanou přihrávkou našel najetého DAVIDA KVASNIČKU, který se trefil přesně do černého. Pro plzeňského odchovance je to premiérová trefa v plzeňském dresu, prozatím má na kontě pouze dva góly, ale ty padly v dresu Vítkovic. Asistence: Milan Gulaš, Petr Kodýtek.

57:07
    Martin Dočekal drží kotouč u mantinelu a v útočném pásmu šetří několik drahocenných vteřin.

56:01
    Při dalším rychlém přečíslení pálil David Jiříček, rána sedmnáctiletého obránce byla sražená do ochranné sítě a vhazovat se bude po levici Barulina.

55:25
    Matěj Stříteský se snažil rychle oslovit Milana Gulaše, ten by se posléze hnal sám na Barulina, ale bohužel pro něj přihrávka neprošla.

55:01
    Před námi je poslední pět minut třetí třetiny, určitě se bude na co dívat. Pardubice vrhají poslední síly do útoku, aby se zápasem ještě něco provedly.

53:57
    Puk na střídačce Pardubic, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

53:17
    Až nyní se to nepovedlo a pískáno je zakázané uvolnění.

52:45
    Domácí nechtějí udělat žádnou zbytečnou chybu a tak puky jen vyhazují do středního pásma.

51:46
    Drtivý tlak Pardubic, domácím hokejistům odskakoval kotouč od hokejek, hosté několikrát prověřili Frodla, ale ten pochytal i nemožné.

50:03
    Filip Přikryl byl sám na pravé straně, zvolil střelu na bližší tyč, ale Barulin proti ní vystrčil svůj beton.

49:48

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 2. Eberle, 36. Rob (Přikryl, Stříteský), 58. Kvasnička (Gulaš, Kodýtek)

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek (A), Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Přikryl, Malát – Rob, Dočekal.
    HC Dynamo Pardubice: Barulin (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Bučko, Vála – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, O. Roman, Tybor – R. Kousal, Rohlík, A. Kosticyn – Kusý, Matýs, L. Horký.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Pešek, Malý