Frankfurt – Bayern 2:1 (kon.) | Freiburg – Union Berlín 0:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Stuttgart 0:1 (kon.)
Mönchengladbach – Mohuč 1:2 (kon.) | Schalke – Dortmund 0:4 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:2 (1:1)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 20.02.2021, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 22. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 9:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:16. (17:33:17)

Borussia Mönchengladbach doma prohrává s předposlední Mohučí 1.2! Hosté si tak velmi pomohli v boji o záchranu a opět se ukazuje, že s nimi kouč Svensson odvádí dobrou práci. Utkání navíc bylo vyrovnané i herně.

V prvním poločase, který byl na šance bohatší, se Mohuč ujala vedení v 10. minutě krásnou trefou Karima Onisiwa. Domácí srovnali ve 26. minutě, kdy se po přiťuknutí od Hofmanna prosadil kapitán Lars Stindl. Po změně stran se na výraznější příležitosti dlouho čekalo. V 86. minutě však přišel rozhodující moment celého duelu, když po centru Da Costy odvrátil Lainer míč jen k Kevinovi Stögerovi a ten propálil Sommera. Mohuč si tak odváží velice důležité tři body.

90+4

90+4
    Hosté to sehráli takticky. Po rozehrávce nakrátko získali další rohový kop a opět míč drželi u praporku. Následně z toho vytěžili autové vhazování a po něm již musí přijít konec...

90+3
    Mohlo být hotovo! Jonathan Burkardt postupoval z pravé strany sám na Sommera, jehož ale na bližší tyč neprostřelil. Roh pro Mohuč...

90+2
    Další nákop Hofmanna. Tentokrát balón končí přímo v rukavicích Robina Zentnera.

90+2
    Standardní situace domácích. Centr Jonase Hofmanna vyboxoval daleko do pole Zentner.

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty!

90
    Embolo se okamžitě zapojil do hry. Přihrávkou za obranu hledal Thurama. U míče byl ale první gólman Mohuče Zentner.

89
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Breel Embolo.

86
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Hosté naopak vykročili k překvapivé výhře! Z pravé strany odcentroval na zadní tyč Danny da Costa. Bránící Laimer míč odhlavičkoval jen do prostoru, kde si ho našel KEVIN STÖGER a ten ranou ke vzdálenější tyči propálil Yanna Sommera – 1:2.

85
    Gladbach se ale stále nemůže nadechnout k nějakému většímu náporu. Je znát, že v posledních týdnech to není ze strany tohoto celku ono.

84
    S bodem z tohoto utkání by byla jistě spokojenější Mohuč, pro kterou by to byl zisk ze hřiště silného soupeře. Pro Borussii by se naopak jednalo o ztrátu v boji o pohárové příčky.

82
    Málem gólovka domácích! Florian Neuhaus posouval balón na Hannese Wolfa, který by byl už sám před brankářem, ale míč si předkopl příliš daleko a Zentner si tak pro něj mohl v klidu doběhnout.

82
    Stefan Lainer se dostal k centru z pravé strany hřiště. Míč ale skončil na hlavě obránce.

81
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Hannes Wolf.

81
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Jean-Paul Boëtius.

80
    Jonathan Burkardt byl v těsném ofsajdu. Pokud by hosté celou akci ještě lépe načasovali, utíkal by sám na Sommera.

77
    Ten zahrával Kevin Stöger. Jeho centr vyboxoval mimo svou šestnáctku brankář Sommer.