Štrasburk – Lens 1:2 (kon.) | Brest – Angers 0:0 (kon.) | Dijon – Remeš 0:1 (kon.)
Montpellier – Bordeaux 3:1 (kon.) | Nantes – Lorient 1:1 (kon.) | Lille – Nîmes 1:2 (kon.)
Lyon – PSG 2:4 (kon.)
Dijon FCO
0:1 (0:0)
Stade de Reims
Neděle 21.03.2021, 15:00 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (17:02:09)

Zatímco Dijon zůstal beznadějně poslední, Remeš přeskočila do té doby dvanácté Bordeaux a závěr sezony by měla dohrát pod klidným středem tabulky.

O přežití hrající Dijon nebyl schopný vstřelit gól, naopak sám jeden dostal a po těsné prohře prohloubil svou krizi na jedenáct utkání bez bodu. Zápas rozhodl v 50. minutě kanonýr Boulaye Dia, jenž třináctou trefou v sezoně poskočil na dělené třetí místo tabulky střelců, hned za Kyliana Mbappého (PSG) a Memphise Depaye (Lyon).

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:4.
    Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.

90+4

90+4
    Poslední nadějí Dijonu byl dlouhý nákop po křídle, ten ale dopadl na trávník až v zámezí.

90+3
    Závěrečný tlak ze strany Dijonu ale nepřichází. Remeš se totiž nezatáhla a naopak preferuje aktivní hru, třeba i směrem dopředu.

90+1
    Vracející se Bersant Celina odstavil od míče Cafara. Dobrá práce domácího fotbalisty, jehož tým díky tomu stále může pomýšlet na remízu.

90
    Zápas se chýlí ke konci. Podle signalizace čtvrtého arbitra potrvá ještě čtyři minuty.

88
    Ke standardce nařízené nějakých dvacet metrů od branky se postavil Mathieu Cafaro a podle očekávání zvolil přímou střelu. Ta proletěla zhruba metr nad brankou.

87
    Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (Dijon).

Wesley Lautoa nastavil nohu Diovi, aby mu zabránil v průniku do pokutového území.

85
    Moussa Konaté znovu v zakončení. Domácí hráč to tentokrát nezkoušel vzduchem, nýbrž z voleje. Balon sice nabral správný směr, jenže byl moc vysoký. I tak budou muset být hosté v podobných situacích opatrnější.

83
    Moussa Konaté si ve snaze vyrovnat vyšplhal na načechraný centr a dostal se do hlavičky. Ta byla bohužel pro Dijon hodně, hodně nepřesná.

81
    Tvrdá srážka uvnitř vápna Remeše v hlavičkovém souboji posouzena jako útočný faul Baldého.

80
    Ofsajd a v něm Boulaye Dia (Remeš).

78
    Žlutou kartu dostává Didier Ndong (Dijon).

Pravý křídelník si s míčem u nohy dělal kolem sebe prostor, přičemž dlaní zfackoval Cafaru.

77
    S myšlenkou centru do domácího vápna přišel Dereck Kutesa, nikoho v bílém dresu tam však nenašel.

76
    Statistika držení míče: 48% : 52%.

75
    Zabrat směrem dopředu musí hlavně Dijon, protože od 50. minuty dohání jednogólovou ztrátu.