NY Rangers – Boston 6:2 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 3:1 (kon.) | Arizona – Colorado 2:3 (kon.)
Ottawa – Calgary 3:6 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 0:3 (kon.) | New Jersey – Washington 2:5 (kon.)
Nashville – Columbus 2:1 (kon.)
New Jersey Devils
2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Washington Capitals
Sobota 27.02.2021, 19:15 • Prudential Center, Newark • NHL

Z mé strany je to vše. Díky a zase někdy u NHL na počtěnou. (22:02:10)

Mackenzie Blackwood (NJD) – 19 zákroků, 4 OG, úspěšnost 82,6%, odchytal 59:11

Capitals postavili své dnešní vítězství v první třetině, kdy vedli již 3:0. Devils se sice dostali zpátky do utkání po dvou brankách a ve třetí třetině byli jasně lepším celkem, ale Vítek Vaněček dnes podal skvělý výkon a připsal si další vítězství. Gólově se prosadila i dvojice čechů – Pavel Zacha a Jakub Vrána.

Střely na branku: 24:24

59:07
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí zachybovali na modré čáře a Caps získali kotouč. Hagelin poté poslal gumu do jízdy NICU DOWDOVI, který se řítil sám na prázdnou branku a tu neměl problém trefit. Asistence: Carl Hagelin.

58:54
    Po přerušení před brankou Capitals si domácí celek vzal timeout. Obrat skóre by byl ovšem již vekým zázrakem.

58:28
    Mackenzie Blackwood opustil branku a Devils hrají se šesti hráči v útoku!

58:00

57:30
    Jack Hughes si najel do útočné třetiny, ale tam se mu nadvakrát nepovedlo překonat skvělého Vaněčka v brance Capitals. Zároveň jsou hosté v plném počtu.

56:27
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách a aktivní byl Zacha v útoku, ale Devils se vystřelit nakonec nepovedlo.

56:00
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kyle Palmieri – 2 min., hákování).

55:37
    P. K. Subban dostal nabito na modrou čáru, ale místo prostřelení všeho trefil hokejku obránce, od níž se kotouč odrazil do sklíčka Nica Hischiera, jenž opustil ledovou plochu.

55:29
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

55:24
    Wood prošel do útočné třetiny a zkoušel to z pravého kruhu, ale jeho zakončení nebezpečné nebylo ani trochu.

55:07
    New Jersey bylo nastěhováno v útočné třetině, ale přihrávka na modrou čáru nebyla přesná a puk skončil až u Blackwooda.

53:54
    Zacha si vyměnil puk s Brattem a mohl zakončovat. Puk ale nechal za sebou díky dobré obranné práci hostujícího celku.

53:40
    Capitals se dostali do útoku, kde se jim ale ideálně zakončit nepovedlo. Puk šel zpoza branky do brankoviště, kde jej ale přikryl brankář Blackwood.

David Panuška

Branky a nahrávky: 19. Hischier (P. K. Subban, J. Hughes), 27. Zacha (Hischier, T. Smith) – 4. Hathaway (J. Schultz, Hagelin), 6. Sprong (Dillon, Carlson), 14. Eller, 52. J. Vrána (Carlson, T. Wilson), 60. Dowd (Hagelin)

New Jersey Devils: Blackwood (Dell) – T. Smith, Severson, D. Kulikov, P. K. Subban, Butcher, Vatanen – Zacha, Hischier, Bratt – A. Johnsson, J. Hughes, Palmieri – Šarangovič, Zajac, N. Gusev – Wood, M. McLeod, Bastian.
    Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Dillon, Carlson, Orlov, J. Schultz, Chára, Jensen – Ovečkin, Eller, Sheary – J. Vrána, Bäckström, T. Wilson – Pánik, Oshie, Sprong – Hagelin, Dowd, Hathaway.