Magnitogorsk – Barys 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 4:3 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Petrohrad – Minsk 4:3 (po pr.)
Dynamo Moskva
4:3 (1:0, 3:1, 0:2) Stav série: 4:1
Severstal Čerepovec
Středa 10.03.2021, 17:30 • VTB Arena, Moskva • Play-off KHL • Osmifinále

60:00
    Rozhodčí ještě po závěrečné siréně dodatečně rozdali tresty hlavním aktérům kočkované před domácí klecí. Oscar Lindberg, Andrej Mironov (oba DMS) a Shawn Lalonde (CER) dostali dvě minuty za hrubost, přičemž druhý jmenovaný si k tomu ještě přičte "osobák" do "konce" utkání. Hostující Jegor Morozov (CER) zase obdržel za stejný prohřešek hned dva menší tresty.

Mironova a Lalonda od sebe museli dělit hned tři sudí, tihle dva borci si asi ruce nepodají! Moskevský bek po protihráči vystartoval hodně agresivně, nakonec na něj ale skoro ani nesáhl.

60:00
    Ojojoj! V Moskvě už zazněla siréna, konec utkání ale ještě okořenila hodně agresivní kočkovaná před domácím brankovištěm!

59:55
    Teď, nebo nikdy! Jegor Zajcev (DMS) je pět sekund před koncem vykázán za podrážení.

59:53
    To je závěr! Dynamo zachránila tyčka, od vyrovnávací branky nás dělily pouhé milimetry!

59:38
    Je to tady, hosté se usazují v útočné třetině a Šugajev míří z brankoviště na střídačku!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
    56:50 Vadim KUDAKO - 4:3

56:50
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak pozor, tohle možná ještě bude pořádné drama! Severstalu se aktivní hra vyplácí a tři minuty a deset sekund před koncem je kýžený kontaktní gól na světě! Podruhé se na střeleckou listinu utkání zapisuje VADIM KUDAKO, který Jerjomenka znovu překonal rychlým zakončením do pravého horního rohu – 4:3! Asistence: Dmitrij Mojsejev, Jindřich Abdul.

53:10
    Před čerepoveckou klecí byl k vidění slušný chaos, jeden z hostů ale nakonec zvládl kotouč vyšťouchnout mimo brankoviště!

52:53
    Komplikace pro hostující celek, dvě minuty za hrubost od rozhodčích obdržel Jegor Morozov (CER).

47:41
    Hrací plochu na dvě minuty opouští Kirill Adamčuk (CER), který je trestán za hrubost.
    46:03 Vadim KUDAKO - 4:2

46:03
    Upřímně netuším, co se na brance Severstalu rozhodčímu nezdálo. Trefa VADIMA KUDAKA platí, hostující obránce z kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější horní růžek soupeřovy branky – 4:2! Asistence: Adam Liška, Jegor Morozov.

46:03
    Vadim Kudako z levého kruhu poslal puk do vzdálenějšího horního rohu moskevské svatyně, sudí ale okamžitě rozpažil! Platnost zásahu bude ještě konzultovat s mužem u videa!

45:55
    Kotouč po prudké ráně z pravé strany chvíli nebezpečně poskakoval v domácím brankovišti!

40:27
    Dynamo si hru v pěti moc dlouho neužilo, slovenský obránce Michal Čajkovský (DMS) se i přes protesty nakonec přesouvá na trestnou za držení.

39:57
    Pozor, Šugajev mizí na posledních pár sekund druhé části na střídačku! Hosté v šesti!

39:19
    Zkušený domácí gólman akrobatickým zákrokem udržel kotouč za brankovou čárou!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:18
    Na trestnou lavici v závěru třetiny míří Vladislav Jefremov (DMS), který je trestán za držení.

36:31
    Na Hietanena zíval obrovský prázdný prostoru v hostující brance, jeden z protihráčů mu ale na poslední chvíli vyklepl pryž z hokejky!

34:42
    Nikita Makejev (CER) je nyní trestán za podrážení, Dynamo po komerční pauze čeká přesilovka.
    33:33 Jindřich ABDUL - 4:1

33:33
    Hosté žijí a díky československé spolupráci stahují rozdíl na tři branky! Na střeleckou listinu se zapisuje JINDŘICH ABDUL, který se po převzetí Liškovy přihrávky z modré čáry zleva proplížil až k brankovišti a následně zakončil mezi vzdálenější tyč a beton brankáře – 4:1! Asistence: Adam Liška.

30:22
    Vladislav Podjapolskij po čtyřech brankách rezignuje a do brankoviště pouští Dmitrije Šugajeva.
    30:22 Vjačeslav KULJOMIN - 4:0

30:22
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Rozměrný kotel hostujících fanoušků stojí nehybně v rohu arény, Dynamo v polovině utkání přidává další branku a nad Čerepovcem vede už o čtyři zásahy! Na kruhu se kotouče chopil VJAČELSAV KULJOMIN, jenž se následně vydal před branku a přesným zakončením vyhnal Podjapolského z brankoviště – 4:0! Asistence: Ivan Muranov, Jegor Zajcev.

26:18
    Severstal má šanci snížit, rozhodčí nyní za držení menší trest udělují obránci Jegoru Alanovovi (DMS).
    25:13 Oscar LINDBERG - 3:0

25:13
    Moskvané obrovský nápor přetavují ve třetí zásah, Čerepovec je zralý na ručník! Čajkovský dlouhou přihrávkou našel u vzdálenější tyče nikým nehlídaného OSCARA LINDBERGA, na jehož následné rychlé zakončení k bližší tyči Podjapolskij nedosáhl – 3:0! Asistence: Michal Čajovský, Andrej Sergejev.

22:41
    Hosté mají obrovskou smůlu, opět jdou na téměř celé dvě minuty do tří! Za vyhození puku mimo plochu je nyní trestán Kirill Adamčuk (CER).

22:37
    Michail Tichonov (CER) se odebírá na trestnou za vysokou hůl, Dynamo čeká další přesilovka.
    20:35 Dmitrij JAŠKIN - 2:0

20:35
    Rychlý protiútok Moskvanů končí další brankou, DMITRIJ JAŠKIN ve vlastním oslabení zvyšuje na rozdíl dvou gólů! Český útočník se po křídle prodral do pásma a následně najel na kruh, odkud umístil kotouč ke vzdálenější tyči hostující svatyně – 2:0! Bez asistence.

19:40
    Jen krátce poté protihráče u mantinelu zbytečně sestřelil Vladimir Brjukvin (DMS), za což dostává menší trest.

19:26
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, přičemž lehkou teč rozjetého Šipačova hbitý Podjapolskij vykryl svým hrudníkem!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!
    10:22 Juuso HIETANEN - 1:0

10:22
    Neplánovaná přestávka ale Severstalu nepomohla, domácí nakonec přesilovku využívají a v polovině jedenácté minuty otevírají skóre! Oscar Lindberg poslal od mantinelu kotouč na vzdálenější kruh, kde byl připravený JUUSO HIETANEN. Ten následně laserovou střelou z voleje rozvlnil síť hostující svatyně. Podjapolskij se zvládl za kotoučem jen ohlédnout – 1:0! Asistence: Oscar Lindberg.

08:37
    Hosté jdou na dlouhou dobu do tří! Za držení jede Alexejevovi dělat společnost Makar Chabarov (CER).

08:23
    Za hákování je trestán Andrej Alexejev (CER), přesilovky se tak nyní ujmou zase domácí hráči.

08:16
    Přímo před brankoviště nyní proklouzl Igumnov, který byl faulován protihráčem! Čerepovec se nyní jen těsně vyhnul trestnému střílení!

06:22
    Po konci komerční pauzy uvidíme první přesilovku, za vysokou hůl je trestán Michal Čajkovský (DMS).

06:10
    Čerepovec se nyní pokusil kotouč za položeného Jerjomenka doslova procpat, domácí veterán si ale nakonec s celou situací poradil!

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 11. Hietanen (O. Lindberg), 21. Jaškin, 26. O. Lindberg (Čajkovský, An. Sergejev), 31. V. Kuljomin (Muranov, J. Zajcev) – 34. Abdul (Liška), 47. Kudako (Liška, J. Morozov), 57. Kudako (Mojsejev, Abdul)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), J. Zajcev, An. Sergejev, Alanov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov (A) – Igumnov, Jefremov, Brjukvin – Kučerjavenko, O. Zajcev, Muranov – V. Kuljomin.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (31. Šugajev) – Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Adamčuk, Kudako – Liška, A. Alexejev, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – Vicharev (C), Abdul, Mojsejev – Kazakov.

Rozhodčí: Romasko, Naumov – Kučava, Sivov.

Diváci: 4 095