Brest – Dijon 3:1 (kon.) | Lyon – Rennes 1:0 (kon.) | Méty – Angers 0:1 (kon.)
Nice – Nîmes 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lens 2:3 (kon.) | Bordeaux – PSG 0:1 (kon.)
Lille – Marseille 2:0 (kon.) | Montpellier – Lorient 1:1 (kon.) | Nantes – Remeš 1:2 (kon.)
Štrasburk – Monaco 1:0 (kon.)
FC Nantes
1:2 (1:1)
Stade de Reims
Středa 03.03.2021, 21:00 • Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 28. kola mezi týmy FC Nantes a Stade de Reims.

FC Nantes

Domácí tým je v tuto chvíli na 19. místě tabulky se ziskem 25 bodl, nicméně ztráta na nesestupové pozice není velká, jsou to pouhé dva body. Mužstvu se povedlo v posledních třech kolech bodovat, na výhru 3:1 v Angers klub navázal remízami doma s Marseille a také v Nîmes, kde Nantes dostal do vedení Blas, ale po pauze srovnal Koné a zápas skončil výsledkem 1:1. Dnes se Nantes pokusí na svém trávníku být stoprocentní připsat si důležité tři body.

Posledních pět ligových utkání

Saint-Étienne – Nantes 1:1
    Nantes – Lille 0:2
    Angers – Nantes 1:3
    Nantes – Marseille 1:1
    Nîmes – Nantes 1:1

Hosté jsou na tom v tabulce lépe, na 13. místě mají 31 bodů a dýchá se jim tak o poznání snáze. Forma ale také není zcela optimální, na výhru mužstvo čeká už pět kol, během kterých ale zaznamenalo hned čtyři remízy. Jedna z nich přišla i minulé kolo, kdy doma proti Montpellier skončil duel 0:0.

Reims – Angers 0:0
    Lorient – Reims 1:0
    Reims – Lens 1:1
    Saint-Étienne – Reims 1:1
    Reims – Montpellier 0:0

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Willy Delajod, kterému budou na pomezí asistovat Philippe Jeanne a Erwan Finjean.

Zápas na Stade de la Beaujoire – Louis Fonteneau začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

FC Nantes: Lafont – Corchia, Castelletto, Girotto (C), Ch. Traoré – A. Touré, Louza, Chirivella, Simon – Blas, Kolo Muani.
    Náhradníci: Petrić – Bamba, Coco, Emond, Limbombe, Mendy, Merlin, Pallois, Sylla.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cafaro, Valon Beriša, Cassama, Chavalerin, Zeneli – Dia.
    Náhradníci: Diouf – De Smet, F. Doucouré, Doumbia, Kutesa, Maresic, Munetsi, Sierhuis, Touré.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean.

1

2
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v červenobílých, zatímco domácí v kompletně žlutých dresech.

3
    Boulaye Dia mohl rychle ukončit svou osmizápasovou sérii bez vstřeleného gólu. Na výborný centr Cafara však úplně nedosáhl a hlavou zakončil nepřesně.

4
    Fotbalisty Nantes začátek zápasu nepotkal v ideální pohodě. Za první čtyři minuty se prakticky nedotkli balónu, jenž je v držení hostující obrany.

5
    Randal Kolo Muani si v pravý čas zaběhl za obranu a najednou měl před sebou už jenom brankáře Rajkoviće, který střelu z pravé strany vyrazil.
    5. Randal Kolo Muani (NAT)

6
    Z nařízeného rohového kopu už u hostující branky tak rušno nebylo.

7
    Wout Faes špatně načasoval předem prohraný souboj s rozběhnutým Muanim a už od sedmé minuty bude hrát se žlutou kartou. Pro stopera každopádně nepříjemnost.

8
    Standardní situaci z nepalebné pozice zrealizoval Moses Simon, jehož krátký centr jednoduše zneškodnil hlavičkující Faes.

9
    Hostům se po dobrém úvodu hra trochu rozpadla. Nyní se tak snaží najít ztracenou půdu pod nohama klidnou souhrou na vlastní polovině.

10
    Došlo ale na chybu v rozehrávce. Moses provětral levou stranu, avšak Muani v souboji s Abdulhamídem centrovaný míč nechytil.

11
    Júnis Abdulhamíd si při bránění Muaniho trochu ublížil. Rajkovič čekal s odkopem, dokud se jeho kapitán plnohodnotně nevzpamatoval.

12
    Ve dvanácté minutě už druhé napomínání hostů. Za zbytečné dohrání Louzy na autové čáře je potrestán Ghislain Konan.

13
    Sébastien Corchia svým centrem z pravého kraje nezahrozil. Míč později putoval do vápna ještě jednou, ale Chavalerin se ve spolupráci s Rajkovićem o Muaniho postaral.

14
    Nantes právě vstřelili branku!
    Hosté ztratili míč na samotné hranici velkého vápna, kde to měli po vlastním autu hodně složité. Následoval rychlý centr Chirivelly a hlavička nevysokého MOSESE SIMONA, kterou Rajković očividně zastavoval až za brankovou čarou. Dorážka Muaniho už byla mimo soutěž.
    14. Moses SIMON - 1:0

16
    Pár okamžiků po rozehrání ze středového kruhu čelil Rajković dalším nepříjemnostem. Tentokrát však svůj tým podržel důležitým zákrokem.

18
    Remeš si neví rady s houževnatými hráči soupeře. Zhruba od páté minuty se prakticky nedostala do hry.

19
    Cafaro měl problémy se zpracováním Foketovy přihrávky. Z nadějně začínajícího výpadu po pravé straně tak nic nebylo.

20
    Připomínám, že Nantes by se dnešní tři body velmi hodily. Díky prohře Nimes se mohou posunout alespoň na barážovou osmnáctou příčku.

21
    Zeneli byl na kraji hřiště faulován Corchiou. Zatím se mu zvedat nechce, ale ošetření potřeba zřejmě nebude.

22
    Valon Beriša ukopl míč Simonovi, který operoval nedaleko od střídaček. Nantes pokračuje dvěma auty z levé strany.

24
    Brzká ztráta v přechodové fázi Remeše byla proložena faulem Cafara na Simona. Ten je zatím nesmírně aktivní.

25
    Ludovic Blas byl doslova vytlačen z okraje šestnáctky k levému konci hřiště, odkud vzápětí přiletěl spolehlivě ubráněný centr.

26
    Charles Traoré vhodil dlouhý aut až do pokutového území. Tam ale zaúřadoval Abdulhamíd a míč opět skončil mimo hrací plochu.

27
    Touré si pomohl faulem na Berišu, jenže Cassama svým nákopem ze standardní situace nevnesl žádné zmatky do domácí obrany.

28
    Dia se od své hlavičky z úplného úvodu zápasu snad nepotkal s balónem. Nyní na něj letěl nákop ze středu hřiště, ale stoper ho měl pohlídaného.

29
    Thomas Foket nezpracoval těžké přenesení hry napříč pokutovým územím. Na programu byl výkop Lafonta, jenž letěl do autu.

30
    Muani byl na půlce dlouho držen za trenýrky Cassamou. Hlavní rozhodčí mu za to dokonce dal žlutou kartu.

31
    Kvůli dlouhému pasu na levý kraj musel Simon podstoupit souboj s Foketem. Vzhledem ke své drobné postavě ho ale neměl šanci vyhrát.

32
    Zbytečná ztráta Nantes. Corchiovi utekl balon za pravou autovou čáru, nicméně domácí si jej okamžitě získali zpět.

32
    Abdulhamídem naháněný Blas se přesunul z pravé části hřiště na levou. Při střele z dálky mu však míč sjel na vnější nárt a Rajković zůstal bez zákroku.

33
    Po velké chybě Faese se míč ocitl u rozběhnutého Muaniho. Ten si obešel gólmana, ale zakončení zleva přes dva zajišťující obránce neprošlo.
    33. Randal Kolo Muani (NAT)

34
    Z dvojice rohových kopů nic nebylo. První Remeš spolehlivě ubránila a druhý byl znegován odpískaným útočným faulem.

35
    Moses Simon uspěl v konfrontaci jeden na jednoho s Foketem, nicméně přízemní centr do předbrankového prostoru neprošel.

36
    Ludovic Blas odmítl narazit Tourému. Rozhodl se roztáhnout hru na pravou stranu, leč tento úmysl přečetl bránící Zeneli.

37
    Mladý stoper Wout Faes tentokrát nezaváhal, když měl před Predragem Rajkovićem odhlavičkovat přihrávku na Muaniho.

38
    Rychle rozjetou akci Remeš u pokutového území prakticky zastavila. Domácí se v dostatečném počtu vrátili a nedopustili žádné drama.

39
    Reims právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost hostů, kteří zčistajasna vyrovnávají na 1:1! Obklíčenému Zenelimu byl před šestnáctkou ukopnut balón na levou stranu. GHISLAIN KONAN tam měl hodně volného prostoru a střelou bez zpracování doslova propálil nerozchytaného Lafonta.
    39. Ghislain KONAN - 1:1

41
    Remeš skutečně vytěžila z minima naprosté maximum. Bylo to snad poprvé po třiceti minutách, kdy si dala více přihrávek na útočné polovině.

42
    Charles Traoré vhazoval na okraj pokutového území, odkud šel míč od Foketa na rohový kop. Dobrá šance pro Nantes, jak zareagovat na inkasovaný gól.

43
    Razantní centr letěl přímo do malého vápna. Tam si ale poradil Faes a podle rozhodčích tam navíc byl nějaký faul domácího fotbalisty.

44
    Cafaro neztrácel čas s přípravou centru. Asi to byla škoda, protože do vápna spěchalo hned několik spoluhráčů a míč šel z jeho pravačky do rukavic Lafonta.

45
    Hosté odhodili ostych a v téměř kompletním složení nyní obehrávají zataženou obranu Nantes. Před několika minutami nemyslitelný obrázek.

45+1
    Beriša přenesl těžiště napravo, kde Cafaro opět centroval z prvního doteku. Tentokrát to od něj bylo povedenější, ale Dia se k tomu míči přes obránce nedostal.

45+1

Remeš začala aktivně, ale po zahajovacích minutách byla na dlouhou dobu pod tlakem. Ten gradoval ve čtrnácté minutě, kdy ztrátu míče po autovém vhazování potrestal Moses Simon. Další šance už domácí neproměnili a v devětatřicáté minutě nečekaně kapitulovali z ojedinělé možnosti Konana. Muži ve žlutém viditelně znervózněli a určitě jsou rádi za čtvrthodinovou přestávku.

46

46
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Marshall Munetsi.

46
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moreto Cassama, přichází El Bilal Touré.

46
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Moussa Doumbia.

47
    Doumbia se hned zapojil do hry a centrem z levého křídla pomohl získat rohový kop, během kterého míč jenom proletěl nad všemi hráči ve vápně.

48
    Muani se zřítil k zemi, když ucítil kontakt v souboji s Júnisem Abdulhamídem. Remeš poté neměla problém eliminovat hrozbu ze standardky.

49
    Boulaye Dia si ukrojil až moc velké sousto. Proti přesile míč na noze neudržel a rozhodčí mu navrch pískl jakýsi faul.

50
    Doumbia šel sám a vynutil si faul Blase. Znovu se však bude rozehrávat v místech, odkud Lafontovi bezprostředně nic nehrozí.

51
    Hosté navázali na solidní závěr první půle. Hráči jako Faes nebo Abdulhamíd nemusí řešit v obranné linii žádné nepříjemnosti.

52
    Foketův ostrý centr byl odvrácen k dalším hráčům Remeše, kteří pokračují v menším zámku na útočné třetině.

53
    Munetsiho drobný faul ve středu hřiště tuhle nadějnou pasáž z pohledu hostujícího výměru ukončil.

54
    Jenže Nantes se samo připravilo o míč hned první přihrávkou směrem dopředu. Moses Simon za ni přesto poděkoval potleskem.

55
    Chavalerin šel tvrdě po míči. Abdoulaye Touré padl na zem, ale podle názoru rozhodčích bylo vše v mezích pravidel.

56
    Jean-Charles Castelletto dokonale přečetl Foketovu přihrávku do prostoru. Na tahu jsou zase hráči ve žlutém, kteří už dlouho čekají na nějakou šanci.

57
    Zahanbit se nenechal ani druhý domácí stoper Girotto, jenž v důležitém souboji s Doumbiou vsadil na těžký odkop před hlavu.

58
    Individuální průnik Mosese Simona po levém kraji přerušil až Foket. Z rohu se ale nic nestalo, míč se vletu dostal celým objemem za úroveň brankové čáry.

59
    Remeš kompletně změnila obraz hry a během toho se také dostala do vedení v počtu přihrávek. Aktuálně v této statistice vede 287 – 272.

60
    El Bilal Touré udělal na Girottovi rohový kop. Ten rozehrál další náhradník Doumbia, ale prvně jmenovaný hlavičkoval nepřesně.

61
    Zajímavostí je, že Remeš má na hřišti jediného Francouze, kterým je Xavier Chavalerin. Tím druhým byl Cafaro, ale ten už do druhé půle nenastoupil. Na lavičce pak je jenom gólman Diouf.

62
    Do konce zápasu zbývá poslední třetina hrací doby. Ve druhé půlce se zatím nestalo nic podstatného, což platí i po ambiciózní Louzově střele z půlky.

63
    Abdoulaye Touré dopředu ukazoval úmysl přihrát na Muaniho, jenž se po změně stran ze hřiště úplně vypařil. Jeden z obránců přihrávku vystihl.

64
    Xavier Chavalerin neohrabaně vletěl do Tourého až po odehrání míče. Nantes zadarmo dostává šanci z nebezpečného přímého kopu!

65
    Ze vzdálenosti čtyřiadvaceti metrů vypálil Louza jenom do zdi. Dalekonosná dorážka Blase už ani nestála za řeč. Z této situace šlo vytěžit mnohem více!

66
    Ve zdi to asi schytal El Bilal Touré do hlavy. Ve tváři devatenáctiletého útočníka se objevila krvavá stopa, jež se musí ošetřit.

67
    Moses Simon dostal od Charlese Traorého míč daleko od nohy. Nalevo od vápna bolestivě narazil do zpevněného Abdulhamída. Je z toho alespoň aut.

68
    Hluché období bez šancí jen tak neskončí. Moses Simon podstoupil na levé straně další souboje a rozhodčí ho přitom připravili o výhodu dalšího vhazování.

69
    Hodně pomalá rozehrávka z obrany Remeše. Abdulhamíd si dovolil dlouho stát nad míčem a pak ho zase vrátit brankáři Rajkovićovi.

70
    Ležérní zakládání akce se hostům málem vymstila. Díky aktivovanému presinku šel míč na nohu Blase, jenž ho z delší vzdálenosti vystřelil přesně tam, kde brankář Rajković pobýval.
    70. Ludovic Blas (NAT)

70
    Xavier Chavalerin to zase přehnal s důrazem. Za skluz zezadu na Blase vyfasoval už svou sedmou žlutou kartu v sezóně.

71
    Vzhledem ke karetnímu hodnocení nemusel Blas po ošetření opustit hřiště. Pokračuje se domácí rozehrávkou zpoza půlící čáry.

72
    Abdulhamíd hraje až do této chvíle vynikající zápas. U pravé postranní čáry si na něm naposledy vylámal zuby Imran Louza.

73
    Faes se nepochopil s kolegy ze záložní nebo útočné linie. Byla z toho poměrně zbytečná ztráta a rozehrávka od domácího gólmana Albana Lafonta.

74
    Ludovic Blas se hodně rozčiloval kvůli odpískanému faulu na Faese, jenž padal před samotným kontaktem. Hlavní rozhodčí si to s ním potřeboval vyříkat.

75
    Bod za stále pravděpodobnější remízu by se asi více hodil Nantes, kterému by pomohl překonat Nimes a poskočit na osmnáctou pozici. Pro hosty by to naopak byl osmý zápas bez výhry v řadě.

76
    Je trošku s podivem, že Antoine Kombouare nadále vyčkává s prvním střídáním. Jeho svěřenci toho od nějaké 25. minuty moc neukázali.

77
    O hostech každopádně platí to samé. Až na gólovou ránu Konana nešla na Lafontovu žádná střela. Snad se to do konce zápasu ještě změní.

78
    Muani se netrefil do míče z voleje na brankové čáře. Na druhý pokus už vytloukl bloky Abdulhamída, ale to už byl balon celým objemem v autu.

79
    Andrei Girotto může být rád, že je jeho podezřelý rychlostní souboj s Bilalem Tourém byl posouzen jako faul hostujícího mladíčka.

80
    Teď už jsou na straně Nantes připraveni dva čerství hráči. Moc času na rozhodnutí ale mít nebudou, do konce zbývá něco málo přes deset minut.

81
    Na žluté karty vede Remeš už 4:0. Třetím napomenutým obráncem je po faulu na rozběhnutého Muaniho kapitán Abdulhamíd.

81
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoul-Kader Bamba.

81
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Renaud Emond.

82
    Při bránění standardky budou hosté v početní nevýhodě. Chavalerin je ošetřován kvůli tržné ráně na levé noze, kterou mu přivodil Muani.

83
    Corchia rozehrál standardku mizerně a reputaci si nevylepšil ani po zisku míče, jenž z velké dálky napálil úplně mimo bránu.

83
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Xavier Chavalerin, přichází Kaj Sierhuis.

84
    Častá střídání tempu hry moc nepomohou. Další přerušení navíc nastalo kvůli nedobrému zdravotnímu stavu Sébastiena Corchii.

85
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Abdoulaye Sylla.

86
    Andrei Girotto si chytře došel pro faul, když u domácího velkého vápna dobíhal míč společně s Bilalem Tourém.

87
    Už poněkolikáté Remeš zkusila prorazit dlouhým nákopem na hrot. Osamocený El Bilal Touré však byl znovu bez šance na úspěch.

88
    Abdoulaye Sylla vhazoval na spoluhráče, který stihl ještě během letu míče faulovat. Nevypadá to, že by se na remízovém stavu ještě mělo něco měnit.

89
    Doumbia nabídl míč do strany, kde se k centru uvolnil Konan a tím získal rohový kop. Obránci na zadní tyči se nechtělo jakkoliv riskovat.

89
    Remeš otáčí skóre jen pár desítek vteřin před závěrečným hvizdem! Velkou část zásluhy na tom má Nizozemec Sierhuis, který kopl rohový kop přesně na hlavu JÚNISE ABDULHAMÍDA. Marockého nositele kapitánské pásky nezvládl ubránit Castelleto.
    89. Júnis ABDULHAMÍD - 1:2

90+1
    Hotovo ještě není. Skvadra rozhodčích se domluvila na pětiminutovém nastavení, ve kterém domácí ještě zkusí zareagovat.

90+2
    Za dvě minuty se Nantes prakticky nepodívalo na útočnou polovinu. Po laciné ztrátě u středového kruhu navíc došlo k jasnému faulu na Konana.

90+3
    S exekucí standardní situace z levého kraje hřiště Beriša logicky nespěchal. Samotný centr však Bamba nadzvedl k Lafontovi.

90+4
    Další zaváhání ve středu hřiště od Bamby. Hráči Nantes se snažili alespoň presovat, ale hosté si pomohli dlouhou malou domů na Rajkoviče.

90+5
    Syllův centr neměl takovou výšku, aby na něj jeden z bránících hráčů nemohl ještě před úrovní bližší tyče dosáhnout. Poté byl Abdoulaye Touré faulován a to je asi poslední šance pro Nantes.

90+5
    Andrei Girotto po dobře rozehrané standarce hrudníkem sklepával míč na střed. Imran Louza to měl při zakončení na dlouhou nohu a Rajković nemusel kvůli zákroku skákat nikam daleko.
    90+5. Imran Louza (NAT)

90+5

Je dobojováno! Remeš se v úvodní čtvrtině nemohla pořádně dostat do zápasu a výsledkem toho byl inkasovaný gól z hlavy Simona. Zhruba od pětadvacáté minuty se převaha Nantes ale nadobro vypařila a stále více se hrálo u Lafonta, jenž v 39. minutě nezastavil vyrovnávající střelu Konana. Druhá půle byla bez většího přehánění nudná. Vše směřovalo k remíze, dokud v samotném závěru hlavou neudeřil uzdravený stoper Abdulhamíd. Nantes mělo na odpověď jen pět nastavených minut, v nichž Louza jedinou šanci nedal.

Nantes dopadlo stejně jako dvě hodiny zpátky Nimes, které mohlo v případě bodového zisku vystřídat na barážové osmnácté příčce. Takhle zůstává předposlední, zatímco Remeš po první výhře od 31. ledna poskočila na dvanáctou pozici.

Žluté karty: 0 – 5.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:02:46)

Michal Břuchanský

Branky: 14. Simon (Chirivella) – 39. Konan, 89. Abdulhamíd (Sierhuis)

Karty:   7. Faes (REI), 12. Konan (REI), 30. Cassama (REI), 70. Chavalerin (REI), 81. Abdulhamíd (REI)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.
    FC Nantes: Lafont – Corchia (85. Sylla), Castelletto, Girotto (C), Ch. Traoré – A. Touré, Louza, Chirivella, Simon (81. Bamba) – Blas (81. Emond), Kolo Muani.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cafaro (46. Doumbia), Valon Beriša, Cassama (46. Touré), Chavalerin (83. Sierhuis), Zeneli (46. Munetsi) – Dia.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean