Motor ČB – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Liberec – Olomouc 1:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 6:3 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Zlín – Sparta 2:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HC Olomouc
Neděle 31.01.2021, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 41. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. (18:13:54)

Utkání je u konce. Olomouc ve třetím dějství během několika minut otočila vývoj zápasu a veze si na Hanou tři body. Tygři sice v závěru tlačili, jenže obrana hostů byla nad jejich síly. Liberečtí tak poprvé od 30. prosince odejdou ze zápasu bez bodu.

59:59
    V poslední vteřině Ronald Knot přihrál na pravý kruh Michalu Birnovi, který pálil od odkryté klece, jenže Jan Lukáš se senzačně přesunul a zachránil hostům tři body!

58:32
    Zakázané uvolnění Olomouce! Jaroslav Pavelka odjíždí na střídačku a pouští do hry šestého hráče.

58:21
    Jaroslav Pavelka už byl na půl cesty z brány, jenže Severočeši přišli o útočné pásmo. Power play se odkládá.

58:08
    Liberečtí si berou oddechový čas.

58:08
    A opět si nepohlídali přechod přes modrou čáru. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí rozehrávají ve vlastním pásmu.

57:04
    Další postup Liberce zastavilo postavení mimo hru.

56:38
    Tygři se snaží, defenzivní val Kohoutů je ovšem velmi dobře postavený a nepřipouští žádné vážnější komplikace.

54:56
    Olomoučtí se dostali do úzkých, a tak zvolili jednoduché řešení – výhoz na zakázané uvolnění.

53:39
    Ofsajd v podání Olomouce.

52:30
    Radovan Pavlík hledal mezi kruhy Petra Jelínka, jenže tomu v klíčový okamžik olomoučtí beci zablokovali hůl.

51:36
    Hanáci s vypětím všech sil přečkali další oslabení a jsou v plném počtu.

51:02
    Tato přesilovka Liberce vypadá o poznání lépe než ty předchozí, jenže hosté jsou velmi obětaví a parádním výkonem je doplňuje i brankář Lukáš.

50:16
    Jan Lukáš vyrazil střelu Radana Lence a na poslední chvíli stačil kotouč schovat před dotírajícím Adamem Musilem.

49:36
    Vilém Burian (OLO) je vyloučen za podrážení. Teď mají domácí ideální šanci na vyrovnání.

48:30
    Tygři se nechtějí smířit s nepříznivým stavem, čeká je ale velmi nepříjemné dobývání zabezpečeného obranného pásma Olomouce.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 28. Gríger (Najman) – 43. Ondrušek (Nahodil), 48. Ostřížek (Olesz, Škůrek)

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Kunst – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.
    HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), A. Rutar, Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Vyrůbalík (C) – J. Káňa, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Burian, Strapáč, Gřeš – Ostřížek, Kolouch, Olesz.

Rozhodčí: Hradil, Pilný – Ganger, Klouček