Zlaté Moravce – Trnava 2:4 (kon.) | Pohronie – Nitra 3:1 (kon.)
2:4 (2:3)
FC Spartak Trnava
Sobota 06.02.2021, 14:00Niké liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu 18. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém se střetne domácí FC ViOn Zlaté Moravce proti hostujícímu FC Spartak Trnava.

Domácí celek se v tabulce slovenské Fortuna ligy nachází na čtvrtém místě, na kontě mají domácí čtyřiadvacet bodů a stále bojují o postup do skupiny o titul. Zlaté Moravce v sedmnácti zápasech vstřelily třicet branek, inkasovali jich o deset méně. Nejlepším střelcem mužstva je s jedenácti přesnými zásahy útočník Filip Balaj.

Poslední ligová utkání:
    Senica – Z. Moravce-Vráble 1:1
    Dun. Streda – Z. Moravce-Vráble 1:3
    Z. Moravce-Vráble – Michalovce 0:0

Hostující celek má na kontě o jeden bod méně než jeho dnešní soupeř. Spartak doposud nastřílel nejméně branek z první šestky (24), inkasoval jich stejný počet. Trnava měla před pauzou kolísavou formu. Hráčem, který vstřelil v dresu Spartaku nejvíce gólů je bývalý plzeňský forvard Erik Pačinda s pěti přesnými zásahy.

Trnava – Slovan Bratislava 0:3
    Sereď – Trnava 2:6
    Trnava – Dun. Streda 0:2

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Tóth, Menich, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (C), Kyziridis – Balaj.

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Grič, Twardzik, Koštrna – Benovič, Kolesár, Bukata, Saymon – Bamidele Isa, Olejník.
    Náhradníci: Takáč – Tsaousis, Tumma, Iglesias, Vlasko, Kóša, Nsumoh.

Rozhodčí: Ziemba P.

Oba týmy právě nastoupily na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků.

1

1
    O úvodní výkop ze středového kruhu se postarali hráči Spartaku Trnava.

2
    První útočná snaha hostům nevyšla ideálně, míč se následně vrací až k Rusů, který ho vykopává daleko od své branky.

2
    I na druhé straně dojde k rozehrávce od branky. Tentokrát od své branky rozehrává míč domácí brankář Adrián Chovan.

3
    Domácí aktuálně kombinují na polovině soupeře, přihrávka Petra Čögleya však byla nepřesná, a tak z této akce šance nebude.

4
    Dugovu přihrávku se Balaj snažil sklepnout na Davida Hrnáča, ale míč nakonec končí za postranní čárou.

5
    Hosté mají výhodu přímého kopu z pravé strany, téměř od postranní čáry.

5
    Kolesár centrem z přímého kopu našel hlavu Jakuba Grice, ale zakončení trnavského fotbalisty bylo malinou pro domácího Adriána Chovana.

6
    Rychlá akce domácích po levé straně, centr kapitána Tomáše Ďubeka však byl zblokovaný na rohový kop.

7
    Ďubek hledal centrem hlavu Filipa Balaje, ale centr zkušeného fotbalisty nebyl dostatečně přesný, což znamená, že nenašel svého spoluhráče.

8
    Turňa hledal lobem spoluhráče, který se sice k míči nedostal, ale Trnava přesto zůstává u míče a může pokračovat v útoku.

9
    Další přímý kop hostů, tentokrát z levé strany Kolesár výborně našel Grice, který míč jemně nadzvedl a ten jen těsně minul levou tyč Chovanovy branky!

10
    Máme za sebou 10 minut dnešního zápasu, Zlaté Moravce hrají s Trnavou zatím nerozhodně 0:0, hosté jsou prozatím aktivnější, ale ani jednu z možností nevyužili.

11
    Menší zaváhání před šestnáctkou hosté dokázali napravit a následně se řítili do rychlého protiútoku, Bamidelův centr z levé strany však byl nepřesný a hosté ztrácejí míč.

12
    Zlaté Moravce daly gól!
    Domácí jdou do vedení! Parádní akce domácího týmu, dlouhý centr za obranu hostí našel DÁVIDA HRNČÁRA, který obstřelil brankáře Spartaku a přidává svůj šestý gól v probíhající sezóně!

13
    Domácí fotbalisté jsou znovu u míče a snaží se kombinačně dostat na polovinu soupeře.

14
    Aktuálně je k vidění několik nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů teď není přesný.

15
    Ani teď nebyli domácí přesní, další přihrávka končí v zámezí a vhazovat tak budou hosté.

16
    Bolestivý střet mezi Bukatou a Čögleyem, fauloval hráč Trnavy, což znamená rozehrávku pro domácí.

17
    Trnavský brankář Rusů byl atakovaný při rozehrávce, Filip Balaj nejspíše dostane první žlutou kartu v zápase.

18
    Žlutou kartu dostává Filip Balaj (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

19
    Útočnou šanci Trnavy opět zastavila nepřesná přihrávka na Olejníka.

20
    Tomáš Ďubek opět parádní přihrávkou našel nabíhajícího Davida Hrnčára, který byl ještě stísněný Twardzikem. Hrnčár z levé strany střelou pod břevno prověřil pozornost gólmana Trnavy, který podržel svůj tým výborným zákrokem.

21
    Grozdanovski trošku zazmatkoval před vlastní šestnáctkou, vše však ve spolupráci s Ďubkem zvládl vyřešit.

22
    Domácí fotbalisté opět kombinují na polovině soupeře, mezi Ďubkem a Gričem vzniká menší konflikt. Oba hráči si vysloužili ráznou domluvu od hlavního rozhodčího.

25
    Trnava právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Saymon Cabral se tentokrát na pravé straně obtočil kolem Chrena, perfektním centrem našel MARTINA BUKATU v šestnáctce domácích a ten míč pohodlně usměrnil k pravé tyči Chovanovy branky!

26
    Grozdanovski se nechal na levé straně obejít soupeřem, následně už musel volit záchrannou brzdu. Hosté mají výhodu přímého kopu.

27
    Kolesárův vysoký míč na zadní tyč hledal Saymon Cabrala, ale před hráčem hostí míč odvážně na rohový kop vyboxoval Adrián Chovan.

28
    Další centr Kolesára do prostoru před Chovanovou brankou, tam však hosté faulovali a dopředu tak půjdou Zlaté Moravce.

28
    Saymon Cabral je mimořádně aktivní, opět se prosadil na pravé straně a šikovnou střelou prověřil pozornost Adriána Chovana, který byl protentokrát připraven.

29
    Filip Twardzik ve středu pole fauloval Filipa Balaje, dopředu tak půjdou znovu domácí fotbalisté.

30
    Bukata nepříjemným skluzem zajel do Grozdanovského, žlutá karta to tentokrát nebude.

30
    Domácí si berou vedení zpět! Martin Tóth našel přihrávkou Filipa Balaje, který míč prodloužil na ALEXANDROSE KYZIRIDISA, který křížnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci na zárok.

31
    Máme za sebou půlhodinu dnešního zápasu, po které svítí na tabuli skóre 2:1 pro domácí.

32
    Domácí fotbalisté Vion znovu kombinují a středem pole se snaží dostat na dostřel trnavské branky.

33
    Přímý kop domácích, přibližně 40 metrů od branky Trnavy.

34
    Tomáš Ďubek z přímého kopu míč fantasticky zatočil na hlavu Josefa Menicha, který výborně zakončil k levé tyči. Rusů však rovněž skvělým zákrokem vytlačil míč vedle své branky!

35
    Na opačné straně pohrozil střelou zevnitř šestnáctky Koštrna, míč však byl Dugem zblokován na rohový kop.

36
    Rohový kop hostů neznamenal před Chovanem vážnější problém, navíc se hosté po chvíli ocitli v postavení mimo hru, takže z šance nic nebude.

37
    Dlouhý centr domácích se Balaj opět snažil přihrávkou sklepnout na spoluhráče, tentokrát mu to však nevyšlo ideálně.

38
    Gólové hody pokračují! Peter Kolesár z pravé hranice šestnáctky našel ideálním centrem MARTINA BUKATU, který hlavičkou k pravé tyči přidává svůj druhý gól v dnešním zápase!

38
    Ďubkova kolmice za obranu hostí končí v moci brankáře Rusů, který míč dokázal do rukavic chytit jen tak tak.

39
    Kolesár se z první snažil o centr k Olejníkovi, ale byl hodně nepřesný, což znemaná konec této akce.

40
    Žlutou kartu dostává Jozef Menich (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

41
    Peter Kolesár zkusil z přímého kopu střelu na branku. Domácímu brankáři se míč sice vysmekl, ale na druhý pokus ho dokázal zkrotit ve svých rukavicích.

42
    Ďubek se znovu snažil o kolmici do šestnáctky soupeře, tentokrát mu to nevyšlo podle představ.

43
    Koštrna parádním centrem z levé strany našel Olejníka, jehož hlavička končí těsně nad břevnem Chovanovy branky!

45
    Domácí trošku zaváhali na vlastní polovině, dokázali to však napravit a snaží se o rychlý protiútok.

45
    V prvním poločase bude hlavní rozhodčí nastavovat minimálně jednu minutu!

45+2
    Tak přece jen uvidíme v prvním poločase pátou branku tohoto střetnutí! Po obrovské chybě domácí obrany se na branku Zlatých Moravců řítila hned trojice hráčů. Nakonec vzal na sebe všechnu zodpovědnost YUSUF BAMIDELE ISA, jenž obstřelil domácího gólmana.

45+2

Po prvním poločase prohrávají Zlaté Moravce se Spartakem Trnava 2:3. Viděli jsme ofenzivní fotbal z obou stran. Druhý poločas začne přibližně v 15:05.

46

46
    Úvodní výkop druhého poločasu patří hráčům domácího celku.

47
    Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změny v sestavách.

47
    Saymon Cabral pronikl s míčem do šestnáctky Vionu, Chren fauloval a bude to pokutový kop!

48
    Žlutou kartu dostává Martin Chren (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

48
    A hned ze startu druhé půle tu máme další gól! K exekuci pokutového kopu se postavil zkušený FILIP TWARDZIK, jenž míč z penaltového puntíku poslal do pravé strany, Chovan skočil do leva, a tak Trnava vede už 4:2!

50
    Center Filipa Balaje z pravé strany byl zblokovaný na rohový kop.

51
    Padesát minut zápasu je za námi, Vion na domácím trávníku přehrává s Trnavou 2:4, což je značná komplikace pro domácí, kteří v prvním poločase vedli.

51
    Ďubkův rohový kop neznamenal pro obranu Spartaku v tomto okamžiku žádný vážnější problém.

52
    Olejník faulován na levé straně, Kolesár bude zahrávat další přímý kop Trnavy.

52
    Vysoký centr Petra Kolesára končí v moci pozorného Adriána Chovana.

52
    Saymon Cabral se opět na pravé straně dostal přes Chrena, který ho dnes už musí mít plné zuby. Následný polocentr v podání Brazilce byl nepřesný.

53
    Domácí se sice snaží dopředu vymyslet co jde, ale zatím jim chybí tempo z prvního poločasu.

54
    Duga faulován ve středu pole, hra je po delší době přerušena.

55
    Několik nepřesností na obou stranách. Po Hrnčárově snaze o průnik je navíc odpískán faul.

56
    Bamidele po střetu s Čögleyem zůstává ležet na trávníku, faul to však podle názoru hlavního rozhodčího nebyl, hra plyne dále.

57
    Míč má v moci znovu domácí gólman Adrián Chovan, který ho rozehrává. Druhý poločas zatím nemá tempo jako první část zápasu.

58
    Domácí celek kombinuje ve středu hrací plochy a hledá způsob, jak se ve snaze vstřelit kontaktní branku dostat před svatyni soupeře.

59
    Dlouhý centr na pravou stranu hledal Davida Hrnčára, míč po zákroku obránce hostů končí za postranní čárou.

60
    Máme za sebou hodinu dnešního zápasu, Zlaté Moravce stále prohrávají se Spartakem Trnava 2:4.

61
    Hrnčár se z první snažil najít nabíhajícího Čögleya, vše však vyřešil Bamidele, který výborně četl hru.

62
    Denis Duga hledal šikovnou přihrávkou na hrotu Filipa Balaje, ale toho spolehlivě pokryl český stoper Trnavy Filip Twardzik. Následně míč skončil v rukavicích Rusů.

63
    Grozdanovski ve středu pole fauloval Olejníka, dopředu tak půjdou znovu Anděl z Trnavy.

64
    Podobný souboj na opačné straně, Benovič fauloval Balaj a dopředu půjdou hráči Moraviec.

65
    Domácí fotbalisté se snaží o kombinaci před šestnáctkou Trnavy, ta se však bez větších problémů brání.

66
    Matúš Turňa si v obraně šikovně pomohl vypálením míče do protihráče. Ten končí za čarou a odkopávat ho tak bude Rusů.

67
    Domácím hráčům se krátí čas na kontaktní gól, ale očekávaný tlak Vionu zatím nepřichází.

68
    Zakončení domácích v podání Balaje minulo pravou tyč hostujícíj branky.

69
    Větší polovina druhého poločasu je za námi, Vion stále prohrává na domácím trávníku se Spartakem Trnava 2:4.

70
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Stanislav Olejník, přichází Johnson Nsumoh.

70
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Bukata, přichází Ján Vlasko.

71
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomče Grozdanovski, přichází Martin Kovaľ.

72
    Nsumoh z levé strany centrem našel Bamideleho, ale ten míč netrefil ideálně.

73
    Následně však nepovedený centr Bamideleho zaplachtil pod břevno domácí branky, Adrián Chovan se musel pořádně natáhnout, aby míč vyškrábl na rohový kop!

74
    Žlutou kartu dostává Tomáš Ďubek (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

74
    Žlutou kartu dostává Dobrivoj Rusov (FC Spartak Trnava).

75
    Začíná poslední čtvrthodina dnešního zápasu, domácí potřebují dát co nejdříve kontaktní gól, pokud tedy chtějí dnes pomýšlet na bodový zisk.

76
    Martin Koval v první útočné akci po příchodu na trávník, přihrávka mu však nevyšla ideálně.

77
    Trnava se ve druhém poločase stále výborně brání, domácím se na rozdíl od prvního poločasu směrem dopředu vůbec nedaří.

78
    Žlutou kartu dostává Johnson Nsumoh (FC Spartak Trnava).

80
    Deset minut do konce řádné hrací doby, stav zápasu je stále 2:4, očekávaný nápor Zlatých Moraviec stále nepřichází, a tak se zatím zdá, že je o vítězi dnešního střetnutí rozhodnuto.

81
    Trnava po zisku míče na vlastní polovině okamžitě startuje do útoku s poměrně velkým počtem hráčů. Obrana Vionu tak musí být neustále ve střehu a nemůže se zapojovat příliš do podpory ofenzívy.

82
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Samuel Benovič, přichází Sebastian Kóša.

83
    Bamidelovi byl odpískán útočný faul, dopředu půjdou hráči domácího týmu, chybí jim však jiskra a větší agresivita. Je možné, že jejich výkon v druhém poločase je ovlivněn nedávným překonáním pandemie koronavirusu.

84
    Martin Koval si po levé straně udělal prostor na střelu, jeho křížnou dělovku ale Grič vyhlavičkoval na rohový kop!

85
    Kyziridis z rohu našel přihrávkou Tomáše Ďubeka, ale střela kapitána Vionu byla zblokována.

87
    Žlutou kartu dostává Peter Kolesár (FC Spartak Trnava).

87
    Žlutou kartu dostává Denis Duga (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

87
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Peter Kolesár, přichází Daniel Iglesias.

88
    Z hranice šestnáctky se z voleje opřel do střely domácí kanonýr Filip Balaj, ale míč mu vůbec nesedl a končí daleko od trnavské branky!

88
    Vlasko se výborně dostal do pozice před Chovanem. Namísto střely volil ještě přihrávku na Iglesiase, ale ta mu nevyšla podle jeho představ.

90
    Obrovská šance hostů! Dani Iglesias se v šestnáctce domácího týmu zbavil Menicha, tvrdě vystřelil, ale Chovan mu výborným zákrokem pokazil gólovou radost!

90+1
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Filip Balaj (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

90+2
    Jeden z hráčů Trnavy zůstává ležet na trávníku po kontaktu s Balajem a musí být ošetřován. Je to Jakub Grič, ale už je v pořádku a bude pokračovat v zápase.

90+4
    Střela Jana Vlaska z přibližně 20 metrů byla zblokována domácím obráncem.

90+5

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:26.

V dohrávce 18.kola fotbalové Fortuna ligy prohrál Vion Zlaté Moravce na domácím trávníku se Spartakem Trnava 2:4. Domácí v prvním poločase vedli, ale nakonec si nechali vítězství vzít. V druhém poločase už neměli mnoho sil na to, aby se na náskok Trnavy dotáhli.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne! (16:00:12)

Adam Mitáš

Branky: 12. Hrnčár, 30. Kyziridis – 25. Bukata, 38. Bukata, 45+2. Bamidele Isa, 48. Twardzik

Karty:   18. Balaj (ZMO), 40. Menich (ZMO), 48. Chren (ZMO), 74. Ďubek (ZMO), 87. Duga (ZMO) – 74. Rusov (TRN), 78. Nsumoh (TRN), 87. Kolesár (TRN)   90+1. Balaj (ZMO)

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Tóth, Menich, Chren – Duga, Grozdanovski (71. Kovaľ) – Hrnčár, Ďubek (C), Kyziridis – Balaj.
    Náhradníci: Lukáč – Čonka, Moško, Haspra, Orávik, Kovaľ, Šmatlák.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Turňa, Grič, Twardzik, Koštrna – Benovič (82. Kóša), Kolesár (87. Iglesias), Bukata (70. Vlasko), Saymon – Bamidele Isa, Olejník (70. Nsumoh).