Chabarovsk – Nižněkamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Riga 5:1 (kon.)
N.Novgorod – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
Jokerit Helsinky
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 18.02.2021, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL
    Alexej PROTAS - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Autorem vítězné branky je ALEXEJ PROTAS.

Ohlášena poslední minuta prodloužení!

62:34
    Velká šance pro Jokerit! Roman Gorbunov (MIN) dostal dvakrát dvě minuty za podrážení a nesportovní chování, hosté tak prodloužení dohrají v oslabení!

58:57
    Klinkhammer se nyní dostal do úniku, ani tentokrát ale na Kalninše recept nenašel!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

53:25
    Dinamo si aktivitou vynutilo faul, na trestnou lavici je tentokrát za krosček poslán Alex Grant (JOK).

44:00
    Markus Hännikäinen (JOK) usedá na trestnou lavici, kam byl rozhodčím vykázán za držení.
    43:16 Viktor LÖÖV - 2:2

43:16
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A VIKTOR LÖÖV zničehonic vytáhl z rukávu naprosto parádní individální akci, v Helsinkách tak začínáme zase od začátku! Domácí útočník se protáhl za modrou čáru, prosmýkl se kolem tří protihráčů a z levého kruhu krásně vymetl vzdálenější horní roh hostující branky – 2:2! Asistence: David Sklenička.

41:45
    Usov našel před brankou volného Mosaljova, jehož střelu z voleje Kalninš vyrazil!
    39:58 Rob KLINKHAMMER - 1:2

39:58
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nedovolené bránění brankáři videorozhodčí neviděl, zásah Dinama tedy platí a Minsk dvě sekundy před koncem třetiny odskakuje do vedení! Z hranice brankoviště se prosadil ROB KLINKHAMMER, který si šikovně bruslí posunul odraženou pryž na hokejku a následně jí poslal mezi Kalninšův beton a pravou tyč – 1:2! Asistence: Brennan Menell, Ryan Spooner.

39:58
    Minsk přesilovku bleskově využil, Lauri Marjamäki ale zásah okamžitě reklamuje a chce, aby akci ještě přezkoumal muž u videa!

39:53
    Jakub Krejčík (JOK) a Roman Gorbunov (MIN) dostávají shodné tresty za hrubost, Jordan Schroeder (JOK) je navíc vykázán za sekání. Dinamo tedy čeká přesilovka.

39:51
    Atmosféra houstne, do strkanice za brankou se po checku jednoho z domácích zapojili i Sklenička a Krejčík! Zřejmě se bude vylučovat...

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

33:04
    Pozor, Anders Lindbäck nečekaně odstupuje a míří do kabiny! Na jeho místo se postaví Janis Kalninš.

30:58
    Furch předvedl skvělý zákrok, nebezpečnou střelu Lööva z levé strany vyrazil ramenem!
    29:34 John NORMAN - 1:1

29:34
    Máme vyrovnáno, tentokrát už defenzíva Dinama situaci nezvládla! Autorem první branky domácích v duelu se stává JOHN NORMAN, který po pravém křídle pronikl až před branku, lišácky si přibrzdil a zmateného Furcha překonal zakončením k bližší tyči – 1:1! Bez asistence.

24:05
    Prvním vyloučeným hráčem Dinama je Roman Gorbunov (MIN), jenž dostává trest za držení.

21:31
    Třetí vyloučení pro domácí celek, za sekání je na dvě minuty rozhodčím vykázán Veli-Matti Savinainen (JOK).
    19:12 Alexej PROTAS - 0:1

19:12
    První branku utkání nakonec vidíme ještě v první třetině, Minsk pár desítek sekund před pauzou po rychlé akci otevírá skóre a jde do vedení! Jako první se na střeleckou listinu zápasu dostává ALEXEJ PROTAS, který zachytil přihrávku zpoza klece a z bezprostřední blízkosti brankoviště následně prostřelil bezmocného Lindbäcka! Asistence: Rob Klinkhammer, Brandon Kozun.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

09:46
    Českého gólmana znovu zachránila tyčka, na střeleckou listinu se málem dostal Lepistö!

06:12
    Po komerční pauze uvidíme další přesilovku Dinama, na trestnou za podrážení míří Sami Lepistö (JOK).

00:44
    Bídný vstup Helsinek do utkání vyloučením za držení korunuje Alex Grant (JOK), přesilovka pro Minsk.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 30. Norman, 44. Lööv (D. Sklenička) – 20. Protas (Klinkhammer, Kozun), 40. Klinkhammer (Menell, Spooner), rozh. náj. Protas