Teplice – Pardubice | 0:1 (kon.) | | | Příbram – Slavia | 3:3 (kon.) | | | Olomouc – Sparta | 2:3 (kon.) |
Ulsan – ad-Duhajl | 1:3 (kon.) | | | Palmeiras – Tigres | 0:1 (kon.) |
Tottenham – West Brom | 2:0 (kon.) | | | Wolverhampton – Leicester | 0:0 (kon.) | | | Liverpool – Manchester City | 1:4 (kon.) |
Sheffield Utd. – Chelsea | 1:2 (kon.) |
Real Sociedad – Cádiz | 4:1 (kon.) | | | Bilbao – Valencia | 1:1 (kon.) | | | Osasuna – Eibar | 2:1 (kon.) |
Betis – Barcelona | 2:3 (kon.) |
Hoffenheim – Frankfurt | 1:3 (kon.) |
Benevento – Sampdoria | 1:1 (kon.) | | | AC Milán – Crotone | 4:0 (kon.) | | | Udinese – Hellas | 2:0 (kon.) |
Parma – Bologna | 0:3 (kon.) | | | Lazio – Cagliari | 1:0 (kon.) |
Brest – Bordeaux | 2:1 (kon.) | | | Montpellier – Dijon | 4:2 (kon.) | | | Nice – Angers | 3:0 (kon.) |
Nîmes – Monaco | 3:4 (kon.) | | | Saint-Étienne – Méty | 1:0 (kon.) | | | Nantes – Lille | 0:2 (kon.) |
Marseille – PSG | 0:2 (kon.) |
Šibenik – Varaždin | 0:0 (kon.) | | | Istra 1961 – Dinamo Záhřeb | 0:1 (kon.) |
Podbeskidzie – Zabrze | 2:1 (kon.) | | | Wisla Krakov – Jagiellonia | 2:0 (kon.) |
Plzeň B – Dukla Praha | 3:1 (kon.) |
konec
Liverpool FC
1:4
(0:0)
Manchester City
Tomáš Kohlmann
Branky:
63. M. Salah (pen.) – 49. Gündoğan, 74. Gündoğan (Foden), 76. Sterling (B. Silva), 83. Foden (Jesus)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:8.
Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett
Diváci:
Karty: 2. Th. Alcântara (LIV), 70. Fabinho (LIV) – 62. Rúben Dias (MAC)
Neproměněná penalta: 38. Gündoğan (MAC), mimo
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:8.
Liverpool FC:
Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, J. Henderson (C), Robertson (85. Tsimikas) – Th. Alcântara (68. Shaqiri), Wijnaldum, Jones (68. Milner) – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Kabak, Milner, Oxlade-Chamberlain, Origi, N. Phillips, Shaqiri, N. Williams, Tsimikas.
Trenér:
Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan – Mahríz (72. Jesus), Sterling (C), Foden.
Náhradníci: Steffen – Bernabé, Jesus, B. Mendy, Laporte, Doyle, García, Fernandinho, F. Torres.
Trenér:
Náhradníci: Adrián – Kabak, Milner, Oxlade-Chamberlain, Origi, N. Phillips, Shaqiri, N. Williams, Tsimikas.
Trenér:
Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan – Mahríz (72. Jesus), Sterling (C), Foden.
Náhradníci: Steffen – Bernabé, Jesus, B. Mendy, Laporte, Doyle, García, Fernandinho, F. Torres.
Trenér:
Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett
Diváci:
Liverpool ze čtvrtého místa ztrácí na Citizens už deset bodů, stejně jako United navíc má odehrán plný počet zápasů. (19:29:32)
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:8.
Jeho skóre otevřel Ilkay Gündogan, ten po Salahově vyrovnání z penalty udeřil i podruhé, třetí branku přidal liverpoolský odchovanec Raheem Sterling a výsledný stav stanovil hezkou individuální akcí Phil Foden.
Citizens zcela ovládají dění na trávníku! Gabriel Jesus přenesl hru na pravé křídlo, kde si míč zpracoval PHIL FODEN, navedl si jej do pokutového území a prudkou ránou z úhlu nezadržitelně skóroval pod břevno!
Další mimořádná hrubka Alissona! Brazilský brankář tentokrát přihrál míč přímo na kopačku Bernarda Silvy, jenž elegantním obloučkem našel u vzdálenější tyče RAHEEMA STERLINGA, ten také zakončoval do prázdné branky!
Naprosté selhání Alissona! Ten nezvládl první rozehrávku, Fabinho pak pod tlakem odkopl míč do středu pole, míč se oklikou vrátil k Alissonovi, jenž znovu hrubě chyboval, Foden naservíroval míč pro ILKAYE GÜNDOGANA před prázdnou branku a německý záložník bez problémů zavěsil míč pod břevno!
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází James Milner.
Ederson spadl doleva, MOHAMED SALAH mu penaltu s jistotou poslal do protipohybu a vyrovnává na 1:1!
Manchester City se ujímá vedení! Raheem Sterling zleva vnikl do pokutového území, přihrál Fodenovi, jehož střelu Alisson v pádu vyrazil přímo před sebe, kde míč snadno dorazil do sítě ILKAY GÜNDOGAN!
Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, J. Henderson (C), Robertson – Th. Alcântara, Wijnaldum, Jones – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Kabak, Milner, Oxlade-Chamberlain, Origi, N. Phillips, Shaqiri, N. Williams, Tsimikas.
Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan – Mahríz, Sterling (C), Foden.
Náhradníci: Steffen – Bernabé, Jesus, B. Mendy, Laporte, Doyle, García, Fernandinho, F. Torres.
Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Když v polovině prosince Manchester City v domácím prostředí neporazil odepisovaný West Bromwich Albion, nevypadalo to na Etihad Stadium s prognózami na druhou polovinu sezóny zrovna ideálně. Od té doby však Manchester City táhne dlouhou sérii třinácti vítězných zápasů napříč ligou, ligovým pohárem a FA Cupem, přičemž největší problémy mu nadělal Cheltenham. Čtvrtoligový soupeř v FA Cupu vedl nad Manchesterem City naprosto zázračně 1:0 ještě deset minut před koncem, v závěru ale Citizens třemi brankami otočili skóre.
V tabulce se Manchester City díky úspěchům v posledních týdnech vyšvihl na první místo, kde aktuálně má náskok dvou bodů na svého městského rivala Manchester United, ti už ale mají o dva odehrané zápasy více. Třetí pak se ztrátou dalších tří bodů je Leicester, na Liverpool mají Citizens náskok sedmi bodů a stejně jako na Leicester ještě zápas k dobru.
Na trávnících soupeřů Manchester City odehrál deset zápasů s bilancí 6-3-1, když z prvních šesti zápasů tam vyhrál jen dvakrát, v posledních čtyřech zápasech už ale nezaváhal. Navíc v těchto deseti zápasech inkasoval jen úctyhodných šest branek.
Hosté jsou stále bez nejlepšího střelce klubové historie Sergia Agüera a klíčového špílmachra Kevina De Bruyneho. Agüero bojoval s koronavirem, už se alespoň vrátil do lehkého tréninku, to De Bruyne je stále mimo hru se zraněním zadního stehenního svalu. Ve stavu zraněných je kvůli svalovým potížím i obránce Nathan Aké.
Na Anfieldu Manchester City nevyhrál už od roku 2003, kdy výhru 2:1 dvěma brankami zařídil bývalý hráč Liverpoolu Nicolas Anelka. Mimochodem za Liverpool tehdy skóroval Milan Baroš.
Narozdíl od svého soupeře Liverpool nejde do zápasu v ideálním rozpoložení, neboť senzačně prohrál oba poslední domácí zápasy, ačkoliv v předchozích 68 ligových duelech na Anfieldu nenašel žádného přemožitele. Po téměř čtyřech letech domácích zápasů bez prohry jej nečekaně zdolalo Burnley, o dva týdny později pak všechny body z Anfieldu odvezl i Brighton.
Ještě o Vánocích Liverpool vedl tabulku Premier League a mluvilo se o obhajobě titulu, pak však nadešlo černé období pěti zápasů bez výhry, během nichž Liverpool vstřelil jedinou branku a ztratil body i s týmy ze spodní části tabulky jako West Bromwich, Newcastle nebo právě Burnley, sérii prolomil až výhrou na Tottenhamu 3:1. Stejným výsledkem pak vyhrál i při další cestě do Londýna na West Hamu, pak ale přišel již zmíněný zápas s Brightonem (0:1).
Trenéra Kloppa nejvíce trápí zdravotní stav obránců, neboť mimo hru až do konce sezóny jsou hned tři stopeři (Virgil van Dijk, Joe Gomez a čerstvě i Joel Matip), byť alespoň v případě van Dijka se mluví o tom, že alespoň závěr sezóny by mohl stihnout. Zraněný je i Fabinho, jenž na stoperu zaskakoval, Kloppovi tak v závěru přestupního období zbyli jen mladíci Phillips s Williamsem a záložník Henderson, kterého také stáhl ze zálohy. Na závěr přestupního termínu tak sehnal mladého tureckého obránce Ozana Kabaka ze Schalke a o něco zkušenějšího Bena Daviese, ovšem v Prestonu hrajícího jen druhou ligu.
Fabinho už by se dnes možná mohl vrátit na trávník podobně jako Alisson a Sadio Mané, kteří kvůli menším zdravotním problémům také vynechali poslední zápasy. Alisson vynechal zápas s Brightonem kvůli nemoci, Sadia Maného z posledních dvou zápasů vyřadily svalové problémy.