NHL
Minnesota – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:5 (po pr.) | Edmonton – Ottawa 6:2 (kon.)
Colorado – Los Angeles 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 0:4 (kon.)
Columbus – Dallas 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:2
HC Vítkovice Ridera
Sobota 13.03.2021, 15:00 • DRFG arena • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje. V sérii předkola Generali Česká pojišťovna play-off vedou Vítkovice nad Kometou 2:0 na zápasy a po přesunu série do Brna mohou už v sobotu v podvečer stvrdit postup do čtvrtfinále.

Kometa Brno

Kometa rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem, už na tiskové konferenci po druhé vítkovické bitvě burcoval trenér Jiří Horáček: „Série se k nám bohužel přesouvá za stavu 0:2 na zápasy, ale máme teď úplně jasný plán – hrát následující tři zápasy tak, jak jsme tady odehráli třetí třetinu. Takhle se chceme prezentovat a rvát o každý puk.“

Kometa má určitě na čem stavět, její hra ve 3. třetině druhého utkání měla tvář. Brňané si aktivním výkonem vynucovali vítkovické fauly, ale zatím nedokázali svou pověstnou zbraň naplno uplatnit. Zatím jedinou početní výhodu Brna využil Filip Král. Kometě v Ostravě nepomohla ani výrazná střelecká převaha, ve druhém utkání byl celkový poměr střel 37:17. „Musíme víc střílet. Když jedu s pukem dolů, oni mě vytlačí. Ať Filda Král klidně vystřelí desetkrát. Prostě to musíme rozstřílet, aby se něco otevřelo,“ hledá možné cesty k větší efektivitě v zakončení centr první formace Petr Holík, čímž zároveň připouští, že Kometa nemá ve svém kádru pouze tři hráče, kteří jsou schopni vstřelit branku.

Vítkovice Ridera

Domácí prostředí využili hráči ostravského celku stoprocentně, v obou vyrovnaných zápasech dokráčeli k těsnému vítězství a jsou už pouze krůček od postupu do čtvrtfinále. Ovšem i v kabině Vítkovic si uvědomují, že poslední krok bývá nejtěžší. „Do Brna jedeme s pokorou, víme, že není konec, ale jdeme bojovat. Je to play-off,“ dodal před odjezdem na jih Moravy hlavní trenér Miloš Holáň.

Ostravané překvapili už jen tím, že do branky nasadili pro předkolo Daniela Dolejše, ten zatím za svá záda propustil jen dvě trefy, když v prvním utkání nestačil na šikovnou teč Petera Schneidera. Ve druhém utkání už měl Dolejš mnohem více práce, čelil celkem 37 pokusům Komety, ale ujala se pouze přesilovková trefa z hole Filipa Krále. Ostravané zatím v obou zápasech dokázali eliminovat brněnskou speciální formaci pro přesilové hry, zvlášť ve druhém utkání ubránili čtyři minuty dlouhou trvající početní výhodu Komety a právě díky této obětavosti vedou v sérii 2:0.

Vítkovice zatím do brněnské sítě nasázely čtyři trefy, v prvním utkání se prosadili obránce Lukáš Kovář a rozhodující branku v prodloužení si vzal na sebe nejproduktivnější hráč Vítkovic ze základní části Dominik Lakatoš. Ve druhém střetnutí mířili do černého Alexandre Mallet a Vladimír Svačina.
    Postoupí už dnes?

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Kusko, Schneider.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

Rozhodčí: Pražák, Kika – Frodl, Komárek.

00:01

00:22
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Hruška – 2 min., podrážení).

00:27
    Rozkouskovaný začátek úvodní třetiny přinesl také vyloučení na straně hostů. Kometa okamžitě začíná s kombinací, střela od modré proletěla okolo levého horního rohu Dolejšovy brány.

01:18
    Vítkovice se osvobodily a domácím se nedaří probojovat zpět před soupeřovu branku.

01:46
    Zámorský chtěl rozehrát od modré, všichni jeho spoluhráči však byli těsně bráněni.

02:14
    Domácí střílí ze všech možných pozic. Zámorského střela mířila mezi betony, ostatní pokusy šly do horních pater branky a hostující gólman si s nimi poradil.

02:22

02:52
    Vítkovický kapitán Polák to zkusil z pravého kruhu a také Vejmelka už si připisuje úspěšný zákrok.

03:45
    Bartejs s Valským vybojovali puk za svou brankou, ale domácí došli jen do středního pásma.

04:14
    Přihrávku Zámorského zablokoval Kalus a hosté jsou po krátké pauze opět na puku.

05:06
    Kromě přesilové hry v úvodu zápasu se zatím ani jeden celek nedostal do žádné nebezpečné šance a hraje se především kolem mantinelu.

05:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Stanislav Svozil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

05:48
    Domácí se okamžitě osvobozují.

06:09
    První střela Pyrochty skončila na hloučku bránících hráčů. Druhá střela už na Vejmelku prošla, domácí gólman zasáhl pravým betonem.

06:54
    Lakatošovu ráno z pravého kruhu ztečoval jeden z domácích hráčů mimo branku. Stejně dopadla i Pyrochtova střela od modré a Kometa vyhazuje.

07:34
    Brno se opět osvobozuje.

07:42

08:29
    Vítkovice stále těží se svého tlaku, který stihly vybudovat ještě v přesilové hře. Rána z levého kruhu však pouze proletěla kolem domácí branky.

09:38
    Valský obral Pyrochtu o kotouč, nikdo z jeho spoluhráčů ale nebyl připraven na zachycení přihrávky, a tak se k puku dostávají hosté.

10:15
    Gulaši se ocitl nehlídaný na modré čáře a bez většího rozmýšlení poslal kotouč na bránu. Jeho pokus ještě v předbrankovém prostoru tečoval Němec.

10:49
    Ihned po vhazování zkusil Vejmelku překvapit Pyrochta. Jeho prudká rána končí na zadním mantinelu.

11:29
    Domácí vystihli kombinaci hostů na modré čáře. Polák s Pyrochtou tak musí začít znovu z vlastního pásma.

11:50
    Založení útočné akce Vítkovicím nevyšlo a je odpískáno zakázané uvolnění.

12:11
    Mikyska zůstal zcela nehlídaný v mezikruží, čehož využil k prudké ráně, kterou svými betony zastavil až brněnský brankář.

12:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Josef Mikyska – 2 min., hákování).

12:54
    Vítkovice vyhrály vhazování a po krátkém souboji u mantinelu se jim podařilo vyhodit puk alespoň do středního pásma.

13:29
    Klepišovu střelu z levého křídla vytěsnil Dolejš pravým betonem.

14:06
    Hostující brankář má přes bránící hráče zhoršený výhled. Králova střela od modré však jeho branku neohrozila.

14:48
    Hosté v plném počtu. Domácí svou přesilovku dohráli s kotoučem na hokejkách ve vlastním pásmu.

14:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karel Plášek ml. – 2 min., nedovolené bránění).

15:04
    Gulaši po vyhraném vhazování okamžitě vyhazuje až Dolejšovu branku.

15:33
    Po souboji u mantinelu se do brejku dostal Bondra. Jeho rána na bližší tyč trefila pouze připraveného Dolejše.

16:35
    Na vrcholu pravého kruhu pálil z první Flick. Vejmelka zasahuje levým betonem.

16:59

17:47
    V přečíslení tři na jednoho vybídl Zaťovič ke skórování Muellera, který kotouč domácímu kapitánovi ještě vrátil. Tato přihrávka ale nebyla přesná a puk končí u mantinelu.

18:21
    Bartejsovu střelu od modré ztečoval Dej hokejkou mimo vítkovickou bránu.

18:51
    A je to právě Dej, kdo se na druhé straně dostal k zakončení z ostrého úhlu. Domácí gólman na střelu dobře viděl a bez problémů si s ní poradil.

19:32
    Malletův pokus vyrazil Vejmelka pouze před sebe. Hostující útočník pak poslal puk do mezikruží na připraveného Flicka, jenž zkusil střelu bez přípravy.

19:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Stanislav Svozil.

20:00

První třetina skončila za bezbrankového stavu 0:0. Oba celky měly své největší šance v přesilových hrách, které se pravidelně střídaly na obou stranách. Domácí pak zahrozili také v přečíslení tři na jednoho v 18. minutě a hostující celek si zase i za vyrovnaného počtu hráčů dokázal vytvořit tlak.
    Střely na branku: 10 – 8
    Druhá třetina začne cca v 15:49.

20:01

20:01
    Hostující celek čeká hned v úvodu druhé dvacetiminutovky dvouminutová přesilovka.

20:14
    Mueller našel volný puk u mantinelu před Dolejšovou bránou a přihrál na lépe postaveného Zaťoviče. Jeho střelu z mezikruží zablokoval Pyrochta a kotouč končí v ochranné síti.

20:32
    Vítkovice se rychlými tempy přesunuly do útočného pásma a v předbrankovém prostoru okamžitě ohrozily Vejmelkovu branku.

21:14
    Hosté se drží v pásmu, kombinují, a vysílají na brněnskou bránu jednu střelu za druhou. Nejnebezpečnější byl pokus Pyrochty od modré čáry, Vítkovice to však zkouší také z kruhů, odkud trefily tyčku.

21:59

22:43
    Dej udržel puk v útočném pásmu a nasměroval jej na Vejmelku. Ten má několikrát tečovaný kotouč pod kontrolou.

23:14
    Holíkova přihrávka z rohu kluziště neprošla na Muellera v mezikruží. Od brusle hostujícího obránce se puk odrazil do brankoviště, kde jej Dolejš přikryl lapačkou.

24:13
    Hraje se v útočném pásmu Komety, pokusy domácích ale míří mimo prostor třech tyčí.

24:33
    Zámorský po vhazování před Vejmelkou nahazuje do útočného pásma. Tam souboj o kotouč vyhrávají Vítkovice a posílají jej na druhou stranu.

25:36
    Kometa už potřetí v krátkém časovém sledu rozehrává z vlastního pásma. Pokus o založení ofenzivní akce opět končí ve střední třetině.

25:59
    Svozilův pokus z pravého křídla končí v Dolejšově lapačce.

26:09
    Gulašiho střelu od modré čáry zastavil Dolejš betony, o dorážku se ještě pokoušel Valský, ale byl nedovoleně zastaven.

26:09
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Filip Pyrochta – 2 min., hákování).

26:17
    Královu přihrávku na Muellera vystihl Polák a vyhazuje.

26:40
    Mueller pálil po Králově přihrávce z první. V předbrankovém prostoru dorážel ještě Schneider, ale ani jeho pokus neskončil na Dolejšovými zády.

27:22
    Domácí si poradili i s útočným výpadem Vítkovic a nyní musí rozehrávat zpoza vlastní branky.

28:00
    Nepřesná přihrávka končí na hokejce hostujícího obránce.

28:09

28:55
    Gulašiho střelu od modré blokuje Galvinš. Následnou akci Vítkovic a Svačinovu střelu z ostrého úhlu likviduje Vejmelka.

29:20
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., nedovolené bránění).

29:28
    Vejmelka si povyjel proti Polákově tvrdé ráně od modré a hra je přerušena.

29:43
    Polák si tentokrát najel až na hranici brankoviště, kde se bez přípravy snažil zužitkovat krátkou přihrávku Flicka.

29:56
    Hráči Vítkovic se stahují blíže k Vejmelkově brance. Z její těsné blízkosti pálil Gewiese.

30:24
    Kometa zahnala soupeře do jeho vlastního pásma.

30:42
    Svačinovu křižnou přihrávku na pravý kruh ztečovali domácí do bezpečí.

31:20

31:47
    Valský si nabruslil na pravé křídlo, kde byl zastaven Kochem. I přesto se domácímu útočníkovi povedlo získat kotouč a Dolejšovu branku ohrozit.

32:17
    Gewieseho střelu od modré tečoval Flick nad branku.

33:15
    Polákovu ránu zase tečoval Mikyska, tentokrát už musel Vejmelka zasahovat.

33:30
    Dalším zákrokem po Lakatošově ráně od modré čáry domácí brankář přerušuje hru.

33:44
    Z otočky u levé tyče zakončoval Hruška. Gólman si s jeho pokusem poradil.

34:16
    Lakatoš měl při své individuální akci před sebou pouze Gulašiho. Ten ho zastavil a nedovolil mu zakončit.

35:07
    Schneiderovi nesedla přihrávka ve středním pásmu a Mikyska tak otočil hru na druhou stranu. Celá akce končí prudkou střelou Gewieseho od modré čáry, která mířila mezi betony brankáře Vejmelky.

36:58
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

37:25
    Rákos se ocitl sám mezi dvěma bránícími hráči Vítkovic. S jeho střelou z mezikruží si hostující gólman poradil, Rákos se pokoušel ještě o dorážku. Brněnský útočník nakonec končí po pádu za brankou a v mezikruží se strhla menší potyčka.

37:31
    Zámorského střela po vhazování nebyla přesná.

38:05
    Mallet se natlačil až na hranici brankoviště a natřikrát zakončil. Vejmelka oba pokusy zastavil betonem.

38:58
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Radek Kučeřík – 2 min., vysoká hůl).

39:21
    Vítkovická kombinace končí střelou Hrušky z ostrého úhlu, kterou blokuje Klepiš.

39:57
    Domácí si vybírají coach challenge. Zkoumat se bude nedovolené bránění brankáři.

39:57
    Gól Jana Hrušky není pro nedovolené bránění brankáři uznán.

40:00

Ani ve druhé třetině se skóre neměnilo. Tři sekundy před jejím koncem sice překonal brankáře Vejmelku hostující Hruška, domácí celek si však vybral trenérskou výzvu a první gól utkání nakonec nebyl uznán. V předchozím průběhu druhé dvacetiminutovky se ke slovu dostaly oba celky, v nebezpečnějších šancích se však objevovali hosté.
    Střely na branku: 16 – 24
    Třetí třetina začne cca v 16:46.

40:01

40:30
    Vítkovice stále dohrávají přesilovou hru. Po vybojování útočného pásma se však domácí osvobozují.

40:58

41:45
    Dolejšovu pozornost vyzkoušel střelou přes obránce z levého kruhu Klepiš. Hostující gólman zasahuje levým betonem.

43:20
    Polákovo nahození do útočného pásma ukrývá Vejmelka v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.

43:46
    Brněnské přihrávky nejsou v mezikruží útočné třetiny přesné. Další ofenzivní akci tak musí Král založit až z hloubi vlastního pásma.

45:29
    Němec nahrával přes dva bránící hráče najíždějícímu Pláškovi. Až k němu ale kotouč nedoputoval.

45:49
    Zámorského střela od modré byla v mezikruží ztečována do ochranné sítě.

46:10
    Polák si po přihrávce z rohu zpracoval puk a následně vystřelil. Domácí brankář na jeho pokus od modré čáry dobře viděl a ukryl jej v lapačce.

46:21
    Zámorský po Muellerově přihrávce zakončoval z pravého křídla. Jeho pokus pouze proletěl brankovištěm kolem připraveného Dolejše.

47:26
    Kuskova střela z mezikruží končí na hokejce Kováře.

47:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    První branku utkání si nakonec v 48. minutě připisují domácí. Martin Zaťovič objel bránu a přihrál na zadní tyč. Tam si se skákavým pukem neporadil Petr Holík, ale PETER MUELLER už kotouč za ležícího Dolejše dorazil. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.
    47:48 Peter MUELLER - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

50:09
    Na kotouči jsou Vítkovičtí, kteří se také drží v útočné třetině.

50:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hostující svou aktivitu v útočném pásmu proměnili ve vyrovnávací branku. Střelu Lukáše Kováře od modré vyrazil Vejmelka pouze před sebe a z mezikruží se mezi gólmanovy betony trefil JAN HRUŠKA. Asistence: Lukáš Kovář, Dominik Lakatoš.
    50:19 Jan HRUŠKA - 1:1

50:58
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Robert Flick – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Rhett Holland – 2 min., hrubost).

51:28
    Situaci tři na dva vyřešil střelou Hruška. Jeho pokus proletěl nad brankou.

51:58
    Klepišovu přihrávku zastavil Král na poslední chvíli. Domácí obránce pak od modré trefil Dolejšův levý beton.

52:42
    Domácí pálili hned po vhazování v útočném pásmu. Dolejš zasahuje pravým betonem.

52:54
    Němec mířil do odkryté brány a Dolejš zastavuje kotouč na bankové čáře pravým betonem.

52:58
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

53:09
    Zmatky před brněnskou brankou. Gulaši vypíchl soupeři puk po křižné přihrávce a kotouč končí těsně vedle Vejmelkovy brány.

56:21
    Vejmelka nezachytil nahození hostujícího celku. Se skákavým kotoučem mu pomohli spoluhráči, kteří také rozehrávají.

56:58
    Zámorského rána od modré se zastavila o hlouček hráčů před brankou. Jako první našli puk domácí, kteří Dolejšovu bránu také ohrozili.

57:10
    Bartejsův pokus končí na bruslích Poláka.

58:09
    Domácí získali útočné pásmo nahozením, ale dlouho se v něm neohřáli. Na druhou stranu vezou kotouč Vítkovičtí.

58:54
    Zaťovičův pokus z ostrého úhlu Dolejš pokryl.

59:55
    Kotouč je za brněnskou brankou. V základní hrací době už se nic nestane.

60:00

Třetí třetina přinesla hned dva góly, po jednom na každé straně. Úvodní branka utkání patřila Brnu, když puk za ležícího Dolejše dostal Peter Mueller. Domácí byli ve vedení necelé tři minuty. Poté propasíroval kotouč mezi Vejmelkovy betony Jan Hruška. Rozdílovou branku mohl v třiapadesáté minutě vsítit Němec, který měl před sebou odkrytou bránu. Z tohoto souboje však vyšel lépe vítkovický gólman. Po přestávce tedy bude zápas pokračovat dvacetiminutovým prodloužením.
    Střely na branku: 30 – 29
    Prodloužení začne cca 17:36.

60:01

60:21
    Holíkova střela od mantinelu Dolejšovi vypadla a v předbrakovém prostoru se k puku dostal ještě Mueller. Ani on na vítkovického gólmana nevyzrál.

60:49
    Gewieseho střelu zablokoval Němec.

61:11
    Dobře myšlenou přihrávku Kaluse jeho spoluhráč v mezikruží nezpracoval a kotouč končí u mantinelu.

61:38
    Po brněnském nahození do pásma je odpískáno zakázané uvolnění.

61:56
    Vincourovu lehkou střelu od modré srazil Koch za branku a ke kotouči se dostávají hosté.

62:37
    Kometa opět rozehrávala z vlastního pásma, ale dostala se jen mezi modré čáry. Tam puk zachytil Lakatoš a z levého kruhu ohrozil Vejmelku. Rána mířila nad vzdálenější horní roh.

63:07
    Zámorský dvakrát pálil od modré čáry. Oba pokusy skončily na Dolejšových betonech.

63:44
    Dolejš si poradil s jednoduchým nahozením od modré čáry a jeho spoluhráči míří na druhou stranu.

64:13
    Vítkovice se v útočném pásmu moc neohřály a v prodloužení je zatím aktivnějším celkem brněnská Kometa. Klepiš obešel Kocha, ale k zakončení se nedostal.

64:35
    Kovářovu ránu od modré čáry má Vejmelka pod kontrolou.

65:49
    Ani jednomu týmu se nedaří usadit v útočném pásmu a hra se odehrává především mezi modrými čarami.

66:27
    Schneider obešel obránce na pravém křídle, čímž udržel pásmo. Od modré následně pálil Bartejs, ale jeho rána skončila pouze na zadním mantinelu.

67:32
    Mueller se vydal do útoku sám proti třem bránícím hráčům soupeře. Jeho střelu nakonec zablokoval Koch.

67:58
    Po Muellerově přihrávce pálil z první na vrcholu pravého kruhu Holík. Střela mu vůbec nesedla.

68:30
    Holík vybojoval puk po vhazování v útočném pásmu a přihrál volnému Královi na vrchol levého kruhu. Střela domácího obránce byla sražena do ochranné sítě.

69:10
    Mueller na pravém křídle se střelou počkal. Dolejš měl dost času se připravit a zasáhl lapačkou.

69:22
    Bartejs pálil přes obránce. Hostující gólman zasahuje levým betonem.

69:43
    Opět se ke střele dostal Mueller, který i tentokrát trefuje jen lapačku připraveného Dolejše.

70:19
    Po krátké pasáži před Vejmelkou byli Vítkovičtí obráni o kotouč a Mueller dostal přesný pas skrz střední pásmo. Brněnský útočník pak zakončil k vzdálenější tyči, kam včas přesunul svůj pravý beton hostující brankář.

71:28
    Nevyzpytatelnou střelu Bartejse od modré kryje Dolejš. Puk nakonec pro jistotu přikrývá lapačkou a hra je přerušena.

71:38
    Vincour čekal před brankou na teč Gulašiho střely od modré. Ta však nebyla přesná a končí na zadním mantinelu.

72:37
    Závar před brankou Vejmelky. Mallet nastřelil pravý beton domácího brankáře, odražený kotouč našel v mezikruží Kalus, jehož střela byla zblokována.

72:59
    MARTIN ZAŤOVIČ vyhrál bruslařský souboj o volný puk na levém kruhu útočného pásma a střelou od mantinelu se trefil mezi betony hostujícího gólmana. Asistence: Bez asistence.
    72:59 Martin ZAŤOVIČ - 2:1

V prodloužení byli aktivnějším týmem domácí, kteří se v 73. minutě také prosadili. Brněnský kapitán Martin Zaťovič získal v útočném pásmu volný kotouč a střelou po ledě jej poslal mezi Dolejšovy betony. Kometa tak snížila stav série na 1:2. (18:11:17)

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 48. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 73. Zaťovič – 51. Hruška (L. Kovář, Lakatoš)

Rozhodčí: Pražák, Kika – Frodl, Komárek