Angers – Montpellier 1:1 (kon.) | Bordeaux – Štrasburk 2:3 (kon.) | Lorient – Brest 1:0 (kon.)
Nantes – Nice 1:2 (kon.) | Remeš – Rennes 2:2 (kon.) | Nîmes – Saint-Étienne 0:2 (kon.)
Marseille – Dijon 2:0 (kon.)
FC Nantes
1:2 (1:2)
OGC Nice
Neděle 04.04.2021, 15:00 • Stade de la Beaujoire (Nantes) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 31. kolo

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký prodloužený víkend. (17:05:54)

Tým z Nantes tak zůstal na předposledním místě a po výhře Lorientu nad Brestem ztrácí na záchranu už čtyři body. Vítězné Nice nepoznalo přemožitele popáté v řadě a vystoupalo tabulkou na desátou příčku.

O záchranu hrající Nantes přivítalo ve 31. kole Nice. A zápas se pro domácí tým nevyvíjel vůbec dobře. Už v 11. minuty čelil Alban Lafont penaltě, kterou nedokázal chytit. Podruhé inkasoval gólman Nantes ve 29. minutě, kdy ho znovu překonal dánský talent Kasper Dolberg. Vzápětí snížil Abdoulaye Touré na 1:2 a za tohoto stavu odcházeli hráči do kabin.

Po změně stran se Nice zatáhlo a většinu času bránilo. Domácí se díky tomu dostali do několika slibných šancí, byť je jednou musela zachránit tyč, ale ani v závěrečném tlaku vyrovnat nedokázali.

Držení míče: 49% : 51%.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:4.
    Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.

90+4

90+4
    Upřímně se vůbec nedivím, že William Saliba zůstává ležet na trávníku. Možná ho někdo může podezírat ze zdržování, faktem ale je, že inkasoval silný úder, po kterém je evidentně otřesen.

90+3
    Domácím se nedaří vrátit zpátky do tlaku. Nepomůže jim ani útočný faul Coulibalyho, který měl za loket v obličeji Saliby inkasovat žlutou kartu.

90+1
    V první ze čtyř nastavených minut hosté vyvezli míč daleko od vlastní branky. A cenné vteřiny ušetřili i standardkou na polovině Nantes.

89
    Do role jeho exekutora se převtělil Kader Bamba. Ve vápně hledal kohokoliv oděného do dresu žluté barvy, jenže našel jenom soupeře.

88
    Zatažení hráči Nice jsou v problémech. Soupeřům totiž poskytuj prostor na střely, čehož nyní využil Roli Perreira. Jeho sražená rána končí rohovým kopem.
    86. Ludovic Blas (NAT)

86
    Nantes pokračuje ve snaze vyrovnat. S tímto záměrem vypálil před vápnem levačkou Ludovic Blas. Walter Benítez musel natáhnout celé tělo, aby pokus domácího záložníka zneškodnil.

84
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Dan Ndoye.

84
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Abdoul-Kader Bamba.

84
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Roli Pereira De Sa.

83
    Blíží se střídání: 2x domácí, 1x hosté.

82
    To vám povím dvouslovně: přetaženým centrem. Domácí ale vydrželi u míče a kolmicí na střed hřiště dostali do zakončení Palloise. Jenže tomu rána nesedla.

81
    Změnit to můžou po faulu na Sébastiena Corchiu. Jak dopadne standardka z pravé strany hřiště?

80
    A deset minut před koncem tak stále dohánějí jednobrankovou ztrátu z prvního poločasu.

Lukáš Jasoněk

Branky: 32. A. Touré – 11. Dolberg (pen.), 29. Dolberg

Karty:   43. Pallois (NAT) – 61. Maolida (NIC), 72. Benítez (NIC)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.
    FC Nantes: Lafont – Corchia, Girotto (C), Pallois, Ch. Traoré – Blas, Chirivella (84. Pereira De Sa), A. Touré (68. K. Coulibaly), Simon – Louza – Kolo Muani (84. Bamba).
    Náhradníci: Petrić – Bamba, Coco, Castelletto, K. Coulibaly, Limbombe, Merlin, Fábio, Pereira De Sa.

OGC Nice: Benítez – Daniliuc (61. Lotomba), Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Lees-Melou (C), Thuram – Maolida (61. Rony Lopes), Dolberg, Gouiri (84. Ndoye).
    Náhradníci: Cardinale – Bambu, Rony Lopes, Lotomba, Pelmard, N'Soki, Ndoye, Sellouki, Trouillet.

Rozhodčí: Frappartová – Courbet, Finjean