Freiburg – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Mohuč – Bayern 2:1 (kon.) | Union Berlín – W. Brémy 3:1 (kon.)
Wolfsburg – Dortmund 0:2 (kon.) | Leverkusen – Frankfurt 3:1 (kon.)
SC Freiburg
1:1 (0:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 24.04.2021, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

SC Freiburg

Fotbalisté Freiburgu se momentálně nacházejí na deváté pozici tabulky, což znamená přesný prostředek. Freiburg má momentálně na svém kontě čtyřicet bodů a na pohárové pozice tak ztrácí sedm bodů. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole zaznamenal letošní jedenácté vítězství, bylo tomu tak v souboji proti poslednímu Schalke, které zaznamenalo porážku 0:4, což navíc znamenalo sestup do nižší soutěže. Freiburg navíc díky tomu vítězství přesekl dvouzápasovou sérii, během které nezískal ani bod. Nyní bude chtít na předchozí výhru navázat.

Soupeřem ovšem bude nevyzpytatelný Hoffenheim, kterému se v letošním ročníku nedaří dle představ, neboť z toho momentálně je až jedenáctá pozice. Toto umístění je daleko za očekáváním vedení klubu, TSG však na pohárové pozice ztrácí již dvanáct bodů. Hoffenheim ovšem z posledních tří ligových duelů ani jednou neprohrál, současně ale vyhrál pouze jedinkrát. V minulém kole se mu totiž povedlo přeseknout dlouhou sérii bez vítězství, letošní devátá výhra totiž přišla na domácím stadionu proti Mönchengladbachu, který si odvezl porážku 2:3.

První vzájemný duel na začátku ledna vyšel lépe Freiburgu, který na hřišti Hoffenheimu zvítězil 3:1. O osudu utkání v podstatě rozhodl už první poločas, v němž vítězové třikrát skórovali. TSG už po pauze jen korigovalo.

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Heintz – Schmid, Keitel, Höfler, Günter (C) – Sallai, Höler – Demirović.
    Náhradníci: Uphoff – Kübler, Petersen, Gulde, Kwon Čang-hoon, Haberer, Džong, Grifo, Tempelmann.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, S. Posch, Richards, R. Sessegnon – Samassékou, Grillitsch – Kramarić – Skov, Bebou, Adamjan.
    Náhradníci: Pentke – Belfodil, Nordtveit, Baumgartner, Rutter, Dabbur, Vogt, Bogarde.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.

1

2
    Hosté vytěžili ze své úvodní akce rohový kop. Ten rozehráli nakrátko, Florian Grillitsch se pak na hranici šestnáctky do střelecké pozice nedostal.

4
    Akce domácích skončila nepovedeným centrem Ermedina Demiroviće. Míč skončil až za bránou soupeře.

5
    Andrej Kramarić zkusil nachytat domácího brankáře Müllera lobem z velké dálky. Úmysl dobrý, míč ale zapadl za bránu.

8
    Hráči Freiburgu se nyní drží na míči a snaží se diktovat tempo hry.

10
    Teď mají na kopačkách balón zase hosté. Zatím je to vyrovnaná partie.

12
    Dosavadní průběh zápasu zatím nepřinesl nějakou vyloženou šanci nebo nebezpečnější zakončení.

12
    Až teď! Jonathan Schmid přenesl svým centrem hru na levý roh pokutového území. Tam jeho spoluhráč Lucas Höler míč udržel a předal ho Nicolasovi Höflerovi, který nebezpečně vystřelil. Brankář Oliver Baumann byl ale na zemi včas.

14
    Oba celky se zase střídají v držení míče.

16
    Jonathan Schmid napravo unikl Sessegnononovi. Svůj centr však přetáhl a míč neudržel na hřišti Christian Günter.

17
    Hosté zahrozili zajímavou kombinací u pokutového území soupeře. Andrej Kramarić ale nakonec nebyl připuštěn k zakončení.

19
    Dobrý centr, který hledal Ermedina Demiroviće. Ten si už rovnal míč k zakončení, Stefan Posch mu ho však vypíchl a zahrál na roh.

20
    Domácí nakonec rozehrávali od rohového praporku dvakrát v krátkém sledu. K ohrožení Baumannovy brány ale nedošlo.

21
    Jonathan Schmid se uvolnil na pravé straně hřiště. Jeho následný centr však obrana soupeře odklidila do bezpečí.

24
    Hosté mohli jít do vedení! Z velké dálky napřáhl Robert Skov a brankáře Müllera zachránilo břevno!

26
    Hosté kombinovali ve středu hřiště. Tam se hezky uvolnil Ihlas Bebou, jeho spoluhráči už pak ale nedokázali útočnou akci nadále rozvinout.

27
    Teď to hráči TSG zkusili dlouhým nákopem, po němž míč dolétl až k brankáři Müllerovi.

30
    Po centru z pravé strany se dostával k zakončení Florian Grillitsch. Domácí obrana míč zablokovala a srazila na roh.

31
    Po rohovém kopu se míč dostal do pokutového území, kde ho jeden z hostujících fotbalistů efektní patičkou posunul na Andreje Kramariće. Ten střílel z pravé strany do horní části brány, ovšem Florian Müller balón vyrazil nad břevno!

32
    Další roh zahráli hosté nakrátko. Ryan Sessegnon se pak ocitl v ofsajdu.

34
    Hoffenheim v posledních minutách diktuje tempo hry. Změnit se to snažil výpadem podél pravé postranní čáry Schmid, jenž byl ale rychle zastaven.

35
    Střely na bránu – 2:2

36
    Balónu se chopili fotbalisté Freiburgu, kteří zvolili postupnou kombinaci, kterou chtějí zklidnit hru.

37
    Na hranici šestnáctky si přichystal míč na střelu Yannik Keitel. Zamířil však vysoko nad hostující bránu.

38
    Ryan Sessegnon si šel na půlce vyloženě pro faul, který také nakonec získal. Hosté zůstávají u balónu.

39
    Zajímavá akce domácích. Roland Sallai však nedokázal prostrčit míč za obranu na Lucase Hölera.

40
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Skvěle to udělal Ihlas Bebou, který na pravém křídle obešel bránícího Schlotterbecka a odcentroval na vzdálenější tyč. Tam si naběhl ANDREJ KRAMARIĆ, který hlavou zblízka pohodlně otevřel skóre zápasu.

42
    Domácí zahrávali rohový kop. Po něm hlavičkoval jeden z hráčů Freiburgu vysoko nad.

44
    Ermedin Demirović se před pokutovým územím dokázal uvolnit a vypálil na hostující bránu. Míč však směřoval jen do středu brány, kde byl připravený brankář Baumann.

45
    První poločas se chýlí ke svému konci. Uvidíme, zda sudí ještě něco nastaví...

45+1
    Tak ještě jednu minutu. Nějaký zdravotní problém ale má hostující Stefan Posch, který zůstává sedět na hrací ploše a komunikuje s rozhodčím.

45+2
    Posch zřejmě utrpěl nějaké svalové zranění bez cizího zavinění. U střídačky Hoffenheimu se už chystá jeho náhrada v podobě Håvarda Nordtveita.

45+3

Hosté si střídání nechali až na poločasovou přestávku. Kouč Hoeness chce možná počkat i na to, zda lékaři nedají přes pauzu Posche do pořádku.

Po prvním poločase mohou být spokojenější hosté. Ti soupeře nejprve varovali, když Robert Skov orazítkoval ranou z dálky břevno. Ve 40. minutě se pak už skóre měnilo. Bebou se výtečně uvolnil na pravém křídle a po jeho centru se hlavou prosadil kanonýr Andrej Kramarić. Fotbalisté Freiburgu se do šancí téměř nedostávali.

Hráči obou týmů už jsou na trávníku. Druhý poločas bude zahájen za malou chvíli.

46

46
    Je tu střídání, které jsem avizoval už na konci první půle. Zraněného Stefana Posche nahradil v hostující sestavě Håvard Nordtveit.

47
    Kramarić posílal z pravé strany takový jemňoučký centr na vzdálenější tyč. Tam si nabíhal Sargis Adamjan, přeci jen mu ale scházelo pár kroků.

48
    Ihlas Bebou zajel zezadu do Lucase Hölera. Hostující fotbalista byl potrestán žlutou kartou.

49
    Jonathan Schmid táhl akci Freiburgu po pravé straně. Poté míč předal spoluhráči na střed, jeho centr však hostující obránci odvrátili.

50
    Keven Schlotterbeck zastavil hostující protiútok faulem. Za ten navíc dostal žlutou kartu.

51
    Následný přímý kop zahrával Robert Skov. Svou střelu poslal tak metr a půl nad břevno domácí svatyně.

52
    Christian Günter centrem z levé strany trefil jen bránícího Samassékoua. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.

53
    Po něm se však hráči Hoffenheimu ubránili.

53
    Domácí zahrávali standardní situaci a předvedli výborný signál! Na oblouček za obranu si naběhl Lucas Höler, který tváří v tvář Baumannovi nastřelil břevno! Po následném závaru domácí dokonce dopravili balón do sítě, ale rozhodčí Gräfe ukazuje, že už Höler se nacházel v ofsajdovém postavení. Gól Freiburgu tak nemůže být uznán.

54
    Verdikt rozhodčích potvrdila i kontrola systémem VAR. Tne ofsajd Hölera odhalil.

56
    Hosté tedy nadále drží svůj těsný náskok. Freiburg však ukázal, že může hrozit například právě ze standardek.

57
    Sargis Adamjan si na hranici šestnáctky připravil míč na střelu. Zamířil však poměrně vysoko nad bránu domácích.

59
    Hostující Diadie Samassékou zastavil taktickým faulem Hölera. Za to obdržel žlutou kartu.

60
    Následoval přímý kop Rolanda Sallaie. Domácí fotbalista však netrefil bránu soupeře.

61
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Georginio Rutter.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Christoph Baumgartner.

64
    Hosté dotáhli míč k pokutovému území soupeře, ale prostor pro zakončení nedostali. Nyní už Freiburg otáčí hru na druhou stranu.

66
    Domácí jsou v útoku zatím poměrně bezzubí. Když nepočítám situaci s břevnem a gólem z ofsajdu, tak se v podstatě k ničemu nedostali.

68
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Lino Tempelmann.
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Vincenzo Grifo.
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Keven Schlotterbeck, přichází Manuel Gulde.

69
    Uvidíme, jak domácím pomůže trojité střídání. Teď to ale zkoušel na druhé straně z dálky Andrej Kramarić. Ten bránu netrefil.

69
    Mohlo být srovnáno! Ermedin Demirović přebral míč na hranici ofsajdu, uvolnil se přes dva bránící hráče a z poměrně velké blízkosti pálil pod břevno. Oliver Baumann ale hosty podržel reflexivním zákrokem, kterým balón vytěsnil nad svou bránu!

70
    Rohový kop Güntera už domácím další příležitost ke skórování nepřinesl.

71
    Vincenzo Grifo se na levém křídle neprosadil. Bránící hráč před ním ve skluzu odpálil míč do bezpečí.

73
    Z pravé strany odcentroval Jonathan Schmid, jenž ale našel jen obránce v modrých dresech.

74
    Domácí nyní reklamovali ruku v pokutovém území soupeře. Rozhodčí Manuel Gräfe však ukazuje, že se nic proti pravidlům neudálo.

75
    Hostující Chris Richards si při odehrání balónu zřejmě přisedl nohu. Tohle mohl odnést kotník nebo koleno. Mladý obránce, který v Hoffenheimu hostuje z Bayermu Mnichov, je už v péči lékaře.

77
    Chris Richards musí střídat. Nahradí ho Kevin Vogt.

77
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Nils Petersen.

78
    Před hostující bránou se nepříjemně srazili Kevin Vogt a Ermedin Demirović. Hůře dopadl útočník Freiburgu, který se stále ještě nezvedl z trávníku.

79
    Pozor, ve hře je penalta pro domácí! Rozhodčí Gräfe si zmíněnou situaci prohlédne na monitoru systému VAR!

80
    Penalta pro Freiburg!

81
    Freiburg právě vstřelil branku!
    VINCENZO GRIFO v podstatě bez rozběhu napálil míč pod břevno a Baumann byl bezmocný! Je srovnáno – 1:1.

83
    Utkání směřuje k remíze, která toho asi ani pro jeden z týmů mnoho neřeší. Hlavně Freiburg by potřeboval vyhrát, pokud ještě chce myslet na evropské poháry.

84
    Míč teď drží hostující tým.

86
    Nadále platí, že hosté hrají s míčem. Zatím se ale nepřiblížili do prostorů, odkud by mohli centrovat nebo i zakončovat.

87
    Domácí se ubránili odkopem, po němž zakládá další pokus Hoffenheimu brankář a kapitán Baumann.

88
    Z dálky to teď zkusil Ryan Sessegnon. Střela levého beka hostí však byla zablokována.

89
    Nákop Nilse Petersena se snesl do rukavic Baumanna. Těžko říci, zda chtěl domácí útočník centrovat nebo třeba překvapit gólmana soupeře.

90
    Rohový kop hostí. Centr Kramariće však skončil v rukavicích Floriana Müllera.

90+1
    Rozhodčí nastaví šest minut! Bylo tam nějaké ošetřování a také konzultace sudího se systémem VAR před domácí penaltou.

90+1
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Woo-Jong Džong.

90+3
    Domácí jsou s míčem na útočné polovině. Uvidíme, zda něco vymyslí...

90+4
    Nicolas Höfler to nakonec zkusil kousek za pokutovým územím. Míč se odrazil mimo bránu zřejmě od domácího Džonga, sudí Gräfe přesto nařizuje rohový kop, což se vůbec nelíbí brankáři Baumannovi.

90+4
    Hosté se ale ubránili a tak jim to tolik vadit nemusí.

90+6
    Pavel Kadeřábek byl v hlavičkovém souboji faulován Grifem. Asi poslední útočnou akci utkání budou moci rozehrát hosté.

90+6

Souboj Freiburgu s Hoffenheimem končí dělbou bodů za remízu 1:1. V první půli byli o něco nebezpečnější hosté. Skov trefil z dálky břevno a ve 40. minutě se po průniku Beboua na pravém křídle prosadil hlavou Andrej Kramarić. Po změně stran nebyl domácím uznán gól kvůli ofsajdu, poté brankář Baumann vychytal Demiroviće. Nakonec se na domácí přeci jen usmálo štěstí, když sudí Gräfe posoudil po konzultaci se systémem VAR střet Vogta s Demirovićem jako penaltový a z příslušného puntíku se nemýlil střídající Vincenzo Grifo. Nakonec tedy asi zasloužený výsledek.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:12. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:12.

To už je z mé strany vše. Mějte se hezky! (17:33:52)