Švédsko – Velká Británie 4:1 (kon.) | Kazachstán – Kanada 2:4 (kon.) | Dánsko – Bělorusko 5:2 (kon.)
Lotyšsko – Norsko 3:4 (1:2 po s.n.)
Nashville Predators
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 2:4
Carolina Hurricanes
Pátek 28.05.2021, 03:45 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Osmifinále
    43:02 Vyloučení Ellise za sekání

43:02
    Ryan Ellis (NSH) musel hasit kolosální problém, když se Fast vydal do brejku. Proto zkrátka zvolil variantu sekání, Fast i tak zakončil, ale domácí brankář svůj tým podržel. Rozhodčí dávají dvě minuty a nesahají k trestnému střílení.

38:38
    82 sekund před koncem druhé třetiny přichází další vyloučení na hostující straně. Brady Skjei (CAR) zezadu nasadil nekompromisní hrazdu Cousinsovi, který se helmou zastavil až o tyčku branky Nedeljkovice. Tady přichází jasné dvě minuty.

31:49
    Matt Benning (NSH) jede ze souboje na trestnou jako jediný, dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Promění Canes již tuhle přesilovku?

27:18
    19 sekund 5 na 3 pro Preds! Sebastian Aho (CAR) přesekl hokejku Jeannotovi a dostává tak oprávněně menší trest.

25:37
    Navíc mají hosté po přesilovce úplně. Za nedovolené bránění mimo hru jde ven Dougie Hamilton (CAR) a bude se hrát 1:05 4 na 4.

24:42
    Ten moment možná přichází nyní. Mikael Granlund (NSH) hasil chybu spoluhráče podražením Nečase a dostává menší trest za podrážení.

04:52
    Andrej Svečnikov (CAR) je prvním vyloučeným zápasu, za podrážení ve vlastním pásmu bude trávit dvě minuty na trestné lavici.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 2. Cousins (Haula, Harpur), 22. Mikael Granlund (Ellis), 28. Johansen (Josi, Mikael Granlund) – 5. B. McGinn (Nečas), 34. Aho (D. Hamilton), 54. D. Hamilton (Slavin, B. McGinn), 62. Aho (Slavin)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Ellis (A), Harpur, Benning – F. Forsberg, Johansen, Duchene – Järnkrok, Mikael Granlund, Kunin – Cousins, Haula, Richardson – Trenin, Sissons, Jeannot.
    Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Mrázek) – Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, Pesce, Bean, Hakanpää – A. Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Trocheck, Nečas – Foegele, J. Staal (C), Fast – Martinook (A), Lorentz, B. McGinn.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Mills, Murray (všichni CAN)

Diváci: 14 107