Chabarovsk – Nižněkamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Riga 5:1 (kon.)
N.Novgorod – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 18.02.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

S konstatováním, že Metallurg Magnitogorsk v čase 57:30 srovnal zápas na ledě Viťazu na 1:1 a poté ovládl nájezdy poměrem 3:0, čímž bere dva body, se s Vámi loučí a hezký čtvrteční večer přeje Tomáš Lysý. (20:18:44)

Viťaz si tak dneska rozhodně nepomohl, protože jeho konkurenti v boji o postup vyhráli. Spartak Moskva bral dva body z ledu Novgorodu za výhru 3:2, stejnou výhru, ale v nájezdech, získal i Minsk v Helsinkách. Naopak Viťaz nedokázal udržet dobře rozehraný zápas doma proti Metallurgu, 150 sekund před koncem přišel o vedení a nakonec padl za bod. Je tak v tuto chvíli mimo postupovou osmičku:
    Situace v Západní konferenci mezi týmy, jenž nemají jistý postup, vypadá takto:
    6. Severstal Čerepovec – 57 zápasů, 64 bodů
    7. Dinamo Minsk – 56 zápasů, 63 bodů
    8. Spartak Moskva – 56 zápasů, 58 bodů
    9. Viťaz – 56 zápasů, 57 bodů

Utkání mezi Viťazem a Metallurgem rozhodně nebylo bohaté na góly. Během prvních dvaceti minut jsme na branku čekali marně, byť měl domácí tým více ze hry. Ve druhé části pak Viťazu nevyšla přesilová hra, ale další početní výhodu již zužitkoval. Po hezké kombinaci a přihrávce Moisejeva mezi kruhy se prosadil Fjodor Malychin. Hodně dlouho se pak zdálo, že Viťaz udrží vítězství a zapíše v tabulce důležité dva body, jelikož Spartak Moskva – jeho přímý konkurent o osmé místo – taky vyhrál. Jenže od padesáté minuty začínal Metallurg tlačit a vyrovnání přišlo dvě a půl minuty před koncem. Nikolaj Prochorkin přebral puk na ose kluziště od Pašnina, hezkým manévrem oklamal beka Borodkina a trefil se pod horní tyčku.

V prodloužení se pak Metallurg ubránil oslabení tří proti čtyřem, takže se bude rozhodovat v samostatných nájezdech. Za domácí neuspěl nikdo, naopak za hosty po prvním neúspěchu Prochorkina skórovali Taylor Beck, Maxim Karpov i Nikita Rožkov. Magnitogorsk tak bere dva body za výhru 3:0 na nájezdy.

Nikita ROŽKOV - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Domácí se v nájezdech neprosadili ani jednou, naopak Metallurg po prvním neúspěchu třikrát proměnil a jako poslední se prosadil NIKITA ROŽKOV střelou do šibenice. Hosté tak berou dva body a velkou zásluhu na výhře v nájezdech má i vynikající Jussi Olkinuora.

4. série
    0:3
    Nikita Rožkov naznačil zakončení a poté se trefil bekhendem nad lapačku Ježova – 0:3.
    Vitalij POPOV

3. série
    0:2
    Také Vitalij Popov zkusil rozhýbat gólmana, ale Olkinuora natáhl beton k pravé tyči a Popov se přes něj netrefil – 0:2.
    Maxim KARPOV

3. série
    0:2
    Hosté jsou blíže k bodu, Maxim Karpov napral puk nekompromisně do šibenice – 0:2.
    Kaspars DAUGAVINŠ

2. série
    0:1
    Kaspars Daugavinš naznačil, položil si gólmana, ale po kličce už nezvedl puk do sítě – 0:1.
    Taylor BECK

2. série
    0:1
    Taylor Beck se trefil z kruhů krásně do šibenice a posílá Magnitogorsk do vedení – 0:1.
    Mattias TEDENBY

1. série
    0:0
    Při nájezdu Mattiase Tedenbyho si Olkinuora počkal až do konce a vystál domácího forvarda, jenž už nezakončil dobře – 0:0.
    Nikolaj PROCHORKIN

1. série
    0:0
    Nikolaj Prochorkin sice rozhýbal Ježova, ale puk pod jeho betony nedostal – 0:0.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 30. Malychin (Moisejev, A. Sjomin) – 58. Prochorkin (Pašnin, Karpov), rozh. náj. Rožkov