Chabarovsk – Nižněkamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Riga 5:1 (kon.)
N.Novgorod – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
Jokerit Helsinky
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 18.02.2021, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou! (20:24:19)

Hokejisté Jokeritu mohou i přes zaslouženou nájezdovou porážku slavit, ziskem jednoho bodu a neúspěchy Spartaku s Viťazem si totiž definitivně zajistili účast v bojích o Gagarinův pohár! Před jejich startem je ale ještě čeká pořádný kus práce, svěřenci Lauriho Marjamäkiho totiž dnes předvedli slabý výkon a zejména ve třetí třetině byli o třídu horší než Dinamo.

Alexej PROTAS - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Autorem vítězné branky je ALEXEJ PROTAS.

3. série
    0:3
    Pavel Varfolomejev se trefuje, je konec!

3. série
    0:2
    Pakarinen se neúspěšně pokusil Furcha vymíchat.

2. série
    0:2
    Kozun přiblížil Minsk výhře zakončením vedle betonu.

2. série
    0:1
    Zakončení Nicklase Jensena Furch vykryl hokejkou.

1. série
    0:1
    Alexej Protas přesně zamířil k levé tyči.

1. série
    0:0
    Schroeder to zkusil mezi betony, Furch zakročil včas.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení tajenku o vítězi dnešního utkání nerozlousklo, na led Hartwall Areny tedy vyjíždí dvě rolby a po krátké úpravě plochy uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Nájezdům chtěl projektilem od modré předejít Sami Lepistö, Furch byl ale ve střehu i nyní.

64:18
    Nyní už český gólman zasáhnul, když vyrazil prudké zakončení z levé strany z dílny Iira Pakarinena.

Ohlášena poslední minuta prodloužení!

63:52
    Přesilovka domácích zatím žádné větší šance nenabídla, Furch nemusel zasahovat snad ani jednou.

63:14
    Alex Grant zastavil puk až za modrou čarou, následným posunem vpřed se tedy dostal do postavení mimo hru.

62:34
    Velká šance pro Jokerit! Roman Gorbunov (MIN) dostal dvakrát dvě minuty za podrážení a nesportovní chování, hosté tak prodloužení dohrají v oslabení!

62:14
    Anttilu obral o kotouč jeden z protihráčů, domácí forvard si ho ale jen pár sekund na to vybojoval zpět.

61:47
    Kozun zachytil vyhozený puk na modré čáře a najel před klec, Kalninš následné zakončení vyrazil.

61:13
    Jokerit se v útočném pásmu trápí, protihráči ho drží na uzdě a ani v prodloužení ho nepouští před klec.

60:44
    Dinamo první výpad odrazilo, Furch ani tentokrát zasahovat nemusel. Hra se přesouvá ke Kalninšovi.

60:19
    Pětiminutové prodloužení ve formátu tři na tři bylo zahájeno, jako první se do útoku vrhli domácí hráči.

60:01

Nekonečné dobývání branky Jokeritu rozhodující gól nepřineslo, Janis Kalninš excelentním výkonem dotáhl svůj tým až do prodloužení a domácí si, myslím, jedním bodem zajistili vstupenku do bojů o Gagarinův pohár.

Prodloužení začne přibližně v 19:52.

60:00

59:59
    Menell vypálil od mantinelu, Kalninš jeho střelu lapil do rukavice a kotouč následně pustil na led.

59:27
    Spooner poslal kotouč dozadu Šinkevičovi, Dinamo střídá. Za chvíli se vrhne do posledního výpadu.

58:57
    Klinkhammer se nyní dostal do úniku, ani tentokrát ale na Kalninše recept nenašel!

58:30
    Dinamo na ledě stále dominuje a snaží se rozhodnout ještě v základní hrací době, dochází mu ale už síly.

58:02
    Kotouč po zakončení Klinkhammera z hranice brankoviště uvízl pod klečícím Kalninšem, přerušuje se.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:50
    Míříme do finiše, do konce základní hrací doby zbývá odehrát jen zhruba dvě minuty a deset sekund.

57:38
    Klinkhammer nahodil puk za domácí branku, Kalninš vyjel ven z brankoviště a rozehrál jej podél mantinelu.

56:49
    Dominik Furch se musí už celkem nudit, střele naposledy čelil tak před pěti, možná šesti minutami.

56:23
    Z pravé strany mohl nyní rozhodnout Usov, jehož zakončení ale výborný Kalninš hravě zlikvidoval.

55:35
    Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny máme stále vyrovnáno, Jokerit se snaží uklidnit hru.

54:45
    Kalninšovi nepříjemně cloní Klinkhammer, který je připraven za gólmana protečovat nejbližší střelu.

54:13
    Jokerit se ve vlastním oslabení dostal do útoku, rychlý výpad ale v nějakou větší šanci nepřetavil.

53:58
    Minští hráči už musí být s rozumem v koncích, za Kalninše neprošla ani tečovaná střela Menella z modré.

53:25
    Dinamo si aktivitou vynutilo faul, na trestnou lavici je tentokrát za krosček poslán Alex Grant (JOK).

52:58
    Brandon Kozun vystřelil z hranice brankoviště, ani jeho pokus za záda lotyšského gólmana neprošel.

52:40
    Domácí se snaží se aspoň na malý moment vyškrábat ven z vlastního obranného pásma. Bezúspěšně.

51:30
    V posledních minutách na ledě dominuje Dinamo, které na Kalninše posílá jednu ránu za druhou.

50:50
    Dalším pánem na holení byl Gorbunov, který střelou od mantinelu rozchytaného náhradníka nepřekvapil.

50:26
    Střelu z modré čáry ještě před Kalninšem tečoval Klinkhammer, gólman domácích si ale pryž pohlídal.

49:35
    Šinkevič posunul puk na Mitchella, který vyjel na kruh a, pronásledován protihráčem, pryž poslal za klec.

48:44
    Častěji je na kotouči momentálně Dinamo, kterému se ale nedaří na delší dobu prorazit před Kalninše.

48:07
    Hartikainen našel před brankou volného Pakarinena, jehož zakončení bylo zblokováno hráčem Minsku.

47:23
    Zakázané uvolnění Dinama aspoň na pár sekund vrátí hru před brankoviště Dominika Furcha.

47:09
    Spooner prorazil do útočného pásma moc brzo, ofsajd Minsku nás poslal do další komerční přestávky.

46:29
    Šinkevič nahodil puk na Kalninšovu branku a odjel střídat, ke kotouči se tak opět dostávají hráči Helsinek.

45:56
    Hännikäinen se za malou chvíli vrátí na led, Jokerit oslabení zvládá bez větších komplikací.

45:30
    Spooner překombinoval akci před brankou, místo zakončení se rozhodl zbytečně poslat puk spoluhráči.

44:32
    Minsk se snaží s pukem prorazit vpředu, defenzíva Jokeritu je ale nekompromisní.

44:00
    Markus Hännikäinen (JOK) usedá na trestnou lavici, kam byl rozhodčím vykázán za držení.

43:49
    Viktor Lööv je ve varu, střelou z opačného prostoru pro vhazování ale českého brankáře už nezaskočil.
    43:16 Viktor LÖÖV - 2:2

43:16
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A VIKTOR LÖÖV zničehonic vytáhl z rukávu naprosto parádní individální akci, v Helsinkách tak začínáme zase od začátku! Domácí útočník se protáhl za modrou čáru, prosmýkl se kolem tří protihráčů a z levého kruhu krásně vymetl vzdálenější horní roh hostující branky – 2:2! Asistence: David Sklenička.

43:05
    To se mu ale nakonec celkem rychle podařilo, Viktor Lööv nyní zaváží puk před Furchovo brankoviště.

42:43
    Dinamo je momentálně jednoznačně aktivnějším celkem na ledě, Jokerit se snaží se soupeřem srovnat krok.

41:45
    Usov našel před brankou volného Mosaljova, jehož střelu z voleje Kalninš vyrazil!

41:19
    Projektil Davida Skleničky byl zblokován do ochranné sítě, vhazovat se bude po Furchově pravici.

40:54
    Hra se v úvodních sekundách třetí třetiny přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý.

40:27
    Furch zastavil vyhozený kotouč před svou klecí a přenechal jej spoluhráči, který s ním vyráží vpřed.

40:01

Relativně vyrovnaná druhá třetina nabídla po jednom gólu na každé straně, Dinamo tak před třetí částí stále vede v Hartwall Areně o zásah. Furcha nejprve o čisté konto v půlce periody obral Norman, na jehož zásah dvě sekundy před koncem v přesilovce odpověděl Rob Klinkhammer. Blíže má tedy momentálně k vítězství Minsk, ani po čtyřiceti minutách ale ještě není nic jisté.

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nedovolené bránění brankáři videorozhodčí neviděl, zásah Dinama tedy platí a Minsk dvě sekundy před koncem třetiny odskakuje do vedení! Z hranice brankoviště se prosadil ROB KLINKHAMMER, který si šikovně bruslí posunul odraženou pryž na hokejku a následně jí poslal mezi Kalninšův beton a pravou tyč – 1:2! Asistence: Brennan Menell, Ryan Spooner.

39:58
    Minsk přesilovku bleskově využil, Lauri Marjamäki ale zásah okamžitě reklamuje a chce, aby akci ještě přezkoumal muž u videa!

39:53
    Jakub Krejčík (JOK) a Roman Gorbunov (MIN) dostávají shodné tresty za hrubost, Jordan Schroeder (JOK) je navíc vykázán za sekání. Dinamo tedy čeká přesilovka.

39:51
    Atmosféra houstne, do strkanice za brankou se po checku jednoho z domácích zapojili i Sklenička a Krejčík! Zřejmě se bude vylučovat...

39:19
    Jensen po křídle provezl puk přes střední pásmo a zajel s ním až do rohu, kde se o něj nyní bojuje.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:38
    Sami Lepistö drží puk za Kalninšem a čeká, až se zbytek jeho spoluhráčů přesune z ledu na střídačku.

37:56
    Znovu byl vidět Hännikäinen, jehož pokus Furchovu branku úplně minul. Gólman mohl zůstat v klidu.

37:18
    Menell zachytil kotouč těsně před zadní čárou, zakázané uvolnění se nekoná. Minsk míří dopředu.

36:56
    Hostující obránce se rychle oklepal a zamířil na střídačku, na Anttilu teď na buly pokřikuje Falkovskij.

36:49
    Znacharenko byl tvrdě sestřelen Anttilou za brankou, Furch už jede svého spoluhráče zkontrolovat.

36:14
    Z minského konce ledu se dvakrát po sobě ozvalo dunění betonu, obě nahození z modré čáry minuly cíl.

35:44
    Jensen vyváží kotouč přes neutrální zónu dopředu, domácím hráčům se podařilo dostat dění pod kontrolu.

34:58
    Hra se pět minut před koncem drží před Kalninšem, Jokerit nyní úplně ztratil krok s běloruským týmem.

34:40
    Střela Šenkeviče byla zblokována Normanem, více ze hry mají momentálně hráči Dinama Minsk.

33:54
    Dinamo chce využít střídání v brance a Kalninše překvapit, jenž si už připsal první dva zákroky.

33:04
    Pozor, Anders Lindbäck nečekaně odstupuje a míří do kabiny! Na jeho místo se postaví Janis Kalninš.

33:04
    Hännikäinen nyní pronikl před brankoviště, na šikovného českého gólmana ale nevyzrál.

32:57
    Modrá čára je pro hokejisty Helsinek zakletá, obrana Dinama pracuje jako švýcarské hodinky.

32:20
    Sklenička na poslední chvíli předal puk Anttilovi, Jokerit znovu míří před branku Dominika Furcha.

31:56
    Domácí vyhráli vhazování před svou brankou a bez váhání přesouvají hru do středního pásma.

31:40
    Na druhém konci plochy chtěl odpovědět Gorbunov, po zákroku Lindbäcka jdeme do komerční přestávky.

30:58
    Furch předvedl skvělý zákrok, nebezpečnou střelu Lööva z levé strany vyrazil ramenem!

30:50
    Branka finskému celku vlila krev do žil, Jokerit je pevně usazený před klecí soupeře a chce jít do vedení.
    29:34 John NORMAN - 1:1

29:34
    Máme vyrovnáno, tentokrát už defenzíva Dinama situaci nezvládla! Autorem první branky domácích v duelu se stává JOHN NORMAN, který po pravém křídle pronikl až před branku, lišácky si přibrzdil a zmateného Furcha překonal zakončením k bližší tyči – 1:1! Bez asistence.

29:06
    Jeden z domácích byl v rohu tvrdě sestřelem Klinkhammerem, akce Jokeritu tak rychle skončila.

28:32
    Hra byla nyní přerušena pro hru vysokou holí, po krátké reklamní pauze uvidíme buly u modré čáry hostů.

28:23
    Aktivnějším celkem jsou zatím ve druhé třetině domácí, kteří se stále snaží překonat pevnou obranu Minsku.

27:42
    Z podobné pozice nyní na druhém konci plochy střílel Jensen, který pro změnu soupeřovu klec úplně minul.

27:10
    Po krátké akci zkusil z pravého kruhu štěstí Almqvist, jehož slabé zakončení bylo zblokováno protihráčem.

26:29
    Hraje se stále hlavně v minském pásmu, hosté ale kvalitně brání a drží své soupeře u mantinelů.

25:59
    Henrik Haapala teď možná trochu ukvapeně zakončil z levého kruhu, Furch puk bez problému zastavil.

25:30
    Z přesilovky už zbývá jen něco málo přes půl minuty, žolíci se snaží zintenzivnit svůj nápor na klec hostů.

24:58
    Rychlý výpad vedl k nepříjemné situaci pro Furcha, se kterou si ale gólman Minsku nakonec poradil.

24:05
    Prvním vyloučeným hráčem Dinama je Roman Gorbunov (MIN), jenž dostává trest za držení.

23:53
    Paže hlavního sudího znovu vystřelila vzhůru, tentokrát má ale výhodu ponechanou domácí výběr.

23:32
    Savinainen je zpět na ledové ploše, Jokerit oslabení zvládl bez větších obtíží a už je v plném počtu.

22:58
    Protas chtěl rozšířit své brankové portfolio a vypálil z levé strany, kotouč zmizel ve výstroji Lindbäcka.

22:25
    Dinamo toho zatím v přesilovce moc nepředvedlo, Jokerit drží hru hodně daleko od své branky.

21:31
    Třetí vyloučení pro domácí celek, za sekání je na dvě minuty rozhodčím vykázán Veli-Matti Savinainen (JOK).

21:15
    Český gólman zastavil střelu z prostoru pro buly a puk do hry následně nevrátil, hra je přerušena.

20:40
    Jokerit rychle odrazil další výpad běloruského celku a hned se opět vrhá na Furchovu svatyni.

20:13
    Hännikäinen se rozhodl vystřelit z levého kruhu, odkud těsně přestřelil vzdálenější tyč hostující klece.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je ve finské metropoli minulostí, po relativně vyrovnané první pasáži hry jde do kabiny s jednobrankovým náskokem Dinamo. Jokerit si sice nevedl špatně a hned dvakrát nastřelil tyčku, recept na Dominika Furcha ale zatím nenašel. Uvidíme, co přinese perioda s pořadovým číslem dvě.

19:50
    Domácí se ještě snaží na zásah rychle odpovědět, Dinamo má ale situaci pod kontrolou.
    19:12 Alexej PROTAS - 0:1

19:12
    První branku utkání nakonec vidíme ještě v první třetině, Minsk pár desítek sekund před pauzou po rychlé akci otevírá skóre a jde do vedení! Jako první se na střeleckou listinu zápasu dostává ALEXEJ PROTAS, který zachytil přihrávku zpoza klece a z bezprostřední blízkosti brankoviště následně prostřelil bezmocného Lindbäcka! Asistence: Rob Klinkhammer, Brandon Kozun.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:56
    Minsk zaváží kotouč do domácího pásma, míříme do poslední minuty úvodní části.

18:30
    Jensenova střela z hranice pásma byla zblokována, Jokerit se i nadále drží před Fuchovým brankovištěm.

17:55
    Prim na ledě momentálně hrají obrany obou celků, ani jednomu týmu se nyní nedaří prorazit ke kleci soupeře.

17:19
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do konce první části chybí jen něco málo přes dvě a půl minuty.

16:25
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme rychlou a vesměs vyrovnanou podívanou.

15:52
    Klinkhammer udržel kotouč v útočném pásmu, Dinamo se nyní snaží zatlačit na soupeřovu svatyni.

15:24
    Grant poslal puk podél modré Skleničkovi, jehož následný projektil proletěl kolem levé tyče branky.

14:55
    Prince vyhodil puk za Lindbäckovu svatyni a odjel střídat, volný kotouč si na své hole berou domácí hráči.

14:13
    Modrou čáru nyní moc rychle přejel Brennan Menell, po krátké pauze tak uvidíme buly ve středním pásmu.

13:37
    Prudký brejk Jokeritu končí úspěšným zákrokem Dominika Furcha, který se rozhodl puk do hry nevrátit.

13:15
    Gorbunov po souhře s Martynovem vystřelil, jeho zakončení svatyni helsinského celku neohrozilo.

12:36
    Minsk se usadil před Lindbäckem a snaží se rozjet kombinaci, soupeři ho ale drží u mantinelů.

12:01
    Prince se pokusil posunout puk na střed Spoonerovi, který ale přes protihráče na nabídku nedosáhl.

11:47
    Hru nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, po ofsajdu hostů si dáme krátkou komerční přestávku.

11:30
    Po patnácti sekundách hry je odpískán další icing, tentokrát si ho ale do statistik zapisuje Jokerit.

11:15
    Zakázané uvolnění Dinama aspoň na malý moment vrátí hru před svatyni Dominika Furcha.

10:30
    David Sklenička počkal, až jeho celek dostřídá, a následně se rozhodl kotouč rozehrát dopředu.

09:46
    Českého gólmana znovu zachránila tyčka, na střeleckou listinu se málem dostal Lepistö!

09:12
    Kivistö zkusil štěstí z modré čáry, prudká střela ale jen orazítkovala mantinel za Furchovou svatyní.

08:55
    Výpad Dinama do útočného pásma zastavil čárový sudí, Varfalomejev se ukvapil a dostal se do ofsajdu.

08:29
    Sledujeme svižnou a vyrovnanou podívanou, ani jeden celek momentálně nemá výraznější převahu.

07:56
    Jokerit se osvobodil, zbytek oslabení už nejspíš přežije. Lepistö se za malou chvíli vrátí na led.

07:11
    Junttila se dostal do dobré šance ve vlastním oslabení, Dominik Furch si ale s jeho zakončením poradil.

06:20
    Spooner se pokusil Lindbäcka překvapit střelou takřka okamžitě po buly, gólman Jokeritu byl ale ve střehu.

06:12
    Po komerční pauze uvidíme další přesilovku Dinama, na trestnou za podrážení míří Sami Lepistö (JOK).

05:33
    Z hostujícího konce ledu se ozvala branková konstrukce, jeden z hráčů Jokeritu trefil vnější stranu tyče.

04:58
    Teď už český gólman čelil trochu nepříjemnému závaru před vlastní klecí, se kterým si ale poradil.

04:20
    Na kotouči jsou nyní častěji borci v černých dresech, kteří ale stále na Furcha nevyslali nebezpečnější střelu.

03:58
    Kivistö projel za modrou a vyhodil puk do rohu za Fuchovu klec, kde se o něj nyní bojuje.

03:27
    Jokerit se snaží s hostujícím celkem srovnat krok, hosté mají stále o něco málo více ze hry.

02:46
    Sekundu před koncem oslabení zakončoval z prostoru pro buly Prince, jehož slabší pokus minul klec.

02:18
    Pokračujeme dál, Dinamo je na kotouči a snaží se se znovu usadit před svatyní Anderse Lindbäcka.

01:40
    Už nějakou dobu se nehraje, domácí kustodi řeší nějaký problém s maskou gólmana Jokeritu.

01:40
    Krátkou kombinaci nyní z levého kruhu zakončil Brandon Kozun, jehož střelu Lindbäck chytil.

01:10
    Dinamu se nedaří efektivně přejít do útoku, všechny výpady končí jen pár metrů za modrou čárou.

00:44
    Bídný vstup Helsinek do utkání vyloučením za držení korunuje Alex Grant (JOK), přesilovka pro Minsk.

00:30
    Třicet sekund po prvním buly se poprvé přerušuje, Jokerit vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

00:04
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se s kotoučem okamžitě přesunuli do útočného pásma.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

Oba celky jsou na ledě, halou zní běloruská hymna. Za chvíli si poslechneme ještě tu finskou.

Utkání budou řídit hlavní rozhodčí Denis Naumov a Alexej Ravodin, kterým na čarách pomůžou Alexander Černyšjov a Gruzínec Tornike Kučava.

Na druhém konci ledové plochy bude stát odchovanec pražské Kobry Dominik Furch, který ve sedmatřiceti utkání za Minsk zneškodnil 90,7% střel soupeřů.

Anders Lindbäck bude hájit tři tyče helsinské svatyně, jedná se o jeho třiadvacátý start v letošním ročníku. Jeho úspěšnost zákroků momentálně činí 91,9%.

Co se české účasti v utkání týče, krajánky najdeme na obou stranách barikády. Za domácí nastoupí obránci David Sklenička a Jakub Krejčík, zatímco klec Minsku bude hájit zkušený gólman Dominik Furch.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné čtvrteční odpoledne! Duel mezi Helsinkami a Minskem začíná zhruba za půl hodiny, níže si v mezičasem můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou klubů.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Kivistö, J. Krejčík – Schroeder, Savinainen (A), Nicklas Jensen (A) – Junttila, Haapala, Norman – Hännikäinen, Mäenalanen, Pakarinen – Anttila (C), Pihlström, H. Ikonen.

HC Dinamo Minsk: Furch (Kolosov) – Falkovskij, Menell, Almqvist, Znacharenko (A), Solovjov, Šinkevič, Děrjabin – Spooner, Z. Mitchell, Prince (A) – Klinkhammer (C), Protas, Kozun – Gorbunov, Martynov, Mosaljov – Děmkov, Paré, Usov – Varfolomejev.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Kučava, Černyšjov.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Týmy Helsinek a Minsku se už letos jednou technicky vzato potkaly, ale pouze na papíře. Jokerit měl totiž na půdu Dinama vycestovat hned na začátku září, kdy běloruskou metropolí zmítaly nepokoje související s tamní politickou situací. Finský celek nakonec odmítl k utkání dorazit a vedení KHL následně rozhodlo o jeho kontumaci ve prospěch domácích.

3. 9. 2020 | Minsk Arena, Minsk
    HC Dinamo Minsk – Jokerit Helsinky +:-K
    Domácí zvítězili kontumačně.

Celková historická bilance (od r. 2014/2015)
    JOK: 13 výher.
    MIN: 10 výher (z toho 2 po prodl. a 2 po náj.).

HC DINAMO MINSK
    7. místo v Západní konferenci
    55 Z, 16-13-3-23, 157:159 (-2), 61 bodů

Dinamo je na tom velmi podobně jako Helsinky, a to z hlediska postavení v tabulce i aktuální formy. K hranici postupu a nepostupu má sice o něco blíže než jeho dnešní sok, i Minsk by se ale úspěchem nejspíš definitivně usadil na příčkách zajišťujících účast v play-off. Na rozdíl od Jokeritu nicméně své dosud poslední střetnutí prohrál, když v úterý padl výsledkem 4:6 proti hostujícímu Dynamu Moskva. Oklepe se dnes z domácí porážky a vytěží z výletu na sever klíčové dva body?

55 Z, 24-5-7-19, 156:144 (+12), 65 bodů

Jokerit už je jednou nohou v play-off, s devítibodovým náskokem na devátý Spartak by mu dnešní potenciální výhra nad Minskem pravděpodobně zajistila vstupenku mezi šestnáctku nejlepších týmů KHL. Jeho momentální forma však není moc dobrá – z posledních čtyř duelů prohrál tři, včetně nepovedeného střetnutí s bídným Kunlunem. Zvládne dnes navázat na víkendové vítězství v Magnitogorsku a připíše si na konto důležitý úspěch?

Brian O'NEILL – 49 Z, 48 bodů (11+37)
    Jordan SCHROEDER – 45 Z, 29 bodů (14+15)