Chabarovsk – Nižněkamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Riga 5:1 (kon.)
N.Novgorod – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 18.02.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

62:42
    Nikolaj Prochorkin nyní něco hodně hlasitě gestikuluje směrem k sudímu. Nelíbí se mu, že dle názoru sudího ve středním pásmu nahrál pád, aby si vymodlil přesilovou hru. Dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.

57:47
    Už se to mele. Před brankou Ilji Ježova vznikla pořádná šarvátka, ve které je aktivní Daniil Pylenkov za domácí a Nikolaj Prochorkin za hosty. Postupně se přidávají další hráči, jako třeba Alexandr Děrgačov. Jsem zvědav, jak rozhodčí posoudí vyloučení.

48:53
    Jenže hned vzápětí dostává trest i Michail Pašnin a Viťaz jde do další přesilové hry.

46:30
    Tlak Metallurgu může pokračovat. Celkem nyní i věřím tomu, že Linus Hultström trefil soupeře po buly nechtíc. Tak jak tak to má za dvě minuty.

40:27
    Špatný vstup hostí do třetí třetiny je stvrzen oslabením, kdy jde dvě minuty odsedět Jegor Jakovlev za podrážení.

29:13
    Za podrážení nyní pujde ven i Alexander Děrgačov, který zahrál zbytečný faul v útočném pásmu.

27:46
    Před brankou Ilji Ježova vznikla pořádná mela po tom, co Sergej Košelev najel do brankáře Viťazu. Sudí opět vylučují jen na straně Metallurgu a právě tento hráč jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění brankáři.

22:32
    Další nepříjemnost pro Metallurg. Domácí si zahrají přesilovou hru po tom, co Nikolaj Goldobin fasuje za podrážení dvě minuty.

18:18
    Alexander Sjomin se po krátké chvíli opět podívá na trestnou lavici. Tentokrát o jeho hákování na Nikolaje Prochorkina nemůže být pochyb.

15:46
    Nejsem si nyní úplně jistý, zda se Nikolaj Prochorkin dopustil podrážení a možná jde i o maličkou kompenzaci ze strany sudích, ale síly na ledě se srovnají.

15:42
    Alexander Sjomin je nyní hodně rozezlený a nechce se mu na trestnou lavici, ale dostává dvě minuty za háček.

03:53
    Hosté budou hrát dvě minuty oslabení, jelikož jich bylo na ledě zcela evidentně šest a Viťaz jde do první přesilové hry.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 30. Malychin (Moisejev, A. Sjomin) – 58. Prochorkin (Pašnin, Karpov), rozh. náj. Rožkov